| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Sylwester na Cyprze? sylwester-na-cyprze,1263,102475 | Strona 1 z 2 |
| Autor: | obibok [ 25 Paź 2016 09:36 ] |
| Temat postu: | Sylwester na Cyprze? |
Był ktoś może na Sylwestra na Cyprze? Chciałbym zobaczyć, jak to u nich wygląda - znaczy sztuczne ognie itp. i mam zarezerwowane wstępnie dwa noclegi - w Larnace i Agii Napie. Ten drugi jest lepszy, ale to turystyczna miejscowość i boję się, że w grudniu może być wymarła. | |
| Autor: | Anonymous [ 25 Paź 2016 10:30 ] |
| Temat postu: | Re: Sylwester na Cyprze? |
O ! . Ja też w tym roku sylwester na Cyprze. PS. Na przełomie roku , są b.tanie bilety Wizzem z Larnaki do Kutaisi RT na parę dni. Opcja spędzenia Sylwestra z Gruzinami także wchodzi w grę. Co wybrać ?? | |
| Autor: | obibok [ 25 Paź 2016 11:22 ] |
| Temat postu: | Re: Sylwester na Cyprze? |
No tak, choinka jest charakterystyczna. I Mikołaj na plaży. | |
| Autor: | LaVarsovienne [ 25 Paź 2016 12:09 ] |
| Temat postu: | Re: Sylwester na Cyprze? |
Ayia Napa rzeczywiście będzie wymarła, czołowy klub ma ostatnią imprezę w Halloween [JACK-O-LANTERN] a ponowne otwarcie dopiero w kwietniu, więc idąc tym tropem wszyscy się pewnie wtedy zwijają? Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | obibok [ 25 Paź 2016 19:18 ] |
| Temat postu: | Re: Sylwester na Cyprze? |
Hm, dla mnie cała zabawa to obejrzeć sztuczne ognie, obciągnąć butelkę szampana, kapciuszki i spać, więc na szalonych imprach mi nie zależy, ale jeśli tam będzie wymarłe, to jednak lipa. Więc chyba będzie jednak Larnaka, choć tam zwykły hotel, a tam by był z atrakcjami. | |
| Autor: | karin861 [ 24 Lis 2016 15:05 ] |
| Temat postu: | Re: Sylwester na Cyprze? |
To widzę szykuje się całkiem pokaźna grupka fly4free na Cyprze w tym terminie, ja również mam zamiar z chłopakiem spędzić Sylwestra i Nowy rok, wylatujemy 27 grudnia, a wracamy 3 stycznia | |
| Autor: | obibok [ 24 Lis 2016 18:17 ] |
| Temat postu: | Re: Sylwester na Cyprze? |
O ile dobrze rozumiem, w tym roku będzie tam można obciągnąć aż trzy szampany. Pierwszego, gdy północ wybije po północnej stronie. Drugiego godzinę później - po południowej. I za kolejną godzinę, dzwoniąc do rodziny w Polsce. | |
| Autor: | eldorado [ 17 Gru 2017 12:41 ] |
| Temat postu: | Re: Sylwester na Cyprze? |
Jak z pogodą w sylwestra ? Lecę w tym roku i zastanawiam się czy jest szansa "poczuć słabe lato" ? Pozdrawiam | |
| Autor: | obibok [ 17 Gru 2017 23:29 ] |
| Temat postu: | Re: Sylwester na Cyprze? |
Rok temu słonecznie, bezwietrznie, a temperatura coś koło 15. | |
| Autor: | maciass [ 27 Gru 2017 14:12 ] |
| Temat postu: | Re: Sylwester na Cyprze? |
Ja też lecę na Sylwestra (30.12 - 6.01), z tego co sprawdzałem to cały grudzień jest w okolicach 18-20 stopni w dzień, także ciepło | |
| Autor: | alecrim [ 05 Sty 2018 02:17 ] |
| Temat postu: | Re: Sylwester na Cyprze? |
@maciass @eldorado @karin861 @jacakatowice Napiszcie proszę jak było W zeszłym roku spędzałam Sylwestra w Tropei we Włoszech, dla tyczh co nie wiedzą - spory kurort turystyczny na południu. I na całe miasto przez 3h wieczornego spaceru przewinęły się 2 osoby. Nikomu nie polecam aż tak samotnego Sylwestra Może Cypr jest lepszym rozwiązaniem? | |
| Autor: | Anonymous [ 05 Sty 2018 08:57 ] |
| Temat postu: | Re: Sylwester na Cyprze? |
Bardzo wątpię, czy to dobre rozwiązanie. Byłem w 2016 w grudniu i nic się tam nie działo.[ Larnaka, Aya Napa] Więcej tam moja noga nie postanie [ w zimę] tak od 22 grudnia do ok 27 grudnia lało non stop. I to nie deszcz ,tylko permanentna ulewa 24 godziny na dobę. I piździło , wiało strasznie. Potem podobno było lepiej. Może tak trafiliśmy akurat. Ale ryzyko jest , że będziemy w zimnym, nieogrzewanym pokoju siedzieć, a za oknem ulewa cały czas. Nie ma się co sugerować opisami że "my byliśmy i było ciepełko". To samo było na Malcie 3 lata temu. Siedziałem tam prawie miesiąc od 15 grudnia do 8 stycznia. Pierwsze dni cieplutko , krótki rękaw, a 2 stycznia śnieg spadł[ na Gozo , a tam akurat byliśmy] Tak że tego.... Jak ktoś chce słońca [ pewnego] i zabawę na Sylwestra , to trzeba wyskoczyć z kasy A wcale nie musi być bardzo drogo. Kupiłem teraz w grudniu bilety na Lanzarote z KTW ledwo tydzień przed wylotem po 240 pln RT , czyli taniutko , a na miejscu był porządny nocleg [ mimo okresu świątecznego] po 35 euro za 3 osoby. [ Normalny, wielki apartament z łazienką] a nie wyrko w pokoju zbiorowym. Tak że się da, jak trzeba ciepełka. | |
| Autor: | obibok [ 05 Sty 2018 12:18 ] |
| Temat postu: | Re: Sylwester na Cyprze? |
Zgadza się. My pogodę mieliśmy, ale wcale nie musiało jej być. I faktycznie nic się nie dzieje. Na początku grudnia to można było chociaż w morzu pływać. | |
| Autor: | HandSome [ 05 Sty 2018 12:36 ] |
| Temat postu: | Re: Sylwester na Cyprze? |
Na przyszły Sylwester może...Funchal? Odpowiednie temp , sporo fajnych ludzi , Cruisers, może i Ronaldo się trafi(poza pomnikowym) | |
| Autor: | maciass [ 07 Sty 2018 16:36 ] | ||
| Temat postu: | Re: Sylwester na Cyprze? | ||
@alecrim W Larnace faktycznie w Sylwestra niewiele się działo, na promenadzie kręciło się sporo ludzi ale żadnej zorganizowanej imprezy nie było na zewnątrz. Wypiliśmy wino na plaży (choć było dość chłodno, 10-11 stopni), zobaczyliśmy bardzo skromny 3 minutowy pokaz fajerwerków i wbiliśmy do jakiegoś pubu w którym grała głośna muzyka, mnie tam się podobało Pogoda przez ten tydzień była niezła - 4 dni całe słoneczne, 3 dni w kratkę z chwilowo ulewnymi deszczami ale z przewagą słońca i ciepłe (ciągle 17-20 stopni), jedynie w górach Troodos nie udało nam się zobaczyć praktycznie nic bo widoczność była na 10 metrów (mgła i deszcz, a w okolicach Olimpu nawet śnieg). Generalnie do zwiedzania pogoda była bardzo dobra, fajne jest też to że zimą nie ma za wielu turystów nawet w najpopularniejszych miejscach. Morze jak dla mnie za zimne na kąpiel, choć i tak chyba cieplejsze niż Bałtyk w środku lata
| |||
| Autor: | flus [ 07 Sty 2018 16:42 ] |
| Temat postu: | Re: Sylwester na Cyprze? |
Wg tej strony http://www.surf-forecast.com/breaks/Helios-Bay/seatemp temperatura wody koło Paphos to obecnie 18,8°C Nie jest źle, ale Bałtyk w środku lata bywa czasem nieco cieplejszy. | |
| Autor: | obibok [ 08 Sty 2018 01:24 ] |
| Temat postu: | Re: Sylwester na Cyprze? |
flus napisał(a): Nie jest źle, ale Bałtyk w środku lata bywa czasem nieco cieplejszy. Chyba ostatnim razem doświadczyłem tego za PRL. A co do fragmentu o śniegu w Troodos w styczniu - właśnie się tam w tym celu wybieram, ale chyba będzie lipa... | |
| Autor: | alecrim [ 08 Sty 2018 03:20 ] |
| Temat postu: | Re: Sylwester na Cyprze? |
flus napisał(a): Wg tej strony http://www.surf-forecast.com/breaks/Helios-Bay/seatemp temperatura wody koło Paphos to obecnie 18,8°C Nie jest źle, ale Bałtyk w środku lata bywa czasem nieco cieplejszy. No to nie jest tak źle | |
| Autor: | Pawel_T [ 08 Sty 2018 08:02 ] |
| Temat postu: | Re: Sylwester na Cyprze? |
Na podstawie ostatniego pobytu 22.12-1.01 - pogoda glownie sloneczna, kapiel w morzu bardzo przyjemna | |
| Autor: | ozim [ 08 Sty 2018 09:23 ] |
| Temat postu: | Re: Sylwester na Cyprze? |
Widzę, że byłem w tym samym terminie, co kolega @maciass Sylwester spędziliśmy również w Larnace i również na plaży przy promenadzie i mogę potwierdzić, że było raczej skromnie, trochę fajerwerków, trochę młodzieży. Ja niczego więcej nie oczekiwałem. Bardzo nam się podobało to, że nie było dzikich tłumów. Cały następny tydzień po sylwestrze ruszyliśmy na objazdówkę po wyspie, pogoda dopisała generalnie, w jeden dzień bardziej popadało. Jak czytam to widzę, że dobrze zrobiliśmy nie jadąc w góry Troodos Ayia Napa faktycznie wymarła, ciężko było znaleźć otwartą knajpę z jedzeniem, ale przez to, że wymarła to i plaże puste, dla mnie super | |
| Strona 1 z 2 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |