Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Miles & More] - pytania
pytania,1574,5236
Strona 479 z 480

Autor:  moss_LOT [ 13 Maj 2026 19:33 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Poproszę o poradę:
Mam bilet za mile w pierwszej klasie LH na trasie GDN-MUC-DEL, z tym, że na trasie GDN-MUC.w C. Pojawiła się anulacja odcinka GDN-MUC i zmienili bilet na trasę GDN-FRA-DEL i całość w biznesie, a nie w pierwszej klasie. Polska infolinia, proszę o zmianę na trasę GDN-FRA-MUC-DEL, aby zachować lot MUC-DEL ten sam, który miałem - informacja, że brak miejsc za mile pierwszej klasie i brak dostępności na trasie MUC-DEL. Zalecają kontakt z centralą w Niemczech. Tam ta sama odpowiedź, że brak miejsc za mile (w systemie LH oczywiście są dostępne). Wyjaśniam, że przecież anulowany został tylko odcinek GDN-MUC więc niech przerzucą na GDN-FRA-MUC (czasowo jest okej, i te bilety w biznesie są dostępne za mile), bo przecież na trasie MUC-DEL mój bilet powinien być dostępny. Odbijam się od ściany i słyszę, albo przyjmuję ofertę w biznesie przez FRA, albo anuluję i otrzymuję całkowity zwrot i kupuję sobie za kasę bilet w pierwszej klasie lub zmiana na inny termin.

Z waszego doświadczenia: czy da się jakoś ich przekonać do tego, aby utrzymali mój bilet na trasie MUC-DEL i mimo wszystko zmienili mi rezerwację na GDN-FRA-MUC-DEL?

Autor:  Pecel87 [ 13 Maj 2026 20:04 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

A nie działa samodzielna zmiana, którą wprowadzili niedawno?
https://www.miles-and-more.com/pl/pl/pr ... e-mmp.html

Autor:  Maciek737 [ 13 Maj 2026 20:14 ]
Temat postu:  [Miles & More] - pytania

To przechodzi wszelkie najgorsze wyobrażenia, co dzieje się w LH.

Czy było tak, że otrzymałes nowy bilet z nową trasą w C zamiast F i postawili Cię przed dokonaną zmianą?

Opcją ambitną jest zakup tej trasy z możliwością anulowania do 24h; w F i telefon, że udało Ci się znaleźć miejsce i albo to sami ogarną, albo skończy się w sądzie.

Ewentualnie infolinia amerykańska oraz drążenie, dlaczego skasowano rezerwację miejsca na nieodwołanym odcinku.

Do tego roku takie historie raczej nie miały miejsca, podejrzewam że wszelkie odwołane rejsy bez pardonu i PROAKTYWNIE zmienia taśmowo nowe pokolenie ekspertów Lufthansy oczywiście nie w Niemczech.

OT na szczęście Swiss jeszcze delikatnie oparł się tej pauperyzacji i działa po staremu. W listopadzie stanęli na wysokości zadania w podobnej sytuacji i zmienili na NH. Stock LX.

W przypadku ubiegania się o zwrot i rekompensatę za downgrade też rzucają kłody pod nogi i to raczej nie będzie korzystna opcja...

Autor:  moss_LOT [ 13 Maj 2026 20:14 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@Pecel87 U mnie nie ma tej możliwości

Autor:  Siemion [ 13 Maj 2026 20:15 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

elwirka napisał(a):
Jednak przy ręcznym wprowadzaniu Ethiopiana za lot międzykontynentalny mam od kilku dni "błąd techniczny', więc tak do końca nie naprawili.


@elwirka
Wyślij e-mail na adres ffp@lot.pl załączając karty pokładowe i potwierdzenie rezerwacji. Powinni pomóc.
U mnie już wszystko się zgadza, mile za wszystkie loty naliczone pomimo, iż dalej status "in progress".

Autor:  moss_LOT [ 13 Maj 2026 20:19 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@Maciek737 po prostu zmienili mi rezerwacje i tyle. Lot jest dopiero w lipcu więc jeszcze sporo czasu. Natomiast ich sposób podejścia do pasażera co najmniej zaskakuje mnie...

Autor:  bim-bam [ 19 Maj 2026 17:29 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

W aplikacji widzę, że skrócono czas do 8 dni, po których można wysłać prośbę o naliczenie mil za odbyty lot.

Autor:  onufry_z [ 22 Maj 2026 21:38 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Wchodzę w apkę, rezerwuj nagrodę, wpisuję lotniska i datę, mieli mieli i wypluwa tyle:

Załączniki:
IMG_6181.png
IMG_6181.png [ 176.94 KiB | Obejrzany 1196 razy ]

Autor:  FastHearing5774 [ 22 Maj 2026 22:55 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Ja często mam tego typu błędy, po jakimś czasie znowu zacznie działać (witamy w LH)

Autor:  lluukk [ 29 Maj 2026 16:33 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Znów zmiany na "lepsze" w m&m ?
Fajny ten koszt zwrotu w taryfie FLEX ;)

Załączniki:
FLEX.png
FLEX.png [ 148.77 KiB | Obejrzany 972 razy ]

Autor:  Sudoku [ 29 Maj 2026 17:12 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Na to wygląda:
https://travel-dealz.com/news/miles-mor ... -may-2026/

Autor:  tropikey [ 04 Cze 2026 12:25 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Ponoć wycofali się z tych opłat (za wyjątkiem biletów w F), zarówno w przypadku lotów za mile, jak i kupionych tradycyjnie:

https://loyaltylobby.com/2026/06/04/luf ... rst-class/

Autor:  lluukk [ 11 Cze 2026 16:17 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Czy ktoś trafił na bilety LOT z WAW do BKK za mile?

Autor:  trocha [ 24 Cze 2026 09:48 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Nie wiem kiedy to się pojawiło, ale w szczegółach konta widać mile wygasające nie tylko w najbliższym kwartale. Nie wiem jak daleko to sięga, ale u mnie widać te wygasające w grudniu

Autor:  lluukk [ 24 Cze 2026 10:08 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

No właśnie o co chodzi z tymi milami które tracą ważność? U mnie jest, że są chronione a u żony, że tracą ważność 31.12.2026 - oboje mamy kk z Żubrem od dawna.

Autor:  kostek966 [ 24 Cze 2026 10:41 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

to się pokazuje już od wielu lat, ich błąd, oczywiście mile nie wygasną jeśli robi się obroty na kk

Autor:  trocha [ 24 Cze 2026 10:43 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

U mnie nie ma informacji, że są chronione mimo, że mam kartę, ale to zawsze chyba tak działało, że te stare się wyświetlały jako wygasające, a dopiero później się przedłużały dzięki karcie.
To co się zmieniło (chyba, że coś pomieszałem) jest użyteczne głównie dla osób bez karty - te wygasające widać też na następne kwartały, a nie tylko następny

Autor:  lluukk [ 24 Cze 2026 10:47 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Co ciekawe u mnie jest komunikat, że są chronione, a że mamy Pooling to właściwie loguję się tylko na moje konto więc tych "wygasających" u żony jakoś nie widziałem ;)
Rozumiem, że nie mam się czym martwić.

Autor:  szmer [ 24 Cze 2026 14:37 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Przepraszam ale gdzie widać ważność mil? Przejrzałem całą app i nie widzę. Jedno konto z podpięta karta drugie bez, pamiętam, że kiedyś to się wyświetlało.

Autor:  kostek966 [ 24 Cze 2026 15:11 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

kiedyś to było widać z linku na górze strony, czy jeszcze jest to aktywne to nie wiem

Strona 479 z 480 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/