Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Miles & More] - pytania
pytania,1574,5236
Strona 39 z 480

Autor:  klapio [ 10 Mar 2014 20:59 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

miloszp napisał(a):
payback to ostateczność. wie ktoś ile czasu zajmuje transfer ?
Ma ktoś inne pomysły ?


Może 9 recenzji na holidaycheck ? Za dużego pola manewru nie masz.

Autor:  pjp [ 10 Mar 2014 21:04 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

miloszp napisał(a):
payback to ostateczność. wie ktoś ile czasu zajmuje transfer ?
Ma ktoś inne pomysły ?

Transfer punktów payback jest bardzo szybki, zazwyczaj 1-2 dni.

Autor:  miloszp [ 10 Mar 2014 21:05 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

na holiday check nie naliczy mil do końca miesiąca muszę je mieć przed końcem marca

Autor:  szymonpoznan1 [ 10 Mar 2014 21:06 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

klapio napisał(a):
miloszp napisał(a):
payback to ostateczność. wie ktoś ile czasu zajmuje transfer ?
Ma ktoś inne pomysły ?


Może 9 recenzji na holidaycheck ? Za dużego pola manewru nie masz.


Marna szansa że dotrą do końca miesiąca, ostatnio HC zaczął się ociągać z wysyłaniem mil. Albo payback albo dokupić.

Autor:  kerad85 [ 10 Mar 2014 21:39 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Można dokupić mile zawsze.

Autor:  sranda [ 10 Mar 2014 21:58 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

miloszp napisał(a):
Co zrobić by dozbierać 900 mil premiowych przed końcem miesiąca nie latając ?
kończy mi się ważność dużej ilości a tyle mi brakuje żeby coś dostać


Sorry, ale to co napisałeś się wyklucza. Jak masz dużą ilość mil, to na pewno coś za nią dostaniesz nawet bez tych 900 mil.

Najprościej jest kupić na stronie, 1000 mil to bodajże 40 EUR. Drogo, ale jak nie możesz zamienić z Payback, to chyba jedyne wyjście.

Autor:  pemat [ 10 Mar 2014 22:02 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

kerad85 napisał(a):
Można dokupić mile zawsze.

wg mnie interes średni - ok 150 zł (35€) za 1200 mil (promocja +20%!)
a tak naprawdę za te 10.000 mil to wiele się nie zdziała, no chyba, że coś z US Airways może...

w sumie zależy jaka to "duża ilość" mil straci ważność
ja jestem w podobnej sytuacji (brak ok. 300 mil :) ) i zastanawiam się nad jakąś rezerwacją hotelową - za 7.500-8.500 mil coś można znaleźć. ew. kupon hotelowy Best Western lub Radisson Blu - wartość 25€ za 8250 mil. przelicznik taki sobie, ale zawsze coś.

a jakby naprawdę miały się zmarnować, to możesz wesprzeć któryś z programów charytatywnych

Autor:  klapio [ 13 Mar 2014 17:55 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

szymonpoznan1 napisał(a):
klapio napisał(a):
miloszp napisał(a):
payback to ostateczność. wie ktoś ile czasu zajmuje transfer ?
Ma ktoś inne pomysły ?


Może 9 recenzji na holidaycheck ? Za dużego pola manewru nie masz.


Marna szansa że dotrą do końca miesiąca, ostatnio HC zaczął się ociągać z wysyłaniem mil. Albo payback albo dokupić.


Z ciekawości napisałem jedną recenzje na holidaycheck kiedy przeczytałem Twojego posta czyli w poniedziałek. Dzisiaj czwartek a już mam 100 mil za wpis. Nie wiem jakie masz doświadczenie z nimi ale mi to dodają błyskawicznie. Więc koledze który pytał o 900 mil radziłbym zaryzykować i te recenzje napisał :)

Autor:  warsawfan [ 13 Mar 2014 20:34 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Przeciez prawda jest taka, ze w tripadvisor roi sie odtego typu opinii. W holidaycheck niby sprawdzaja autentycznosc wypowiedzi, ale i tak mozna to obejsc, wiec na pewno wiekszy lub mniejszy procent recenzji jest nieprawdziwy.

Autor:  klapio [ 13 Mar 2014 22:21 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Eryk napisał(a):
i tak piszesz recenzje "z głowy"? gratuluję...
a potem przeczytasz sobie o innym hotelu i na podstawie wpisów podobnych recenzji podejmiesz decyzję...

Na jakiej podstawie wywnioskowałeś że ta opinia jest przeze mnie wymyślona ?
Eryk napisał(a):
oszustwo zostanie oszustwem
czy też jak powiedział klasyk: "ie nazywajmy szamba perfumerią"

Zanim kogoś nazwiesz oszustem to proponuje zapoznać się ze znaczeniem tego słowa zaraz po tym jak przypomnisz sobie podstawy czytania słowa pisanego ze zrozumieniem.

Autor:  Siemion [ 17 Mar 2014 16:43 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Od pewnego czasu zamknięta została strona http://beta.awardtravelr.com
Czy znacie jakąś inną gdzie można sprawdzić dostępność biletów nagród w *A ?

Autor:  walerek [ 24 Mar 2014 14:47 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Chciałem wykorzystać trochę mil na loty po USA.
Czy spotkaliście się z taką sytaucją, że próbowaliście znaleźć wolne miejsca na jednej czy dwóch trasach w kilku terminach i nic nie znaleźliście?
Nie wiem czy to jest normalne żeby nie było nic wolnego na loty za 4 miesiące, z terminem na lipiec?
Jeżeli jest to mój błąd to na co powinienem zwrócić uwagę?
Czy jest jakaś strona w której mogę poszukać wolnych miejsc w M&M?

Autor:  warsawfan [ 24 Mar 2014 14:56 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Eryk napisał(a):
warsawfan napisał(a):
Przeciez prawda jest taka, ze w tripadvisor roi sie odtego typu opinii. W holidaycheck niby sprawdzaja autentycznosc wypowiedzi, ale i tak mozna to obejsc, wiec na pewno wiekszy lub mniejszy procent recenzji jest nieprawdziwy.


a to bohaterska opowieść o oszustwach i wybielanie takich czynów, bo przecież inni też oszukują... :shock:

Czytanie ze zrozumieniem nie boli, a bardzo ulatwia zycie.

Autor:  blasto [ 24 Mar 2014 15:12 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

walerek napisał(a):
Chciałem wykorzystać trochę mil na loty po USA.
Czy spotkaliście się z taką sytaucją, że próbowaliście znaleźć wolne miejsca na jednej czy dwóch trasach w kilku terminach i nic nie znaleźliście?
Nie wiem czy to jest normalne żeby nie było nic wolnego na loty za 4 miesiące, z terminem na lipiec?
Jeżeli jest to mój błąd to na co powinienem zwrócić uwagę?
Czy jest jakaś strona w której mogę poszukać wolnych miejsc w M&M?


Przeszukaj ten temat - link do strony z możliwością wyszukania nagród UA był podwany minimum 10 razy. Tam szukaj nagród 'economy saver'.

Autor:  blasto [ 24 Mar 2014 15:49 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Eryk napisał(a):
i dodatkowo nie bądź zaskoczony jeśli pomimo dostępnych miejsce system m&m nie puści (mają ograniczoną dostępność)


Ja akurat z brakiem dostępności w stosunku do tego, co podaje UA w 'economy saver' nigdy się nie spotkałem, a rezerwowałem w USA jakieś 10 odcinków.

A przy okazji dobre wieści - na stronie M&M jest info, że mimo wyjścia JJ ze *A nadal będzie można zbierać mile i płacić M&M za loty JJ.

Autor:  walerek [ 24 Mar 2014 15:52 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

i dodatkowo nie bądź zaskoczony jeśli pomimo dostępnych miejsce system m&m nie puści (mają ograniczoną dostępność)


co w takim wypadku można zrobić?
widze że kiepski sie robi ten system.
Co z tego że człowiek ma mile których i tak nie może wykorzystać

Autor:  blasto [ 24 Mar 2014 15:56 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

walerek napisał(a):
i dodatkowo nie bądź zaskoczony jeśli pomimo dostępnych miejsce system m&m nie puści (mają ograniczoną dostępność)


co w takim wypadku można zrobić?
widze że kiepski sie robi ten system.
Co z tego że człowiek ma mile których i tak nie może wykorzystać



Nic nie można zrobić, poza wykorzystaniem mil na inne loty/w inny sposób. Najpierw sprawdź na stronie UA czy są miejsca, a potem się będziesz martwić.

Autor:  cart [ 24 Mar 2014 19:21 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Eryk napisał(a):
nie ma co narzekać, bo lepiej dostać coś niż nic :)
ja rezerwowałem "trochę" więcej niż 10 i wiem ile razy trafiałem na loty, które były widoczne jako dostępne w united a niestety niebookowalne przez konsultanta m&m


Na podróż złożoną? bo im trzeba podawać po odcinku to wtedy załapią.

Autor:  blasto [ 24 Mar 2014 20:08 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Eryk napisał(a):
pojedyncze loty, a mimo tego wiele razy słyszałem: na ten dali nam (dla m&m) tylko kilka biletów, ooo... a na ten wcale itd.
w stanach jest o tyle super, że można poskładać przez inne miasta, oblecieć dookoła, byle mieć czas i mile :)


To jak usłyszysz jeszcze raz, daj znać na forum. Ja stawiam tezę, że dostępność nagród 'economy saver' dla M&M jest pełna, ale chętnie się przekonam, że jest inaczej.

Autor:  blasto [ 24 Mar 2014 20:27 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Eryk napisał(a):
teza nie zadziałała nie dalej niż trzy tygodnie temu na koniec kwietnia,
zresztą zadzwoń na infolinię to się dowiesz z 1 ręki


Infolinia potrafi raz policzyć 1500 PLN, a raz mniej niż 500 PLN za ten sam bilet, więc ufam jej średnio. Poza tym, skąd infolinia M&M ma wiedzieć czym są nagrody saver w MileagePlus i jaka jest ich dostępność dla M&M?

Podaj konkretny lot - zadzwonię, sprawdzę i zmienię zdanie, jeśli rzeczywiście jest tak, jak piszesz.

Strona 39 z 480 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/