Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Miles & More] - pytania
pytania,1574,5236
Strona 25 z 479

Autor:  magdastu [ 13 Sie 2013 22:22 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

snooka napisał(a):
5400 to tyle co nic - jedyne co możesz zrobić to poczekać na promocję LOT-u na krajówki i za 5000 mil kupić lot RT dopłacając ok. 160-180 PLN.

wiem, ze to tyle co nic, ale ktos z Was proponował mi żeby te mile odsprzedać komuś, stąd moje pytanie jak to zrobić?? i ewentualnie w jakiej cenie takei cos chodzi :)

Autor:  szymonpoznan1 [ 13 Sie 2013 22:27 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

magdastu napisał(a):
snooka napisał(a):
5400 to tyle co nic - jedyne co możesz zrobić to poczekać na promocję LOT-u na krajówki i za 5000 mil kupić lot RT dopłacając ok. 160-180 PLN.

wiem, ze to tyle co nic, ale ktos z Was proponował mi żeby te mile odsprzedać komuś, stąd moje pytanie jak to zrobić?? i ewentualnie w jakiej cenie takei cos chodzi :)


Z tymi milami nie zrobisz raczej nic. Minimum do odsprzedania (żeby ktoś chciał kupić) to 30 000 mil, wtedy można kupić lot do USA za 30 tys mil + 500zł podatki. Dostaniesz za to jakieś 1500-1800zł w porywach do 2000, więc zarobić można trochę ponad 1000. A sama sprzedaż mil polega na kupieniu komuś biletu. Samych mil przekazać się nie da.

Autor:  snooka [ 13 Sie 2013 22:35 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Napisałem dokładnie: możesz kupić komuś bilet na trasie krajowej, jeśli pojawi się promocja LOT-u i krajówki będą za 5000 mil RT. Więcej niż 150-200 złotych na tym nie zarobisz.

Autor:  boni [ 15 Sie 2013 19:46 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

ma 24200 mil i zupelny brak pomyslu na realizacje. przesylka zakupionego towaru w sklepie to 8000 mil. a za pozostala czesc mozna kupic prawie nic. najwyzej jakis bzdet.

Autor:  szymonpoznan1 [ 15 Sie 2013 20:01 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

boni napisał(a):
ma 24200 mil i zupelny brak pomyslu na realizacje. przesylka zakupionego towaru w sklepie to 8000 mil. a za pozostala czesc mozna kupic prawie nic. najwyzej jakis bzdet.


Dozbieraj 5800mil i masz Now York za 500zł ;)

Autor:  boni [ 15 Sie 2013 20:27 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

biore sie do roboty. mile mam wazne do 2014 roku. chyba do grudnia. dzieki :D

Autor:  Baton [ 15 Sie 2013 20:56 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

boni napisał(a):
biore sie do roboty. mile mam wazne do 2014 roku. chyba do grudnia. dzieki :D


W którym miejscu sprawdzasz ważność mil?

Autor:  zbyhu [ 15 Sie 2013 21:00 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

sprawdzasz kiedy Ci naliczyli, dodajesz 3 lata, a koniec tego kwartału to jest kiedy Ci wygasają.

Autor:  boni [ 15 Sie 2013 21:06 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Baton napisał(a):
boni napisał(a):
biore sie do roboty. mile mam wazne do 2014 roku. chyba do grudnia. dzieki :D


W którym miejscu sprawdzasz ważność mil?

przedostani raz bylam w 2011- wrzesien , ostatnio grudzien 2012. dodalam 3 lata i stad moja sugestia .

Autor:  boni [ 15 Sie 2013 21:08 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

szymonpoznan1 napisał(a):
boni napisał(a):
ma 24200 mil i zupelny brak pomyslu na realizacje. przesylka zakupionego towaru w sklepie to 8000 mil. a za pozostala czesc mozna kupic prawie nic. najwyzej jakis bzdet.


Dozbieraj 5800mil i masz Now York za 500zł ;)

teraz czy zawsze? bo mysle ze musze zbierac przez jakis czas. :D

Autor:  bartek. [ 15 Sie 2013 21:18 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Ile mil statusowych można dostać za taki lot na milach do NYC RT?

Autor:  moss [ 15 Sie 2013 21:24 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

boni napisał(a):
szymonpoznan1 napisał(a):
boni napisał(a):
ma 24200 mil i zupelny brak pomyslu na realizacje. przesylka zakupionego towaru w sklepie to 8000 mil. a za pozostala czesc mozna kupic prawie nic. najwyzej jakis bzdet.


Dozbieraj 5800mil i masz Now York za 500zł ;)

teraz czy zawsze? bo mysle ze musze zbierac przez jakis czas. :D


Zależy od promocji milowych LOTu ;)

Autor:  flus [ 15 Sie 2013 21:56 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

bartek. napisał(a):
Ile mil statusowych można dostać za taki lot na milach do NYC RT?


Nic.
Za loty zakupione za mile już się nie dostaje kolejnych mil. To byłoby wbrew logice ;)

Autor:  illumanti [ 16 Sie 2013 09:39 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Nic się nie dostaje, jeżeli czekasz na FTLa to lot zakupiony za mile nie powiększy Ci licznika 'Przelotów wliczanych do statusu'.

Autor:  miloszp [ 23 Sie 2013 07:25 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

witam
mam lot na jednym bilecie waw-ams-bkk
waw-ams jest lotem a nie klm ( ams-bkk napewno do skymiles)
czy da sie dostac mile za ten odcinek w M&M czy tez w ogole nie ma szans na jakie kolwiek mile za ten odcinek
jako ze w FB ani w skymilsie i tego nie policzą?

Autor:  piowor [ 23 Sie 2013 08:41 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Da sie dostac mile waw ams m&m i ams bkk fb.

Autor:  cart [ 24 Sie 2013 13:24 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Nie da się. Takie code-share nie dają wcale mil. Jak masz bilet wystawiony przez KLM to nie dostaniesz mil za przelot LOTem i odwrotnie.
Praktykowane wiele razy na różnych liniach.

Autor:  piowor [ 24 Sie 2013 14:21 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

To nie jest tak do końca i zawsze. Ja miałem bilet z kilkoma odcinkami za które dostałem mile M&M i kilkoma za które dostałem mile programu linii z Oneworld.

Autor:  Mareckipl [ 24 Sie 2013 15:14 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Przy naliczaniu mil nie ma znaczenia kto wystawia bilet, ani z jakim kodem, a tylko to kto jest rzeczywistym operatorem danego lotu.

Autor:  BusinessClass [ 24 Sie 2013 15:16 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Pamiętacie błąd taryfowy Turkisha na loty do Kuala Lumpur? Właśnie wróciłem. Niestety, bookowałem w takim pośpiechu, że odcinek międzykontynentalny był obsługiwany przez Malaysia Airlines (beznadziejne). W Istambule upierali się, że dostanę mile M&M, w Kuala Lumpur - że Iberia (akurat taką mam kartę w One World). Karty pokładowe wyglądały jak na poniższym obrazku, a mil ani tu ani tam nie dostałem :(

Image

Uploaded with ImageShack.us

I mała ciekawostka - do słynnego saloniku Turkisha da się wejść bez zaproszenia, trzeba tylko wyczekać aż panny z recepcji będą zajęte, potem chwila stresu i pijemy za szczęśliwe lądowanie :) Warto :)

Strona 25 z 479 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/