Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Miles & More] - pytania
pytania,1574,5236
Strona 447 z 479

Autor:  Darek M. [ 10 Mar 2025 23:26 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: promocje milowe [wydawanie]

Nie działa. Trzeba się zalogować

Autor:  andywaw [ 11 Mar 2025 18:02 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

yanas napisał(a):
Czy to prawda, że przy no-show na pierwszym odcinku rezerwacja wisi w systemie M&M nadal i mogę ją zmienić w ciągu roku (za 50e/os) lub anulować w ciągu 2 lat (też za 50e/os) ? I właściwie obojętnie czy - w razie gdybym nie mógł lecieć - zgłoszę anulacje rezerwacji na infolinii przed wylotem na pierwszy odcinek, czy później (w w/w terminach)?

Tak, to prawda.
Zmieniać daty (przy zachowaniu tej samej trasy i klasy podróży) można przez rok od kupna rezerwacji za mile.
Zwrot rezerwacji w ciągu dwóch lat od kupna rezerwacji za mile, nawet w dniu wylotu albo później. Oddają wszystkie mile i zapłacone opłaty.

Autor:  Sudoku [ 12 Mar 2025 18:04 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: promocje milowe [wydawanie]

@Darek M. Ale na konto w AC, czy ichniejszym programie lojalnościowym? Bo żadnego nie mam i średnio mi się chce zakładać, chociaż jak mus to mus.

Autor:  Darek M. [ 14 Mar 2025 23:16 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: promocje milowe [wydawanie]

Ups. Myślałem, że pytasz o wyszukiwanie lotów na stronie Air Canada, ale to wątek o M&M.

U nich trzeba się zalogować. Zresztą w M&M też

Autor:  h3rlitz [ 19 Mar 2025 14:12 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Mam pytanie - po jakim czasie mile wracają na konto przy zwróceniu rezerwacji?

Potrzebuje lotu z Japonii w lipcu, LH ma dostępność w C, ale wolę lecieć ANA, natomiast ANA wrzuca dostępność na kilka dni przed wylotem. Uda się zrobić myk, żeby zwrócić wtedy LH i wymienić na ANA, czy mile tak szybko nie wrócą? Czy po prostu robi się wymiankę z LH na ANA? ;)

Autor:  marek2011 [ 19 Mar 2025 14:21 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Mile wracają praktycznie natychmiast. Bardzo rzadko zdarza się jakiś poślizg.
Powinna być możliwość zmiany także, za opłatą (lub bez gdyby trafiła się zmiana rozkładu), jeśli trasa nie ulega zmianie.

Autor:  terrop [ 20 Mar 2025 14:52 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Jak wygląda kwestia zmiany biletu za mile w przypadku opóźnień i niezdążenia na przesiadce? Są jakieś ograniczenia do miejsc dostępnych za mile, czy wtedy już nie obowiązują?

Autor:  bonifacy [ 20 Mar 2025 15:01 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Masz takie same prawa jak kazdy inny posiadający bilet

Autor:  siwy550 [ 23 Mar 2025 12:03 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Mam do wyboru lot economy na zachodnie wybrzeże USA Swiss, Lufthansa oraz Austrian.
Wiem, że to wszystko jest bardzo podobne. Jakość Lufhansy doskonale znam, ale nie miałem przyjemności lecieć long haul Swiss czy Austrian.
Które byście wybrali?

Autor:  Zeus [ 23 Mar 2025 12:04 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Ten co ma najmniejsze dopłaty

Autor:  siwy550 [ 23 Mar 2025 13:06 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Wychodzi praktycznie tyle samo, różnica rzędu 5-10 eur, więc zastanawiam się co wybrać ;)

Autor:  Zeus [ 23 Mar 2025 13:09 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Ten co ma najlepsze godziny, dobre przesiadki.
Jak ktoś jest geekiem, to wybierze model samolotu w którym nie latał
Inny wybierze taki układ linii/modeli samolotów żeby pocztówki do uptripa pozbierać

Opinie:
austrian-airlines-opinie-recenzje-uwagi,226,68595
lrm-swiss-opinie-recenzje-uwagi,226,111235

Oraz jedzenie:
jedzenie-alkohole-w-samolocie,226,40802

Autor:  Maciek737 [ 23 Mar 2025 13:40 ]
Temat postu:  [Miles & More] - pytania

W przypadku Y bym się nie zastanawiał i został przy LH - LX butikowy stara się być w C/F, 777 jest generalnie ciasny, zaletą moga być IMO widoki w ZRH.
Austrian na zachodnie nie lata, więc odpada.
Mimo wszystko LH jest solidna na tych trasach zwłaszcza 748 i kameralnej kabinie Y pomiędzy C a premium) lub 380.
Jeśli masz tocdo bólu opanowane, to pozostaje machnąć ręką i zarezerwować LX :)

Autor:  jacek96 [ 23 Mar 2025 14:04 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Nawet gdyby OS latał, to byłby moim ostatnim wyborem. Zdecydowanie LX, następnie LH.

Autor:  Maciek737 [ 23 Mar 2025 15:37 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

OS na na pewno lepszy catering (do&co), ale ciasne siedzenia bez gniazdek w 777, jaką przewagę w Y! ma LX?

Autor:  jacek96 [ 23 Mar 2025 16:06 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Cabin Crew, cala poduszka zamiast połowy na locie 11h robi różnice, obsługa naziemna, a catering-to nie wiem, co kto lubi, ale w OS jest tragiczny (główne danie), bo napoje Ok- nawet twarde alkohole się znajdą, jak się upomnisz-sami nie proponują, ani nie maja wystawionych. Sprawdzane kilka razy, ostatni raz przedwczoraj.
A, słuchawki też są „idealne”na 11h lot, wstyd takie g….rozdawac, na szczęście miałem swoje zapasowe.

Autor:  savoj [ 25 Mar 2025 19:06 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Od kilku miesięcy na swoim profilu miles and more nie mogę podejrzeć rezerwacji nawet tych nagrodowych (mam komunikat o błędzie na stronie ) Kilka dni temu pan Maciej prosił bym wysłał im screeny z tym problemem technicznym i nr konta .
Dziś dostałem odpowiedź :
,,Uprzejmie informuję, że w programie Miles & More obowiązuje rejonizacja. Obsługa przez biuro Miles & More w Polsce jest udostępniona dla uczestników, którzy posiadają stały adres zamieszkania w tym kraju.''
Pani starszy specjalista Marta poradziła by napisać do niemieckiego oddziału , gdyż mimo ,że mam ustawioną polską rejonizację to dopatrzyła się niemieckiego kodu adresowego i ulicy .

Wcześniej zadzwoniłem w innej sprawie do polskiego oddziału by pomogli , bo nie można zamówić biletu nagrodowego Ethiopiana DXB-ADD-WAW na jednym bilecie . Pięknie widoczne są osobno DXB-ADD i ADD-WAW . Wtedy polski konsultant od razu poradził by dzwonić do Niemiec , bo oni mają ograniczone możliwości a właściwie nic nie widzą (wtedy więc rejonizacja pomocy nie obowiązuje :):):)

Po rozmowie w oddziale niemieckim w końcu kupiłem bilet sam , ale na trasie DXB-IST-KRK , bo w ,,moich '' datach nie było innych możliwości . Niestety bilet Turkisha nie zawierał nr rezerwacji TK a LH . Nie można było podejrzeć rezerwacji a ponadto nie można było wybrać miejsc .
Znowu zadzwoniłem do polskiego M&M i tym razem pan Maciej mimo ,że życzliwy i uczynny to poinformował mnie ,ze to jest stały problem Turkisha . Zdenerwował mnie tym ,że radził przyjść po prostu na odprawę do Dubaju wcześniej i odprawić się na lotnisku po danych z ..paszportu :( . A o wyborze miejsc mam zapomnieć .
I to jest ten bilet nagrodowy , który powinien być nagrodą a nie nocnym koszmarem ???
Zadzwoniłem do Lufhansy ,że nie mam nr potwierdzenia i miejsc . Tam również konsultant nie widział nic oprócz numeru LH .Ostatecznie sam na stronie Lufthansy , gdy otworzyłem ,,kupon pasażerski '' mojego biletu ukazał się nr potwierdzenia TK , który z powodzeniem wpisałem na stronie Turkisha .
Albo trafiłem przypadkowo na słabo zorientowanych ludzi albo coś ze mną ostatnio nie halo ...
Na stronie Turkisha też niestety nie mogę wybrać miejsc i chyba czeka mnie jednak kontakt z TK

Autor:  DXmaniac [ 25 Mar 2025 20:28 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@siwy550 leciałem LX do LAX w Y i Y+. Moim zdaniem lepiej niż w LH. Zwłaszcza w Y+.

Autor:  marek2011 [ 25 Mar 2025 21:32 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@savoj : niekoniecznie w ogóle wybór miejsca w TK jest darmowy w Y z wyprzedzeniem; dziś linie to coraz częściej różnicują nawet jeśli bilet milowy.

Autor:  Maciek737 [ 27 Mar 2025 16:08 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Czy ktoś ma taką sytuację, że nie widać ostatnich transakcji (aplikacjia i www) , ale saldo się zmienia. Mile naliczają się, ale nie widać za co. Na www (technical error, gry again w tym polu, w aplikacji stare mile do 18.03

Strona 447 z 479 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/