Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Miles & More] - pytania
pytania,1574,5236
Strona 448 z 479

Autor:  farciarz [ 01 Kwi 2025 15:53 ]
Temat postu:  Re: [LO] LOT - opinie, recenzje, uwagi

Kupiłem bilet nagrodę (m&m), ma ktoś pojęcie co oznacza informacja przy locie:

Załączniki:
a.JPG
a.JPG [ 5.02 KiB | Obejrzany 2159 razy ]

Autor:  Sudoku [ 01 Kwi 2025 16:24 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@farciarz Wygląda na jakiś miks nor, czyli jedna nora może być lepsza, a druga gorsza lub odwrotnie. Tak czy owak przypuszczalnie podróż w luku bagażowym ;)

Autor:  Kamilos91 [ 02 Kwi 2025 23:35 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Witam,
Mam pytanie odnośnie wynajmu samochodu za mile.
Czy to się opłaca ? A jeśli tak to gdzie jest najkorzystniej ?
Ma ktoś doświadczenie w takim temacie ?

Zastanawia mnie fakt, że gdy chcę zobaczyć jak to wygląda to ze strony milesandmore przekierowuje mnie na Europcar czy Budget
i muszę wpisać tam numer karty m&m, ale również swój pin
Czy to normalne? Bezpieczne?

Z góry dzięki za odpowiedź

Autor:  Darek M. [ 03 Kwi 2025 07:41 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Nie opłaca się.

Autor:  mayka [ 04 Kwi 2025 13:43 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Witam, przymierzam się do wykorzystania po raz pierwszy uciułanych mil, bo termin ważności goni i mam pytanie do praktyków: czy jak na stronie m&m pokazuje dany lot z przesiadką ze zmianą lotnisk (ICN na GMP) w ciągu 2h40m - co dzieje się wtedy, gdy nie zdążę na kolejny lot? Rozumiem, że transfer między lotniskami mam sobie zorganizować sama? Ponadto domniemuję, że skoro dane loty pokazują się w wyszukiwarce m&m jako jedna trasa OW - to bilet będzie wystawiony jeden. I co wtedy z bagażem - czy odbieram na ICN i jadę z nim na GMP, czy linia lotnicza go "przerzuca"?

Autor:  Sudoku [ 04 Kwi 2025 13:49 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Na pewno trzeba samemu odebrać bagaż i oczywiście zorganizować przejad na drugie lotnisko.
2:40 to moim zdaniem bardzo mało czasu - wiele osób opisywało tutaj, że schodziło im na formalności graniczne nawet do godziny po wylądowaniu w Seulu.

Autor:  Robaku [ 04 Kwi 2025 15:06 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

No nie przesadzałbym, wróciłem z ICN, i ogólnie poszło sprawnie, Wyszło okołó 40-45 minut z odebraniem bagazu i kontrolą, ale siedziałem w Y+ także wysiadałem jako jeden z pierwszych w samolocie, a przy granicznej nie bylo osób z innych lotów, do tego bagaż na priority.
2;40 to nadal mało, nawet bardzo, ja bym się nie zdecydował, ale myślę, że się da.

Autor:  marek2011 [ 04 Kwi 2025 15:09 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@mayka: dla bezpieczeństwa wybrałbym min. 4-5 h przy takiej przesiadce ze zmianą lotniska.

Autor:  onufry_z [ 04 Kwi 2025 15:19 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@mayka Jeśli nikt tu nie robił podobnej trasy to nie odpowie Ci konkretnie na pytania. Skontaktuj się z M&M.
Również uważam że 2:40 to jest w najlepszym wypadku na styk.
Kwestia jest jeszcze czy często coś lata na Twojej trasie z GMP żeby przebookowali w razie opóźnienia, bo jeśli jeden bilet to się należy.

Autor:  brachol [ 06 Kwi 2025 18:29 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Witam
Miałem bilet na lot WAW-LIS kupiony w LO, z uwagi na opóźnienie lotu z POZ nie zdążyłem na pierwotny lot. LO zmieniło mi mój lot na dwa WAW-AMS realizowany przez KLM, i AMS - LIS realizowany przez TAP, za ten na który nie zdążyłem nie otrzymałem mil, natomiast za te dwa loty nie mogę naliczyć mil otrzymałem informację z M&M, że "bilet nie uprawnia do naliczenia mil"
Co można zrobić w takiej sytuacji?
pozdrawiam

Autor:  marek2011 [ 06 Kwi 2025 19:29 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Skontaktować się z MM i poprosić o naliczenie mil wg oryginalnej trasy.

Autor:  McKinley [ 08 Kwi 2025 13:13 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Czy można zrobić upgrade za mile w Edelweiss Air ?

Autor:  DXmaniac [ 08 Kwi 2025 16:15 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

https://www.flyedelweiss.com/de/en/book ... grade.html

Wg informacji z tego linku - nie.

Autor:  hiszpan [ 16 Kwi 2025 10:52 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Może się komuś przyda ta informacja:
Przy MM Silver do biletu LOTowskiego w economy przysługuje 1 darmowy bagaż rejestrowy. Jeżeli chcemy podwyższyć klasę podróży np. za pomocą mil lub licytacji do premium, ten darmowy bagaż znika (przećwiczyłem w LOT).
Ale jeżeli zrobimy upgrade z economy do premium za pomocą vouchera to mamy zachowany darmowy bagaż z oryginalnego economy. Może to wiedza powszechna ale dla mnie nowość (miła bo tak właśnie zrobiłem na TATL)

Autor:  Gadekk [ 16 Kwi 2025 11:09 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@hiszpan na jakiej trasie i z jakiej klasy up o jeden wołek do PE?

Autor:  hiszpan [ 16 Kwi 2025 11:24 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

NYC-WAW LOTem w klasie S. Specjalnie upewniałem się na infolinii przed zakupem biletu, że dla tej klasy wystarczy jeden voucher.

Autor:  qk24 [ 16 Kwi 2025 11:39 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

hiszpan napisał(a):
Przy MM Silver do biletu LOTowskiego w economy przysługuje 1 darmowy bagaż rejestrowy. Jeżeli chcemy podwyższyć klasę podróży np. za pomocą mil lub licytacji do premium, ten darmowy bagaż znika (przećwiczyłem w LOT).

Tak, brak dodatkowego bagażu w PE dla FTL byłby zgodne z tabelką https://www.lot.com/pl/pl/help-center/b ... ore-member
aczkolwiek trzeba pamiętać że w przypadku bagażu obowiązują przecież zasady oryginalnie zakupionego biletu (sprzed upgrade), więc powinno to być do wykłócenia się, jeżeli system nie daje.

Autor:  kerkor [ 17 Kwi 2025 17:17 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Ja się raz w Seulu wykłóciłem, ale trochę mi to zajęło. Nawet w mailu po przyznanym upgrade za pieniądze do PE dostajesz informację "bagaż pozostaje niezmieniony"
Człowiek daje im zarobić, a jeszcze utrudniają. Dramat.

Autor:  Darek M. [ 17 Kwi 2025 17:54 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Na upgrade za voucher to chyba niespecjalnie zarabiają ;)

Gorzej to jest w Ethiopian, gdzie płacisz za upgrade i dostajesz klasę Z, która nie daje w ogóle mil, a w gratisie problemy z odprawą.

W LO to jest luksus akurat.

Autor:  oskiboski [ 17 Kwi 2025 18:30 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

kerkor napisał(a):
qk24 napisał(a):
hiszpan napisał(a):
Przy MM Silver do biletu LOTowskiego w economy przysługuje 1 darmowy bagaż rejestrowy. Jeżeli chcemy podwyższyć klasę podróży np. za pomocą mil lub licytacji do premium, ten darmowy bagaż znika (przećwiczyłem w LOT).

Tak, brak dodatkowego bagażu w PE dla FTL byłby zgodne z tabelką https://www.lot.com/pl/pl/help-center/b ... ore-member
aczkolwiek trzeba pamiętać że w przypadku bagażu obowiązują przecież zasady oryginalnie zakupionego biletu (sprzed upgrade), więc powinno to być do wykłócenia się, jeżeli system nie daje.



Ja się raz w Seulu wykłóciłem, ale trochę mi to zajęło. Nawet w mailu po przyznanym upgrade za pieniądze do PE dostajesz informację "bagaż pozostaje niezmieniony"
Człowiek daje im zarobić, a jeszcze utrudniają. Dramat.
No bagaż pozostaje niezmieniony a przysługuje Ci zero i masz nadal zero :)

Strona 448 z 479 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/