Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Przelew USD do/z XTB
przelew-usd-do-z-xtb,1499,184914
Strona 1 z 1

Autor:  Raphael [ 03 Sty 2026 11:10 ]
Temat postu:  Przelew USD do/z XTB

Przelew dolarowy (USD) do XTB - jak to zrobić "4free"?

Znane mi opcje:
a) [testowane-działa] jeśli USD nie mamy, to najprościej kupić je w Kantor Alior i przelać - w przypadku USD nie kupionych w Kantorze Alior wchodzi już opłata za przelew 50 zł
b) [nie sprawdzałem] jeśli mamy USD w gotówce - wpłata USD na konto walutowe Pekao (opłata 2,50$), przelew wewnętrzny do XTB (rachunki XTB prowadzi Pekao)

Zna ktoś opcje na darmowe/tańsze przeniesienie gotówki na XTB?

Przelew dolarowy (USD) z XTB - jak to zrobić "4free"?

Autor:  Hose [ 03 Sty 2026 11:37 ]
Temat postu:  Re: Przelew USD do/z XTB

Mają swoją "wymieniarke", można przelać PLN'y i wymienić pomiędzy kontami (np. na USD).
Robiłem to kilka razy w drugą stronę, prowizji żadnej nie naliczało, ale oficjalnie podają 0,5%.
Przelewałem też USD z XTB na Revo, więc w drugą stronę też powinno działać.

https://www.xtb.com/pl/centrum-pomocy/o ... stycyjnymi

Autor:  Kothson [ 03 Sty 2026 12:04 ]
Temat postu:  Re: Przelew USD do/z XTB

Z Revoluta na XTB przelew kosztuje 4,15$ i moim zdaniem jest to najlepsza (najtańsza) forma przelewania środków. Najczęściej wpłacająć środki rano, pod wieczór są już na koncie XTB zaksięgowane.

Autor:  h3rlitz [ 03 Sty 2026 17:32 ]
Temat postu:  Re: Przelew USD do/z XTB

Jeszcze Unicredit (d. Aion) - tam też można zrobić przelew swift za 9,99pln + oczywiście 0,5% za przewalutowanie. W Aion było taniej.
Natomiast w XTB najtaniej zrobić sobie po prostu przewalutowanie z PLN za te 0,5%.

Autor:  Kothson [ 03 Sty 2026 17:51 ]
Temat postu:  Re: Przelew USD do/z XTB

Kurs w Revo jest lepszy niż w XTB. Kantor XTB ma sens, kiedy ktoś przelewa często małe kwoty. Przy większych bardziej opłaca się Revolut.

Jeśli ktoś wpłaca złotówki na XTB, a chce kupować akcje w USD, to najpierw zapłaci 0,5% przy kupnie, a później 0,5% przy sprzedaży (no chyba, że już sama wypłata na konto USD). Lepiej od razu dolary, prognozy są optymistyczne.

Autor:  5021567@gmail.com [ 10 Sty 2026 08:35 ]
Temat postu:  Re: Przelew USD do/z XTB

Walutomat ma darmowe przelewy do XTB, powinny dojść tego samego dnia (tak było w moim przypadku). Kursy też spoko

Autor:  radas86 [ 10 Sty 2026 12:59 ]
Temat postu:  Re: Przelew USD do/z XTB

Walutomat to obecnie chyba najsensowniejsza opcja

Autor:  Czitos [ 25 Sty 2026 09:49 ]
Temat postu:  Re: Przelew USD do/z XTB

Konto usd w pekao przelew za free i tego samego dnia.

Autor:  Raphael [ 25 Sty 2026 14:34 ]
Temat postu:  Re: Przelew USD do/z XTB

@Czitos tak, z Pekao się zgadza - problem z tym bankiem taki, że wpłata/wypłata gotówki płatna (2,5$), a kursy wymiany coś pomiędzy "złe", a "tragiczne"

Autor:  Czitos [ 25 Sty 2026 23:25 ]
Temat postu:  Re: Przelew USD do/z XTB

Ciekawe. Sprawdzam kursy Usd w Santander / PKO i Pekao i jest podobnie. Najgorzej jest chyba w PKO mimo lepszego konta. Na pewno mam lepszy kurs niż Revolut. Reszta nie wiem. Kupuje za pln i przelewam na xtb. Nic nie płacę i nie widze lepszej opcji dla mnie przynajmniej.

Autor:  michcioj [ 26 Sty 2026 10:27 ]
Temat postu:  Re: Przelew USD do/z XTB

Raphael napisał(a):
b) [nie sprawdzałem] jeśli mamy USD w gotówce - wpłata USD na konto walutowe Pekao (opłata 2,50$), przelew wewnętrzny do XTB (rachunki XTB prowadzi Pekao)

Zna ktoś opcje na darmowe/tańsze przeniesienie gotówki na XTB?

Przelew dolarowy (USD) z XTB - jak to zrobić "4free"?

darmowe wplaty dolarow na wlasny rachunek byly niedawno w Allior Banku i w Velo.
stad mozna przelac pieniadze USD na konto w Pekao SA i dalej do XTB.
Przelewy z Alliora i Velo byly darmowe..
teoretycznie mozna tez przelac za darmo USD z Alliora/Velo do walutomat.pl a z walutomat.pl za darmo (jest 5 darmowych
przelewow w miesiacu, potem przelew kosztuje 1 PLN) na konto w Pekao Sa.

Autor:  piotrek_ [ 26 Sty 2026 12:52 ]
Temat postu:  Re: Przelew USD do/z XTB

Od siebie dodam, że XTB jest dobrą opcją na wypłatę USD lub EUR z Paypala.
Jeśli mamy jakieś dolary, lub € na Paypalu jedyną opcją ich wypłaty na konto jest wcześniejsze przeliczenie na PLN po kursie serwisu, który jest naprawdę kiepski.
Dużo korzystniejszą opcją jest utworzenie na XTB rachunku w USD, lub EUR i jego doładowanie przez Paypal. Prowizja to 0,85%.
W finalnym kroku wypłacamy sobie środki na rachunek bankowy w USD/EUR (np. na Revoluta), unikając niekorzystnych przewalutowań Paypala.

Autor:  opo [ 26 Sty 2026 13:12 ]
Temat postu:  Re: Przelew USD do/z XTB

Czy można doładować konto XTB kartą? Jaki to koszt i czy jest jakiś limit? Drugie pytanie to czy można doładować bezpośrednio konto walutowe kartą?

Autor:  Kothson [ 26 Sty 2026 13:14 ]
Temat postu:  Re: Przelew USD do/z XTB

Można kartą, ale masz 0,95% prowizji.

Autor:  Raphael [ 01 Lut 2026 13:27 ]
Temat postu:  Re: Przelew USD do/z XTB

michcioj napisał(a):
Raphael napisał(a):
Zna ktoś opcje na darmowe/tańsze przeniesienie gotówki na XTB?

darmowe wplaty dolarow na wlasny rachunek byly niedawno w Allior Banku i w Velo.
stad mozna przelac pieniadze USD na konto w Pekao SA i dalej do XTB.
Przelewy z Alliora i Velo byly darmowe..
teoretycznie mozna tez przelac za darmo USD z Alliora/Velo do walutomat.pl a z walutomat.pl za darmo (jest 5 darmowych
przelewow w miesiacu, potem przelew kosztuje 1 PLN) na konto w Pekao Sa.

Z tym Kantorem Alioru (Aliora?) to dziwnie trochę. W zasadzie można przelać za darmo tyle USD ile się u nich wymieni. Potem powinna być opłata 50 zł. Akurat miałem jakieś pół dolara (zostało ze wcześniejszych wpłat gotówki), które nie było wymienione u nich i przelałem to bez opłat do Pekao... ale po wpłaceniu innej gotówki do K. Alior, za przelew do Pekao już zaśpiewali 50 zł.

Informacyjnie: przelew USD z XTB do K. Alior wyszedł gratis - ile wyszło, tyle doszło (zakładam, że kwota 50$ nie miała tu znaczenia).

Autor:  Kothson [ 01 Lut 2026 13:37 ]
Temat postu:  Re: Przelew USD do/z XTB

To informacyjnie: przelew USD z XTB na Revoluta -27 USD.. sporo.

Autor:  smilealittlebit [ 08 Mar 2026 02:39 ]
Temat postu:  Re: Przelew USD do/z XTB

Wszystko zależy od tego, jaki się ma bank, ale ja robiłem konto walutowe Santander -> Walutomat na konto USD Santander -> XTB.
Żadnych prowizji na żadnym etapie nie było. Ale ja już miałem USD na koncie walutowym.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/