Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Tunezja - Tunis
#21 PostWysłany: 05 Sty 2024 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 1163
Loty: 252
Kilometry: 357 872
Krajów: 61 / 28.5%
platynowy
mediolan napisał(a):
Sidi Bou Said( konieczne !!! )- ok 25 km od Tunisu, pociągiem 40-45 min dojazd


aktualizacja: na Tunis Marine wszyscy kierowali mnie do autobusu 347 (odjeżdża spod stacji - bilet 1 TND w kasie na dworcu, jedzie ok 35 minut), pociąg - z tego co zrozumiałem - dojeżdża teraz tylko do La Goulette

w razie czego zostają taksówki - 01.01 płaciłem z Sidi na medynę 20 TND
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN
Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪 Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪
Offline
 Temat postu: Re: Tunezja - Tunis
#22 PostWysłany: 13 Sty 2024 15:50 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 447
Loty: 295
Kilometry: 586 681
Krajów: 70 / 32.7%
niebieski
Autobusem 347 jest rzeczywiście szybciej, bo pociągi pomiędzy Tunisem a La Goulette Casino jeżdżą tylko jednym torem, w rezultacie czego trzeba się tam przesiąść na kolejny na Kartaginę/La Marsę, a nie są one zsynchronizowane ze sobą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Tunezja - Tunis
#23 PostWysłany: 13 Sty 2024 15:55 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10211
HON fly4free
dzidzi napisał(a):
Polecam pokręcić się po soukach w Tuniskiej Medynie, ponieważ sprzedawcy nie są nachalni, spokojnie można przystanąć, pooglądać i popytać. Spacer tam to przyjemność. Do tego sandwiche znajdziemy po 2-3 TND.
Souki w innych miastach to wieczna gonitwa za turystą, najgorzej miałem w Hammamet, myśli nie można było zebrać.


Jeżeli komuś zależy na zakupach spożywczych, zwłaszcza dla siebie, a nie na jakieś super ładnie wyglądające prezenty, to polecam wizytę w jakimkolwiek dużym markecie - ceny będą co do zasady najniższe, wybór lokalnych produktów (przypraw, daktyli, słodyczy itp.) ogromny i nie trzeba się w "ciemno" targować.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#24 PostWysłany: 11 Mar 2024 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 2247
Loty: 369
Kilometry: 708 029
Krajów: 59 / 27.6%
srebrny
Tunisu nie polecam :) tragiczne miasto
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#25 PostWysłany: 11 Mar 2024 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2360
Loty: 129
Kilometry: 229 054
Krajów: 28 / 13.1%
srebrny
Kwestia gustu. Mieszkałem tam dwa miesiące i wspominam dobrze
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#26 PostWysłany: 11 Mar 2024 22:16 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10211
HON fly4free
Pomijam już, że TUN jest jednym z klasycznych punktów wypadowych dla wielu bardzo dobrych taryf premium, a dzięki cenom w LH dolot kosztuje podobnie jak w sumie byle gdzie do Europy.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#27 PostWysłany: 11 Mar 2024 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 5942
Loty: 767
Kilometry: 1 121 244
Krajów: 83 / 38.8%
HON fly4free
Tunis? Świetny, tak różnorodny. Bardzo dobre miejsce. Ma vibe I nawet nie trzeba wielkiego wysiłku by go wyczuć
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
Offline
#28 PostWysłany: 11 Mar 2024 22:35 

Rejestracja: 10 Lis 2022
Posty: 743
złoty
Ja bede trzymał strone @Robaku,wiec 2:2?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#29 PostWysłany: 12 Mar 2024 00:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1673
Loty: 765
Kilometry: 1 296 868
Krajów: 98 / 45.8%
srebrny
Po dwóch wyjazdach (na początku grudnia i na Sylwestra) potwierdzam, że Tunis jest ciekawy, różnorodny, mało turystyczny czasami też dobrze karmi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#30 PostWysłany: 12 Mar 2024 01:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 2247
Loty: 369
Kilometry: 708 029
Krajów: 59 / 27.6%
srebrny
Co do karmienia nie mam zarzutów, choć trzeba się przyzzylwyczaic że jarają wszędzie i mnóstwo dymu jest w knajpach
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#31 PostWysłany: 12 Mar 2024 08:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 1008
Loty: 377
Kilometry: 634 505
Krajów: 71 / 33.2%
niebieski
Tunis na dwa dni max, Sidi Bou Said na naładowanie bateryjek.
Jest klimacik. Bez nerwów można spędzić parę dni. Samo miasto neutralnie, okolica zdecydowanie na +
No i tani bilet i tanio na miejscu to rzadka kombinacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#32 PostWysłany: 12 Mar 2024 08:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 5942
Loty: 767
Kilometry: 1 121 244
Krajów: 83 / 38.8%
HON fly4free
Sidi Bou Said akurat najgorsze - typowy turystyczny syf, ale co kto lubi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#33 PostWysłany: 12 Mar 2024 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 1008
Loty: 377
Kilometry: 634 505
Krajów: 71 / 33.2%
niebieski
W dzień płynie rzeka turystów ale rano, wieczorem i w nocy jest klimacik. Totalnie nie czuć turystycznej presji jak po 17 zwiną stragany. Dużo knajpek, fastfudy dla lokalsów.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group