Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Pizza w Buenos Aires
pizza-w-buenos-aires,707,148576
Strona 1 z 1

Autor:  naimad [ 29 Sty 2020 02:26 ]
Temat postu:  Pizza w Buenos Aires

Wiem, że Buenos to steki, steki i jeszcze raz steki. Ale jakby ktoś miał ochotę na pizzę, to polecam wspomnianą w relacji @marcino123 pizzerię El Cuartito. Rewelacja, prócz tego że świetna pizza z dużą ilością sera to jeszcze niesamowity klimat ma samo miejsce. Zamówiliśmy mniejszą wersję "chica", jak polecił kelner i w dwie osoby nie daliśmy rady zjeść jednej całej.ImageImageImageImage

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Autor:  greg2014 [ 29 Sty 2020 11:48 ]
Temat postu:  Re: Pizza w Buenos Aires

Potwierdzam. Byłem w tym samym miejscu na początku grudnia.

Autor:  cx8sp [ 31 Sty 2020 22:14 ]
Temat postu:  Re: Pizza w Buenos Aires

To co pokazujesz na zdjęciu najmad to nie jest pizza tylko fugazeta (taka odmiana pizzy ) ...niemniej bardzo „naładowana” cebula, serem, szynka lub boczkiem...bardzo syta .....faktycznie lokal godny polecenia ...inna wisienka Argentyny są lody ...tym co się wybierają do ojczyzny Papieża polecam

Autor:  naimad [ 01 Lut 2020 04:50 ]
Temat postu:  Re: Pizza w Buenos Aires

Tak to jest Fugazzeta, tylko że nie mieliśmy dwóch ciast pomiędzy którymi jest mozarella. Dla mnie to po prostu inny rodzaj pizzy jak np Napolitana.
A lody tak pyszne, jedliśmy w Cadore.

Autor:  OSK [ 11 Lis 2022 19:38 ]
Temat postu:  Re: Pizza w Buenos Aires

Cuartito w piątek o 14.00 Bardzo dobra, wolę co prawda cienkie ciasto ale to było fajnie przypieczone.ImageImage
Image

Autor:  naimad [ 11 Lis 2022 22:40 ]
Temat postu:  Re: Pizza w Buenos Aires

ale podrożało! x4 :shock:

Autor:  OSK [ 11 Lis 2022 23:17 ]
Temat postu:  Re: Pizza w Buenos Aires

Chyba pojęcie względne, biorac pod uwagę wartosc peso.1800ARS czyli 27PLN za pizze na wypasie, która ledwo zjadłem.

3litry diesla w Polsce, przypominam

Autor:  Buyaka [ 12 Lis 2022 04:47 ]
Temat postu:  Re: Pizza w Buenos Aires

naimad napisał(a):
ale podrożało! x4 :shock:

W Argentynie drozeje WSZYSTKO, CODZIENNIE.
Po szybkim wyguglowaniu w latach 2019-2021 kazdego roku inflacja wynosila kolo 50%.
W roku 2022 juz mowi sie o 100% :roll:
Dlatego nie ma sensu podawac na forum cen w pesos, bez podania aktualnego kursu dolara dla referencji. ?

Ewentualnie polecam wygooglowac dany lokal i sprawdzic w galerii zdjec ceny. Zwykle znajdzie sie tam zdjecia menu (trzeba sprawdzac date uploadu, zeby sprawdzic, czy w miare aktualne).

A pozostajac w temacie, jesli ktos bedac w Buenos Aires, nie wpadl do Pizzeria Guerrin... czy na pewno byl w Buenos Aires? ?

To moj absolutny hit. I nie tylko moj, bo w Buenos to miejsce iscie ikoniczne. Warto tylko pojsc na kolacje bardzo wczesnie (przed 20), inaczej kolejka do wejscia bedzie ogrooomna. Na kolejnych miejscach listy ¨pizzerie tradycyjne¨ mieszcza sie:
El cuartito
Las cuartetas
Los inmortales

Autor:  naimad [ 12 Lis 2022 22:47 ]
Temat postu:  Re: Pizza w Buenos Aires

OSK napisał(a):
Chyba pojęcie względne, biorac pod uwagę wartosc peso.1800ARS czyli 27PLN za pizze na wypasie, która ledwo zjadłem.

3litry diesla w Polsce, przypominam


według google 1800 ars to 51pln na dziś ;) ale wiem wiem, że dolar na ulicy ma inny kurs :)

Autor:  marek2011 [ 12 Lis 2022 23:12 ]
Temat postu:  Re: Pizza w Buenos Aires

Jedzenie w knajpach jest cały czas zauważalnie tańsze mimo wysokiej inflacji itp. niż w Polsce, oczywiście przy płaceniu ARS po kursie niebieskim. Ceny po oficjalnym kursie są zaskakująco wysokie.

Autor:  tunczaj [ 04 Kwi 2023 20:34 ]
Temat postu:  Re: Pizza w Buenos Aires

Buyaka napisał(a):
naimad napisał(a):
ale podrożało! x4 :shock:

A pozostajac w temacie, jesli ktos bedac w Buenos Aires, nie wpadl do Pizzeria Guerrin... czy na pewno byl w Buenos Aires? ?

To moj absolutny hit. I nie tylko moj, bo w Buenos to miejsce iscie ikoniczne. Warto tylko pojsc na kolacje bardzo wczesnie (przed 20), inaczej kolejka do wejscia bedzie ogrooomna. Na kolejnych miejscach listy ¨pizzerie tradycyjne¨ mieszcza sie:
El cuartito
Las cuartetas
Los inmortales


Jeśli ktoś jest przy Obelisku i koniecznie chce spróbować argentyńskiej pizzy to moim zdaniem warto zrobic to w Guerrin. Faktycznie, kazdy mieszkaniec BA zna to miejsce natomiast nie robiłbym z tej pizzerii obowiązkowym punktem na gastromapie Buenos. a tym bardziej na kolację...

Moim zdaniem lepszą opcją jest zamówienie jednego lub dwóch kawałków i zjedzenie na stojąco z małym piwkiem lub winkiem - tak jak to robi większość Argentyńczyków. Kawałki są ogromne, tłuste i sycące a nie kazdemu podpasuje styl pizzy diametralnie rozny od tego co jemy w Polsce lub we Włoszech.

Autor:  grabosic [ 12 Sty 2025 01:08 ]
Temat postu:  Re: Pizza w Buenos Aires

także polecam Guerrin - duże, sycące kawałki.
cenowo już nie tak wesoło, no ale obecnie w Buenos wszędzie drogo.
za tą ze zdjęcia, duża: pół pepperoni i szynka + ser płaciliśmy ok 29k ARS.
małe zaczynały się od ok. 20k ARS. nam wystarczyła jedna duża (trzy osoby, 2+1) więc jeszcze ok.

Załącznik:
guerrini.png
guerrini.png [ 838.51 KiB | Obejrzany 683 razy ]

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/