| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Pekin pekin,1003,22843 | Strona 5 z 5 |
| Autor: | marek1984 [ 10 Lis 2024 13:18 ] |
| Temat postu: | Re: Pekin |
ZEN również działa. Właśnie testuję | |
| Autor: | mmaratonczyk [ 01 Gru 2024 10:28 ] |
| Temat postu: | Re: Pekin |
Hej. Czy po nowych przepisach wizowych procedura "papierkowa" wygląda nadal tak samo, czyli: udanie się do stanowiska 24h/144h ? Czy może od razu udajemy się do okienka kontroli paszportowej i wówczas czas wyjścia z terminala ulega delikatnie skróceniu. Ktoś przerabiał ?? | |
| Autor: | Chupacabra [ 01 Gru 2024 10:56 ] |
| Temat postu: | Re: Pekin |
Kilkanaście dni temu wlatywałem do Chin przez PVG i XIY. Myślę, że procedura w PEK, taka sama. Prosto do kontroli paszportowej i do miasta. | |
| Autor: | marek1984 [ 01 Gru 2024 11:02 ] |
| Temat postu: | Re: Pekin |
mmaratonczyk napisał(a): udajemy się do okienka kontroli paszportowej Z wypełnionym papierkiem. Czy krócej, to zależy od kolejek | |
| Autor: | jasny63 [ 12 Lis 2025 20:36 ] | ||||
| Temat postu: | Re: Pekin | ||||
Dojazd na lotnisko w Pekinie (PKN) kosztuje 25 RNB, można płacić gotówką, kartą lub Alipay. Rozkład zamieszczam w zdjęciach niżej. Podróż do terminalu 3, skąd odlatywaliśmy do Polski trwała około 25 min.
| |||||
| Autor: | aeonflux [ 23 Lis 2025 16:04 ] |
| Temat postu: | Re: Pekin |
Gdyby ktoś potrzebował przechować bagaż, np. w trakcie dłuższej przesiadki, to w terminalu T2 można to zrobić na dole na poziomie przylotów. Stanowisko jest wyraźnie oznaczone. Pozostawienie bagażu wielkości "nadawany" na 24h (nie ma krótszej opcji) kosztuje 40 RMB. | |
| Autor: | aeonflux [ 25 Lis 2025 11:46 ] |
| Temat postu: | Re: Pekin |
Pełny cennik: | |
| Autor: | grzes [ 30 Mar 2026 21:59 ] |
| Temat postu: | Re: Pekin |
najświeższe informacje przed wylotem z ( w moim przypadku z Pragi ) pracownik linii podaje Qr kod który skanujesz i zostajesz przekierowany na stronę rządową odpowiadasz na pytania i musisz to zrobić przed check in Pani sprawdza czy masz potwierdzenie potem już nie ma żadnych papierków w Pekinie podchodzisz do Immigration tam już mają twoje dane , pobierają odciski palców skan twarzy dwa pytania pieczątka i koniec jeżeli chodzi o metro z lotniska to wiadomości podane w poprzednim poście aktualne | |
| Autor: | krzysieksosnowi [ 26 Cze 2026 11:53 ] |
| Temat postu: | Re: Pekin |
Lądujemy w 12 osób o 4:00 rano i nastepny lot mamy o 12:30. Niestety mamy za malo czasu na bezplatna wycieczke z Trip.com. Chcemy zatem jechac na wlasna reke zobaczyc zakazane miasto. Jakie opcje polecacie? - Taxi rano (pociag jezdzi od 6) pod Zakazane Miasto. - Powrot kolo 10:00 pociagiem na lotnisko. Czy ogarniemy to z gotówką lub/i Revolutem (nie chce instalowac Alipay)? | |
| Autor: | Zeus [ 26 Cze 2026 11:57 ] |
| Temat postu: | Re: Pekin |
Nie lepiej załatwić transfer na tyle ludzi? 12 osób to min 3 auta https://www.klook.com/en-US/activity/21 ... e0382b4ebc https://www.klook.com/en-US/search/resu ... 30&start=1 | |
| Autor: | krzysieksosnowi [ 26 Cze 2026 12:42 ] |
| Temat postu: | Re: Pekin |
Zeus napisał(a): Nie lepiej załatwić transfer na tyle ludzi? 12 osób to min 3 auta https://www.klook.com/en-US/activity/21 ... e0382b4ebc https://www.klook.com/en-US/search/resu ... 30&start=1 zadam głupie pytanie ale wole sie upewnic. to jest cena za AUTO nie za osobę? | |
| Autor: | Sudoku [ 26 Cze 2026 13:16 ] |
| Temat postu: | Re: Pekin |
@krzysieksosnowi Jak zjedzisz niżej to są tam auta do wyboru na ilość osób np. 1-2, 3-5 itd. w odpowiednich cenach. Można też wypożyczć vana albo minibusa. | |
| Strona 5 z 5 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |