Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Miles & More] - pytania
pytania,1574,5236
Strona 37 z 480

Autor:  RaDiDaM [ 17 Lut 2014 20:12 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

okiemserca napisał(a):
to ja mam takie pytanie: uzbierałem premiowych 50 000 w miles&more dzieki karcie mBanku.

próba wykorzystania mil pokazuje mi absurdalność tego programu (np - w promocji milowej lot Wawa-New Delhi to 30 000 mil i 1850PLN dopłat! ----- i tu jaja: ten sam lot bez wykorzystywania mil - ok 2100 PLN (interesujące - bilet 550 a dopłat 1550 czyli mniej niz w okazjach milowych:-). Wykorzystanie mil na przeloty europejskie - dopłaty też absurdalne.

moje pytanie:
1. po cholerę zbierać te mile? jak je wykorzystać sensownie?
2. czy warto zbierać mile m&m jeśli rocznie mogę uzbierać wartość rzędu ok. 30 000 - 40 000? A może lepiej wziąć kartę CitiLot (zniżki realne na loty Lotem), albo kartę Citi wizz - (realne punkty na loty tanie)

jakie macie sugestie?


Sugestia: Leć do USA.

Autor:  anonim1 [ 17 Lut 2014 20:20 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

RaDiDaM napisał(a):
Sugestia: Leć do USA.

Ale tylko LOT-em do CHI, NYC, a dalej UA

Autor:  drop [ 17 Lut 2014 20:39 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

okiemserca pochyl się nad tym co zapodał Kamil i dowiesz się jak wykorzystać te zgromadzone mile

co do karty to ja z doświadczenia polecam citi, ale co kto woli ;)

Autor:  okiemserca [ 17 Lut 2014 20:41 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

marfot napisał(a):
RaDiDaM napisał(a):
Sugestia: Leć do USA.

Ale tylko LOT-em do CHI, NYC, a dalej UA



co to jest UA? Ok już wiem, United Airlines

Autor:  J29 [ 18 Lut 2014 02:31 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Czy ja dobrze rozumiem, że za lot United, w klasie rezerwacyjnej K w programie M&M dostanę:
- mile premiowe x0.25
- mile statusowe x1
?

Autor:  SPLDER [ 18 Lut 2014 03:45 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

J29 napisał(a):
Czy ja dobrze rozumiem, że za lot United, w klasie rezerwacyjnej K w programie M&M dostanę:
- mile premiowe x0.25
- mile statusowe x1
?


Obecnie M&M stało się parodią FPP - nie ma sensu tam nic wrzucać. W UA dostaniesz 100% mil a jak będziesz chciał je wykorzystać to unikniesz drakońskich opłat M&M.

Jak nie masz statusu to w M&M dostaniesz 25% zarówno statusowych jak i premiowych.

Autor:  bartek. [ 18 Lut 2014 03:50 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Co ciekawe Amerykanie to samo mowia o programie Milaege Plus ;)
Generalnie Star Alliance jest kiepskie po prostu...

Autor:  cart [ 18 Lut 2014 10:09 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

MP jest lata świetlne przed M&M.

Autor:  okiemserca [ 18 Lut 2014 14:39 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

- czy da się może przenosić mile z M&M do MP?

Autor:  cart [ 18 Lut 2014 14:45 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Nie.

Autor:  lalka150 [ 18 Lut 2014 19:06 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

witam

Mil z M&M nie można przenieść do MP , a czy znacie inne programy lojalnościowe do których można przenieść mile M&M
Mogą to być programy lotnicze jak i hotelowe

Pozdrawiam

Autor:  szymonpoznan1 [ 24 Lut 2014 23:56 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Takie szybkie pytanie: co to są mile HON circle? Screen w załączniku:

Załączniki:
IMG_8702.png
IMG_8702.png [ 110.28 KiB | Obejrzany 1753 razy ]

Autor:  mezzo [ 25 Lut 2014 00:09 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Mile do statusu HON Circle możliwe do uzyskania tylko w klasie business lub first. W odróżnieniu od mil statusowych "resetują" się po dwóch latach.
Ten licznik jest widoczny od statusu SEN (chyba ponad 300K mil) na stronie WWW lub dla wszystkich FT i SEN przez aplikacje mobilne.

