| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [Miles & More] - pytania pytania,1574,5236 | Strona 26 z 479 |
| Autor: | blasto [ 24 Sie 2013 15:40 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
BusinessClass napisał(a): Pamiętacie błąd taryfowy Turkisha na loty do Kuala Lumpur? Właśnie wróciłem. Niestety, bookowałem w takim pośpiechu, że odcinek międzykontynentalny był obsługiwany przez Malaysia Airlines (beznadziejne). W Istambule upierali się, że dostanę mile M&M, w Kuala Lumpur - że Iberia (akurat taką mam kartę w One World). Karty pokładowe wyglądały jak na poniższym obrazku, a mil ani tu ani tam nie dostałem ![]() Uploaded with ImageShack.us I mała ciekawostka - do słynnego saloniku Turkisha da się wejść bez zaproszenia, trzeba tylko wyczekać aż panny z recepcji będą zajęte, potem chwila stresu i pijemy za szczęśliwe lądowanie Akurat do saloniku TK mogłeś wejść bez problemu. Mile mogłeś nabić do programu MH lub BA. | |
| Autor: | BusinessClass [ 24 Sie 2013 16:09 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
blasto napisał(a): Akurat do saloniku TK mogłeś wejść bez problemu. Mile mogłeś nabić do programu MH lub BA. Nie mogłem. Malaysia kieruje do innego, w którym nawet nie ma prysznica, nory takiej. A mile czy na BA czy IB to w tym przypadku powinno być bez różnicy, a też nie przyznali. Dziadostwo, nigdy więcej Malaysia... Na pokładzie też lipa. | |
| Autor: | billabong [ 24 Sie 2013 16:17 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Mareckipl napisał(a): Przy naliczaniu mil nie ma znaczenia kto wystawia bilet, ani z jakim kodem, a tylko to kto jest rzeczywistym operatorem danego lotu. Dokładnie tak. I w powyższym wypadku należne są mile do Iberia Plus czy jak tam się ich ten program nazywa. Jeśli nie naliczono mil to zaloguj się na konto Iberii i rozpocznij procedurę wstecznego naliczania mil (retroactive mileage credit) podając przy tym numery lotów nie TK tylko MH (bo takim metalem leciałeś). http://www.iberia.com/web/obsmenu.do?menuId=IBAVNA | |
| Autor: | zakino [ 24 Sie 2013 16:47 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Po jakim czasie nalicza wam mile za recenzje w holidaycheck? | |
| Autor: | Paw_Lew [ 24 Sie 2013 18:54 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
BusinessClass napisał(a): blasto napisał(a): Akurat do saloniku TK mogłeś wejść bez problemu. Mile mogłeś nabić do programu MH lub BA. Nie mogłem. Malaysia kieruje do innego, w którym nawet nie ma prysznica, nory takiej. A mile czy na BA czy IB to w tym przypadku powinno być bez różnicy, a też nie przyznali. Dziadostwo, nigdy więcej Malaysia... Na pokładzie też lipa. ja leciałem tydzien temu i jutro wracam z KUL - czy beznadzieja to bym się mocno spierał, fotel średni fakt ale serwis i jedzenie na moim rejsie "na wypasie". do BA można nabić mile a także do Miles&Smiles Turkisha mimo że lot był wykonywany przez MH - są ludzie który już tak zrobili i mają uznane konta. Trzeba po prostu nie pokazywać żadnych kart a później zgłosić na stronie www. W BA trzeba mieć członkostwo przed wykonanym lotem. do saloniku TK można wejsc tylko przed lotem TK. Jeśli wykonuje go MH to kierują do Millenium Lounge. | |
| Autor: | BusinessClass [ 24 Sie 2013 19:12 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Paw_Lew napisał(a): ja leciałem tydzien temu i jutro wracam z KUL - czy beznadzieja to bym się mocno spierał, fotel średni fakt ale serwis i jedzenie na moim rejsie "na wypasie". W lotach międzykontynentalnych latałem do tej pory w biznesie: Lufą, TAM, Iberią oraz Malaysia. I te ostatnie linie prezentują się w tej klasie najgorzej. Fotele robione pod Azjatów, wąskie, niewygodne. Seafood meal o wiele gorszy niż w czasach, gdy serwowała go Lufa. Dodaj do tego zmęczone, podstarzałe stewardessy (z LOT-em mi się skojarzyło)... Z tym ostatnim mogłem mieć pecha, fakt, ale fotel i żarcie kiepskie. Millenium Lounge koszmarny, to było traumatyczne przeżycie, dlatego z powrotem wbiłem się na lewo do lounge'u Turkisha. Trzeba przyznać jednak, że lounge w KUL jest w porządku, barman nalewający szampana, przyzwoite przekąski, prysznice, strefa odpoczynku, podobało mi się. Ale już w porównaniu z np. złotym lounge w MAD - blednie. | |
| Autor: | blasto [ 24 Sie 2013 19:24 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
BusinessClass napisał(a): Paw_Lew napisał(a): ja leciałem tydzien temu i jutro wracam z KUL - czy beznadzieja to bym się mocno spierał, fotel średni fakt ale serwis i jedzenie na moim rejsie "na wypasie". W lotach międzykontynentalnych latałem do tej pory w biznesie: Lufą, TAM, Iberią oraz Malaysia. I te ostatnie linie prezentują się w tej klasie najgorzej. Fotele robione pod Azjatów, wąskie, niewygodne. Seafood meal o wiele gorszy niż w czasach, gdy serwowała go Lufa. Dodaj do tego zmęczone, podstarzałe stewardessy (z LOT-em mi się skojarzyło)... Z tym ostatnim mogłem mieć pecha, fakt, ale fotel i żarcie kiepskie. Millenium Lounge koszmarny, to było traumatyczne przeżycie, dlatego z powrotem wbiłem się na lewo do lounge'u Turkisha. Trzeba przyznać jednak, że lounge w KUL jest w porządku, barman nalewający szampana, przyzwoite przekąski, prysznice, strefa odpoczynku, podobało mi się. Ale już w porównaniu z np. złotym lounge w MAD - blednie. Na flyertalk są trip reports osób, które leciały np. LO i MH nie miały żadnego problemu z wejściem do saloniku TK w IST. Czy próbowałeś dostać się do saloniku TK 'legalnie' czy sam stwierdziłeś, że się nie da, bo MH przy boardingu Cię tam nie skierowało? | |
| Autor: | BusinessClass [ 24 Sie 2013 23:52 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
blasto napisał(a): Na flyertalk są trip reports osób, które leciały np. LO i MH nie miały żadnego problemu z wejściem do saloniku TK w IST. Czy próbowałeś dostać się do saloniku TK 'legalnie' czy sam stwierdziłeś, że się nie da, bo MH przy boardingu Cię tam nie skierowało? Przy odprawie dostałem zaproszenie do Millenium Lounge. Olałem je, i poszedłem do Turkisha. Skaner na bramkach nie zadziałał, pogadałem z obsługą, awanturę nakręciłem i nic. Dopiero z powrotem na lewo się udało. | |
| Autor: | marek2011 [ 25 Sie 2013 00:23 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Opinia o MH zdecydowanie przesadzona w dół. Miałem okazję nimi latać po regionie i LHR-KUL i produkt jest zdecydowanie lepszy od europejskiej konkurencji (poza TK), a CC świetne na wszystkich lotach (i to jest plus względem np. TK, który ma doskonałą kuchnię ale CC bardzo nierówne). | |
| Autor: | Paw_Lew [ 25 Sie 2013 00:42 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
BusinessClass napisał(a): blasto napisał(a): Na flyertalk są trip reports osób, które leciały np. LO i MH nie miały żadnego problemu z wejściem do saloniku TK w IST. Czy próbowałeś dostać się do saloniku TK 'legalnie' czy sam stwierdziłeś, że się nie da, bo MH przy boardingu Cię tam nie skierowało? Przy odprawie dostałem zaproszenie do Millenium Lounge. Olałem je, i poszedłem do Turkisha. Skaner na bramkach nie zadziałał, pogadałem z obsługą, awanturę nakręciłem i nic. Dopiero z powrotem na lewo się udało. a lot IST-WAW miales na metalu LO czy TK ? ja mam na TK więc wejdę na legalu | |
| Autor: | BusinessClass [ 25 Sie 2013 10:02 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Paw_Lew napisał(a): a lot IST-WAW miales na metalu LO czy TK ? ja mam na TK więc wejdę na legalu LO więc dostałem zaproszenie do Millenium Lounge. Wiedząc już, co mnie tam czeka postanowiłem zaryzykować, opłaciło się | |
| Autor: | blasto [ 27 Sie 2013 10:02 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Wirm, że emat nie wiąże się bezpośrednio z M&M, ale gdyby ktoś zbierał mile w programie A3 (Miles&Bonus) to jest problem z ich wstecznym naliczaniem za loty LX. Proponuję wklepać numer FF przed lotem - wtedy wszystko odbywa się bezproblemowo. Mój lot był w maju, a mile dostałem dopiero teraz, po wymianie kilku maili z A3. Już była dyskusja na ten temat, ale na marginesie dodam, że bilety były wystawiane na stocku linii z sojuszu SkyTeam, i ostatecznie z naliczeniem mil za loty LX do M&M jak i do Miles&Bonus nie było problemów (poza tym, ze czekałem na to 3 miesiące w M&B). | |
| Autor: | petit35 [ 28 Sie 2013 20:14 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Czy ktoś się orientuje, czy jest możliwość zarezerwować w liniach U.S Airways za mile, lot w jedną stronę? Przy wyszukiwaniu pokazuje mi, że jest możliwość zarezerwowania tylko w dwie strony ( 2* 12500 mil ). | |
| Autor: | lider [ 28 Sie 2013 21:21 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
petit35 napisał(a): Czy ktoś się orientuje, czy jest możliwość zarezerwować w liniach U.S Airways za mile, lot w jedną stronę? Przy wyszukiwaniu pokazuje mi, że jest możliwość zarezerwowania tylko w dwie strony ( 2* 12500 mil ). Bez problemu można rezerwować bilety na przelot w jedną stronę zarówno w US Airways jak i United. Trzeba to jedna zrobić telefonicznie na infolinii. Należy się jednak pospieszyć bo w przyszłym roku US Airways po połączeniu z AA wychodzi z grupy *A. | |
| Autor: | tartal [ 28 Sie 2013 22:39 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
lider napisał(a): petit35 napisał(a): Czy ktoś się orientuje, czy jest możliwość zarezerwować w liniach U.S Airways za mile, lot w jedną stronę? Przy wyszukiwaniu pokazuje mi, że jest możliwość zarezerwowania tylko w dwie strony ( 2* 12500 mil ). Bez problemu można rezerwować bilety na przelot w jedną stronę zarówno w US Airways jak i United. Trzeba to jedna zrobić telefonicznie na infolinii. Należy się jednak pospieszyć bo w przyszłym roku US Airways po połączeniu z AA wychodzi z grupy *A. chyba to połączenie jest czasowo wstrzymane ? | |
| Autor: | petit35 [ 28 Sie 2013 22:54 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
W United mogę zarezerwować z poziomu strony internetowej, nawet w jedną stronę. | |
| Autor: | blasto [ 29 Sie 2013 11:42 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
petit35 napisał(a): W United mogę zarezerwować z poziomu strony internetowej, nawet w jedną stronę. A płacisz punktami United czy Miles & More? Jeśli United to nie ma problemu - na stronie UA możesz zabookować wszystko online, ale jeśli płacisz M&M za lot United to musisz to zrobić przez infolinię M&M. | |
| Autor: | illumanti [ 01 Wrz 2013 18:42 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Próbuję dodać WAW-VIE i dostaję: Naliczenie mil nie było możliwe. Lot Austrianem. Jakieś pomysły? Coraz bardziej mnie te dodawanie mil zaczyna wpieniać. Generalnie karta była dodana przy rezerwacji, 3 odcinki: RZE-WAW-VIE-TXL. Pierwszy dodał się sam po 2 dniach (dane karty były od razu podane), ostatni dodałem wczoraj i przeszedł dzisiaj, środkowy nie mogę. | |
| Autor: | matmas [ 01 Wrz 2013 23:25 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
minelo juz 14 dni? codeshare? (jesli tak powinienes wpisac ten numer lotu) bilet wystawiony przez austrian? jakie masz pierwsze trzy cyfry numeru biletu? | |
| Autor: | illumanti [ 01 Wrz 2013 23:38 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Nie codeshare, OS624, bilet Lotu - 080, minęło 14 dni,... W każdym razie nie było problemów z pozostałymi dwoma, pierwszy lot był LOTem, ostatni Lufą na CSie OS. | |
| Strona 26 z 479 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |