Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Pieniądze
pieniadze,744,44984
Strona 4 z 4

Autor:  szpaczny [ 03 Lut 2024 14:21 ]
Temat postu:  Re: Pieniądze

Kup sobie troche waluty w Polsce.
Za reszte zaplacisz Rebolutem/Curve

Kartą placilem za hotele, przejazdy uberami, wycieczki, zakupy w sklepach.

Gotówki mało co wydałem.

A kart na zapas było 4 - 2x Revolut i 2x Curve :)

Autor:  ooooxxoooo [ 02 Kwi 2024 21:46 ]
Temat postu:  Re: Pieniądze

Tak informacyjnie to jedyne miejsce gdzie nie mogłem zapłacić kartą to Ogród Botaniczny.
Revolutem można też wypłacać za darmo z bankomatów ITAU takie pomarańczowe.
Nawet na plaży połowa sprzedawców kukurydzy itp posiadała terminal.

Autor:  bim-bam [ 30 Sie 2025 11:12 ]
Temat postu:  Re: Pieniądze

Na lotnisku GRU są już tylko dwa rodzaje bankomatów, które wołają 50 reali prowizji od wypłaty - Banco24horas oraz ATM24hs. Sprawdzane Visą (Revolut) i MC (Alior Bank).
Oba są zarówno przed jak i za kontrolą bezpieczeństwa.

Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 301.81 KiB | Obejrzany 1106 razy ]

Załącznik:
2.jpg
2.jpg [ 322.98 KiB | Obejrzany 1106 razy ]

Autor:  lendziro [ 29 Lis 2025 12:30 ]
Temat postu:  Re: Pieniądze

Czy na terminalu 3 gdzieś można wymienić walute usd lub euro chce wymienić drobne na bilet.

Autor:  Hexel [ 02 Gru 2025 13:43 ]
Temat postu:  Re: Pieniądze

Nie polecam takiego rozwiązania. Kurs średnio 20-25% niższy niż właściwy. Zdecydowanie lepiej jest wypłacić pieniądze z bankomatu i skorzystać z kantoru w mieście.

Autor:  RoosterSTHLM [ 28 Gru 2025 22:54 ]
Temat postu:  Re: Pieniądze

Hej!
Jakieś świeże informacje nt. płatności w Rio?
Będę w kwietniu na 5 nocy, wyposażony w Revoluta Visa i Alior Mastercard.
Do tego chyba założę Curve do mojego trzeciego banku.
Pewnie z 200 euro w gotówce just in case.
Stalowe gacie ? (w sensie pas biodrowy/taliowy) i fejkowy portfel z jakimiś mniejszymi kwotami "na 1 dzień" i jedną z kart z ograniczonymi wypłatami.
Noclegi juz opłacone, więc na miejscu żarcie, uber i jakieś atrakcje.
Brzmi rozsądnie?

Autor:  Zeus [ 28 Gru 2025 23:38 ]
Temat postu:  Re: Pieniądze

Imo za bardzo się stresujesz

Autor:  RoosterSTHLM [ 29 Gru 2025 11:45 ]
Temat postu:  Re: Pieniądze

Dzięki @Zeus, ale nie o to pytałem.

Będę wdzięczny gdy ktoś odpowie na temat.

Autor:  pabien [ 29 Gru 2025 12:05 ]
Temat postu:  Re: Pieniądze

Moim zdaniem @Zeus odpowiedział na pytanie

Autor:  Zeus [ 29 Gru 2025 12:06 ]
Temat postu:  Re: Pieniądze

Ale jaką odpowiedz oczekujesz? Ze jest rozsądnie? Jeżeli z tym zestawem będziesz się czuł bezpiecznie, to jest rozsądnie. Dla mnie, to lekka przesada.

Autor:  abelincoln [ 29 Gru 2025 12:08 ]
Temat postu:  Re: Pieniądze

RoosterSTHLM napisał(a):
Brzmi rozsądnie?

Nie, imho troszkę za dużo... Alior do wypłaty z bankomatu (i zostawienia w hotelu) + revolut będzie wystarczające. Zeus ma rację.


Ale też, jak chcesz się porządnie przygotować, to weź też drugi, tani, telefon - tak byś miał do oddania komplet z tym fejkowym portelem ;)

Autor:  RoosterSTHLM [ 29 Gru 2025 12:20 ]
Temat postu:  Re: Pieniądze

Taki jest plan.

P.S. Właśnie to jest sensowna odpowiedź, a nie nabijanie postów które o niczym nie informują.

Autor:  Zeus [ 29 Gru 2025 12:35 ]
Temat postu:  Re: Pieniądze

A jakbyś przeczytał z zrozumiem, to byś zrozumiał.

Autor:  Hexel [ 07 Lut 2026 18:56 ]
Temat postu:  Re: Pieniądze

RoosterSTHLM napisał(a):
Hej!
Jakieś świeże informacje nt. płatności w Rio?
Będę w kwietniu na 5 nocy, wyposażony w Revoluta Visa i Alior Mastercard.
Do tego chyba założę Curve do mojego trzeciego banku.
Pewnie z 200 euro w gotówce just in case.
Stalowe gacie ? (w sensie pas biodrowy/taliowy) i fejkowy portfel z jakimiś mniejszymi kwotami "na 1 dzień" i jedną z kart z ograniczonymi wypłatami.
Noclegi juz opłacone, więc na miejscu żarcie, uber i jakieś atrakcje.
Brzmi rozsądnie?


Jeśli to sprawi, że będziesz czuł się bezpiecznie, to możesz tak chodzić. Tylko, że możesz zwracać na siebie bardziej uwagę szczególnie jeśli będziesz bardziej spięty. Ja chodziłem z jedną kartą w portfelu i w takie rejony mam drugi telefon. Potem poznałem Brazylijczyków, którzy przekonywali mnie, że nie ma czym się przejmować i wystarczy uważać typu - nie stój na środku z otwartym portfelem bo mogą ci go wyrwać

Autor:  atais [ 19 Kwi 2026 10:39 ]
Temat postu:  Re: Pieniądze

W 2026 potwierdzam dalej bank Bradesco bez problemu wypłacił mi pieniądze bez prowizji z Alior Bank Master card. Max wypłata 2500 brl dziennie!

Natomiast nachodziłem się sporo w sobotę. Dużo miejsc z Google maps albo nieczynne albo nie mogłem znaleźć.
Tu mi się udało Bradesco Prime - Agência 3204, Av. Nossa Sra. de Copacabana, 709 A - Copacabana, Rio de Janeiro - RJ, 22050-002, Brazylia


Bank 24 horas pobiera prowizję fixed 24 brl.
Santander nie obsługuje MasterCard.

Autor:  atais [ 19 Kwi 2026 16:52 ]
Temat postu:  Re: Pieniądze

Ah dziś jeszcze sprawdziłem bank Itau i mimo że MasterCard niby jest obsługiwany, to żaden bankomat nie przyjął karty.

Autor:  atais [ 22 Kwi 2026 14:52 ]
Temat postu:  Re: Pieniądze

Kurde nie ma edycji postów ;)

Limit 2500 Bradesco jest chyba błędem tłumaczenia.
Jest to limit na 1 transakcje a nie dzienny.

Strona 4 z 4 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/