| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Przelew USD do/z XTB przelew-usd-do-z-xtb,1499,184914 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | Raphael [ 03 Sty 2026 11:10 ] |
| Temat postu: | Przelew USD do/z XTB |
Przelew dolarowy (USD) do XTB - jak to zrobić "4free"? Znane mi opcje: a) [testowane-działa] jeśli USD nie mamy, to najprościej kupić je w Kantor Alior i przelać - w przypadku USD nie kupionych w Kantorze Alior wchodzi już opłata za przelew 50 zł b) [nie sprawdzałem] jeśli mamy USD w gotówce - wpłata USD na konto walutowe Pekao (opłata 2,50$), przelew wewnętrzny do XTB (rachunki XTB prowadzi Pekao) Zna ktoś opcje na darmowe/tańsze przeniesienie gotówki na XTB? Przelew dolarowy (USD) z XTB - jak to zrobić "4free"? | |
| Autor: | Hose [ 03 Sty 2026 11:37 ] |
| Temat postu: | Re: Przelew USD do/z XTB |
Mają swoją "wymieniarke", można przelać PLN'y i wymienić pomiędzy kontami (np. na USD). Robiłem to kilka razy w drugą stronę, prowizji żadnej nie naliczało, ale oficjalnie podają 0,5%. Przelewałem też USD z XTB na Revo, więc w drugą stronę też powinno działać. https://www.xtb.com/pl/centrum-pomocy/o ... stycyjnymi | |
| Autor: | Kothson [ 03 Sty 2026 12:04 ] |
| Temat postu: | Re: Przelew USD do/z XTB |
Z Revoluta na XTB przelew kosztuje 4,15$ i moim zdaniem jest to najlepsza (najtańsza) forma przelewania środków. Najczęściej wpłacająć środki rano, pod wieczór są już na koncie XTB zaksięgowane. | |
| Autor: | h3rlitz [ 03 Sty 2026 17:32 ] |
| Temat postu: | Re: Przelew USD do/z XTB |
Jeszcze Unicredit (d. Aion) - tam też można zrobić przelew swift za 9,99pln + oczywiście 0,5% za przewalutowanie. W Aion było taniej. Natomiast w XTB najtaniej zrobić sobie po prostu przewalutowanie z PLN za te 0,5%. | |
| Autor: | Kothson [ 03 Sty 2026 17:51 ] |
| Temat postu: | Re: Przelew USD do/z XTB |
Kurs w Revo jest lepszy niż w XTB. Kantor XTB ma sens, kiedy ktoś przelewa często małe kwoty. Przy większych bardziej opłaca się Revolut. Jeśli ktoś wpłaca złotówki na XTB, a chce kupować akcje w USD, to najpierw zapłaci 0,5% przy kupnie, a później 0,5% przy sprzedaży (no chyba, że już sama wypłata na konto USD). Lepiej od razu dolary, prognozy są optymistyczne. | |
| Autor: | 5021567@gmail.com [ 10 Sty 2026 08:35 ] |
| Temat postu: | Re: Przelew USD do/z XTB |
Walutomat ma darmowe przelewy do XTB, powinny dojść tego samego dnia (tak było w moim przypadku). Kursy też spoko | |
| Autor: | radas86 [ 10 Sty 2026 12:59 ] |
| Temat postu: | Re: Przelew USD do/z XTB |
Walutomat to obecnie chyba najsensowniejsza opcja | |
| Autor: | Czitos [ 25 Sty 2026 09:49 ] |
| Temat postu: | Re: Przelew USD do/z XTB |
Konto usd w pekao przelew za free i tego samego dnia. | |
| Autor: | Raphael [ 25 Sty 2026 14:34 ] |
| Temat postu: | Re: Przelew USD do/z XTB |
@Czitos tak, z Pekao się zgadza - problem z tym bankiem taki, że wpłata/wypłata gotówki płatna (2,5$), a kursy wymiany coś pomiędzy "złe", a "tragiczne" | |
| Autor: | Czitos [ 25 Sty 2026 23:25 ] |
| Temat postu: | Re: Przelew USD do/z XTB |
Ciekawe. Sprawdzam kursy Usd w Santander / PKO i Pekao i jest podobnie. Najgorzej jest chyba w PKO mimo lepszego konta. Na pewno mam lepszy kurs niż Revolut. Reszta nie wiem. Kupuje za pln i przelewam na xtb. Nic nie płacę i nie widze lepszej opcji dla mnie przynajmniej. | |
| Autor: | michcioj [ 26 Sty 2026 10:27 ] |
| Temat postu: | Re: Przelew USD do/z XTB |
Raphael napisał(a): b) [nie sprawdzałem] jeśli mamy USD w gotówce - wpłata USD na konto walutowe Pekao (opłata 2,50$), przelew wewnętrzny do XTB (rachunki XTB prowadzi Pekao) Zna ktoś opcje na darmowe/tańsze przeniesienie gotówki na XTB? Przelew dolarowy (USD) z XTB - jak to zrobić "4free"? darmowe wplaty dolarow na wlasny rachunek byly niedawno w Allior Banku i w Velo. stad mozna przelac pieniadze USD na konto w Pekao SA i dalej do XTB. Przelewy z Alliora i Velo byly darmowe.. teoretycznie mozna tez przelac za darmo USD z Alliora/Velo do walutomat.pl a z walutomat.pl za darmo (jest 5 darmowych przelewow w miesiacu, potem przelew kosztuje 1 PLN) na konto w Pekao Sa. | |
| Autor: | piotrek_ [ 26 Sty 2026 12:52 ] |
| Temat postu: | Re: Przelew USD do/z XTB |
Od siebie dodam, że XTB jest dobrą opcją na wypłatę USD lub EUR z Paypala. Jeśli mamy jakieś dolary, lub € na Paypalu jedyną opcją ich wypłaty na konto jest wcześniejsze przeliczenie na PLN po kursie serwisu, który jest naprawdę kiepski. Dużo korzystniejszą opcją jest utworzenie na XTB rachunku w USD, lub EUR i jego doładowanie przez Paypal. Prowizja to 0,85%. W finalnym kroku wypłacamy sobie środki na rachunek bankowy w USD/EUR (np. na Revoluta), unikając niekorzystnych przewalutowań Paypala. | |
| Autor: | opo [ 26 Sty 2026 13:12 ] |
| Temat postu: | Re: Przelew USD do/z XTB |
Czy można doładować konto XTB kartą? Jaki to koszt i czy jest jakiś limit? Drugie pytanie to czy można doładować bezpośrednio konto walutowe kartą? | |
| Autor: | Kothson [ 26 Sty 2026 13:14 ] |
| Temat postu: | Re: Przelew USD do/z XTB |
Można kartą, ale masz 0,95% prowizji. | |
| Autor: | Raphael [ 01 Lut 2026 13:27 ] |
| Temat postu: | Re: Przelew USD do/z XTB |
michcioj napisał(a): Raphael napisał(a): Zna ktoś opcje na darmowe/tańsze przeniesienie gotówki na XTB? darmowe wplaty dolarow na wlasny rachunek byly niedawno w Allior Banku i w Velo. stad mozna przelac pieniadze USD na konto w Pekao SA i dalej do XTB. Przelewy z Alliora i Velo byly darmowe.. teoretycznie mozna tez przelac za darmo USD z Alliora/Velo do walutomat.pl a z walutomat.pl za darmo (jest 5 darmowych przelewow w miesiacu, potem przelew kosztuje 1 PLN) na konto w Pekao Sa. Z tym Kantorem Alioru (Aliora?) to dziwnie trochę. W zasadzie można przelać za darmo tyle USD ile się u nich wymieni. Potem powinna być opłata 50 zł. Akurat miałem jakieś pół dolara (zostało ze wcześniejszych wpłat gotówki), które nie było wymienione u nich i przelałem to bez opłat do Pekao... ale po wpłaceniu innej gotówki do K. Alior, za przelew do Pekao już zaśpiewali 50 zł. Informacyjnie: przelew USD z XTB do K. Alior wyszedł gratis - ile wyszło, tyle doszło (zakładam, że kwota 50$ nie miała tu znaczenia). | |
| Autor: | Kothson [ 01 Lut 2026 13:37 ] |
| Temat postu: | Re: Przelew USD do/z XTB |
To informacyjnie: przelew USD z XTB na Revoluta -27 USD.. sporo. | |
| Autor: | smilealittlebit [ 08 Mar 2026 02:39 ] |
| Temat postu: | Re: Przelew USD do/z XTB |
Wszystko zależy od tego, jaki się ma bank, ale ja robiłem konto walutowe Santander -> Walutomat na konto USD Santander -> XTB. Żadnych prowizji na żadnym etapie nie było. Ale ja już miałem USD na koncie walutowym. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |