| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Wiza wiza,1131,77370 | Strona 10 z 12 |
| Autor: | NBE322 [ 25 Lut 2024 16:54 ] |
| Temat postu: | Automatyczne bramki graniczne w Indonezji |
Testowane przedwczoraj na lotnisku CGK. Kupujemy wizę przez oficjalną stronę https://molina.imigrasi.go.id/ Idzie się do bramek automatycznych, które są (póki co jeszcze) oznakowane jako tylko dla obywateli Indonezji, i wkłada paszport. Bramka wpuszcza do kraju. Kilka sekund później na mailu otrzymujemy nasz stay permit. Paszport nie zostaje wzbogacony o kolejny stempel. No szok normalnie, jak dla mnie, że w Indonezji może tak pięknie to działać. Wiza kupowana online kosztuje obecnie 519.500 IDR (zamiast 500.000 IDR jeśli kupujemy wizę na lotnisku płacąc gotówką). | |
| Autor: | Bob27 [ 11 Mar 2024 18:12 ] |
| Temat postu: | Re: Automatyczne bramki graniczne w Indonezji |
NBE322 napisał(a): :!: Od teraz turyści z wykupionymi e-VOA mogą korzystać z automatycznych bramek granicznych w Indonezji Testowane przedwczoraj na lotnisku CGK. Kupujemy wizę przez oficjalną stronę https://molina.imigrasi.go.id/ Idzie się do bramek automatycznych, które są (póki co jeszcze) oznakowane jako tylko dla obywateli Indonezji, i wkłada paszport. Bramka wpuszcza do kraju. Kilka sekund później na mailu otrzymujemy nasz stay permit. Paszport nie zostaje wzbogacony o kolejny stempel. No szok normalnie, jak dla mnie, że w Indonezji może tak pięknie to działać. Wiza kupowana online kosztuje obecnie 519.500 IDR (zamiast 500.000 IDR jeśli kupujemy wizę na lotnisku płacąc gotówką). Czy ktoś może wie czy to działa tak samo na lotnisku w Medan? | |
| Autor: | malgo1987 [ 11 Mar 2024 19:13 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja uruchamia system wizowy on-line |
W Medan bym się tego nie spodziewała, to lotnisko - kurnik. We listopadzie poza mną, z samolotu z KUL wysiadło tylko 3 turystów spoza Indonezji. Kolejka do kontroli była zerowa Kontrola tylko tradycyjna, dla miejscowych i dla zagranicznych - nie ma żadnych bramek automatycznych. | |
| Autor: | Bob27 [ 12 Mar 2024 03:12 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja uruchamia system wizowy on-line |
Orientujesz się może jak wygląda na lotnisku wymiana pieniędzy? Lądujemy wieczorem. Sa jakieś otwarte punkty wymiany czy tylko bankomat? | |
| Autor: | malgo1987 [ 12 Mar 2024 10:42 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja uruchamia system wizowy on-line |
Korzystałam tylko z bankomatu, więc ciężko mi powiedzieć Bankomatów było kilka i nie chciały żadnej prowizji. | |
| Autor: | justysia75 [ 12 Mar 2024 10:58 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - wiza |
Makasaar- bardzo nie miły pan mówiący do jakiego okienka trzeba się udać po wizę. Po otrzymaniu wizy, w kolejnym okienku służby celnej konieczność pokazania biletu powrotnego. Wszyscy jakoś mało uśmiechnięci , do tego jakaś para -chyba z Australii miała poważne kłopoty, zostali zabrani do pokoju obok i jakieś straszne krzyki tam były i pan z Australii bardzo się awanturował… no mało przyjemnie się stało w kolejce… | |
| Autor: | Bob27 [ 12 Mar 2024 14:33 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja uruchamia system wizowy on-line |
A wypełniałaś przed przylotem elektroniczny formularz celny? Czy można też załatwić na miejscu jak wizę? | |
| Autor: | malgo1987 [ 12 Mar 2024 15:11 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza |
Na miejscu - jest komputer, na którym można to zrobić lub wystawione kody QR do zeskanowania przed wyjściem z lotniska. Samo wypełnienie to kilka minut, można to zrobić w kolejce do kontroli. Jak nie masz karty SIM na Indonezję, to na lotnisku działa darmowe wifi. | |
| Autor: | FUX [ 17 Mar 2024 13:45 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza |
Komuś ładnie odbiło. https://balidiscovery.com/new-limits-on ... 9z-Tm0PR3g | |
| Autor: | jaco027 [ 18 Mar 2024 07:17 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - wiza |
@pabien I jak? Udalo Ci sie dostac ta wize tranzytowa? Niby tu mozna... https://kemlu.go.id/beijing/en/pages/je ... 1/etc-menu https://indonesiaairport.com/transit_info/index.htm A tu juz TRANSIT jest w ramach standardowej wizy: https://molina.imigrasi.go.id/front/info/evoa pabien napisał(a): Dzięki, to tajemnicza wiza. Teraz czytam, że ona zdaje się być dostępna tylko w Jakarcie. Napisałem do nich, zobaczę czy odpowiedzą | |
| Autor: | pabien [ 18 Mar 2024 08:42 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - wiza |
Nie udało. Zapytałem, Pan w okienku powiedział, że jest tylko normalna wiza, żadnej tranzytowej. Na CGK, oczywiście. | |
| Autor: | Pecel87 [ 05 Kwi 2024 19:20 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - wiza |
@pabien a da się tam legitnie zostać na airside jakby się miało BP w ręku? Z moich kalkulacji wynika, że żeby spiąć dobrze plan to musiałbym 3x kupić wizę na 2 osoby to w ostateczności chyba można spróbować jednej osobie pójść po BP a drugiej zostać na airside. | |
| Autor: | pabien [ 06 Kwi 2024 04:58 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - wiza |
Nie jestem specjalistą od CGK - byłem tam raz. Jednak jeśli nie masz transferu między terminalami to się da. Nie wiem po co masz iść po BP, skoro można samemu się odprawić? Bagaż nadawany na pewno komplikuje sprawę | |
| Autor: | Pecel87 [ 06 Kwi 2024 11:51 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - wiza |
Leciałem parę razy TR i nie można było się odprawić online: albo trzeba było do okienka albo do kiosku, ale nigdy w aplikacji. Jednak problem rozbija się o terminale w tym wypadku. Dzięki. | |
| Autor: | NBE322 [ 06 Kwi 2024 12:39 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - wiza |
W zeszłym roku odprawiłem się online na Scoot na lot z Indonezji i wygenerowało karty pokładowe i o dziwo były one nawet akceptowane bez problemu na lotnisku. Ale wiadomo, że różnie to bywa, szczególnie w Azji. | |
| Autor: | jaco027 [ 06 Kwi 2024 19:56 ] |
| Temat postu: | Re: Indonezja - wiza |
Na loty DO Indonezji czesto i gesto rozne linie nie odprawiają Polaków online, bo chcą sprawdzić na check-in czy zgodnie z timatik'iem podróżny ma bilet wylotowy z Indonezji. | |
| Autor: | rafafi [ 16 Kwi 2024 19:10 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza |
Wypełniam ten wniosek online i już pod koniec mam: "Passport Valid for at Least 6 Months..." W PDF wysłać. Tylko po co jak wcześniej już ładowałem im zdjęcie paszportu i nawet zrobiło z niego OCR do innych pól i jak wół jest data ważności to co ja mam im wysłac w tym PDFie? Jeszcze raz to samo tylko w PDF? | |
| Autor: | rafafi [ 17 Kwi 2024 19:50 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza |
Sam sobie odpowiem. Wyczytałem jakiś post na Trip Advisorze, że właśnie tak trzeba zrobić, czyli tam gdzie trzeba wysłać "paszport ważny co najmniej 6 miesięcy" to trzeba jeszcze raz wysłać zdjęcie paszportu (strony ze zdjęciem) w formacie PDF. Jako ciekawostkę jak robiłem to pierwszy raz dla siebie - przeprowadziło OCR tej strony i uzupełniło część wymaganych pól. Trzeba było tylko sprawdzić i potwierdzić. Jak robiłem to drugi raz dla kobiety - to po wgraniu zdjęcia nie stało się nic i wszystkie pola musiałem wypełnić ręcznie. Co ciekawe, eVisa została wygenerowania niezwłocznie po potwierdzeniu płatności. Cena powiększona o 19K IDR. Zobaczymy czy zadziała na granicy | |
| Autor: | marek2011 [ 28 Sie 2024 16:25 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza |
Z wyrobioną wcześniej wizą on-line i wypełnioną deklaracją wjazdową (wystarczy kod QR) wyjście z lotniska na Bali zajmuje 5 minut - wystarczy podejść do bramek automatycznych i zeskanować sam paszport - wiza jest przypisana do niego automatycznie, nie trzeba jej nigdzie pokazywać ani nawet skanować. Potem skanowanie kodu QR przy wyjściu ze strefy odbioru bagaży i tyle. Ewentualnie niektórych paxów kierują do prześwietlenia bagażu. Natomiast kto nie ma wizy to najpierw spora kolejka do okienek, gdzie się ją opłaca + potem kolejka do standardowej kontroli paszportowej. Zdecydowanie polecam więc zrobić wizę on-line przed przyjazdem - zajmuje to dosłownie kilka minut, wiza jest od razu generowana automatycznie (jeśli dobrze wypełniony wniosek + poprawne załączniki) i kosztuje niecałe 5 zeta więcej niż opłata na lotnisku. Tak samo rekomenduję wypełnić przed przylotem deklarację - na lotnisku do automatów spore kolejki tak samo z tego co widziałem, jeśli ktoś tego nie zrobił wcześniej. | |
| Autor: | lewy70 [ 11 Wrz 2024 11:19 ] |
| Temat postu: | Re: Wiza |
Czy przy składaniu wniosku o wizę online trzeba czekać na potwierdzenie rejestracji swojego konta e-VOA i wtedy można dokończyć składanie wniosku .Trzeba być zalogowanym na e-VOA? czy robię coś nie tak? | |
| Strona 10 z 12 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |