Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Miles & More] - pytania
pytania,1574,5236
Strona 427 z 480

Autor:  kameander [ 15 Wrz 2024 17:43 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

No to mam FTL-a. W zasadzie bezrefleksyjnie się uzbierało i pewnie wcale nie najlepiej wykorzystałem wszystkie opcje. Stąd prośba: czy ktoś mógłby mnie nauczyć sensownego korzystania z wheretocredit.com? Mam np. ostatni lot ADD-WAW, Ethiopian, klasa T. Wrzuciłem jak zawsze w M&M i dostałem 60 punktów i 786 M.

I teraz - jak powinienem rozumieć zapisy z wheretocredit dla tego lotu? Przykładowo na tych opcjach:
- Miles+Bonus (A3) - 100% - 500 miles
- ShebaMiles (ET) - 50%
- Miles & More (LO) - 25% - 250 miles

Dobrze rozumiem, że mile to mile, tj. odległość ADD-WAW to 3200 mil, więc w A3 dostałbym ~3200 mil, w ET ~1600, a w M&M dostałem ~800?
No i tak ogólnie, to rozumiem, że trzeba było się nie bawić w to, tylko pchać w A3 i tam sobie zrobić golda?
Jak ktoś ma chwilę i ma chęć mi to podpowiedzieć, będę wdzięczny.

Autor:  Kothson [ 15 Wrz 2024 17:52 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

W zasadzie to sam sobie odpisałeś już.

Autor:  kameander [ 15 Wrz 2024 17:54 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Przeczuwać a usłyszeć potwierdzenie od kogoś, kto się zna, to dwie różne rzeczy - dzięki!

Autor:  ncn [ 16 Wrz 2024 22:47 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Biorąc pod uwagę dużą niedogodność, jaką jest brak Singapore Airlines w wyszukiwarce online M&M, na ile zbieżna jest dostępność tej linii w wyszukiwarce milowej United z ofertą na infolinii M&M?

Czy jeśli rejs jest dostępny w wyszukiwarce United, to najprawdopodobniej będzie dostępny również na infolinii M&M, czy raczej rozbieżności w dostępności są duże?

Autor:  Robaku [ 26 Wrz 2024 00:44 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

-- 25 Wrz 2024 23:40 --

Mam takie pytanko do senatorów,
Czy jak macie lot i odprawę to funkcjonujecie jako często podróżujący- tak jak na zdjęciu, czy jakoś inaczej macie opis.

Ostatnio po uzyskaniu statusu senatora, mimo to zassalo mi BP jako FTL i trzeba było ręcznie np zmieniać w saloniku.
Na stronie lufy, czy MM widnieje status Senator ale tak jakby w BP zasysa status z FTL i nie wiem jak będzie przy powrocie czy pisać do Helpdesku, czy jakoś system to ogarnie

-- 25 Wrz 2024 23:44 --

Mam takie pytanko do senatorów,
Czy jak macie lot i odprawę- na stronie lufy to funkcjonujecie jako często podróżujący-, czy jakoś inaczej macie opis - np senator

Ostatnio po uzyskaniu statusu senatora, mimo to zassalo mi BP jako FTL i trzeba było ręcznie np zmieniać w saloniku.
Na stronie lufy, czy MM widnieje status Senator ale tak jakby w BP zasysa status z FTL i nie wiem jak będzie przy powrocie czy pisać do Helpdesku, czy jakoś system to ogarnie

Załączniki:
Screenshot_20240926_003414_Lufthansa.jpg
Screenshot_20240926_003414_Lufthansa.jpg [ 151.64 KiB | Obejrzany 1578 razy ]

Autor:  andywaw [ 26 Wrz 2024 09:15 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

U mnie na karcie pokładowej jest zawsze LH*SEN

Autor:  Nospin [ 26 Wrz 2024 19:11 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Hej.
Szukałem na necie jak zdobyć mile za podroże koleja i tylko wyskoczyla mi jakas oferta DB. Czy na bilety z PKP tez da zdobyc sie mile? Jesli tak to jak?

Załączniki:
Screenshot_20240926-172417_Poczta.jpg
Screenshot_20240926-172417_Poczta.jpg [ 113.17 KiB | Obejrzany 1424 razy ]

Autor:  Zeus [ 26 Wrz 2024 19:14 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Za PKP?
Dobry żart. Oczywiście ze nie.

Autor:  kostek966 [ 26 Wrz 2024 19:21 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Za DB też nie ma mil, musisz kupić na lh bilet na loty, w ramach połączeń jest przejazd pociągiem, np do Norymbergii przez Monachium i ten drugi "lot" jest pociągiem , tylko wtedy naliczą mile

Autor:  Tjw1978 [ 26 Wrz 2024 19:29 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Robaku napisał(a):
-- 25 Wrz 2024 23:40 --

Mam takie pytanko do senatorów,
Czy jak macie lot i odprawę- na stronie lufy to funkcjonujecie jako często podróżujący-, czy jakoś inaczej macie opis - np senator

Ostatnio po uzyskaniu statusu senatora, mimo to zassalo mi BP jako FTL i trzeba było ręcznie np zmieniać w saloniku.
Na stronie lufy, czy MM widnieje status Senator ale tak jakby w BP zasysa status z FTL i nie wiem jak będzie przy powrocie czy pisać do Helpdesku, czy jakoś system to ogarnie


Wprowadziłeś zapewne numer ftl do rezerwacji, a później nastąpiła zmiana. Ja miałem podobny problem z klasycznej na Ftl. Wystarczyło wyzerowanie numeru karty w rezerwacji, a potem dodanie jej na nowo

Autor:  Robaku [ 26 Wrz 2024 23:31 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

racja bo przy sen zmienia sie numer, dzieki za info bo nie zauwazyłem

Autor:  marcin.krakow [ 26 Wrz 2024 23:54 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Do kiedy najpóźniej przed lotem mogę zadzwonić aby oddać bilet za opłatą 50e?

Autor:  andywaw [ 27 Wrz 2024 00:33 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Kiedyś nawet w dniu wylotu, nie wiem jak jest teraz

Autor:  Nipponzora [ 29 Wrz 2024 09:05 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Cześć, dzień dobry. To mój pierwszy post na forum, ale często korzystam z fly4free i stosunkowo sporo latam.

Chciałem zapytać Was jak to jest, że mile które zdobywam w PLL Lot są niemal bezwartościowe / czy powinienem skorzystać z jakiejś tajemnej wiedzy, żeby dobrze z nich korzystać?

Mieszkam w Tokio i dwa razy w roku latam do Polski, prawie zawsze LOTem, czasem czymś z grupy Lufthansa, czasem do USA z United. Mój ostatni lot z Japonii do Polski dał mi 1337 mil. Przez ostatnie kilkanaście miesięcy latałem dosyć sporo i w końcu tych mil wylatałem ok. 14 000 (myślałem, że to już całkiem sporo). W tym tygodniu chciałem kupić kolejny bilet i wykorzystać wylatane do tej pory mile.

Z tego co widzę jeden przykładowy lot (w jedną stronę) z Tokio do Warszawy kosztuje "maksymalnie 137 313 mil". Czyli żeby nazbierać wystarczająco dużo mil, żeby kupić ten lot musiałbym najpierw polecieć na tej samej trasie ~100 razy? Przyznam, że 1% off przy wydanych 300000 zł brzmi jak najgorszy program lojalnościowy o jakim słyszałem w życiu : D

Wygląda na to, że można też kupić część biletu za mile - tam początkowo cena z wykorzystaniem mil wydaje się być dosyć atrakcyjna, ale po przeklikaniu przelicznik zaczyna się zmieniać i nagle wychodzi na to, że wykorzystując 3000 mil mój bilet byłby o 40 zł tańszy. Czyli za wcześniej wspomniany lot w jedną stronę z Japonii do Polski dostaję paczkę mil wartą 20 zł w praktyce.

Mam wrażenie, że coś musi być nie tak, bo kiedyś latałem na tej trasie z Qatar albo Turkish airlines i w zamian dostawałem mile o wartości ~300 zł albo na przykład w cenie lotu krajowego liniami ANA z Tokio do Osaki - też całkiem nieźle. Miles and More przy tym wypada jak żart. Co robię źle?

Załączniki:
Screenshot 2024-09-29 at 15.50.22.png
Screenshot 2024-09-29 at 15.50.22.png [ 149.12 KiB | Obejrzany 1250 razy ]

Autor:  Garmond [ 29 Wrz 2024 09:14 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

W ramach "Najmilszego poniedziałku" (regularnej promocji LOT) można znaleźć loty z PL do Tokio w obniżonej stawce 35 tys. mil + podatki.
Ten kierunek zdarza się kilka razy w roku.
Minusem jest że obejmuje wybrane loty na dwa tygodnie do przodu, więc musisz być bardzo elastyczny w kwestii terminu lotu.

Autor:  kemot [ 29 Wrz 2024 09:35 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Z wydawaniem mil jest jak z kupowaniem normalnych biletów, są stawki podstawe, są promocje, są lepsze i gorsze deale, temat rzeka. Ty pokazałeś prawdopodobnie najmniej opłacalny sposób wydania mil jaki istnieje.

Autor:  Szyn3k [ 29 Wrz 2024 09:37 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@Nipponzora edytuj screenshot, bo jest na nim Twoje imię i nazwisko

Autor:  krzykrzysztof [ 29 Wrz 2024 09:38 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Nipponzora napisał(a):
Czyli żeby nazbierać wystarczająco dużo mil, żeby kupić ten lot musiałbym najpierw polecieć na tej samej trasie ~100 razy? Przyznam, że 1% off przy wydanych 300000 zł brzmi jak najgorszy program lojalnościowy o jakim słyszałem w życiu : D


Pierwszy post a jakże trafny.
M&M jest głownie dla osób podrozujacych sluzbowo w biznes klasie, tak zeby przy okazji uzbierac punkty na lot niesłuzbowy.

Dla osob latajacych w eco - tak jak napisales musiałbyś wykonac kilkadziesiat rotacji zeby uzbierac na bilet za mile, a pozniej jeszcze by sie okazalo, ze doplata wynosi 75% ceny zwyklego biletu (grupa LH).

Autor:  klozet086 [ 29 Wrz 2024 10:32 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

albo trzeba czekać latami na deal jak w grudniu z bookingu. Na tym dilu przez same rezerwacje w tym roku zrobiłem 300 tyś. mil, a mam jeszcze pobukowane rezerwacje do 2032

Autor:  czarodziejka_bj [ 29 Wrz 2024 16:08 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@klozet086, na "grudniowym dealu" nie było przypadkiem limitu 150 tys. mil?

Strona 427 z 480 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/