| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [Miles & More] - pytania pytania,1574,5236 | Strona 427 z 480 |
| Autor: | kameander [ 15 Wrz 2024 17:43 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
No to mam FTL-a. W zasadzie bezrefleksyjnie się uzbierało i pewnie wcale nie najlepiej wykorzystałem wszystkie opcje. Stąd prośba: czy ktoś mógłby mnie nauczyć sensownego korzystania z wheretocredit.com? Mam np. ostatni lot ADD-WAW, Ethiopian, klasa T. Wrzuciłem jak zawsze w M&M i dostałem 60 punktów i 786 M. I teraz - jak powinienem rozumieć zapisy z wheretocredit dla tego lotu? Przykładowo na tych opcjach: - Miles+Bonus (A3) - 100% - 500 miles - ShebaMiles (ET) - 50% - Miles & More (LO) - 25% - 250 miles Dobrze rozumiem, że mile to mile, tj. odległość ADD-WAW to 3200 mil, więc w A3 dostałbym ~3200 mil, w ET ~1600, a w M&M dostałem ~800? No i tak ogólnie, to rozumiem, że trzeba było się nie bawić w to, tylko pchać w A3 i tam sobie zrobić golda? Jak ktoś ma chwilę i ma chęć mi to podpowiedzieć, będę wdzięczny. | |
| Autor: | Kothson [ 15 Wrz 2024 17:52 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
W zasadzie to sam sobie odpisałeś już. | |
| Autor: | kameander [ 15 Wrz 2024 17:54 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Przeczuwać a usłyszeć potwierdzenie od kogoś, kto się zna, to dwie różne rzeczy - dzięki! | |
| Autor: | ncn [ 16 Wrz 2024 22:47 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Biorąc pod uwagę dużą niedogodność, jaką jest brak Singapore Airlines w wyszukiwarce online M&M, na ile zbieżna jest dostępność tej linii w wyszukiwarce milowej United z ofertą na infolinii M&M? Czy jeśli rejs jest dostępny w wyszukiwarce United, to najprawdopodobniej będzie dostępny również na infolinii M&M, czy raczej rozbieżności w dostępności są duże? | |
| Autor: | Robaku [ 26 Wrz 2024 00:44 ] | ||
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania | ||
-- 25 Wrz 2024 23:40 -- Mam takie pytanko do senatorów, Czy jak macie lot i odprawę to funkcjonujecie jako często podróżujący- tak jak na zdjęciu, czy jakoś inaczej macie opis. Ostatnio po uzyskaniu statusu senatora, mimo to zassalo mi BP jako FTL i trzeba było ręcznie np zmieniać w saloniku. Na stronie lufy, czy MM widnieje status Senator ale tak jakby w BP zasysa status z FTL i nie wiem jak będzie przy powrocie czy pisać do Helpdesku, czy jakoś system to ogarnie -- 25 Wrz 2024 23:44 -- Mam takie pytanko do senatorów, Czy jak macie lot i odprawę- na stronie lufy to funkcjonujecie jako często podróżujący-, czy jakoś inaczej macie opis - np senator Ostatnio po uzyskaniu statusu senatora, mimo to zassalo mi BP jako FTL i trzeba było ręcznie np zmieniać w saloniku. Na stronie lufy, czy MM widnieje status Senator ale tak jakby w BP zasysa status z FTL i nie wiem jak będzie przy powrocie czy pisać do Helpdesku, czy jakoś system to ogarnie
| |||
| Autor: | andywaw [ 26 Wrz 2024 09:15 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
U mnie na karcie pokładowej jest zawsze LH*SEN | |
| Autor: | Nospin [ 26 Wrz 2024 19:11 ] | ||
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania | ||
Hej. Szukałem na necie jak zdobyć mile za podroże koleja i tylko wyskoczyla mi jakas oferta DB. Czy na bilety z PKP tez da zdobyc sie mile? Jesli tak to jak?
| |||
| Autor: | Zeus [ 26 Wrz 2024 19:14 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Za PKP? Dobry żart. Oczywiście ze nie. | |
| Autor: | kostek966 [ 26 Wrz 2024 19:21 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Za DB też nie ma mil, musisz kupić na lh bilet na loty, w ramach połączeń jest przejazd pociągiem, np do Norymbergii przez Monachium i ten drugi "lot" jest pociągiem , tylko wtedy naliczą mile | |
| Autor: | Tjw1978 [ 26 Wrz 2024 19:29 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Robaku napisał(a): -- 25 Wrz 2024 23:40 -- Mam takie pytanko do senatorów, Czy jak macie lot i odprawę- na stronie lufy to funkcjonujecie jako często podróżujący-, czy jakoś inaczej macie opis - np senator Ostatnio po uzyskaniu statusu senatora, mimo to zassalo mi BP jako FTL i trzeba było ręcznie np zmieniać w saloniku. Na stronie lufy, czy MM widnieje status Senator ale tak jakby w BP zasysa status z FTL i nie wiem jak będzie przy powrocie czy pisać do Helpdesku, czy jakoś system to ogarnie Wprowadziłeś zapewne numer ftl do rezerwacji, a później nastąpiła zmiana. Ja miałem podobny problem z klasycznej na Ftl. Wystarczyło wyzerowanie numeru karty w rezerwacji, a potem dodanie jej na nowo | |
| Autor: | Robaku [ 26 Wrz 2024 23:31 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
racja bo przy sen zmienia sie numer, dzieki za info bo nie zauwazyłem | |
| Autor: | marcin.krakow [ 26 Wrz 2024 23:54 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Do kiedy najpóźniej przed lotem mogę zadzwonić aby oddać bilet za opłatą 50e? | |
| Autor: | andywaw [ 27 Wrz 2024 00:33 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Kiedyś nawet w dniu wylotu, nie wiem jak jest teraz | |
| Autor: | Nipponzora [ 29 Wrz 2024 09:05 ] | ||
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania | ||
Cześć, dzień dobry. To mój pierwszy post na forum, ale często korzystam z fly4free i stosunkowo sporo latam. Chciałem zapytać Was jak to jest, że mile które zdobywam w PLL Lot są niemal bezwartościowe / czy powinienem skorzystać z jakiejś tajemnej wiedzy, żeby dobrze z nich korzystać? Mieszkam w Tokio i dwa razy w roku latam do Polski, prawie zawsze LOTem, czasem czymś z grupy Lufthansa, czasem do USA z United. Mój ostatni lot z Japonii do Polski dał mi 1337 mil. Przez ostatnie kilkanaście miesięcy latałem dosyć sporo i w końcu tych mil wylatałem ok. 14 000 (myślałem, że to już całkiem sporo). W tym tygodniu chciałem kupić kolejny bilet i wykorzystać wylatane do tej pory mile. Z tego co widzę jeden przykładowy lot (w jedną stronę) z Tokio do Warszawy kosztuje "maksymalnie 137 313 mil". Czyli żeby nazbierać wystarczająco dużo mil, żeby kupić ten lot musiałbym najpierw polecieć na tej samej trasie ~100 razy? Przyznam, że 1% off przy wydanych 300000 zł brzmi jak najgorszy program lojalnościowy o jakim słyszałem w życiu : D Wygląda na to, że można też kupić część biletu za mile - tam początkowo cena z wykorzystaniem mil wydaje się być dosyć atrakcyjna, ale po przeklikaniu przelicznik zaczyna się zmieniać i nagle wychodzi na to, że wykorzystując 3000 mil mój bilet byłby o 40 zł tańszy. Czyli za wcześniej wspomniany lot w jedną stronę z Japonii do Polski dostaję paczkę mil wartą 20 zł w praktyce. Mam wrażenie, że coś musi być nie tak, bo kiedyś latałem na tej trasie z Qatar albo Turkish airlines i w zamian dostawałem mile o wartości ~300 zł albo na przykład w cenie lotu krajowego liniami ANA z Tokio do Osaki - też całkiem nieźle. Miles and More przy tym wypada jak żart. Co robię źle?
| |||
| Autor: | Garmond [ 29 Wrz 2024 09:14 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
W ramach "Najmilszego poniedziałku" (regularnej promocji LOT) można znaleźć loty z PL do Tokio w obniżonej stawce 35 tys. mil + podatki. Ten kierunek zdarza się kilka razy w roku. Minusem jest że obejmuje wybrane loty na dwa tygodnie do przodu, więc musisz być bardzo elastyczny w kwestii terminu lotu. | |
| Autor: | kemot [ 29 Wrz 2024 09:35 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Z wydawaniem mil jest jak z kupowaniem normalnych biletów, są stawki podstawe, są promocje, są lepsze i gorsze deale, temat rzeka. Ty pokazałeś prawdopodobnie najmniej opłacalny sposób wydania mil jaki istnieje. | |
| Autor: | Szyn3k [ 29 Wrz 2024 09:37 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
@Nipponzora edytuj screenshot, bo jest na nim Twoje imię i nazwisko | |
| Autor: | krzykrzysztof [ 29 Wrz 2024 09:38 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Nipponzora napisał(a): Czyli żeby nazbierać wystarczająco dużo mil, żeby kupić ten lot musiałbym najpierw polecieć na tej samej trasie ~100 razy? Przyznam, że 1% off przy wydanych 300000 zł brzmi jak najgorszy program lojalnościowy o jakim słyszałem w życiu : D Pierwszy post a jakże trafny. M&M jest głownie dla osób podrozujacych sluzbowo w biznes klasie, tak zeby przy okazji uzbierac punkty na lot niesłuzbowy. Dla osob latajacych w eco - tak jak napisales musiałbyś wykonac kilkadziesiat rotacji zeby uzbierac na bilet za mile, a pozniej jeszcze by sie okazalo, ze doplata wynosi 75% ceny zwyklego biletu (grupa LH). | |
| Autor: | klozet086 [ 29 Wrz 2024 10:32 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
albo trzeba czekać latami na deal jak w grudniu z bookingu. Na tym dilu przez same rezerwacje w tym roku zrobiłem 300 tyś. mil, a mam jeszcze pobukowane rezerwacje do 2032 | |
| Autor: | czarodziejka_bj [ 29 Wrz 2024 16:08 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
@klozet086, na "grudniowym dealu" nie było przypadkiem limitu 150 tys. mil? | |
| Strona 427 z 480 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |