| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [Miles & More] - pytania pytania,1574,5236 | Strona 448 z 479 |
| Autor: | farciarz [ 01 Kwi 2025 15:53 ] | ||
| Temat postu: | Re: [LO] LOT - opinie, recenzje, uwagi | ||
Kupiłem bilet nagrodę (m&m), ma ktoś pojęcie co oznacza informacja przy locie:
| |||
| Autor: | Sudoku [ 01 Kwi 2025 16:24 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
@farciarz Wygląda na jakiś miks nor, czyli jedna nora może być lepsza, a druga gorsza lub odwrotnie. Tak czy owak przypuszczalnie podróż w luku bagażowym | |
| Autor: | Kamilos91 [ 02 Kwi 2025 23:35 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Witam, Mam pytanie odnośnie wynajmu samochodu za mile. Czy to się opłaca ? A jeśli tak to gdzie jest najkorzystniej ? Ma ktoś doświadczenie w takim temacie ? Zastanawia mnie fakt, że gdy chcę zobaczyć jak to wygląda to ze strony milesandmore przekierowuje mnie na Europcar czy Budget i muszę wpisać tam numer karty m&m, ale również swój pin Czy to normalne? Bezpieczne? Z góry dzięki za odpowiedź | |
| Autor: | Darek M. [ 03 Kwi 2025 07:41 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Nie opłaca się. | |
| Autor: | mayka [ 04 Kwi 2025 13:43 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Witam, przymierzam się do wykorzystania po raz pierwszy uciułanych mil, bo termin ważności goni i mam pytanie do praktyków: czy jak na stronie m&m pokazuje dany lot z przesiadką ze zmianą lotnisk (ICN na GMP) w ciągu 2h40m - co dzieje się wtedy, gdy nie zdążę na kolejny lot? Rozumiem, że transfer między lotniskami mam sobie zorganizować sama? Ponadto domniemuję, że skoro dane loty pokazują się w wyszukiwarce m&m jako jedna trasa OW - to bilet będzie wystawiony jeden. I co wtedy z bagażem - czy odbieram na ICN i jadę z nim na GMP, czy linia lotnicza go "przerzuca"? | |
| Autor: | Sudoku [ 04 Kwi 2025 13:49 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Na pewno trzeba samemu odebrać bagaż i oczywiście zorganizować przejad na drugie lotnisko. 2:40 to moim zdaniem bardzo mało czasu - wiele osób opisywało tutaj, że schodziło im na formalności graniczne nawet do godziny po wylądowaniu w Seulu. | |
| Autor: | Robaku [ 04 Kwi 2025 15:06 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
No nie przesadzałbym, wróciłem z ICN, i ogólnie poszło sprawnie, Wyszło okołó 40-45 minut z odebraniem bagazu i kontrolą, ale siedziałem w Y+ także wysiadałem jako jeden z pierwszych w samolocie, a przy granicznej nie bylo osób z innych lotów, do tego bagaż na priority. 2;40 to nadal mało, nawet bardzo, ja bym się nie zdecydował, ale myślę, że się da. | |
| Autor: | marek2011 [ 04 Kwi 2025 15:09 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
@mayka: dla bezpieczeństwa wybrałbym min. 4-5 h przy takiej przesiadce ze zmianą lotniska. | |
| Autor: | onufry_z [ 04 Kwi 2025 15:19 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
@mayka Jeśli nikt tu nie robił podobnej trasy to nie odpowie Ci konkretnie na pytania. Skontaktuj się z M&M. Również uważam że 2:40 to jest w najlepszym wypadku na styk. Kwestia jest jeszcze czy często coś lata na Twojej trasie z GMP żeby przebookowali w razie opóźnienia, bo jeśli jeden bilet to się należy. | |
| Autor: | brachol [ 06 Kwi 2025 18:29 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Witam Miałem bilet na lot WAW-LIS kupiony w LO, z uwagi na opóźnienie lotu z POZ nie zdążyłem na pierwotny lot. LO zmieniło mi mój lot na dwa WAW-AMS realizowany przez KLM, i AMS - LIS realizowany przez TAP, za ten na który nie zdążyłem nie otrzymałem mil, natomiast za te dwa loty nie mogę naliczyć mil otrzymałem informację z M&M, że "bilet nie uprawnia do naliczenia mil" Co można zrobić w takiej sytuacji? pozdrawiam | |
| Autor: | marek2011 [ 06 Kwi 2025 19:29 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Skontaktować się z MM i poprosić o naliczenie mil wg oryginalnej trasy. | |
| Autor: | McKinley [ 08 Kwi 2025 13:13 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Czy można zrobić upgrade za mile w Edelweiss Air ? | |
| Autor: | DXmaniac [ 08 Kwi 2025 16:15 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
https://www.flyedelweiss.com/de/en/book ... grade.html Wg informacji z tego linku - nie. | |
| Autor: | hiszpan [ 16 Kwi 2025 10:52 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Może się komuś przyda ta informacja: Przy MM Silver do biletu LOTowskiego w economy przysługuje 1 darmowy bagaż rejestrowy. Jeżeli chcemy podwyższyć klasę podróży np. za pomocą mil lub licytacji do premium, ten darmowy bagaż znika (przećwiczyłem w LOT). Ale jeżeli zrobimy upgrade z economy do premium za pomocą vouchera to mamy zachowany darmowy bagaż z oryginalnego economy. Może to wiedza powszechna ale dla mnie nowość (miła bo tak właśnie zrobiłem na TATL) | |
| Autor: | Gadekk [ 16 Kwi 2025 11:09 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
@hiszpan na jakiej trasie i z jakiej klasy up o jeden wołek do PE? | |
| Autor: | hiszpan [ 16 Kwi 2025 11:24 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
NYC-WAW LOTem w klasie S. Specjalnie upewniałem się na infolinii przed zakupem biletu, że dla tej klasy wystarczy jeden voucher. | |
| Autor: | qk24 [ 16 Kwi 2025 11:39 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
hiszpan napisał(a): Przy MM Silver do biletu LOTowskiego w economy przysługuje 1 darmowy bagaż rejestrowy. Jeżeli chcemy podwyższyć klasę podróży np. za pomocą mil lub licytacji do premium, ten darmowy bagaż znika (przećwiczyłem w LOT). Tak, brak dodatkowego bagażu w PE dla FTL byłby zgodne z tabelką https://www.lot.com/pl/pl/help-center/b ... ore-member aczkolwiek trzeba pamiętać że w przypadku bagażu obowiązują przecież zasady oryginalnie zakupionego biletu (sprzed upgrade), więc powinno to być do wykłócenia się, jeżeli system nie daje. | |
| Autor: | kerkor [ 17 Kwi 2025 17:17 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Ja się raz w Seulu wykłóciłem, ale trochę mi to zajęło. Nawet w mailu po przyznanym upgrade za pieniądze do PE dostajesz informację "bagaż pozostaje niezmieniony" Człowiek daje im zarobić, a jeszcze utrudniają. Dramat. | |
| Autor: | Darek M. [ 17 Kwi 2025 17:54 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Na upgrade za voucher to chyba niespecjalnie zarabiają Gorzej to jest w Ethiopian, gdzie płacisz za upgrade i dostajesz klasę Z, która nie daje w ogóle mil, a w gratisie problemy z odprawą. W LO to jest luksus akurat. | |
| Autor: | oskiboski [ 17 Kwi 2025 18:30 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
kerkor napisał(a): qk24 napisał(a): hiszpan napisał(a): Przy MM Silver do biletu LOTowskiego w economy przysługuje 1 darmowy bagaż rejestrowy. Jeżeli chcemy podwyższyć klasę podróży np. za pomocą mil lub licytacji do premium, ten darmowy bagaż znika (przećwiczyłem w LOT). Tak, brak dodatkowego bagażu w PE dla FTL byłby zgodne z tabelką https://www.lot.com/pl/pl/help-center/b ... ore-member aczkolwiek trzeba pamiętać że w przypadku bagażu obowiązują przecież zasady oryginalnie zakupionego biletu (sprzed upgrade), więc powinno to być do wykłócenia się, jeżeli system nie daje. Ja się raz w Seulu wykłóciłem, ale trochę mi to zajęło. Nawet w mailu po przyznanym upgrade za pieniądze do PE dostajesz informację "bagaż pozostaje niezmieniony" Człowiek daje im zarobić, a jeszcze utrudniają. Dramat. | |
| Strona 448 z 479 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |