| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [Miles & More] - pytania pytania,1574,5236 | Strona 43 z 480 |
| Autor: | marek2011 [ 20 Kwi 2014 13:59 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Programy lojalnościowe się degenerują praktycznie wszędzie od dobrych paru lat. Nie ma co oczekiwać cudów na patyku przy najniższym statusie. Nie ma też co bezpośrednio porównywać PP i FTL bo to dwa różne koncepty : oczywiście specjalne inwestowanie po to, żeby zdobyć FTL jest bezsensowne (to rzeczywiście lepiej zainwestować w PP), ale nie można tez mówić, że FTL on kompletnie nic nikomu nie daje. Wszystko zależy od tego, kto , jak i czym podróżuje. Dla ciebie FTL może być "warty" 100 zł a dla kogoś (kto np. regularnie ma nadbagaż) jest "warty" w skali roku np. 2500 zł. | |
| Autor: | bartek. [ 20 Kwi 2014 14:25 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
marek2011 napisał(a): Dla ciebie FTL może być "warty" 100 zł a dla kogoś (kto np. regularnie ma nadbagaż) jest "warty" w skali roku np. 2500 zł. Oczywiście - masz rację. Chociaż staram się popatrzeć na to w pewien uśredniony sposób. Tak czy owak, zgadzamy się w jednym, że o statusy nie ma co zabiegać specjalnie. | |
| Autor: | SPLDER [ 20 Kwi 2014 15:37 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
bartek. napisał(a): Rzeczywiscie na stronie: https://www.miles-and-more.com/online/m ... &cid=18002 nie widzę w ogóle wzmianki o priority boarding, natomiast jestem przekonany że choćby na okęciu wielokrotnie widziałem takie czerwone tabliczki przy priority boardingu i tam wyszczególnione kogo dotyczy i widziałem m.in. FTL wyszczególniony. Coś się zmieniło? Jeżeli tak to od kiedy? Kiedyś też pytałem o priority boarding przy gejcie do A380 LH i obsluga powiedziała, że owszem należy się, ale A380 w ogóle nie biorą pod uwagę statusów tylko klase danego biletu na dany lot. No i chyba od 2 lat FTL nic właściwie nie daje. Tzn. daje - oczywiście. Ale nie warto nic robić aby go otrzymać specjalnie. Jego wartość oceniam na około 100 zł. Tak jak napisałem FTL ma priority boarding w LO i UA (z tym, że w UA w odległej grupie, ale przed general boarding) FTL coś daje, staram się go utrzymywać od wielu lat pomimo. że mam *G u konkurencji. Większym problemem jest sama degeneracja M&M - przy obecnych stawkach milowych nie ma sensu kredytować tam żadnych lotów (poza najdroższymi taryfami), a zdobycie FTL w normalny sposób (za mile a nie za liczbę lotów) jest trudniejsze, niż zdobycie *G w większości programów. Jeśli dodamy do tego drakońskie opłaty za bilety-nagrody, to w zasadzie trudno znaleźć jakieś zalety M&M. | |
| Autor: | mucha [ 20 Kwi 2014 15:48 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
SPLDER napisał(a): M&M - przy obecnych stawkach milowych nie ma sensu kredytować tam żadnych lotów (poza najdroższymi taryfami) Jednak nadal taryfy O i U w LO (czyli najtańsze) oraz np. K i E w LH dają mile tylko w M&M. Ja np. w 80% latam z tymi taryfami więc wyboru nie mam. Mile lecą do M&M a z przywilejów korzystam pokazując *G z innej linii. | |
| Autor: | bartek. [ 20 Kwi 2014 16:44 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Tylko ze dzieki temu to M&M wlasnie traci, skoro lepsze taryfy podpina sie do innych programów. Wiec tym bardziej polityki tego nie rozumiem. | |
| Autor: | ZFR [ 20 Kwi 2014 17:26 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Pojawiła się jakaś mega inflacja w ostatnim czasie, jak już wspomniano nie tylko w M&M. Ktoś przesłał mi ostatnio artykuł na ten temat, głównie o dewaluacji amerykańskich programów. Niestety w języku angielskim. Autor tego tekstu twierdzi, że obecnie sprzedaż mil to super deal dla linii lotniczych. Przeczytać można również o wspaniałych planach Delty oraz American Airlines. https://www.linkedin.com/today/post/art ... lyer-miles | |
| Autor: | Paw_Lew [ 20 Kwi 2014 20:38 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
bartek. napisał(a): Tylko ze dzieki temu to M&M wlasnie traci, skoro lepsze taryfy podpina sie do innych programów. Wiec tym bardziej polityki tego nie rozumiem. Straty dla samej linii są pozorne, w większości i tak lecimy LH, ewentualnie LO (zwłaszcza z regionów) wiec swoje na biletach zarobią. Co innego w innych krajach gdzie zmiana linii jest łatwiejsza. Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk | |
| Autor: | marek2011 [ 21 Kwi 2014 12:07 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Poza tym nie czarujmy się, pasażerowie latający nawet 100 x rocznie ale tylko w najniższych taryfach nie są dla linii żadną wartością, bo do ich przewiezienia linia generalnie dopłaca zamiast zarabiać przy takich taryfach/kosztach jakie są obecnie, a do tego płaci za to co zjedzą/wypiją w salonikach itd. | |
| Autor: | zmijas [ 24 Kwi 2014 14:54 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Pytanka takie: czy jak podam w hotelu grupy Accor kartę Miles & More to mi nabiją na nią 500 milek? Czy tylko na zasadzie automatycznej konwersji w ustawieniach Le Club? A jeśli nabiją to czy punkty Accor też przybędą, czy tylko w jedną stronę można? | |
| Autor: | piowor [ 24 Kwi 2014 14:57 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
tylko konwersja | |
| Autor: | Derelor [ 27 Kwi 2014 11:14 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Czesc czy ktos z Was wyrabial juz moze karte Diners Club LOT w nowej prmocji ? http://www.dinersclub.pl/pl/klienci-ind ... s-club-lot tylko 50zl za 1 rok uzytkowania i 5000 mil powitalnych wydaje sie byc kuszace nibz ray na miesiac tryeba minimum 200 pkt przelac - ale skoro dostajemy 5000 to mozna je przelewac przez 2 lata z hakiem zastanawiam sie tylko czy mozna po roku zrezygnowac z karty zeby nie placic pozniej 350zl rocznie ? | |
| Autor: | ZFR [ 27 Kwi 2014 14:08 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Derelor napisał(a): ...czy ktos z Was wyrabial juz moze karte Diners Club LOT w nowej prmocji ? Czy orientujesz się jak wysokie należy mieć wynagrodzenie, aby otrzymać kartę ? | |
| Autor: | Siemion [ 27 Kwi 2014 16:35 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Derelor napisał(a): (...) niby raz na miesiac tryeba minimum 200 pkt przelac - ale skoro dostajemy 5000 to mozna je przelewac przez 2 lata z hakiem Nie ma takiej możliwości, 5000 pkt. które dostaniesz za wyrobienie karty zostanie całościowo przetransferowane do M&M. Nie ma natomiast obowiązku przetransferowania co miesiąc 200 pkt. - jeżeli tyle nie uzbierasz w danym miesiącu mil nie dostaniesz, a punkty będą wisiały do momentu otrzymania min. 200 pkt. i wtedy zostaną zamienione na M&M. | |
| Autor: | mspoz [ 27 Kwi 2014 16:43 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Siemion napisał(a): Derelor napisał(a): (...) niby raz na miesiac tryeba minimum 200 pkt przelac - ale skoro dostajemy 5000 to mozna je przelewac przez 2 lata z hakiem Nie ma takiej możliwości, 5000 pkt. które dostaniesz za wyrobienie karty zostanie całościowo przetransferowane do M&M. Nie ma natomiast obowiązku przetransferowania co miesiąc 200 pkt. - jeżeli tyle nie uzbierasz w danym miesiącu mil nie dostaniesz, a punkty będą wisiały do momentu otrzymania min. 200 pkt. i wtedy zostaną zamienione na M&M. A skąd ta informacja, ze punkty (jeszcze nie mile) powitalne zostaną przetransferowane do M&M jednorazowo? | |
| Autor: | BusinessClass [ 27 Kwi 2014 17:13 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Derelor napisał(a): tylko 50zl za 1 rok uzytkowania i 5000 mil powitalnych zastanawiam sie tylko czy mozna po roku zrezygnowac z karty zeby nie placic pozniej 350zl rocznie ? Ja bym dokładnie tak zrobił, bierz na rok, wykorzystaj wstępy do saloników i zamknij kartę. | |
| Autor: | ZFR [ 27 Kwi 2014 17:43 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Mile nie są naliczane za transakcje ... na stacjach benzynowych. Dziwne przy tego typu karcie. | |
| Autor: | mspoz [ 27 Kwi 2014 17:54 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
DC występują tez w wersji korporacyjnej. Gdyby można było otrzymywać punkty za transakcje na stacjach benzynowych, to mile mogłyby posypać się milionami. Ot i cała tajemnica. | |
| Autor: | cart [ 27 Kwi 2014 18:37 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
ZFR napisał(a): Derelor napisał(a): ...czy ktos z Was wyrabial juz moze karte Diners Club LOT w nowej prmocji ? Czy orientujesz się jak wysokie należy mieć wynagrodzenie, aby otrzymać kartę ? Kiedyś jak pytałem to chcieli PIT z zeszłego roku z dochodem 60k brutto. | |
| Autor: | correos [ 27 Kwi 2014 19:05 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
skladalem wniosek na Dinersa nikt zadnego PIT nie chcial zwykle zaswiadczenie o dochodach z 3 miesiecy mało tego nikt go w zakladzie pracy nawet nie weryfikowal mam kilka kart kredytowych wiec dostalem odpowiedz przyznajemy Dinersa z niskim limitem od reki, chce Pan wyzszy dosyla Pan info o dochodach małzonki i w zasadzie tyle. karta jak to karta zalezy w jakim celu ja zakladamy ja jestem bardzo zadowolony - wkurza moze jedynie czas po jakim ksieguja spłate zadluzenia przelewem z innego banku czasem 2 dni robocze | |
| Autor: | ZFR [ 27 Kwi 2014 19:07 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
mspoz napisał(a): DC występują tez w wersji korporacyjnej. Gdyby można było otrzymywać punkty za transakcje na stacjach benzynowych, to mile mogłyby posypać się milionami. Ot i cała tajemnica. Bez przesady. Moimi kartami M&M (mBank i Citi Bank) płacą na stacjach benzynowych i otrzymuję mile. Niech ograniczą zakupy paliwa dla korporacji, klienci indywidualni powinni otrzymywać mile | |
| Strona 43 z 480 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |