Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Miles & More] - pytania
pytania,1574,5236
Strona 449 z 479

Autor:  moss_LOT [ 21 Kwi 2025 13:03 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

moss_LOT napisał(a):
Z. waszego doświadczenia, z jakim wyprzedzeniem warto wnioskować o upgrade na loty poza Europę za evoucher w liniach z grupy LH? Wiele razy trafiałem na listę oczekujących i później lipa i zostawałem bez upa.


Wpadły mi potwierdzenia na te upy dla dwóch paxów za evouchery ok miesiąc po wysłaniu zapytania (wisiały na liście oczekujących), a podróż dopiero pod koniec lipca na trasie ZRH-SIN.

Autor:  oskiboski [ 21 Kwi 2025 13:28 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Nie tu żadnej reguły niestety.

Autor:  bim-bam [ 21 Kwi 2025 13:45 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@moss_LOT Mi kiedyś OS przydzielili upgrade na dwa dni przed lotem z MRU do VIE. Wyglądało to na to, że do ostatniej chwili trzymali dla tych co by zapłacili gotówką. Upa Ci zrobią jak mają niesprzedane miejsca.

Autor:  benedetti [ 24 Kwi 2025 11:22 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Czu u Was też zaciąl się główny licznik mil, pomimo, że w historii wpadają?
BTW wgl apka od kilkunastu dni działa jak mucha w smole.

Autor:  ted07 [ 24 Kwi 2025 12:08 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

U mnie wszystko działa poprawnie, mile naliczane są systematycznie. Nie widzę jakichś znaczących opóźnień.

Autor:  ted07 [ 27 Kwi 2025 14:51 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Mając bilet na lot długodystansowy w LO w klasie ekonomicznej i chcąc zrobić upgrade do klasy Premium Economy Czy ma znaczenie czy bilet był kupiony za gotówkę czy za mile M&M??? Kiedy i w jaki sposób mogę się starać o upgrade do Premium Economy???

Autor:  rob_sad [ 27 Kwi 2025 17:55 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Ciekawostka. Bilety na jednej rezerwacji, kupione na stronie LH, do wszystkich numer MM dopisany w dniu rezerwacji. Potem były zmiany rezerwacji wynikające z zmian rozkładów, ale to nie powinno mieć znaczenia.
Na wylocie pierwszy odcinek LH, potem 2 odcinki LX. Mile naliczone automatycznie za LH, na kartach LX brak nawet informacji o statusie, mile nie naliczone. Tak samo dla wszystkich pasażerów.
Na powrocie pierwszsze 2 odcinki LX, potem LH. U mnie naliczone wszystkie mile automatycznie, ale LX po 2dniach. U żony mile naliczone automatycznie, ale LX po 5dniach. U dzieci brak mil za odcinki LX.
Systemy LH i LX aż tak się różnią, żeby gubić się w tak prostych sprawach?

Autor:  1955845624 [ 27 Kwi 2025 18:37 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@ted07 wszystko ma znaczenie. Jak chcesz robić upgrade, za gotówkę czy vouchery?

Autor:  kostek966 [ 27 Kwi 2025 20:00 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@rob_sad naliczasz mile za loty kupione w LH do m&m ?, przecież to kompletnie się nie opłaca :(

Autor:  marek2011 [ 27 Kwi 2025 20:11 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Pod warunkiem, że ktoś nie ma / chce mieć w M&M statusu ;-)

Autor:  kostek966 [ 27 Kwi 2025 20:42 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

No fakt, jak ktoś zbiera punkty na status :roll:

Autor:  1955845624 [ 27 Kwi 2025 20:44 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@kostek966 a to gdzieś indziej opłaca się bardziej (niż do „swojego” programu)?

Autor:  rob_sad [ 27 Kwi 2025 20:54 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Potrzebuję do statusu. To są bliskie loty więc zapewne wszędzie bądą to ilości śmieciowe. Tak z ciekawości, gdzie się najbardziej opłaca?

Autor:  marek2011 [ 27 Kwi 2025 20:56 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

1955845624 napisał(a):
@kostek966 a to gdzieś indziej opłaca się bardziej (niż do „swojego” programu)?

W bardzo wielu przypadkach tak, "swój" program nie zawsze jest najlepszą opcją - albo często właśnie jest złą i @kostek966 ma dużo racji w tym co napisał.
Czy się opłaca czy nie zależy oczywiście od trasy, klasy rezerwacyjnej, ceny, ewentualnej strategii statusowej, częstotliwości latania itp.

Autor:  kostek966 [ 27 Kwi 2025 21:27 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@1955845624, kupione w LH wrzucam do UA, ale można do innych a inne z sojuszu jak Lot, TK itd do m&m, czy się opłaca to każdy musi sam przemyśleć, mi się wydaje że tak, ostatnio miałem pomyłkę i zmieniałem na szczęście skutecznie naliczone mile za lot, przykład na screenach,
Załącznik:
IMG_20250427_212315_copy_316x300.jpg
IMG_20250427_212315_copy_316x300.jpg [ 12.67 KiB | Obejrzany 1083 razy ]
,
Wg mnie zmiana korzystna, zamiast ponad 400 mil ponad 8k

Załączniki:
IMG_20250427_212153_copy_316x449.jpg
IMG_20250427_212153_copy_316x449.jpg [ 22.01 KiB | Obejrzany 1083 razy ]

Autor:  ted07 [ 27 Kwi 2025 23:31 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

1955845624 napisał(a):
@ted07 wszystko ma znaczenie. Jak chcesz robić upgrade, za gotówkę czy vouchery?
Posiadam mile w M&M i chciałbym te mile wymienic na 2x bilety w economy, a następnie za gotówkę zrobić upgrade tych 2x biletów do PremiumE. Tylko nie wiem czy mi to przejdzie taka opcja.

Druga opcja to wymienić mile w M&M na bilet 1x w Premium Economy oraz drugi bilet już kupić za gotówkę 1x bilet w economy i za gotówkę upgrade do PE.
Tylko nie wiem co wyjdzie bardziej korzystnie i czy wszystko da się zrobić?

Autor:  Kothson [ 28 Kwi 2025 00:36 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Sprawdź stawkę milową na locie który cię interesuje, wartość dopłaty i sam oceń czy lepiej za mile czy za gotówkę. Skoro masz wystarczającą ilość na dwa longi za ocean (trochę zakładam, że tak jest) to może warto dozbierać te kilka mil i poczekać na promo PE w np. najmilszym poniedziałku.

Autor:  Darek M. [ 28 Kwi 2025 07:29 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Kup bilet w PE za mile a drugi za gotówkę jak uda się kupić ten za mile

Autor:  soczekpl [ 28 Kwi 2025 17:49 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Wiem że pewnie trochę lamerskie pytanie :P

W czerwcu lecę KRK-ORY (nowe połączenie LOT-u do Paryża), chciałbym zrobić upgrade do biznesu na powrotnym połączeniu. Na stronie M&M wyskakuje mi słynny komunikat "Estamos a ter algumas dificuldades em satisfazer o seu pedido. Por favor, tente novamente mais tarde".

Myślicie że można to zrobić przez infolinię? Bo w rezerwacji na stronie LOT-u nie ma opcji upgrade, mimo że biznes jest ciągle dostępny (przy kupnie nowego biletu).

Autor:  Gadekk [ 28 Kwi 2025 18:10 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@soczekpl a tu byłeś?

klik klik

Strona 449 z 479 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/