| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Pizza w Buenos Aires pizza-w-buenos-aires,707,148576 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | naimad [ 29 Sty 2020 02:26 ] |
| Temat postu: | Pizza w Buenos Aires |
Wiem, że Buenos to steki, steki i jeszcze raz steki. Ale jakby ktoś miał ochotę na pizzę, to polecam wspomnianą w relacji @marcino123 pizzerię El Cuartito. Rewelacja, prócz tego że świetna pizza z dużą ilością sera to jeszcze niesamowity klimat ma samo miejsce. Zamówiliśmy mniejszą wersję "chica", jak polecił kelner i w dwie osoby nie daliśmy rady zjeść jednej całej. ![]() ![]() ![]() ![]() Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | greg2014 [ 29 Sty 2020 11:48 ] |
| Temat postu: | Re: Pizza w Buenos Aires |
Potwierdzam. Byłem w tym samym miejscu na początku grudnia. | |
| Autor: | cx8sp [ 31 Sty 2020 22:14 ] |
| Temat postu: | Re: Pizza w Buenos Aires |
To co pokazujesz na zdjęciu najmad to nie jest pizza tylko fugazeta (taka odmiana pizzy ) ...niemniej bardzo „naładowana” cebula, serem, szynka lub boczkiem...bardzo syta .....faktycznie lokal godny polecenia ...inna wisienka Argentyny są lody ...tym co się wybierają do ojczyzny Papieża polecam | |
| Autor: | naimad [ 01 Lut 2020 04:50 ] |
| Temat postu: | Re: Pizza w Buenos Aires |
Tak to jest Fugazzeta, tylko że nie mieliśmy dwóch ciast pomiędzy którymi jest mozarella. Dla mnie to po prostu inny rodzaj pizzy jak np Napolitana. A lody tak pyszne, jedliśmy w Cadore. | |
| Autor: | OSK [ 11 Lis 2022 19:38 ] |
| Temat postu: | Re: Pizza w Buenos Aires |
Cuartito w piątek o 14.00 Bardzo dobra, wolę co prawda cienkie ciasto ale to było fajnie przypieczone.![]() ![]() | |
| Autor: | naimad [ 11 Lis 2022 22:40 ] |
| Temat postu: | Re: Pizza w Buenos Aires |
ale podrożało! x4 | |
| Autor: | OSK [ 11 Lis 2022 23:17 ] |
| Temat postu: | Re: Pizza w Buenos Aires |
Chyba pojęcie względne, biorac pod uwagę wartosc peso.1800ARS czyli 27PLN za pizze na wypasie, która ledwo zjadłem. 3litry diesla w Polsce, przypominam | |
| Autor: | Buyaka [ 12 Lis 2022 04:47 ] |
| Temat postu: | Re: Pizza w Buenos Aires |
naimad napisał(a): ale podrożało! x4 W Argentynie drozeje WSZYSTKO, CODZIENNIE. Po szybkim wyguglowaniu w latach 2019-2021 kazdego roku inflacja wynosila kolo 50%. W roku 2022 juz mowi sie o 100% Dlatego nie ma sensu podawac na forum cen w pesos, bez podania aktualnego kursu dolara dla referencji. ? Ewentualnie polecam wygooglowac dany lokal i sprawdzic w galerii zdjec ceny. Zwykle znajdzie sie tam zdjecia menu (trzeba sprawdzac date uploadu, zeby sprawdzic, czy w miare aktualne). A pozostajac w temacie, jesli ktos bedac w Buenos Aires, nie wpadl do Pizzeria Guerrin... czy na pewno byl w Buenos Aires? ? To moj absolutny hit. I nie tylko moj, bo w Buenos to miejsce iscie ikoniczne. Warto tylko pojsc na kolacje bardzo wczesnie (przed 20), inaczej kolejka do wejscia bedzie ogrooomna. Na kolejnych miejscach listy ¨pizzerie tradycyjne¨ mieszcza sie: El cuartito Las cuartetas Los inmortales | |
| Autor: | naimad [ 12 Lis 2022 22:47 ] |
| Temat postu: | Re: Pizza w Buenos Aires |
OSK napisał(a): Chyba pojęcie względne, biorac pod uwagę wartosc peso.1800ARS czyli 27PLN za pizze na wypasie, która ledwo zjadłem. 3litry diesla w Polsce, przypominam ![]() według google 1800 ars to 51pln na dziś | |
| Autor: | marek2011 [ 12 Lis 2022 23:12 ] |
| Temat postu: | Re: Pizza w Buenos Aires |
Jedzenie w knajpach jest cały czas zauważalnie tańsze mimo wysokiej inflacji itp. niż w Polsce, oczywiście przy płaceniu ARS po kursie niebieskim. Ceny po oficjalnym kursie są zaskakująco wysokie. | |
| Autor: | tunczaj [ 04 Kwi 2023 20:34 ] |
| Temat postu: | Re: Pizza w Buenos Aires |
Buyaka napisał(a): naimad napisał(a): ale podrożało! x4 A pozostajac w temacie, jesli ktos bedac w Buenos Aires, nie wpadl do Pizzeria Guerrin... czy na pewno byl w Buenos Aires? ? To moj absolutny hit. I nie tylko moj, bo w Buenos to miejsce iscie ikoniczne. Warto tylko pojsc na kolacje bardzo wczesnie (przed 20), inaczej kolejka do wejscia bedzie ogrooomna. Na kolejnych miejscach listy ¨pizzerie tradycyjne¨ mieszcza sie: El cuartito Las cuartetas Los inmortales Jeśli ktoś jest przy Obelisku i koniecznie chce spróbować argentyńskiej pizzy to moim zdaniem warto zrobic to w Guerrin. Faktycznie, kazdy mieszkaniec BA zna to miejsce natomiast nie robiłbym z tej pizzerii obowiązkowym punktem na gastromapie Buenos. a tym bardziej na kolację... Moim zdaniem lepszą opcją jest zamówienie jednego lub dwóch kawałków i zjedzenie na stojąco z małym piwkiem lub winkiem - tak jak to robi większość Argentyńczyków. Kawałki są ogromne, tłuste i sycące a nie kazdemu podpasuje styl pizzy diametralnie rozny od tego co jemy w Polsce lub we Włoszech. | |
| Autor: | grabosic [ 12 Sty 2025 01:08 ] |
| Temat postu: | Re: Pizza w Buenos Aires |
także polecam Guerrin - duże, sycące kawałki. cenowo już nie tak wesoło, no ale obecnie w Buenos wszędzie drogo. za tą ze zdjęcia, duża: pół pepperoni i szynka + ser płaciliśmy ok 29k ARS. małe zaczynały się od ok. 20k ARS. nam wystarczyła jedna duża (trzy osoby, 2+1) więc jeszcze ok. Załącznik: guerrini.png [ 838.51 KiB | Obejrzany 683 razy ] | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |