| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [Miles & More] - pytania pytania,1574,5236 | Strona 28 z 479 |
| Autor: | tropikey [ 20 Wrz 2013 12:25 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
cześć, o ile mnie pamięć nie myli, podatki można opłacić milami tylko w przypadku biletów-nagród na loty europejskie. Na razie, Bartek | |
| Autor: | kerad85 [ 20 Wrz 2013 12:26 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Krzysiek_3_3_3 napisał(a): Witam, mam pytanie. Nazbierało mi się 140000 mil i teraz zastanawiam się nad wylotem gdzieś dalej. I teraz pytanie : opłaty np. za lot do Miami sa straszne, pare złotych więcej i można sobie bilet za gotówkę kupić. Czy można za każdy lot za mile zamienić sobie opłaty lotniskowe i podatki żeby milami zapłacić? Myslałem o Miami i nie widzę tu takiej opcji. A jeśli bym brał 2 bilety za mile i trzeci za gotówkę da się rezerwacje założyć tak aby dokupując bilet miejsca były obok siebie ? Oczywiście może ktoś ma lepszy pomysł na wykorzystanie tej ilości na 2 osoby ? Dziękuje Wow, 14 lotów i 140 000 mil?! | |
| Autor: | lider [ 20 Wrz 2013 12:32 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Mając 140k mil do wykorzystania kupiłbym lot do USA za kasę w jakiejś promocji a mile wykorzystał na przelot w biznesie na Hawaje (dla 2 osób akurat wychodzi 140k). Dopłaty na loty po USA to ok 2,5-5$ więc całkiem inna bajka niż u nas. Krzysiek_3_3_3 napisał(a): Witam, mam pytanie. Nazbierało mi się 140000 mil i teraz zastanawiam się nad wylotem gdzieś dalej. I teraz pytanie : opłaty np. za lot do Miami sa straszne, pare złotych więcej i można sobie bilet za gotówkę kupić. Czy można za każdy lot za mile zamienić sobie opłaty lotniskowe i podatki żeby milami zapłacić? Myslałem o Miami i nie widzę tu takiej opcji. A jeśli bym brał 2 bilety za mile i trzeci za gotówkę da się rezerwacje założyć tak aby dokupując bilet miejsca były obok siebie ? Oczywiście może ktoś ma lepszy pomysł na wykorzystanie tej ilości na 2 osoby ? Dziękuje | |
| Autor: | mucha [ 20 Wrz 2013 12:40 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
lider napisał(a): Mając 140k mil do wykorzystania kupiłbym lot do USA za kasę w jakiejś promocji a mile wykorzystał na przelot w biznesie na Hawaje (dla 2 osób akurat wychodzi 140k). Dopłaty na loty po USA to ok 2,5-5$ więc całkiem inna bajka niż u nas. Dokładnie to samo chciałem napisać | |
| Autor: | Krzysiek_3_3_3 [ 20 Wrz 2013 12:46 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Dzięki za odpowiedzi Ale z tego co pamiętam to poza Europę te można podatki milami płacić - czy się mylę ? Albo czekać na okazję milowe i coś tam ustrzelić. Pozdrawiam | |
| Autor: | blasto [ 20 Wrz 2013 12:48 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
mucha napisał(a): lider napisał(a): Mając 140k mil do wykorzystania kupiłbym lot do USA za kasę w jakiejś promocji a mile wykorzystał na przelot w biznesie na Hawaje (dla 2 osób akurat wychodzi 140k). Dopłaty na loty po USA to ok 2,5-5$ więc całkiem inna bajka niż u nas. Dokładnie to samo chciałem napisać A ja podobnie, tylko że do Tokio, Hongkongu lub Szanghaju za kasę, a potem Air New Zealand do Nowej Zelandii + na Wyspy Cooka lub Fiji. Jednak łatwiej polecieć za około 2500-2800 na Hawaje niż za tyleż na Rarotonga (chociaż kolega Davidacius pewnie by się nie zgodził). Trzeba oczywiście dodać, że to dużo trudniejsze do złożenia ze względu na dostępność nagród, ale nie niemożliwe. | |
| Autor: | mucha [ 20 Wrz 2013 13:01 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
blasto napisał(a): A ja podobnie, tylko że do Tokio, Hongkongu lub Szanghaju za kasę, a potem Air New Zealand do Nowej Zelandii + na Wyspy Cooka lub Fiji. Np. z obecnej promocji KLM do HKG/KIX/BKK i stamtąd za mile coś na Pacyfiku. Tylko może być problem z dostępnością i rozkładami (na niektóre wysepki są loty np. tylko 2x w tygodniu). | |
| Autor: | blasto [ 20 Wrz 2013 13:16 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
mucha napisał(a): blasto napisał(a): A ja podobnie, tylko że do Tokio, Hongkongu lub Szanghaju za kasę, a potem Air New Zealand do Nowej Zelandii + na Wyspy Cooka lub Fiji. Np. z obecnej promocji KLM do HKG/KIX/BKK i stamtąd za mile coś na Pacyfiku. Tylko może być problem z dostępnością i rozkładami (na niektóre wysepki są loty np. tylko 2x w tygodniu). O ile np. z HKG czy KIX do AKL lata Air New Zealand to z BKK już nie. Za loty operowane przez Air New Zealand, przy płatności M&M, nie dopłacamy YQ. Już o tym pisałem kiedyś. Edit: posprawdzałem sobie terminy i za 2k PLN + 60 000 mil za osobę, można mieć trasę WAW-KIX-AKL r/t czyli zwiedzanie Japonii i Nowej Zelandii za jednym zamachem. Są takie bilety dla dwóch osób na 31 października-20 listopada na przykład (WAW-KIX w tych dniach). | |
| Autor: | lider [ 20 Wrz 2013 15:06 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
blasto napisał(a): O ile np. z HKG czy KIX do AKL lata Air New Zealand to z BKK już nie. Za loty operowane przez Air New Zealand, przy płatności M&M, nie dopłacamy YQ. Już o tym pisałem kiedyś. Edit: posprawdzałem sobie terminy i za 2k PLN + 60 000 mil za osobę, można mieć trasę WAW-KIX-AKL r/t czyli zwiedzanie Japonii i Nowej Zelandii za jednym zamachem. Są takie bilety dla dwóch osób na 31 października-20 listopada na przykład (WAW-KIX w tych dniach). Warto pamiętać o możliwości zrobienia jednego stopoveru w każdą stronę. Wówczas można dorzucić sobie jeszcze np. Australię i zrobić trasę WAW-KIX-AKL-stop-AKL-SYD i powrót np MEL-AKL-stop-AKL-KIX-WAW. | |
| Autor: | Siemion [ 19 Paź 2013 09:45 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Jako ciekawostka: Dzisiaj po zalogowaniu się do M&M wiadomość od programu, w skrócie: Ponieważ nie zebrałem wymaganych 35k mil do przedłużenia statusu FQT oferują mi przedłużenie statusu za 500 EUR. EDIT: Rzuciłem okiem na podaną stronę i można również przedłużyć w ten sposób SEN ale koszt to 2,000 EUR. | |
| Autor: | billabong [ 19 Paź 2013 10:30 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Szybkie info: 3-go listopada odbędzie się ostatni lot na trasie KIX-AKL. Trasa zawieszona do odwołania, podobno koncentrują się na NRT. FT: http://www.flyertalk.com/forum/air-new- ... t-kix.html Airline Route: http://www.routesonline.com/news/29/bre ... ober-2013/ | |
| Autor: | BusinessClass [ 19 Paź 2013 13:31 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Siemion napisał(a): Jako ciekawostka: Dzisiaj po zalogowaniu się do M&M wiadomość od programu, w skrócie: Ponieważ nie zebrałem wymaganych 35k mil do przedłużenia statusu FQT oferują mi przedłużenie statusu za 500 EUR. EDIT: Rzuciłem okiem na podaną stronę i można również przedłużyć w ten sposób SEN ale koszt to 2,000 EUR. Szkoda, że mając FTL nie można dopłacić 2000 eur za senatora... 500 eur to dobra cena, rozumiem, że za 2 lata? | |
| Autor: | Siemion [ 19 Paź 2013 13:54 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
BusinessClass napisał(a): Szkoda, że mając FTL nie można dopłacić 2000 eur za senatora... 500 eur to dobra cena, rozumiem, że za 2 lata? Też o tym pomyślałem ale chyba nawet jakby była taka opcja to wolałbym inaczej wykorzystać 2.000 EUR ! 500 EUR to cena za przedłużenie statusu o 1 rok, czyli do 02.2015. Podobnie sytuacja wygląda u SEN - 2000 EUR za 1 rok. Tutaj masz szczegóły: miles-and-more.pl/en/frequenttraveller ... i analogicznie dla SEN. | |
| Autor: | tartal [ 19 Paź 2013 15:51 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
czy istnieją promocje milowe w Stanach ( tak jak u nas na stronie M&M ? ) ? | |
| Autor: | cart [ 19 Paź 2013 18:50 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Po Stanach zintegrowane linie M&M nie latają, więc promo możesz mieć ew. ze Stanów do EU, lub przez EU dalej. United ma promocje dla swoich członków po Stanach i dalej. | |
| Autor: | tartal [ 19 Paź 2013 19:04 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
czyli muszę się przepisać na ich program..... bo M&M to... | |
| Autor: | viscaelbarca [ 11 Lis 2013 06:50 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Jak odbywa się wymiana zwykłej karty M&M na kartę FTL ? Obecnie mam 28 tys. mil zebranych w tym roku, ale jeszcze w planach lot z Edmonton do Rzeszowa w połowie grudnia (około 6500 mil), a także lot Warszawa - Dubaj z przesiadką we Frankfurcie (około 2250 mil). Wyczytałem w poprzednich stronach, że po zmianie statusu karta do 4 tygodni zostanie do mnie wysłana pocztą. Z kolei na stronie M&M, jest napisane: Cytuj: Informujemy, że nowa karta Miles & More zostanie wysłana do Ciebie przed upływem terminu ważności aktualnej karty, nawet jeżeli w międzyczasie Twoja kwalifikacja została już zmieniona. Jednocześnie do Twojego konta zostaną dopisane e-Vouchery. Czy nawet fizycznie nie mając karty, mogę skorzystać z przywilejów statutu FTL, żeby np. lecąc w połowie stycznia do Kanady zabrać drugi bagaż rejestrowany ze sobą ? | |
| Autor: | tomo [ 11 Lis 2013 10:05 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Tak, możesz. | |
| Autor: | cart [ 11 Lis 2013 12:35 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Napisz do nich maila jak ci się profil zesrebrzy i wysyłają pdf'a, którego możesz pokazać na lotnisku. | |
| Autor: | petit35 [ 24 Lis 2013 19:35 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Mam pytanie co jest bardziej opłacalne. Z wczorajszego błędu zarezerwowałem bilet do Chicago: - Warszawa - Bruksela - LOT - Bruksela - Chicago - Monachium - United - Monachium - Warszawa - Lufthansa Klasa rezerwacyjna: K Na potwierdzeniu rezerwacji z United można zobaczyć: " MileagePlus Members: Upon completion of this itinerary, you will earn up to 9,906 award miles.* " Po zmianach od 1 stycznia w Miles&More otrzymamy 0,25 odległości w milach, więc 0,25*9906 = 2476,5 mil, dobrze myślę? Rejestrując się z MileagePlus otrzymam pełną sumę 9906? | |
| Strona 28 z 479 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |