Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Miles & More] - pytania
pytania,1574,5236
Strona 33 z 479

Autor:  krasnal [ 23 Sty 2014 09:23 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

A czy warto poświęcać 18k mil? W przypadku LOTu opłaty dodatkowe na tej trasie nie powinny przekroczyć 300 zł, co daje półtogra grosza za milę - w mojej opinii poniżej jej wartości.

Autor:  Tulio [ 23 Sty 2014 09:44 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

krasnal napisał(a):
A czy warto poświęcać 18k mil? W przypadku LOTu opłaty dodatkowe na tej trasie nie powinny przekroczyć 300 zł, co daje półtogra grosza za milę - w mojej opinii poniżej jej wartości.


Zgadzam się, że nie warto tracić 18k mil.
W moim przypadku opłaty na tej trasie za bilet nagrodę na luty wyniosły 275,22 PLN za 1 bilet.

Autor:  cmmwdf [ 23 Sty 2014 14:16 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Witam,

Pytanie pewnie przewineło się dużo razy. Ale czy istnieje możliwość przepisania mil z konta np. mojej mamy na moje? Jeśli tak, to jak to zrobić?

Autor:  Mareckipl [ 23 Sty 2014 14:27 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Nie.

Autor:  majcher [ 23 Sty 2014 16:41 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

A czy jeśli potrzebuje na zakup 2 biletów 60.000 mil i posadam na jednej karcie 50.000 a na drugiej 10.000 to mogę wykorzystać mile z tych 2 kart? Bilety wystawione na osoby, do któych należą karty.

Autor:  mala99 [ 23 Sty 2014 16:46 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

majcher napisał(a):
A czy jeśli potrzebuje na zakup 2 biletów 60.000 mil i posadam na jednej karcie 50.000 a na drugiej 10.000 to mogę wykorzystać mile z tych 2 kart? Bilety wystawione na osoby, do któych należą karty.


Nie można z 2 kart łączyć.

Autor:  xyrxis [ 27 Sty 2014 14:31 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Temat podatkow i oplat juz sie przewinal tutaj nie raz ale moze ktos ma pomysl jak one sa, do cholery, obliczane dla biletow za mile?

Dzisiaj jeden z forumowiczow mnie natchnal ze Lizbona moze byc ciekawym kierunkiem do pozwiedzania.
Wyszukane w M&M:

Wrocław (WRO) do Lizbona (LIS) : Wylot: Cz 6 luty - Powrót: Wt 11 luty

Data Z Do Rejs Czas
podróży Klasa Podróży
czwartek, 6 luty 2014 17:05 Wrocław 18:15 Monachium LH1635 5:45 Economy
Obsługiwany przez Lufthansa Cityline
czwartek, 6 luty 2014 19:35 Monachium 21:50 Lizbona LH1792 Economy

wtorek, 11 luty 2014 06:00 Lizbona 10:05 Monachium LH1793 5:35 Economy
wtorek, 11 luty 2014 11:20 Monachium 12:35 Wrocław LH1632 Economy
Obsługiwany przez Lufthansa Cityline

Taki zestaw kosztuje 15k mil w standardowej ofercie FlySmart i do tego podatki i opłaty: 951,22 PLN

Wyszukalem IDENTYCZNY lot na stronie lufthansy i jest cena 812.70 PLN - w tym 332.00 taryfa i 480.70 PLN Podatki i inne opłaty
Dla porownania jeszcze wkleje szczegoly tych podatkow na screenie.

Wiem ze wszyscy o tym juz wiedza ale mam takiego chwilowego wnerwa, wiec wrzucam ku przestrodze dla potomnych.

Załączniki:
podatkiLufa.jpg
podatkiLufa.jpg [ 22.5 KiB | Obejrzany 942 razy ]
podatkiMM.jpg
podatkiMM.jpg [ 29.42 KiB | Obejrzany 942 razy ]

Autor:  mucha [ 27 Sty 2014 14:34 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

xyrxis napisał(a):
Temat podatkow i oplat juz sie przewinal tutaj nie raz ale moze ktos ma pomysl jak one sa, do cholery, obliczane dla biletow za mile?

Podatki są brane z taryfy Full Flex (Y). Czyli jak na stronie LH weźmiesz lot w najdroższej taryfie Economy to suma podatków powinna być taka sama.

Autor:  xyrxis [ 27 Sty 2014 14:44 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Zaiste, slusznie prawisz. Teraz sie zgadza. Szkoda tylko ze FlySmart ma warunki jak w K a dowalaja podatki z Y.

Autor:  cubz [ 27 Sty 2014 14:47 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Witam,

Przepraszam, jeżeli pytam o coś, o co już pytano.

1) jeżeli lecę z kolegą, on nie zbiera mil, to czy może przy odprawie podać mój numer?

2) w USA mam loty US Airways na trasie JFK-MSY z przesiadką prawdopodobnie w Texasie – czy mile są liczone za całość podróży, tj. dwa loty w każdą stronę czy inaczej? US Airways odchodzi z M&M pod koniec marca w związku z fuzją z AA. Czy mile za loty tą linią do czasu wyjścia z sojuszu będą naliczane?

Uprzejmie dziękuję za odpowiedzi!

Autor:  anonim1 [ 27 Sty 2014 14:50 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Lufthansa przy biletach promocyjnych obniża dopłatę paliwową, bo inaczej trudno by było skalkulować cenę promocyjną. Tak już jest od kilku lat. Na przeloty w Europie opłaca się tylko brać bilety nagrodowe LOTu, bo tylko LOT nie dolicza tej dopłaty.

Autor:  xyrxis [ 27 Sty 2014 14:50 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Tyle co wiem to Ci powiem :)

1) Nie, nazwisko na bilecie musi sie zgadzac z nazwiskiem wlasciciela konta M&M
2) Mile sa naliczane za kazdy segment podrozy czyli powinny byc naliczane za 2 loty w kazda strone.

Autor:  anonim1 [ 27 Sty 2014 14:51 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

cubz napisał(a):
Witam,

Przepraszam, jeżeli pytam o coś, o co już pytano.

1) jeżeli lecę z kolegą, on nie zbiera mil, to czy może przy odprawie podać mój numer?

2) w USA mam loty US Airways na trasie JFK-MSY z przesiadką prawdopodobnie w Texasie – czy mile są liczone za całość podróży, tj. dwa loty w każdą stronę czy inaczej? US Airways odchodzi z M&M pod koniec marca w związku z fuzją z AA. Czy mile za loty tą linią do czasu wyjścia z sojuszu będą naliczane?

Uprzejmie dziękuję za odpowiedzi!

1) Nie
2) Każdy odcinek liczy się osobno, to szczególnie korzystne przy krótkich lotach, bo wtedy nalicza się minimalną stawkę zależną od klasy biletu.

Autor:  Krz [ 27 Sty 2014 15:23 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

może LOT powinien mieć własny program lojalnościowy (a najlepiej dwa: M&M i własny).
M&M jest kiepski.
W przypadku LH to nie 'przeszkadza' bo to duża silna linia lotnicza, z szeroką ofertą, ale takie słabsze linie jak LOT powinny mieć program który skuteczniej przyciąga (np. brak wygasania mil, łatwiejsze statusy dla kogoś kto lata tylko LOT (100k mil za golda to strasznie dużo gdy wiele wiele innych linii daje za 50k mil)

Autor:  anonim1 [ 27 Sty 2014 15:32 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Krz napisał(a):
może LOT powinien mieć własny program lojalnościowy (a najlepiej dwa: M&M i własny).
M&M jest kiepski.
W przypadku LH to nie 'przeszkadza' bo to duża silna linia lotnicza, z szeroką ofertą, ale takie słabsze linie jak LOT powinny mieć program który skuteczniej przyciąga (np. brak wygasania mil, łatwiejsze statusy dla kogoś kto lata tylko LOT (100k mil za golda to strasznie dużo gdy wiele wiele innych linii daje za 50k mil)

Im więcej linii w programie, tym lepiej, LOT ma tak małą siatkę połączeń, że trudno by było coś uzbierać. Chyba, że ktoś co tydzień lata do pracy. W ostatnich latach wszystkie programy podupadły. M&M i tak najdłużej oferował lepsze warunki niż inne programy, ale teraz coraz mniej mil przysługuje za najtańsze bilety i usług jest coraz mniej.

Autor:  mucha [ 27 Sty 2014 15:46 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Było mówione setki razy. Mile M&M wymienia się na bilety LO albo połączenia egzotyczne, typu loty AirNZ po Pacyfiku, krajówki w USA (oraz Hawaje) oraz inne połączenia które są zazwyczaj b.drogie a za mile wychodzą korzystnie.

O wymianie mil na loty LH/OS/LX itp. trzeba zapomnieć bo to wyrzucanie mil/pieniędzy w błoto. Chyba że rzeczywiście nie ma innej alternatywy na jakieś trasie albo potrzebujemy oneway który normalnie kupując jest droższy od rt.

Autor:  art77 [ 27 Sty 2014 18:16 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

ile potrzebowałbym mil na 2 bilety do USA, najlepiej z jakimś stoperem na terenie USA i dolotem POZ -WAW, jakiego kosztu dopłaty i czy to ma sens??

Autor:  anonim1 [ 27 Sty 2014 18:56 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

art77 napisał(a):
ile potrzebowałbym mil na 2 bilety do USA, najlepiej z jakimś stoperem na terenie USA i dolotem POZ -WAW, jakiego kosztu dopłaty i czy to ma sens??

Na 1 bilet 60000 mil. Najlepiej zarezerwować telefonicznie i poprosić POZ-WAW i WAW-ORD LOTem, a dalej United, dopłata wyniesie wtedy około 600zł. Cała podróż Lufthansą 1000zł drożej

Autor:  art77 [ 27 Sty 2014 19:31 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

marfot napisał(a):
art77 napisał(a):
ile potrzebowałbym mil na 2 bilety do USA, najlepiej z jakimś stoperem na terenie USA i dolotem POZ -WAW, jakiego kosztu dopłaty i czy to ma sens??

Na 1 bilet 60000 mil. Najlepiej zarezerwować telefonicznie i poprosić POZ-WAW i WAW-ORD LOTem, a dalej United, dopłata wyniesie wtedy około 600zł. Cała podróż Lufthansą 1000zł drożej


czyli pozostanie czekać na promocje

Autor:  Sudoku [ 27 Sty 2014 22:14 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Ale promocje, to tylko LOT (a więc NY lub Chicago) albo Lufthansa i w tym przypadku spore dopłaty.

Musisz zatem skalkulować, czy mieć niższe dopłaty, czy może wydać więcej mil.

Oczywiście optymalnie byłoby skorzystać z promocji LOT-u (jeśli taka się pojawi) i dobrać loty wewnątrz USA z United.

Strona 33 z 479 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/