Autor:  klapio [ 27 Lut 2014 23:25 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Czy teoretycznie mogę co parę miesięcy otwierać i zamykać konto w mbanku bądź citi o ile taka karta kredytowa po raz kolejny będzie mi wydawana i zgarniać dzięki mile premiowe przyznawane na start ?

Autor:  mucha [ 27 Lut 2014 23:32 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

klapio napisał(a):
Czy teoretycznie mogę co parę miesięcy otwierać i zamykać konto w mbanku bądź citi o ile taka karta kredytowa po raz kolejny będzie mi wydawana i zgarniać dzięki mile premiowe przyznawane na start ?

Tak. Tylko że np. w mBanku jak zgłosisz zamknięcie karty to ona jeszcze wisi w systemie aż wygenerują się 3 zerowe wyciągi. Dopiero wtedy znika i można zawnioskować o nową kartę tego samego typu. No i teraz kasują chyba 50zł za wydanie więc to nie jest taki złoty interes.

Autor:  klapio [ 27 Lut 2014 23:35 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

mucha napisał(a):
klapio napisał(a):
Czy teoretycznie mogę co parę miesięcy otwierać i zamykać konto w mbanku bądź citi o ile taka karta kredytowa po raz kolejny będzie mi wydawana i zgarniać dzięki mile premiowe przyznawane na start ?

Tak. Tylko że np. w mBanku jak zgłosisz zamknięcie karty to ona jeszcze wisi w systemie aż wygenerują się 3 zerowe wyciągi. Dopiero wtedy znika i można zawnioskować o nową kartę tego samego typu. No i teraz kasują chyba 50zł za wydanie więc to nie jest taki złoty interes.


Za wydanie karty kasują 10 zł. O 3 wyciągach wiem więc się tak zastanawiam, czy teoretycznie co te 4 miesiące można bez problemu wnioskować o nową kartę i bez problemu ją znowu otrzymać. Praktykował ktoś z was coś takiego ?

Autor:  zenek007 [ 04 Mar 2014 16:04 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Witam,

czy ktoś może pomóc - gdzie sprawdzić ile potrzeba mil na konkretne trasy z siatki Air New Zeland?

Autor:  lider [ 04 Mar 2014 16:15 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Tutaj masz tabelę z ilością potrzebnych mil na poszczególne regiony:
http://www.miles-and-more.com/mediapool/pdf/35/media_101934235.pdf

Autor:  billabong [ 04 Mar 2014 16:39 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

miloszp napisał(a):
dostępność musisz sprawdzić telefonicznie u konsultanta miles and more


Dostępność w Air NZ i innych liniach *A można też sprawdzić zapisując się do ANA Mileage Club przez ich wyszukiwarkę i z wybranymi już lotami zadzwonić na infolinię M&M żeby zarezerwować nagrodę. Oczywiście nie sugerować się milami wyświetlanymi na stronie ANA bo te odnoszą się jedynie do tego programu. Mile z tabelki od przedmówcy, na stronie tylko dostępność. :)

Tutaj link do formularza ANA: https://cam.ana.co.jp/amcmember/amcentr ... ryFacadeEn

Autor:  blasto [ 05 Mar 2014 13:45 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

billabong napisał(a):
miloszp napisał(a):
dostępność musisz sprawdzić telefonicznie u konsultanta miles and more


Dostępność w Air NZ i innych liniach *A można też sprawdzić zapisując się do ANA Mileage Club przez ich wyszukiwarkę i z wybranymi już lotami zadzwonić na infolinię M&M żeby zarezerwować nagrodę. Oczywiście nie sugerować się milami wyświetlanymi na stronie ANA bo te odnoszą się jedynie do tego programu. Mile z tabelki od przedmówcy, na stronie tylko dostępność. :)

Tutaj link do formularza ANA: https://cam.ana.co.jp/amcmember/amcentr ... ryFacadeEn


Tylko trzeba mieć najpierw jakieś mile w ich programie, bo bez tego wyszukiwarka nie działa.

Redakcjo: pomyślcie o zrobieniu podwieszonego postu z najważniejszymi informacjami M&M np. link do chartu M&M jest w tym wątku minimum 20 razy, a pytania o niego powtarzają się co kilka stron.

Strona 37 z 480 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/