Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 459 62 00
DE +49 69 209 777 777
+49 69 86799555
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9578 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 435, 436, 437, 438, 439, 440, 441 ... 479  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#8741 PostWysłany: 28 Gru 2024 13:51 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 364
Loty: 124
Kilometry: 227 163
Krajów: 29 / 13.6%
niebieski
Hej, probuje wykorzystac swoje mile w wyszukiwarce Miles&More i kupic lot WAW-NRT w Premium Economy, lot wyszukuje, jednakze na poziomie wpisywania danych pasazera, wyskakuje mi blad od kilku godzin - czy wiecie moze czy to tymczasowe czy raczej spodziewac sie dluzszych problemow? Infolinia dzis zamknieta..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️ Ostatnie dni wakacji na Cyprze ☀️🇨🇾 Loty i 3 noce w Pafos za 979 PLN 🏖️
Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️ Spędź wakacje nad Morzem Adriatyckim 🏖️ Zbiór lotów do Chorwacji od 164 PLN ☀️
Offline
#8742 PostWysłany: 28 Gru 2024 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1712
złoty
Zadzwoń na niemiecką infolinię
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8743 PostWysłany: 29 Gru 2024 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2024
Posty: 1
Hej, podpowiecie, proszę, jak wygląda dostępność benefitów w ramach Golda dla współpasażera (osoba, która nawet nie ma konta w programie i podróżuje w ramach tej samej rezerwacji).
Wiem, że salonik jest dostępny dla 1 gościa, a jak wygląda to w ramach:
- odprawy (w tym priorytetowo nadanego bagażu),
- fast track?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8744 PostWysłany: 29 Gru 2024 13:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26072
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Polecam lekture

przywileje-ftl-i-sen,1574,170121
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#8745 PostWysłany: 04 Sty 2025 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 253
Wojciech_Kr napisał(a):
Hej, podpowiecie, proszę, jak wygląda dostępność benefitów w ramach Golda dla współpasażera (osoba, która nawet nie ma konta w programie i podróżuje w ramach tej samej rezerwacji).
Wiem, że salonik jest dostępny dla 1 gościa, a jak wygląda to w ramach:
- odprawy (w tym priorytetowo nadanego bagażu),
- fast track?

Odprawa dla Star Alliance Gold bez problemu gdy podejdziecie razem,
Priorytet bagażu dostaniesz tylko Ty,
Fast Track tylko Ty,
Priority boarding bez problemu jeżeli podejdziecie razem.
_________________
Tak że = a więc, i dlatego. Także = również. Tak, że (z przecinkiem) = do tego stopnia, że
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
 
      
Offline
#8746 PostWysłany: 04 Sty 2025 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 2462
złoty
andywaw napisał(a):
Priority boarding bez problemu jeżeli podejdziecie razem.

Dla automatycznej bramki nie ma znaczenia czy się podchodzi razem :D
Ale, z mojego doświadczenia wynika że jeśli jedna osoba ma Golda, to druga na tej samej rezerwacji ma tą samą grupę boardingową...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8747 PostWysłany: 04 Sty 2025 22:09 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3564
srebrny
andywaw napisał(a):
Wojciech_Kr napisał(a):
Hej, podpowiecie, proszę, jak wygląda dostępność benefitów w ramach Golda dla współpasażera (osoba, która nawet nie ma konta w programie i podróżuje w ramach tej samej rezerwacji).
Wiem, że salonik jest dostępny dla 1 gościa, a jak wygląda to w ramach:
- odprawy (w tym priorytetowo nadanego bagażu),
- fast track?

Fast Track tylko Ty,


Z fastrack to różnie, dawniej praktycznie wszędzie można było iść z gościem, obecnie na niektórych dziadowskich lotniskach tylko posiadacz *G.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8748 PostWysłany: 05 Sty 2025 21:21 

Rejestracja: 28 Paź 2024
Posty: 8
Hej! Jestem już blisko 150k M + senator i.. przypomniały mi się posty o możliwości złożenia podróży do okola świata w tym zakresie. Jest to jeszcze realne do wykonania/złożenia?
Np. Waw - USA - Hawaje - Australia/NZ - Pekin? - Waw

Np. wrzesień 25
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8749 PostWysłany: 05 Sty 2025 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 2462
złoty
@orzeszek Nie stać Cię :D
A poważnie, zerknij tutaj: https://www.miles-and-more.com/de/en/program/flight-benefits/award-flights/world-award-flight.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8750 PostWysłany: 05 Sty 2025 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1712
złoty
Moim zdaniem opcja RTW proponowana przez M&M jest nieopłacalna. Wyciśnij z tych mil co się da na poszczególnych odcinkach i dokup co trzeba za pieniądze.
Góra
 Profil Relacje PM off
abelincoln lubi ten post.
 
      
Offline
#8751 PostWysłany: 06 Sty 2025 03:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 253
abelincoln napisał(a):

Oczywiście, że go stać.
Jednym z przywilejów statusu Senator jest możliwość zadłużenia się na 50.000 mil (jeżeli dobrze pamiętam) podczas rezerwacji biletu nagrody.
_________________
Tak że = a więc, i dlatego. Także = również. Tak, że (z przecinkiem) = do tego stopnia, że
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
Offline
#8752 PostWysłany: 06 Sty 2025 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 2462
złoty
[OT]
andywaw napisał(a):
możliwość zadłużenia
Są tacy, którzy uważają, iż jeśli nie jesteśmy w stanie czegoś kupić bez posiłkowania się kredytem - to znaczy, że na to coś nas nie stać.
[/OT]

@ncn podpowiedział jak najlepiej spalić posiadane mile na RTW.
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
Offline
#8753 PostWysłany: 06 Sty 2025 10:33 

Rejestracja: 28 Paź 2024
Posty: 8
Dzięki!
Z senatorem - właśnie o te 50k "dostępne" dodatkowo mi chodziło.

Zakładając że składam z odcinków - z Waszego doświadczenia,.które części są najbardziej opłacalne za miłe a które polować za $$?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8754 PostWysłany: 06 Sty 2025 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2021
Posty: 253
abelincoln napisał(a):
[OT]
andywaw napisał(a):
możliwość zadłużenia
Są tacy, którzy uważają, iż jeśli nie jesteśmy w stanie czegoś kupić bez posiłkowania się kredytem - to znaczy, że na to coś nas nie stać.
[/OT]

@ncn podpowiedział jak najlepiej spalić posiadane mile na RTW.


Ten kto nie ma karty KREDYTowej i nie płaci nią za bilety lotnicze, niech pierwszy rzuci kamieniem. Wszystko dla ludzi, ważne żeby korzystać z głową. A co do kredytu milowego Senatora, jeżeli ktoś ma już zaplanowane inne loty za które dostanie mile, to czemu nie?

Uważam, że generalnie rezerwacje za mile w klasie ekonomicznej są mało opłacalne bo często podatki i opłaty wynoszą prawie tyle co normalny zakup takiego biletu (ale np. LOT i United mają małe opłaty za bilety za mile). Z drugiej strony 180.000 mil za 10 przelotów może być dla niektórych atrakcyjne, bo sama Nowa Zelandia w jedną stronę z Europy to już 50.000 mil za dwa odcinki. To each his own.
_________________
Tak że = a więc, i dlatego. Także = również. Tak, że (z przecinkiem) = do tego stopnia, że
Góra
 Profil Relacje PM off
abelincoln lubi ten post.
 
      
Offline
#8755 PostWysłany: 06 Sty 2025 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 801
Loty: 72
Kilometry: 185 531
Krajów: 23 / 10.8%
niebieski
Jak ma się sprawa z naliczeniem mil na lot SQ lepiej podać nr karty M&M czy Krisflyer, któraś z opcji jest bardziej opłacalna? Na Krisie nie mam na razie nic i pewnie szybko nie powtórzę lotów z nimi bo ne planowane, A na M&M pewnie coś dolatam
_________________
Podróżowanie sprawi, że zaniemówisz z wrażenia, a potem zamienisz się w gawędziarza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Online
#8756 PostWysłany: 06 Sty 2025 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 5943
Loty: 767
Kilometry: 1 121 244
Krajów: 83 / 38.8%
HON fly4free
zacznij od wheretocredit.com
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#8757 PostWysłany: 07 Sty 2025 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 418
Loty: 925
Kilometry: 1 158 625
Krajów: 97 / 45.3%
niebieski
Czy ET podobnie jak TK ma klasy śmieciowe, które dają mile jedynie w ich programach? Miałem loty CAI-ADD-SEZ w klasie U i wg symulacji w apce Miles and More dają ponad 6000 mil, to samo podpowiada wheretocredit. Tymczasem po ręcznym dodaniu lotów do Miles and More wyskoczyła odpowiedź, że klasa podróży nie uprawnia do naliczenia mil.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8758 PostWysłany: 07 Sty 2025 10:55 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 2555
HON fly4free
Napisz prośbę o naliczenie mil (zgodnie z M&M kalkulatorem 6040 mil i 160 pkt) na adres impressum@milesandmore.com (oczywiście umieść wszystkie szczegóły rezerwacji i karty pokładowe) uzasadniając, że formularz zgłoszenia nie działa poprawnie.

Edit: wypełnij formularz https://www.miles-and-more.com/pl/pl/ge ... %2Fmessage


Ostatnio edytowany przez man4business, 07 Sty 2025 14:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8759 PostWysłany: 07 Sty 2025 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 792
złoty
-- 07 Sty 2025 10:24 --

@man4business Ciekawostka:

Dear sender,
Thank you for your message.
This e-mail address is no longer active. Incoming messages will not be forwarded.
Please contact us at your http://www.miles-and-more.com “Help & Contact” for your concern.
Sincerely,
Your Miles & More Team


-- 07 Sty 2025 10:34 --

-----
Z innej: czy są jakieś godziny, w których strona M&M działa choć w ograniczonym zakresie? Kolejny raz próbuję skorzystać z kalkulatora i jeszcze chyba nigdy mi się to nie udało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8760 PostWysłany: 07 Sty 2025 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 512
srebrny
ranek napisał(a):
Czy ET podobnie jak TK ma klasy śmieciowe, które dają mile jedynie w ich programach? Miałem loty CAI-ADD-SEZ w klasie U i wg symulacji w apce Miles and More dają ponad 6000 mil, to samo podpowiada wheretocredit. Tymczasem po ręcznym dodaniu lotów do Miles and More wyskoczyła odpowiedź, że klasa podróży nie uprawnia do naliczenia mil.


W klasie U powinieneś dostać mile, link: https://www.miles-and-more.com/pl/pl/ea ... ic_01.html
Klasy wyłączone z mil to: A, F, I, N, P, R, X, Z.

Wrzucam od razu link do Turkisha, bo tam też mają sporo klas bez mil: https://www.miles-and-more.com/pl/pl/ea ... ic_01.html
Klasy wyłączone z mil to: G, I, N, P, R, U, W, X

I jak sprawdzić pozostałych partnerów?
1) Wchodzisz w link.
2) Wyklikujesz odpowiedniego członka SA.
3) Wchodzisz w odpowiedni kafelek, te linie, które sprawdzałem mają komunikat "Co najmniej 125 lub 4 za każde euro".
4) Odhaczasz "plusik" przy "milach".

W tych artykułach są również mnożniki dotyczące mil w zależności od klasy rezerwacyjnej.

No i brak mil, to również brak punktów. Wprowadzili nowe zasady, by było "prościej", a myślę, że >99% pasażerów nie ma pojęcia czym jest klasa rezerwacyjna w bilecie lotniczym, więc jak walczysz o status, to musisz wcześniej przeglądać każdy zakupiony bilet, bo może akurat będzie wykluczony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9578 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 435, 436, 437, 438, 439, 440, 441 ... 479  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group