Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#21 PostWysłany: 14 Mar 2016 10:17 

Rejestracja: 24 Paź 2014
Posty: 239
Loty: 59
Kilometry: 128 088
Krajów: 14 / 6.5%
niebieski
@correos w zeszłym roku w maju debetówką Wizz też bez problemu
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#22 PostWysłany: 14 Mar 2016 10:35 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 376
niebieski
Ja nawet wlutym tego roku Riffem kredytowym bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#23 PostWysłany: 14 Mar 2016 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2587
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Krajów: 40 / 18.7%
@correos to i ja pospamuje ;) w grudniu dwie wizy bez problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#24 PostWysłany: 03 Maj 2016 14:31 

Łamiąca wiadomość: "Jeszcze kilka miesięcy temu Turcja nie spełniała połowy z 72 unijnych kryteriów. Teraz podobno spełnia około 60 warunków. Wczoraj - jak poinformował rzecznik Komisji Margaritis Schinas - Turcja spełniła kolejny. "Rząd przyjął dekret zezwalający na wjazd do Turcji bez wiz obywatelom wszystkich 28 krajów Unii. Powtarzam - wszystkich 28 krajów" - powiedział rzecznik. A to oznacza, że także dla obywateli Cypru, z którym Turcja jest od wielu lat skłócona i nie chce go oficjalnie uznać."
Góra
 PM off
ayahaga lubi ten post.
ayahaga uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#25 PostWysłany: 03 Maj 2016 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 3256
Loty: 570
Kilometry: 1 085 221
Krajów: 95 / 44.4%
srebrny
Od kiedy bez wiz?!? Bo już dwa lata temu o tym słyszałam i nic.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#26 PostWysłany: 04 Maj 2016 19:35 

Coś się rusza w temacie.
UE zapowiada zniesienie wiz dla Turcji. To chyba wzajemność będzie.
Nawet Turków cypryjskich ma to obowiązywać, mimo , że nikt tego "kraju" nie uznaje. :D :D
Ale czego się nie zrobi, żeby zatrzymać napływ tzw "uchodżców "?
A Turcja ma tutaj wszystkie asy...
Góra
 PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#27 PostWysłany: 04 Maj 2016 19:54 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1240
Loty: 116
Kilometry: 157 931
Krajów: 40 / 18.7%
niebieski
Fajnie, że kolejny, ważny, często odwiedzany przez nas kraj bez wizy, ale z drugiej strony już teraz jest więcej kababowni niż miejsc gdzie posmakujemy naszej kuchni....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#28 PostWysłany: 04 Maj 2016 20:07 

Trochę to legenda. U mnie są tylko 2 czy 3 kebabownie prowadzone przez Turków. Taki folklor. Wszyscy ich lubią. A ze 100 prowadzą Polacy. :D
U nas za bardzo zaplecza swoich rodaków nie mają. To dużo ich chyba nie przyjedzie.
Ale Niemcy ( 5 mln Turków) i Austriacy będą mieli znowu gorąco. ;)
Przyjadą. Oj przyjadą do swoich rodaków.
Żeby nie było.
"Zamienił stryjek, siekierkę na kijek" :mrgreen:
Góra
 PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#29 PostWysłany: 04 Maj 2016 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 6426
HON fly4free
Wy tak na poważnie wierzycie w to obustronne zniesienie wiz? :roll:

Przecież to czysta polityka jest, a konkretnie ta dzisiejsza decyzja UE to wyłącznie jedno z narzędzi w sporze UE-Turcja dotyczącym kryzysu imigracyjnego, a wizy jak były i są, tak jeszcze długo pozostaną.
Góra
 Profil Relacje PM off
krasnal lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#30 PostWysłany: 04 Maj 2016 20:12 

No nie wiem.
Z Erdoganem nikt ostatnio nie chce zadzierać.
Nie zniesie UE wiz jak obiecała, to znowu puści łódeczki do Grecji. ;)
Góra
 PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#31 PostWysłany: 04 Maj 2016 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5597
Loty: 169
Kilometry: 241 913
Krajów: 37 / 17.3%
niebieski
krystoferson112 napisał(a):
Fajnie, że kolejny, ważny, często odwiedzany przez nas kraj bez wizy, ale z drugiej strony już teraz jest więcej kababowni niż miejsc gdzie posmakujemy naszej kuchni....

Tak naprawdę kebab w Turcji wygląda zupełnie inaczej. To bardziej szaszłyk. Ten nasz "zawijany" kebab to dürüm kebab, który w Turcji smakuje jeszcze inaczej, bo nie ładują do środka np. kapusty, co w Polsce jest standardem. Ale kuchnia turecka też köfte oraz genialne wykorzystanie warzyw, np. bakłażana, lub dania typu dolma.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
krystoferson112 lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#32 PostWysłany: 04 Maj 2016 20:33 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1240
Loty: 116
Kilometry: 157 931
Krajów: 40 / 18.7%
niebieski
do tego ayran... pychota ja tam uwielbiam ich kuchnię, ale... szkoda mi też naszych np. barów mlecznych.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#33 PostWysłany: 04 Maj 2016 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 5611
złoty
zgadzam się z kolegą powyżej, a szczególnie pierogów leniwych brakuje, w mlecznych były najlepsze, a kebap turecki tym sie różni od naszego kebaba, że nie ma w nim mnóstwa sosu czosnkowego, który zabija smak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#34 PostWysłany: 16 Maj 2016 18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 360
Loty: 137
Kilometry: 274 190
Krajów: 30 / 14.0%
niebieski
Czy ktorys z forumowiczow wie jak wygladaja dwie kwestie z ewiza turecka?

Czy trzeba ja drukowac, czy wystarczy pokazac na telefonie?

Kiedy najpozniej moge sie odprawic i czy moze to byc juz po wyladowaniu w stambule?

-- 16 Maj 2016 19:03 --

Czy ktorys z forumowiczow wie jak wygladaja dwie kwestie z ewiza turecka?

Czy trzeba ja drukowac, czy wystarczy pokazac na telefonie?

Kiedy najpozniej moge sie odprawic i czy moze to byc juz po wyladowaniu w stambule?
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#35 PostWysłany: 16 Maj 2016 18:26 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Krajów: 19 / 8.9%
Drukowac nic nie trzeba, bo wszystko jest w systemie. Aczkolwiek dla bezpieczenstwa warto by miec wydruk gdzies w plecaklu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#36 PostWysłany: 16 Maj 2016 18:55 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1240
Loty: 116
Kilometry: 157 931
Krajów: 40 / 18.7%
niebieski
No nie trzeba niby drukować, ale ułatwia to imigracyjnym pracę, ja miałem przygotowaną w ręku i ją ode mnie urzędnik poprosił.co do drugiej części pytania to nie rozumiem o co comon?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#37 PostWysłany: 16 Maj 2016 20:17 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4611
srebrny
sawiet napisał(a):
Drukowac nic nie trzeba, bo wszystko jest w systemie. Aczkolwiek dla bezpieczenstwa warto by miec wydruk gdzies w plecaklu ;)

Nie wiem, czy jest w systemie, ale wiem ze wolaja i bez okwzania bym nie zostal wpuszczony. Nawet gdy drugi raz lecialem i juz wtedy powinni miec mnie odnotowanego, to rowniez zazadal okazania i musialem kopac plecak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#38 PostWysłany: 04 Cze 2016 02:28 

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 1
Pomocy! Chce-1-2 lipca lecieć do Turcji na 3 tygodnie. Moja aktualna wiza, którą kupiama na lotnisku Ataturk - w lutym, kończy sie 11.07.2016, bylam na niej w sumie 20 dni. Czy mogę kupić nowa wizę na przykład online i na tej nowej wjechać do Turcji? czy muszę czekać aż ważność starej wizy się skończy? Czy mam kupic nowa wize od 12.07.2016, wjechać na starej a na nowej wyjechać?
Co mam robić? Byłabym wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#39 PostWysłany: 04 Cze 2016 03:46 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3564
srebrny
Wg mnie data ważności wizy określa jedynie do jakiego dnia można wjechać na teren danego kraju.
Jeśli wjedziesz w przed upływem ważności wizy możesz pozostać zgodnie z czasem określonym w "duration of stay" nawet jeśli przekracza to date określoną w "valid until"

Taka zasada na pewno obowiązuje w przypadku wizy Chińskiej i USA i zapewne też w przypadku wizy Tureckiej , niemniej dla pewności lepiej skontaktuj się z ambasadą.

Edit:
Tutaj opisany jest podobny przypadek:
https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g ... anbul.html
i wynika z tego, że wystarczy wjechać w okresie ważności wizy, niemniej myślę że lepiej potwierdzić to w ambasadzie, albo przynajmniej u pogranicznika w momencie wjazdu do Turcji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#40 PostWysłany: 05 Cze 2016 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 5611
złoty
wiza kupiona w lutym ?, + 180 dni ważności, na pewno jest ważna dłużej niż do lipca tylko trzeba umieć to policzyć !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group