Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Miles & More] - pytania
pytania,1574,5236
Strona 430 z 480

Autor:  grodek [ 07 Paź 2024 09:06 ]
Temat postu:  [Miles & More] - pytania

Na Okęciu działa FTL, wchodzę z dzieciakami do Poloneza i Mazurka. Warunek muszą mieć poniżej 12 lat. Obawiam się, że tylko na Okęciu tak można…

https://www.lot.com/pl/pl/regulaminy/re ... %20rodziny.

Autor:  Aga_podrozniczka [ 07 Paź 2024 11:29 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Aga_podrozniczka napisał(a):
Odnosnie mojego problemu z rezerwacja, ktora chcialam przesunac. Bylo mozliwe przesunac ja prawie rok do przodu, nie ma ograniczenia 12 miesiecy od kupna biletu. Ale poniewaz na razie sa dostepne tylko loty do stycznia w rozkladach, pani zaproponowala, ze moze zawiesic moj bilet i jak bedzie dostepnosc na luty, to moge wtedy zadzwonic i zmienic rezerwacje na date za rok. Potwierdzila rowniez to info o no-show, ale powiedziala, ze lepiej im powiedziec, ze nie bedzie sie lecialo, oni wtedy dodaja info do rezerwacji i jest zawieszona. Rozmawialam z kims z amerykanskim akcentem, wiec nie wiem z ktorego call centre.

Jedno jest pewne, poziom obslugi klienta jest bez porowniana do British Airways, ktorymi zwykle latam, gdzie trzeba wisieci na telefonie i sluchac muzyczki. W M&M za kazdym razem jak dzwonie, od razu ktos obiera.


Spedzilam dzisiaj poltorej godziny na telefonie, zeby odwiesic rezerwacje i zmienic daty, ale nie osiagnelam zbyt wiele.
1 rozmowa - gosci nie wie nic o takiej rezerwacji, ktora jest zawieszona
2. nie ma probleu, zmienmy daty, o ale musi byc taka sama kolejnosc lotow, nie mozna zmienic stopoverow, rozlaczam sie i zmieniam daty i trase.
3. nie ma problemu, ale ostatni lot najpozniej rok od daty wylotu na istniejacym bilecie (23 luty 2024), rozlaczam sie i ide zmieniac daty.
4. Twoj bilet byl wazny do czerwca 2024 i nie mozesz go zmienic, ale mozemy zrobic refund. Rozlaczam sie i dzwonie jeszcze raz.
5. nie ma problemu, ale nie ma dostepnosci na wybrane loty miedzy 16 stycznia, a 17 lutego i nie sugeruj sie saver award availability na stronie United. Konkluzja: nie moge nigdzie sprawdzic czy jest dostepnosc czy nie, wiec musze do nich dzwonic co jakis czas i przechodzic przez ten sam proces.

Chwala im za to, ze moj bilet istnieje, wziawszy pod uwage, ze zarezerwowalam go w marcu 2022, chwala im za szybkie odbieranie telefonu bez czekania. Anulowac nie moge, bo nie moga zagwarantowac, ze mile nie wygasna, po powrocie na konto. Niby od czasu jak zrobilam rezerwacje, Lufthansa dodawala mi po jednej mili dla ochrony mil, ale kto to wie czy mile nie wygasna i odzyskanie ich bedzie niemozliwe. Nie pozostaje mi nic innego jak kontynuowac rytual dzwonienia do M&M co tydzien.

Wczesniej niz przed styczniem nie moge poleciec, bo mam juz inne loty i w lutym-marcu jest najlepsza pora roku na moj wypad. Trasa to HNL-KSA-GUM-HNL, a w srodku jeszcze GUM-ROR-SPN-GUM. GUM - ROR mam juz bilet od roku i tylko przesuwam daty, ale ostatnio spadla ilosc mil za te trase, wiec go anuluje i zarezerwuje ponownie.

Autor:  jaras724 [ 09 Paź 2024 12:49 ]
Temat postu:  Re: Hyde Park

Mam bilet za mile M&M na hoppera UA155 na pojutrze. Wsiadam na PNI, lecę na HNL. Myślicie, że jest jakakolwiek szansa na dodanie stopa na MAJ czyli lecieć 11/10 PNI-MAJ i później 13/10 MAJ-HNL? W który support uderzać? Jakiś mail? Chat United i LH mnie zbył - United umywa ręce bo rezerwacja wystawiona przez LH, a chat LH twierdzi, że nie mogą nic zmieniać na chacie przez to, że to bilet za mile.

Autor:  przemos74 [ 09 Paź 2024 13:43 ]
Temat postu:  Re: Hyde Park

W tym wypadku raczej bym dzwonił i rzeczywiście do LH, bo United nie ma tutaj wiele do powiedzenia. Czat LH jest wyjątkowo niepomocny. Na telefonie są nieco bardziej ogarnięci konsultanci, jednak obstawiam że taka zmiana nie będzie po prostu możliwa z uwagi na zasady taryfy. Możesz zawsze poprosić o rozmowę z supervisorem, który ma największą wiedzę i powinien wszystko wyjaśnić.

Autor:  Robaku [ 09 Paź 2024 17:25 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Ja mam jeszcze pytanko odnosnie zmatchowanie, ktore tutaj hulało z kilka tygodniu temu,
tak jak mówiłem, udało się, aczkolwiek dopiero dzisiaj dostalem oficjalne informacje o zmatchowaniu tego, chociąz faktycznie status juz mialem z miesiac temu i tak:
od tego czasu odbyłem 4 lot, wiadomo, ze 6 lotów przedłuza status do lutego 2026, ale czy te 6 lotów liczą od jakiego momentu ktoś coś wie?
Od momentu faktycznego uzyskania status - czyli kilka tygodniu temu, czy od dnia , w którym poinformowali i przeslali info czyli dzisiaj?

Autor:  tropikey [ 09 Paź 2024 17:55 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Zdaje się, że liczy się moment podwyższenia statusu:

"Can I claim past sectors as eligible flights under the status match offer?
No. Only new flights taken after your Miles & More account has been upgraded will count towards the qualification criteria".

https://lufthansa.statusmatch.com/faq/

Autor:  marek2011 [ 09 Paź 2024 22:22 ]
Temat postu:  Re: Hyde Park

Dodanie stopa jest technicznie zmianą trasy więc nie sądzę, żeby na bilecie M&M było to możliwe. Można spytać, ale jeśli coś - to raczej oddanie i zrobienie nowej rezerwacji, a z kolei jeśli to bilet OW stop jest wykluczony o ile masz na myśli taki prawdziwy >24 a nie jakieś kilkanaście godzin na miejscu.
Generalnie z biletami M&M można albo zmienić daty zachowując oryginalną trasę (i o ile jest dostępność na nowe) lub oddać bilet.

Autor:  man4business [ 10 Paź 2024 21:44 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Czy ktoś ma może mail analogiczny do ffp@lot.pl ale bliżej źródła (Lufthansa), bo z przykrością stwierdzam, że przestali reagować i totalnie nic się nie dzieje. Chodzi o nienaliczone punkty za wykonany lot SN, przez formularz claim też nie przechodzi. Coś ewidentnie skopane.

Autor:  marek2011 [ 10 Paź 2024 22:28 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@man4business: spróbuj na impressum @ miles-and-more.com

Autor:  Nospin [ 11 Paź 2024 14:29 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Jako, że głównie korzystam z low-costow, ale w tym roku kilka razy leciałem LOTem takie pytanko. Czy pkt i qualify pkt zawsze się uzyskuje taka sama ilosc? Co jesli zdobede qualify pkt do Freqent Traveler ale zabraknie mi tych "punktow" zwyklych, czy oba te pkt przepadaja? I jeszcze pytanko czy da sie jakos kupic te zwykle pkt za mile albo inne sposoby zeby doczlapac sie do freqent traveler?
Szukalem w regulaminie ale troche zawily jest.
Dzieki za odpowiedz

Autor:  abelincoln [ 11 Paź 2024 15:44 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

To zależy - tyle samo punktów i punktow kwalifikujących dostaje się za loty liniami "core'owymi" (jak grupa LH i LOT) - jeśli lecisz innymi z sojuszu, to dostaniesz tylko punkty. Do statusu potrzebna jest odpowiednia ilość punktów ""zwykłych" z czego połowa z tego musi być wyleciana na "coro'owych" liniach (czyli punkty kwalifikujące). Licznik zeruje się na koniec roku - od 1 stycznia albo zaczynasz obronę statusu albo jego zdobywanie.
Innych sposobów nie ma (np. w Flying Blue można dokupić punkty XP płacąc za ekologiczne paliwo, w Miles&Smiles można kupić kilka tysięcy mil statusowych za grube pieniądze).

Autor:  man4business [ 11 Paź 2024 17:01 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Za pomocą aplikacji UpTrip i pewnej liczby kart (można otrzymać po dwie karty za przeleciany odcinek w grupie Lufthansa) można otrzymać 20 punktów i 20 punktów kwalifikujących - do sprawdzenia w aplikacji.
W ogóle za 50 kart można dostać FTL.

Po uzbieraniu minimum 800 Qualifying Points pojawia się też możliwość:
Cytuj:
Mileage exchange
Exchange your miles for Points and Qualifying Points to achieve Senator status. You can exchange up to 20,000 miles – and get up to 125 Points and 125 Qualifying Points in return.
Takie coś może się opłacać jeśli na siłę trzeba by było zainwestować w loty za te 125 pkt (czyli brakującą pulę do 2000 - Senatora).

Autor:  lukket [ 11 Paź 2024 18:06 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Czy za lot linią spoza M&M, w klasie za którą nie ma w ogóle mil premiowych dostanę punkty za odcinki?

Autor:  Kothson [ 11 Paź 2024 18:20 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Nie wiem czy o to pytasz, ale przykładowo za międzykontynentalny lot turkiem dostaniesz mile + punkty. Nie dostaniesz punktów kwalifikujących.

Przykładowo:Image

Autor:  lukket [ 11 Paź 2024 18:37 ]
Temat postu:  [Miles & More] - pytania

Chodzi mi o sytuację w której wheretoctedit pokazuje 0 mil premiowych (Egyptair klasa W, międzykontynentalny). Czy za taki lot liczą się punkty zwykłe?

Autor:  Maciek737 [ 11 Paź 2024 18:39 ]
Temat postu:  [Miles & More] - pytania

Nie, czymkolwiek by one miały być.

Autor:  babilas [ 11 Paź 2024 22:42 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

man4business napisał(a):
Czy ktoś ma może mail analogiczny do ffp@lot.pl ale bliżej źródła (Lufthansa), bo z przykrością stwierdzam, że przestali reagować i totalnie nic się nie dzieje. Chodzi o nienaliczone punkty za wykonany lot SN, przez formularz claim też nie przechodzi. Coś ewidentnie skopane.


Ależ to wszystko można przez ffp@lot.pl - ja miałem do naliczenia punkty/mile z United i Air Canada, które nie przechodziły formularzem (bo strona United przy zakupie biletów dolepiła mi phd - doktorat - do nazwiska), więc napisałem na ffp@lot.pl dołączając do e-maila skany boardingów. Odpisali tak:

Szanowny Panie,

dziękuję za korespondencję.
Uprzejmie informuję, że prośbę o naliczenie skierowałam do Miles & More w Niemczech, gdzie sprawa zostanie rozpatrzona. Aktualny czas oczekiwania na rozpatrzenie to 30 dni.


I faktycznie w niecały miesiąc punkty/mile były na koncie.

Autor:  Akna [ 12 Paź 2024 05:00 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Akna napisał(a):
Dobra, w końcu opanowane - na stronie LOT i pojawiło się to
Załącznik:
2024-10-03_17h44_06.png


Więc wychodzi, że mimo biletu z kodem od 220 mam dodatkowy bagaż w cenie

No więc tak. W praktyce mam 2xlot+ eurowings i nie przeszedł dodatkowy bagaż , tzn lot by puścił, ostatni odcinek nie. Na szczęście zgodzili się nadać nam podstawowy bagaż do miejsca docelowego. Nie mogliśmy się też odprawić na ostatni odcinek lotu. Zobaczymy co dalej.
Na infolinii lotu też nie byli do n końca pewni, co nas czeka przy checkinie.

Autor:  lukket [ 12 Paź 2024 17:55 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

lukket napisał(a):
Chodzi mi o sytuację w której wheretoctedit pokazuje 0 mil premiowych (Egyptair klasa W, międzykontynentalny). Czy za taki lot liczą się punkty zwykłe?
Faktycznie, dotarłem do kalkulatora Miles&more i nici. Zero czegokolwiek.

Swoją drogą to ciekawe, że mile i punkty można dostać za krajówkę w Turkishu za 150 zł, a za bilet kosztujący 500€ zero czegokolwiek. Jak sprawdziłem to na mojej trasie dopiero economy flex kosztujący dwa razy tyle dawał klasę z punktami.

Autor:  Sudoku [ 12 Paź 2024 18:37 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Takie są uroki i niuanse różnych programów lojalnościowych. Jak się leci/nocuje w hotelu dla mil/punktów, to trzeba wszystko bardzo uważnie sprawdzać przed dokonaniem rezerwacji. Najgorsze i tak są dynamiczne zmiany (zwykle na gorsze), które zachodzą pomiędzy momentem rezerwacji a czasem lotu/pobytu.

Strona 430 z 480 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/