| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Bezlusterkowce bezlusterkowce,242,65653 | Strona 6 z 15 |
| Autor: | szkodaczasu [ 23 Lip 2017 16:21 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
Wrzucałem ten wpis w temacie lustrzanek ale tu też będzie pasował z małymi poprawkami Sporo osób zastanawia się nad zmianą lustrzanki na bezlusterkowiec, lub stoją przed wyborem - lustro czy bezlusterkowiec. Ja jestem po zmianie lustrzanki na bezlusterkowca. I jestem zachwycony. Sprzedałem lustro,obiektywy itd i kupiłem bezlusterkowiec.Zawsze na wyjazdy biorę aparat. Możecie sobie porównać na moim przykładzie jak wychodzą zdjęcia lustrzanka vs bezlusterkowiec. Zmieniłem całkowice system - Nikona zastąpiłem Fuji. Sprzęt jest dużo mniejszy, bardzo poręczny i wygodny. Zdjęcia mają moim zdaniem super jakość. Do podróżowania zdecydowanie polecam bezlusterkowce. 1) aparat bezlusterkowiec Fujifilm X-T10 dwa obiektywy Fuji 35 mm f/1.4 oraz kit Fuji 16–50 mm wyjazd Portugalia Algarve [url]http://www.szkoda-czasu.pl/portugalia-algarve/[/url] Porto http://www.szkoda-czasu.pl/portugalia-cz-4-porto/ Lizbona http://www.szkoda-czasu.pl/portugalia-lizbona/ 2) aparat lustrzanka Nikon D80 i dwa obiektywy: Sigma 30mm 1,4 i Tokina 11-16mm 2,8 wyjazd Włochy i Malta Rzym http://www.szkoda-czasu.pl/wlochy-rzym-i-watykan-14/ Amalfi http://www.szkoda-czasu.pl/wlochy-wybrzeze-amalfi-55/ Dingli i plaże http://www.szkoda-czasu.pl/malta-25-klify-dingli-plaze-w-okolicy-golden-bay-blue-grotto/ | |
| Autor: | Zibid [ 23 Lip 2017 21:06 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
obejrzałem Porto - tak n moje oko poszalałeś z suwaczkami w Photoshop'ie | |
| Autor: | Asior [ 25 Lip 2017 13:44 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
Porównując samą jakość obrazka - zdecydowanie lepiej podobają mi Twoje zdjęcie z lustrzanki. Aczkolwiek podejrzewam, że na moje zdanie wpływ może mieć stopień obróbka zdjęć - te z lustrzanki są przyjemniejsze w odbiorze, głównie ze względu na mniejszą kontrastowość. Na pewno niezaprzeczalną zaletą bezluster są gabaryty. Ja osobiście na chwilę obecną pozostanę jednak przy lustrzance, głównie ze względu na lepszą dostępność obiektów w akceptowalnych cenach. | |
| Autor: | Ajs [ 28 Lis 2017 18:47 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
Ja zakupiłem już kilka lat temu system NX od Samsunga. A dokładniej NX1000, zmieniłem tylko obiektyw na 16-50 i jestem zadowolony z jakości co do ceny. | |
| Autor: | Ajs [ 28 Lis 2017 18:52 ] |
| Temat postu: | Bezlusterkowiec do zdjęć i filmów, dobra jakość/cena |
Dzień dobry! Być może ktoś ma takie cudo i będzie mi w stanie polecić coś co jest dobrym kompromisem pomiędzy ceną a jakością. Fotografią i Filmowaniem. Chodzi oczywiście o bezlusterkowca. Nie chce dużych lustrzanek i malutkich kompakcików. Do tej pory używałem system NX od Samsunga ale chyba wykorzystałem już jego możliwości. Zależy mi na dobrej stabilizacji Wideo. Jakieś propozycje? Przykłady zdjęć ? | |
| Autor: | becek [ 28 Lis 2017 18:58 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowiec do zdjęć i filmów, dobra jakość/cena |
Ogarnij sie Spokojnie przejrzyj forum taki temat oczywiście już istnieje Ale lepiej idz na jakieś forum foto/ video , to forum jest poświęcone podróżowaniu | |
| Autor: | Ajs [ 28 Lis 2017 20:05 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowiec do zdjęć i filmów, dobra jakość/cena |
Becek, wiem, że są ale na rynku foto/wideo wiele się zmienia i tematy z przed kilka miesięcy/lat stają się nie aktualne. Poza tym chciałem zapytać podróżników o ich opinie, nie potrzebuję żeby mi jakiś fotograf wyskoczył z sprzętem za 10 tys. Ludzie tutaj chyba lepiej rozumieją potrzeby osób podróżujących. Po to jest ten dział z tego co widzę. | |
| Autor: | Garuda88 [ 28 Lis 2017 20:21 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowiec do zdjęć i filmów, dobra jakość/cena |
Osobiście posiadam Panasonica G80 i szczerze go polecam. Aparat posiada uszczelniane body oraz bardzo dobrą stabilizację obrazu (7-krotną). W stosunku jakość cena chyba obecnie nie do pobicia. | |
| Autor: | Ajs [ 28 Lis 2017 21:26 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowiec do zdjęć i filmów, dobra jakość/cena |
Garuda88 Wideotesy na YT wyglądają zacnie. Czy on ma też nagrywanie w 60 klatkach? bo nigdzie nie mogę znaleźć info. | |
| Autor: | ibartek [ 28 Lis 2017 22:43 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowiec do zdjęć i filmów, dobra jakość/cena |
a nie lepiej sie zdecydowac? kupic dobry aparat i osobno jakas kamerke typu gopro? inaczej to zawsze jest jakis kompromis i cos kosztem czegos... | |
| Autor: | Ajs [ 28 Lis 2017 23:36 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowiec do zdjęć i filmów, dobra jakość/cena |
Kamerka się nie umywa do bezusterkowca jeśli chodzi o jakość Wideo | |
| Autor: | ibartek [ 28 Lis 2017 23:41 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowiec do zdjęć i filmów, dobra jakość/cena |
moze sony a7s? ja obserwuje spadajace ceny a7 i czekam | |
| Autor: | kiew [ 29 Lis 2017 00:47 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowiec do zdjęć i filmów, dobra jakość/cena |
Też się mierzyłem z tym tematem jakiś czas temu i wybrałem Panasonic Lumix GX80. W numeracjach serii GX ciężko się trochę połapać, bo najpierw były bardzo chwalony, komapktowy bezlusterkowiec GX7, potem zrobili wersję GX8 która nie była kontynuacją serii, a aparatem z trochę wyższej półki cenowej i teoretycznie jakościowej, choć testy temu przeczą. A potem zobaczyli co nie wyszło z GX8 i zrobili... GX80 czyli który już jest kontynuacją GX7, czyli to takie odświeżone i trochę ulepszone GX7, również z bardzo dobrymi recenzjami, również w kwestii filmów. Występuje też oznaczenie GX85 (i recenzji/przykładowych filmików warto szukać też po tym oznaczeniu) i jest to ten sam aparat co GX80 tylko na rynek amerykański. Dlaczego tak? Tego nie wie nikt Filmików na necia z porównaniem np. stabilizacji obrazu w GX80 jest sporo, także możesz sobie jakoś tam ocenić. Ja osobiście jestem zadowolony, choć zaznaczam, że nie jestem żadnym ekspertem od filmów. Jeżeli chodzi o zdjęcia to jestem bardzo zadowolony, nawet kitowy obiektyw daje radę. Dlaczego ja wybrałem GX80? Bardzo dobre recenzje pomijam, bo to jest punkt wyjścia i wybierałem tylko miedzy tymi z bardzo dobrymi opiniami. Jako, że to aparat do robienia zdjęć w podróży to zależało mi na aparacie maksymalnie kompaktowym, czyli małym, poręcznym, lekkim z zachowaniem wszystkich zalet bezlusterkowca. A GX80 i GX7 mają małą konkurencję w tym zakresie. Również video w 4k miało swój wpływ na decyzję. A no i ja operowałem w zakresie cenowym do 3k (oczywiście z możliwym jakimś 10-20% odchyłem jakby było coś naprawdę dużo lepszego). Porównując GX80 do G80 (które ktoś proponował) to GX80 jest mniejszy, lżejszy, tańszy, technologię stabilizacji obrazu ma podobną lub identyczną i obiektywy też pasują te same. Jeśli stosunek jakość/cena jest ważny to dla mnie tutaj wybór jest oczywisty. Porównań obu aparatów, również w wersji video znajdziesz sporo. | |
| Autor: | ind_globtroter [ 29 Lis 2017 00:48 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowiec do zdjęć i filmów, dobra jakość/cena |
A korzysta ktoś z: https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/aparat-olympus-e-m10-mark-ii-14-42mm-iir-czarny?querystring=olympus%20mark ? | |
| Autor: | luc4s [ 30 Lis 2017 14:14 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowiec do zdjęć i filmów, dobra jakość/cena |
Ja z EM10 III | |
| Autor: | Garuda88 [ 30 Lis 2017 19:43 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowiec do zdjęć i filmów, dobra jakość/cena |
Ajs napisał(a): Czy on ma też nagrywanie w 60 klatkach, bo nigdzie nie mogę znaleźć info. Ma nagrywanie w 60 klatach przy FHD. W 4K maksymalnie 30 klatek. ibartek napisał(a): Porównując GX80 do G80 (które ktoś proponował) to GX80 jest mniejszy, lżejszy, tańszy, technologię stabilizacji obrazu ma podobną lub identyczną i obiektywy też pasują te same Rok temu miałem podobny dylemat, który z tych dwóch aparatów wybrać. Zdecydowałem się na G80 ze względu na to, że ma uszczelniane body. Dla osoby dużo podróżującej i przebywającej w różnych warunkach myślę, że to istotny argument "za". Na pewno pewniej leży w ręce niż GX80, co też przekłada się na większy komfort pracy przy kręceniu chociażby filmów. Dodatkowo GX80 nie ma wejścia mikrofonowego. Chcąc robić vlogi takie rozwiązanie jest nie do przyjęcia. Ponadto G80 posiada wbudowane dwa dodatkowe profile przy nagrywaniu. Osoby lubiące samodzielną pracę nad obrazkiem (color grading) na pewno docenią ich obecność. Obraz i stabilizacja w obu kamerach są takie same. | |
| Autor: | Ajs [ 06 Gru 2017 18:11 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowiec do zdjęć i filmów, dobra jakość/cena |
"Politolog" Ogólnie rzecz biorąc to belzusterkowiec w podróży sprawdza się dużo lepiej. Polecam. Mam nx1000 ale szukam coś lepszego. | |
| Autor: | Kashpir [ 06 Gru 2017 18:34 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowiec do zdjęć i filmów, dobra jakość/cena |
@Politolog Jeżeli uważasz, że bezlusterkowiec jest mniejszym odpowiednikiem lustrzanki, to proponuję jeszcze jednak trochę poczytać. A jak słusznie zostało zauważone przez @becek temat o bezlusterkowcach już istnieje. | |
| Autor: | mahalnet [ 06 Gru 2017 20:14 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowiec do zdjęć i filmów, dobra jakość/cena |
Wtrące swoje spostrzeżenia. Nie polecam kręcić w 30 klatkach i oglądać na urządzeniach PAL. Potrafi zgubić jedną klatkę na sekundę = nieplynny obraz. Kompakciki też potrafią wiele. Popularny Lx100 (niedługo będzie następca). Tak samo Panasonic DMC-LX15 szkło 1,4-2,8 Sony z pełną klatką, kilka modeli innych firm ze stałą ogniskową. Co do filmowania to odkąd szwagier nabył DJI Osmo to każdy film bez sprzętowej stabilizacji odbieram jak w czasie trzęsienia ziemi. Także moje choć teraz się szczególnie staram. Tak jak napisali wcześniej : filmiki - GoPro lub podobne i gimbal. | |
| Autor: | Anonymous [ 23 Gru 2017 21:36 ] |
| Temat postu: | Re: Bezlusterkowce |
Potrzebuję aparatu kompaktowego do 400-500 zł, może być używany, byle sprawny. Co możecie polecić ? Zależy mi na dobrym zoomie i dobrej jakości nagrywania | |
| Strona 6 z 15 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |