Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 459 62 00
DE +49 69 209 777 777
+49 69 86799555
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9584 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 424, 425, 426, 427, 428, 429, 430 ... 480  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#8521 PostWysłany: 15 Wrz 2024 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 795
złoty
No to mam FTL-a. W zasadzie bezrefleksyjnie się uzbierało i pewnie wcale nie najlepiej wykorzystałem wszystkie opcje. Stąd prośba: czy ktoś mógłby mnie nauczyć sensownego korzystania z wheretocredit.com? Mam np. ostatni lot ADD-WAW, Ethiopian, klasa T. Wrzuciłem jak zawsze w M&M i dostałem 60 punktów i 786 M.

I teraz - jak powinienem rozumieć zapisy z wheretocredit dla tego lotu? Przykładowo na tych opcjach:
- Miles+Bonus (A3) - 100% - 500 miles
- ShebaMiles (ET) - 50%
- Miles & More (LO) - 25% - 250 miles

Dobrze rozumiem, że mile to mile, tj. odległość ADD-WAW to 3200 mil, więc w A3 dostałbym ~3200 mil, w ET ~1600, a w M&M dostałem ~800?
No i tak ogólnie, to rozumiem, że trzeba było się nie bawić w to, tylko pchać w A3 i tam sobie zrobić golda?
Jak ktoś ma chwilę i ma chęć mi to podpowiedzieć, będę wdzięczny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#8522 PostWysłany: 15 Wrz 2024 17:52 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 4289
platynowy
W zasadzie to sam sobie odpisałeś już.
Góra
 Profil Relacje PM off
kameander lubi ten post.
kameander uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#8523 PostWysłany: 15 Wrz 2024 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 795
złoty
Przeczuwać a usłyszeć potwierdzenie od kogoś, kto się zna, to dwie różne rzeczy - dzięki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
Offline
#8524 PostWysłany: 16 Wrz 2024 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1714
złoty
Biorąc pod uwagę dużą niedogodność, jaką jest brak Singapore Airlines w wyszukiwarce online M&M, na ile zbieżna jest dostępność tej linii w wyszukiwarce milowej United z ofertą na infolinii M&M?

Czy jeśli rejs jest dostępny w wyszukiwarce United, to najprawdopodobniej będzie dostępny również na infolinii M&M, czy raczej rozbieżności w dostępności są duże?
Góra
 Profil Relacje PM off
qk24 lubi ten post.
 
      
Offline
#8525 PostWysłany: 26 Wrz 2024 00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 2256
Loty: 369
Kilometry: 708 029
Krajów: 59 / 27.6%
srebrny
-- 25 Wrz 2024 23:40 --

Mam takie pytanko do senatorów,
Czy jak macie lot i odprawę to funkcjonujecie jako często podróżujący- tak jak na zdjęciu, czy jakoś inaczej macie opis.

Ostatnio po uzyskaniu statusu senatora, mimo to zassalo mi BP jako FTL i trzeba było ręcznie np zmieniać w saloniku.
Na stronie lufy, czy MM widnieje status Senator ale tak jakby w BP zasysa status z FTL i nie wiem jak będzie przy powrocie czy pisać do Helpdesku, czy jakoś system to ogarnie

-- 25 Wrz 2024 23:44 --

Mam takie pytanko do senatorów,
Czy jak macie lot i odprawę- na stronie lufy to funkcjonujecie jako często podróżujący-, czy jakoś inaczej macie opis - np senator

Ostatnio po uzyskaniu statusu senatora, mimo to zassalo mi BP jako FTL i trzeba było ręcznie np zmieniać w saloniku.
Na stronie lufy, czy MM widnieje status Senator ale tak jakby w BP zasysa status z FTL i nie wiem jak będzie przy powrocie czy pisać do Helpdesku, czy jakoś system to ogarnie

Załączniki:
Screenshot_20240926_003414_Lufthansa.jpg
Screenshot_20240926_003414_Lufthansa.jpg [ 151.64 KiB | Obejrzany 1576 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8526 PostWysłany: 26 Wrz 2024 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 253
U mnie na karcie pokładowej jest zawsze LH*SEN
_________________
Tak że = a więc, i dlatego. Także = również. Tak, że (z przecinkiem) = do tego stopnia, że
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8527 PostWysłany: 26 Wrz 2024 19:11 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 58
Hej.
Szukałem na necie jak zdobyć mile za podroże koleja i tylko wyskoczyla mi jakas oferta DB. Czy na bilety z PKP tez da zdobyc sie mile? Jesli tak to jak?

Załączniki:
Screenshot_20240926-172417_Poczta.jpg
Screenshot_20240926-172417_Poczta.jpg [ 113.17 KiB | Obejrzany 1422 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8528 PostWysłany: 26 Wrz 2024 19:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26090
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Za PKP?
Dobry żart. Oczywiście ze nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#8529 PostWysłany: 26 Wrz 2024 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 5612
złoty
Za DB też nie ma mil, musisz kupić na lh bilet na loty, w ramach połączeń jest przejazd pociągiem, np do Norymbergii przez Monachium i ten drugi "lot" jest pociągiem , tylko wtedy naliczą mile
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8530 PostWysłany: 26 Wrz 2024 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1175
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Krajów: 29 / 13.6%
niebieski
Robaku napisał(a):
-- 25 Wrz 2024 23:40 --

Mam takie pytanko do senatorów,
Czy jak macie lot i odprawę- na stronie lufy to funkcjonujecie jako często podróżujący-, czy jakoś inaczej macie opis - np senator

Ostatnio po uzyskaniu statusu senatora, mimo to zassalo mi BP jako FTL i trzeba było ręcznie np zmieniać w saloniku.
Na stronie lufy, czy MM widnieje status Senator ale tak jakby w BP zasysa status z FTL i nie wiem jak będzie przy powrocie czy pisać do Helpdesku, czy jakoś system to ogarnie


Wprowadziłeś zapewne numer ftl do rezerwacji, a później nastąpiła zmiana. Ja miałem podobny problem z klasycznej na Ftl. Wystarczyło wyzerowanie numeru karty w rezerwacji, a potem dodanie jej na nowo
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#8531 PostWysłany: 26 Wrz 2024 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 2256
Loty: 369
Kilometry: 708 029
Krajów: 59 / 27.6%
srebrny
racja bo przy sen zmienia sie numer, dzieki za info bo nie zauwazyłem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8532 PostWysłany: 26 Wrz 2024 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3824
Loty: 627
Kilometry: 1 137 707
Krajów: 111 / 51.9%
platynowy
Do kiedy najpóźniej przed lotem mogę zadzwonić aby oddać bilet za opłatą 50e?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8533 PostWysłany: 27 Wrz 2024 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 253
Kiedyś nawet w dniu wylotu, nie wiem jak jest teraz
_________________
Tak że = a więc, i dlatego. Także = również. Tak, że (z przecinkiem) = do tego stopnia, że
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8534 PostWysłany: 29 Wrz 2024 09:05 

Rejestracja: 29 Wrz 2024
Posty: 2
Cześć, dzień dobry. To mój pierwszy post na forum, ale często korzystam z fly4free i stosunkowo sporo latam.

Chciałem zapytać Was jak to jest, że mile które zdobywam w PLL Lot są niemal bezwartościowe / czy powinienem skorzystać z jakiejś tajemnej wiedzy, żeby dobrze z nich korzystać?

Mieszkam w Tokio i dwa razy w roku latam do Polski, prawie zawsze LOTem, czasem czymś z grupy Lufthansa, czasem do USA z United. Mój ostatni lot z Japonii do Polski dał mi 1337 mil. Przez ostatnie kilkanaście miesięcy latałem dosyć sporo i w końcu tych mil wylatałem ok. 14 000 (myślałem, że to już całkiem sporo). W tym tygodniu chciałem kupić kolejny bilet i wykorzystać wylatane do tej pory mile.

Z tego co widzę jeden przykładowy lot (w jedną stronę) z Tokio do Warszawy kosztuje "maksymalnie 137 313 mil". Czyli żeby nazbierać wystarczająco dużo mil, żeby kupić ten lot musiałbym najpierw polecieć na tej samej trasie ~100 razy? Przyznam, że 1% off przy wydanych 300000 zł brzmi jak najgorszy program lojalnościowy o jakim słyszałem w życiu : D

Wygląda na to, że można też kupić część biletu za mile - tam początkowo cena z wykorzystaniem mil wydaje się być dosyć atrakcyjna, ale po przeklikaniu przelicznik zaczyna się zmieniać i nagle wychodzi na to, że wykorzystując 3000 mil mój bilet byłby o 40 zł tańszy. Czyli za wcześniej wspomniany lot w jedną stronę z Japonii do Polski dostaję paczkę mil wartą 20 zł w praktyce.

Mam wrażenie, że coś musi być nie tak, bo kiedyś latałem na tej trasie z Qatar albo Turkish airlines i w zamian dostawałem mile o wartości ~300 zł albo na przykład w cenie lotu krajowego liniami ANA z Tokio do Osaki - też całkiem nieźle. Miles and More przy tym wypada jak żart. Co robię źle?

Załączniki:
Screenshot 2024-09-29 at 15.50.22.png
Screenshot 2024-09-29 at 15.50.22.png [ 149.12 KiB | Obejrzany 1248 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
krzykrzysztof lubi ten post.
 
      
Offline
#8535 PostWysłany: 29 Wrz 2024 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 3677
HON fly4free
W ramach "Najmilszego poniedziałku" (regularnej promocji LOT) można znaleźć loty z PL do Tokio w obniżonej stawce 35 tys. mil + podatki.
Ten kierunek zdarza się kilka razy w roku.
Minusem jest że obejmuje wybrane loty na dwa tygodnie do przodu, więc musisz być bardzo elastyczny w kwestii terminu lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#8536 PostWysłany: 29 Wrz 2024 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 6426
HON fly4free
Z wydawaniem mil jest jak z kupowaniem normalnych biletów, są stawki podstawe, są promocje, są lepsze i gorsze deale, temat rzeka. Ty pokazałeś prawdopodobnie najmniej opłacalny sposób wydania mil jaki istnieje.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#8537 PostWysłany: 29 Wrz 2024 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1324
Loty: 392
Kilometry: 539 554
Krajów: 41 / 19.2%
srebrny
@Nipponzora edytuj screenshot, bo jest na nim Twoje imię i nazwisko
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#8538 PostWysłany: 29 Wrz 2024 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2018
Posty: 211
Loty: 97
Kilometry: 233 291
Krajów: 27 / 12.6%
niebieski
Nipponzora napisał(a):
Czyli żeby nazbierać wystarczająco dużo mil, żeby kupić ten lot musiałbym najpierw polecieć na tej samej trasie ~100 razy? Przyznam, że 1% off przy wydanych 300000 zł brzmi jak najgorszy program lojalnościowy o jakim słyszałem w życiu : D


Pierwszy post a jakże trafny.
M&M jest głownie dla osób podrozujacych sluzbowo w biznes klasie, tak zeby przy okazji uzbierac punkty na lot niesłuzbowy.

Dla osob latajacych w eco - tak jak napisales musiałbyś wykonac kilkadziesiat rotacji zeby uzbierac na bilet za mile, a pozniej jeszcze by sie okazalo, ze doplata wynosi 75% ceny zwyklego biletu (grupa LH).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8539 PostWysłany: 29 Wrz 2024 10:32 

Rejestracja: 13 Wrz 2024
Posty: 14
Zbanowany
albo trzeba czekać latami na deal jak w grudniu z bookingu. Na tym dilu przez same rezerwacje w tym roku zrobiłem 300 tyś. mil, a mam jeszcze pobukowane rezerwacje do 2032
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8540 PostWysłany: 29 Wrz 2024 16:08 

Rejestracja: 01 Sty 2023
Posty: 197
@klozet086, na "grudniowym dealu" nie było przypadkiem limitu 150 tys. mil?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9584 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 424, 425, 426, 427, 428, 429, 430 ... 480  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group