| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [Miles & More] - pytania pytania,1574,5236 | Strona 449 z 479 |
| Autor: | moss_LOT [ 21 Kwi 2025 13:03 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
moss_LOT napisał(a): Z. waszego doświadczenia, z jakim wyprzedzeniem warto wnioskować o upgrade na loty poza Europę za evoucher w liniach z grupy LH? Wiele razy trafiałem na listę oczekujących i później lipa i zostawałem bez upa. Wpadły mi potwierdzenia na te upy dla dwóch paxów za evouchery ok miesiąc po wysłaniu zapytania (wisiały na liście oczekujących), a podróż dopiero pod koniec lipca na trasie ZRH-SIN. | |
| Autor: | oskiboski [ 21 Kwi 2025 13:28 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Nie tu żadnej reguły niestety. | |
| Autor: | bim-bam [ 21 Kwi 2025 13:45 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
@moss_LOT Mi kiedyś OS przydzielili upgrade na dwa dni przed lotem z MRU do VIE. Wyglądało to na to, że do ostatniej chwili trzymali dla tych co by zapłacili gotówką. Upa Ci zrobią jak mają niesprzedane miejsca. | |
| Autor: | benedetti [ 24 Kwi 2025 11:22 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Czu u Was też zaciąl się główny licznik mil, pomimo, że w historii wpadają? BTW wgl apka od kilkunastu dni działa jak mucha w smole. | |
| Autor: | ted07 [ 24 Kwi 2025 12:08 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
U mnie wszystko działa poprawnie, mile naliczane są systematycznie. Nie widzę jakichś znaczących opóźnień. | |
| Autor: | ted07 [ 27 Kwi 2025 14:51 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Mając bilet na lot długodystansowy w LO w klasie ekonomicznej i chcąc zrobić upgrade do klasy Premium Economy Czy ma znaczenie czy bilet był kupiony za gotówkę czy za mile M&M??? Kiedy i w jaki sposób mogę się starać o upgrade do Premium Economy??? | |
| Autor: | rob_sad [ 27 Kwi 2025 17:55 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Ciekawostka. Bilety na jednej rezerwacji, kupione na stronie LH, do wszystkich numer MM dopisany w dniu rezerwacji. Potem były zmiany rezerwacji wynikające z zmian rozkładów, ale to nie powinno mieć znaczenia. Na wylocie pierwszy odcinek LH, potem 2 odcinki LX. Mile naliczone automatycznie za LH, na kartach LX brak nawet informacji o statusie, mile nie naliczone. Tak samo dla wszystkich pasażerów. Na powrocie pierwszsze 2 odcinki LX, potem LH. U mnie naliczone wszystkie mile automatycznie, ale LX po 2dniach. U żony mile naliczone automatycznie, ale LX po 5dniach. U dzieci brak mil za odcinki LX. Systemy LH i LX aż tak się różnią, żeby gubić się w tak prostych sprawach? | |
| Autor: | 1955845624 [ 27 Kwi 2025 18:37 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
@ted07 wszystko ma znaczenie. Jak chcesz robić upgrade, za gotówkę czy vouchery? | |
| Autor: | kostek966 [ 27 Kwi 2025 20:00 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
@rob_sad naliczasz mile za loty kupione w LH do m&m ?, przecież to kompletnie się nie opłaca | |
| Autor: | marek2011 [ 27 Kwi 2025 20:11 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Pod warunkiem, że ktoś nie ma / chce mieć w M&M statusu | |
| Autor: | kostek966 [ 27 Kwi 2025 20:42 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
No fakt, jak ktoś zbiera punkty na status | |
| Autor: | 1955845624 [ 27 Kwi 2025 20:44 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
@kostek966 a to gdzieś indziej opłaca się bardziej (niż do „swojego” programu)? | |
| Autor: | rob_sad [ 27 Kwi 2025 20:54 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Potrzebuję do statusu. To są bliskie loty więc zapewne wszędzie bądą to ilości śmieciowe. Tak z ciekawości, gdzie się najbardziej opłaca? | |
| Autor: | marek2011 [ 27 Kwi 2025 20:56 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
1955845624 napisał(a): @kostek966 a to gdzieś indziej opłaca się bardziej (niż do „swojego” programu)? W bardzo wielu przypadkach tak, "swój" program nie zawsze jest najlepszą opcją - albo często właśnie jest złą i @kostek966 ma dużo racji w tym co napisał. Czy się opłaca czy nie zależy oczywiście od trasy, klasy rezerwacyjnej, ceny, ewentualnej strategii statusowej, częstotliwości latania itp. | |
| Autor: | kostek966 [ 27 Kwi 2025 21:27 ] | ||
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania | ||
@1955845624, kupione w LH wrzucam do UA, ale można do innych a inne z sojuszu jak Lot, TK itd do m&m, czy się opłaca to każdy musi sam przemyśleć, mi się wydaje że tak, ostatnio miałem pomyłkę i zmieniałem na szczęście skutecznie naliczone mile za lot, przykład na screenach, Załącznik: IMG_20250427_212315_copy_316x300.jpg [ 12.67 KiB | Obejrzany 1083 razy ] Wg mnie zmiana korzystna, zamiast ponad 400 mil ponad 8k
| |||
| Autor: | ted07 [ 27 Kwi 2025 23:31 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
1955845624 napisał(a): @ted07 wszystko ma znaczenie. Jak chcesz robić upgrade, za gotówkę czy vouchery? Posiadam mile w M&M i chciałbym te mile wymienic na 2x bilety w economy, a następnie za gotówkę zrobić upgrade tych 2x biletów do PremiumE. Tylko nie wiem czy mi to przejdzie taka opcja.Druga opcja to wymienić mile w M&M na bilet 1x w Premium Economy oraz drugi bilet już kupić za gotówkę 1x bilet w economy i za gotówkę upgrade do PE. Tylko nie wiem co wyjdzie bardziej korzystnie i czy wszystko da się zrobić? | |
| Autor: | Kothson [ 28 Kwi 2025 00:36 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Sprawdź stawkę milową na locie który cię interesuje, wartość dopłaty i sam oceń czy lepiej za mile czy za gotówkę. Skoro masz wystarczającą ilość na dwa longi za ocean (trochę zakładam, że tak jest) to może warto dozbierać te kilka mil i poczekać na promo PE w np. najmilszym poniedziałku. | |
| Autor: | Darek M. [ 28 Kwi 2025 07:29 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Kup bilet w PE za mile a drugi za gotówkę jak uda się kupić ten za mile | |
| Autor: | soczekpl [ 28 Kwi 2025 17:49 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Wiem że pewnie trochę lamerskie pytanie W czerwcu lecę KRK-ORY (nowe połączenie LOT-u do Paryża), chciałbym zrobić upgrade do biznesu na powrotnym połączeniu. Na stronie M&M wyskakuje mi słynny komunikat "Estamos a ter algumas dificuldades em satisfazer o seu pedido. Por favor, tente novamente mais tarde". Myślicie że można to zrobić przez infolinię? Bo w rezerwacji na stronie LOT-u nie ma opcji upgrade, mimo że biznes jest ciągle dostępny (przy kupnie nowego biletu). | |
| Autor: | Gadekk [ 28 Kwi 2025 18:10 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
@soczekpl a tu byłeś? klik klik | |
| Strona 449 z 479 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |