Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Miles & More] - pytania
pytania,1574,5236
Strona 444 z 479

Autor:  sko1czek [ 24 Lut 2025 13:58 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Jeśli dostępność jest "fantomowa" to system wywala się na etapie rezerwacji przed płatnością. Jak pokazuje się posumowanie rezerwacji to raczej miejsca są. Tak czy inaczej dzwoń do DE albo USA.

Autor:  Darek M. [ 24 Lut 2025 17:32 ]
Temat postu:  [Miles & More] - pytania

Nie do końca. Mi kiedyś wywalało na płatności właśnie (Ethiopian). PL i DE infolinia nie widziała dostępności.

Najlepiej zadzwonić na zagraniczną i potwierdzić dostępność

Autor:  PIZMAKO [ 24 Lut 2025 23:51 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Słuchajcie czegoś nie rozumiem w wheretocredit. Ile powinienem dostać mil w miles&morę za lot worldwide TK w klasie O? - 500 mil? co to znaczy 100%?

Autor:  Rockriderr [ 25 Lut 2025 00:10 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

500 mil to minimalna liczba mil za dany lot w tej klasie, jak dłuższy, to dostaniesz za 100 procent mil, które faktycznie przeleciałeś :)

Autor:  Darek M. [ 25 Lut 2025 06:29 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Na stronie wheretocredit masz też kalkulator. Po wpisaniu portów, linii i klasy wyliczy Ci ile mil dostaniesz

Autor:  krymek [ 25 Lut 2025 09:44 ]
Temat postu:  [Miles & More] - pytania

Czy działa Wam możliwość zakupu biletów za mile na stronie M&M lub poprzez aplikację? Bilety wyszukuje, ale nie chcą się dodać do koszyka.
Problem jest chyba tylko z biletami na linie spoza M&M, np. Etiopian. Na LHG, LOT działa.

Autor:  lluukk [ 25 Lut 2025 09:49 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@krymek u mnie ten sam problem co u Ciebie - nie mogę dodać do koszyka.

Autor:  hiszpan [ 25 Lut 2025 11:55 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

No i właśnie dowiedziałem się, że voucher MM nie wystarcza na upgrade do Premium jeżeli bilet wystawiony jest w klasie L :( (chodzi LOT longhaul)
Może to i jest napisane w warunkach MM gdzieś małym druczkiem ale wydawało mi się, że jeden voucher to bezproblemowe upgrade do Premium a dwa to Biznes... szkoda.

Autor:  Sudoku [ 25 Lut 2025 13:58 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Wydaje mi się, że w LO jeden wystarczał niezależnie od literki. Musieli coś po cichu zmienić.

Autor:  Maciek737 [ 25 Lut 2025 16:20 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Jeden wystarcza na rejsy krótkodystansowe, na długie, jak w LH, za tanią klasę pobierają dodatkowy voucher. Zmiana zaszła w ramach średniego dystansu - wcześniej był traktowany jak krótki, teraz jak longi.

Autor:  bim-bam [ 25 Lut 2025 18:28 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Nie bardzo się orientuję w temacie i podepnę się z pytaniem tutaj. Chodzi o loty LO i TK kupione za mile z FTL m&m.
Chciałbym w trakcie odprawy wpisać kartę Elite m&s tylko po to aby wejść do saloników na wszystkich lotniskach (IST, DOH, BAH). Czy system na to pozwoli? Czy rubryka z edycją numeru będzie aktywna?
Nie latalem jeszcze za mile z tego programu.

Czy w salonikach to przejdzie? A może im wyskoczy komunikat że to tylko srebro i nie ma wejścia. Jakie macie doświadczenia?

Autor:  Robaku [ 25 Lut 2025 18:52 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Nie bardzo rozumiem pytanie czy mowisz o karcie kredytowej MM
czy o statusie uzyskanym w sojuszu - jesli o to drugie to tak, możesz przy odprawie/ dopisac swoj numer, ewentualnie mogą Ci go dopisać w trakcie odprawy.

Jeśli pytasz o karte z Banku elite MM to nie wpiszesz tego do BP.

Autor:  Darek M. [ 25 Lut 2025 18:53 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Jasne, że możesz wpisać numer M&S jak i każdego innego programu FFP z linii należącej do Star Alliance

Autor:  bim-bam [ 25 Lut 2025 18:57 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@Robaku mam dwa statusy srebrny w m&m i złoty w m&s. Chcę kupić bilet ze srebrnego statusu ale przy odprawie wpisać numer złotego statusu po to aby wejść do saloników.

m&m- miles and more
m&s- miles and smiles

Autor:  Robaku [ 25 Lut 2025 19:24 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Tak możesz tak zrobić. Ostatnio tak robiłem, że mi zaciągnęło silvera na 1 lot, bo miałem taką "jakby rezerwację łączoną"
Najpier Wawa - Sztokholm na LOT, a potem Sztokholm + Nairobi Lufa i po nadaniu bagażu w Wawie bezposrednio do Nairobi powiedzieli mi na infolonii, że zmienić nie mogę, ale przy odprawie w Szttokholmie na loty do Afryki w checin - zmieniono mi na numer z golda, na pozostale loty.
Także, jeśli byś sam tego nie mógł zrobić po prostu poproś przy odprawie pokazując swoją kartę czy podajć numer.

Autor:  DXmaniac [ 25 Lut 2025 21:31 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Równie dobrze nic nie musisz zmieniać. Wchodząc do poczekalni podasz kartę pokładową i złotą kartę. Wiele razy tak robiłem na wielu lotniskach także poza Europą i bez problemu.

Autor:  bim-bam [ 26 Lut 2025 16:50 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Od 10 lutego br. obowiązuje nowy numer polskiej infolinii - (22) 4596200. Proszę o aktualizację wikipostu.

Autor:  gruby_inversia [ 26 Lut 2025 17:02 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

DXmaniac napisał(a):
Równie dobrze nic nie musisz zmieniać. Wchodząc do poczekalni podasz kartę pokładową i złotą kartę. Wiele razy tak robiłem na wielu lotniskach także poza Europą i bez problemu.


Problem jest jak masz salonik kontraktowy - wtedy się trzeba na check in upomnieć o voucher do saloniku.
Jak się nie wie, że jest tylko kontraktowy i oleje się zmianę karty to można skończyć jak kiedyś ja w BOM w saloniku na PP, a nie lepszym kontraktowym :D W takiej sytuacji nie wpuszczą nawet jak połączysz Golda z Paszportem Polsatu :D

Autor:  yanas [ 28 Lut 2025 23:45 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Wrzucę kamyczek do ogródka p.Macieja (chyba,że jest Maciejów tam więcej??) z infolinii M&M. Usłyszałem dziś od niego,że za lot WAW-ICN-OKA stawka milowa za dziecko jest jak za osobę dorosłą, bo Asiana nie jest w grupie Lufthansy. Oczywiście w apce bez problemu zarezerwowałem te loty za 40k mil dorosły/30k dziecko. Swoją drogą IMO super deal, WAW-OKA dwoma szerokimi kadłubami, w 18h total i za ok.140zł/os.

Autor:  bonifacy [ 02 Mar 2025 09:47 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Teoretycznie miał rację. Do tej pory tak właśnie było, ale teraz faktycznie sprawdziłem wiele różnych kombinacji i zawsze bilet dla dzieciaków kosztuje 75% bez względu czym się leci. Musiało się coś zmienić niedawno.
Przy okazji zauważyłem że w końcu bilety Etiopczykiem pokazują dostępność biletów dla młodych. Do tej pory trzeba było dzwonić na infolinię.

Strona 444 z 479 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/