Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#21 PostWysłany: 14 Lis 2025 18:17 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10211
HON fly4free
SPLDER napisał(a):
Myślę że bardziej chodziło o frustrację użytkowników którzy po 40 czy 60 nocach zdobyli GOLD czy DIAMOND, którzy widzieli że 3/4 gości w hotelu miało Diamonda z KK lub status matcha i spędzało w Hiltonach raptem kilka nocy w roku.


Nie wiem, czy jest się czym frustrować. Zawsze powtarzam, że zdobywanie i utrzymywanie statusu nie powinno być pogonią za własnym ogonem na siłę. Jeśli ktoś w z grubsza naturalny sposób nie jest w stanie go zdobyć lub przedłużyć, to zazwyczaj oznacza, że albo go realnie nie potrzebuje, albo niewiele z niego korzysta. Przypomina mi to sytuację z FTL-ami, którzy tylko po to, żeby utrzymać status, latali niemal wyłącznie krajówki LO i żyli tym, jak bardzo udało im się zbić ich jednostkową cenę. A gdy przychodziło do innych podróży, na ich liście praktycznie w ogóle nie było *A. Więc… why & what for? Podobnie jest ze statusami hotelowymi. Jeśli ktoś co roku zakłada nowe konto w HH i robi kolejny challenge, albo co roku uderza do SM z jakiegoś BW, tylko po to, żeby „na siłę” zdobyć status, to zwykle oznacza, że w jego stylu podróżowania ten status wcale nie jest faktycznie użyteczny.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
Zakończenie wakacji w Grecji 🌊🇬🇷 Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na wyspie Samos za 2931 PLN 🏖️😎 Zakończenie wakacji w Grecji 🌊🇬🇷 Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na wyspie Samos za 2931 PLN 🏖️😎
Malta z widokiem na morze 🌊 Loty i hotel z basenem na dachu za 879 PLN 😍 Malta z widokiem na morze 🌊 Loty i hotel z basenem na dachu za 879 PLN 😍
Offline
#22 PostWysłany: 14 Lis 2025 20:37 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3563
srebrny
Obiektywnie masz rację, niemniej jesteśmy na forum gdzie zdobywanie statusów często stanowi hobby, a wtedy rachunek ekonomiczny czy sens posiadania statusu nie ma znaczenia ;‐)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Gadekk uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#23 PostWysłany: 18 Lis 2025 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 589
niebieski
Już jest oficjalnie opisane wszystko (min. Diamond Reserve ma gwarantowany late checkout o 16, mniej nocy potrzebnych dla różnych statusów i inne):
https://www.hilton.com/en/p/hilton-honors/tier-updates/

nie zabrali śniadań dla Golda ;p
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
skrzat lubi ten post.
 
      
Offline
#24 PostWysłany: 18 Lis 2025 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2903
Loty: 595
Kilometry: 1 043 154
Krajów: 86 / 40.2%
platynowy
O co chodzi z Premium Club Access dla Diamond Reserve?
Nie ma tego zwykły Diamond.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#25 PostWysłany: 18 Lis 2025 16:41 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10211
HON fly4free
W niektórych hotelach, oczywiście tych high-endowych w sieci, funkcjonują premium clubs (czasem obok zwykłych EL), do których dotąd nie było wstępu na status - tylko płatni goście.

Na szybko o zmianach - wyglądają bardzo sensownie i chyba nikt nie powinien narzekać. Szkoda jednak, że dla D nie dodano gwarantowanego late check-outu np. do 14. No i zobaczymy co przyniesie praktyka - czy część hoteli nie zacznie sztucznie przemianowywać swoich EL na PC ;-) Plus spodziewałbym się wreszcie ograniczenia tych wiecznych fast tracków do G/D.


Ostatnio edytowany przez marek2011, 18 Lis 2025 16:45, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#26 PostWysłany: 18 Lis 2025 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 589
niebieski
OMAAT pisze o "Access to “premium” clubs (presumably at the few Conrad and Waldorf Astoria properties that have them)"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
 
      
Offline
#27 PostWysłany: 18 Lis 2025 18:06 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2292
Loty: 44
Kilometry: 65 890
Krajów: 15 / 7.0%
niebieski
Jakby ten lepszy Diamond dawał dostęp do EXL w WA i C to powiem wam, że mogłoby to fajnie zagrać :D
Taki Perl lounge w WA Palm DXB albo Level w C w Abu Dhabi - kozak.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#28 PostWysłany: 18 Lis 2025 19:58 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10211
HON fly4free
No właśnie będzie do tych klubów dawał dostęp.
Nie wiem tylko, czy są one warte aż wydania 18 k $ rocznie (a w praktyce 20+, bo podatki i wszelkie fees doliczane do pobytu się nie liczą) ;-) No chyba, że ktoś wydaje tyle z kasy pracodawcy, albo jakiś podatników, to co innego ?
A tak czy owak taniej i bardziej racjonalnie będzie dokupić sobie po prostu wstęp do tych klubów w trakcie planowanych ewentualnie pobytów w wybranych hotelach 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
gruby_inversia uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#29 PostWysłany: 18 Lis 2025 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 8092
platynowy
marek2011 napisał(a):
No i zobaczymy co przyniesie praktyka - czy część hoteli nie zacznie sztucznie przemianowywać swoich EL na PC ;-)


Jeśli tak się stanie, to ciekawe, jak będą podchodzić do rezerwacji zrobionych przed ogłoszeniem zmian, dot. pobytów po 01.01.2026.
Gdyby miało być tak, że gość-diamond wziął np. jakiegoś drogiego Conrada, w którym jest EL, a oni to przed zaplanowaną za kilka miesięcy wizytą przerobią na PC, to taki gość będzie nieco - za przeproszeniem - wydymany (oczywiście, przy założeniu, że rezerwując ten hotel kierował się m.in. tym, że skorzysta z przysłygującego mu El).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#30 PostWysłany: 18 Lis 2025 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 5597
platynowy
Tez sie obawiam, ze to jest nawieksza strata tego programu teraz właśnie w highend WA C itp....
Z drugiej strony ci DR pojawia sie dpoeroxw drugiej połowie roku a wlasciweie wiecej w 2027. Wiec ilosc ich i ilosc tych extra lounge..... tez jakoś musi koralowac
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#31 PostWysłany: 18 Lis 2025 22:57 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10211
HON fly4free
Ale te extra kluby od dawna istnieją i D do nich nie mają (na bazie statusu) wstępu, więc tu się nic nie zmienia. Poza tym mówimy tu o może kilkunastu, a może max 20-30 hotelach w skali całej sieci na świecie (bo oczywiście nie wszystkie WA/C mają te premium clubs), w których pewnie duża część obecnych statusowców z forum nawet się nigdy nie zatrzymała, albo jeśli - to sporadycznie. Jest to więc margines oferty.

@tropikey: nie wiem czy tak będzie, ale spodziewam się, że niektóre hotele, które cierpią na przepełnienie EL, mogą zacząć uciekać się do takich działań wzorem IHG, gdzie po wprowadzeniu annual lounge pass pojedyncze obiekty zaczęły kombinować. Nie upowszechniło się to jednak szczęśliwie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#32 PostWysłany: 18 Lis 2025 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 5597
platynowy
@marek2011 właśnie o to mi glownie chodziło co napisałeś do @tropikey... nieprecyzyjnie to ująłem...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#33 PostWysłany: 21 Lis 2025 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1752
Loty: 220
Kilometry: 429 597
Krajów: 39 / 18.2%
niebieski
Czyli na nowy ststus potrzeba 80 nocek lub 40 pobytow i18 tys$?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#34 PostWysłany: 21 Lis 2025 21:30 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10211
HON fly4free
tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#35 PostWysłany: 21 Lis 2025 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1752
Loty: 220
Kilometry: 429 597
Krajów: 39 / 18.2%
niebieski
Ciekawe co na to wzystko hotele. Bo jednak darmowe sniadanie kosztuje, a o golda bedzie juz naprawde łatwo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#36 PostWysłany: 21 Lis 2025 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 5597
platynowy
Hotele to mogą tak samo pomarudzić jak my tu na forum
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
Offline
#37 PostWysłany: 21 Lis 2025 22:38 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10211
HON fly4free
Pomarudzić pewnie i tak, ale zarazem są one beneficjentami potoków klientów, które im dostarcza H ;)
Kto się zatrzymuje nadal w Presidential w WAW, odkąd przestał być Marriottem, łapa do góry! :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
Offline
#38 PostWysłany: 21 Lis 2025 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 5597
platynowy
Benficjentami sa i to bardzo. Zwlaszcza ze sieciówki AD2025 sa srednio jakies 200-400% drozsze od porównywalnej niesieciowej konkurencji w tych samych miejscach.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#39 PostWysłany: 21 Lis 2025 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1752
Loty: 220
Kilometry: 429 597
Krajów: 39 / 18.2%
niebieski
To nie jest tak, ze pomarudzuć to sobie moga bo nie jeden hotel był w sieci i już go nie ma (choc nadal istnieje). Dodatkowo te 200-400% drozej to raczej dane nie dotyczace Polski. Bo np Hampton Centrum powiedzmy srednio kosztuje ok 400 zł ze sniadaniem. W okolicy nie ma hoteli o podobym standardzie za 200 zl pokoj ze sniadaniem. Takich przykladow mozna by wymienic znacznie wiecej. Choc akurat tez Hamptonow te zmiany w sumie nie dotkna
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#40 PostWysłany: 22 Lis 2025 00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 5597
platynowy
Stare dane... czesto drozej od Hiltona na Grzybowskiej albo brak miejsc
Image
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group