Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#1 PostWysłany: 21 Lis 2022 23:50 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 108
Loty: 15
Kilometry: 50 989
Krajów: 10 / 4.7%
Słuchajcie, czy w przypadku osób, które latają 2-3 razy w roku w dalekie podróze, w najniższej klasie rezerwacyjnej, zbieranie mil w ogóle ma sens?
Jeśli tak, to od jakiego programu najlepiej zacząć?
Może te pytania już były, ale nie znalazłam nic w miarę "nowego", próbuję ten temat w koncu rozwikłać i potrzebuję Waszej pomocy:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#2 PostWysłany: 21 Lis 2022 23:54 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10221
HON fly4free
Zawsze cień sensu ma jeśli naliczysz do programu, w którym mile są ważne bezterminowo, bądź stosunkowo łatwo przedłużyć ich ważność.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#3 PostWysłany: 22 Lis 2022 00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
niebieski
Moim zdaniem szkoda czasu, lepiej szukać okazji.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#4 PostWysłany: 22 Lis 2022 01:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3824
Loty: 627
Kilometry: 1 137 707
Krajów: 111 / 51.9%
platynowy
Ja bym zbierał, co Ci szkodzi?
Aviosy w IB dają znizkę proporcjonalną do ilosci aviosów, nie musisz dobić do jakiegoś wysokiego progu na cały darmowy lot
w OW za 3 loty międzykontynentalne uzbieralo mi się na EIN-KRK w HV, niby nic, ale kilkadziesiat euro w kieszeni.
w *A nawet jak za 2 lata uzbierasz na krajówkę czy europę ow w najmilszym to zawsze lepiej miec niż nie mieć.

A dopisanie numeru do rezerwacji to 5 sekund.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
ineskeywest uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#5 PostWysłany: 22 Lis 2022 02:10 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10221
HON fly4free
Dokładnie, z resztą nic nie stoi na przeszkodzie, żeby szukać okazji i zgarniać za nie mile.
Mile należy traktować jako sui generis cashback od zarezerwowanych i wylatanych biletów - mają one swoją wartość, wyliczaną w zależności od programu, i funkcjonują jako swoista waluta. Oczywiście, że z niską liczbą mil czy punktów zwykle niewiele da się zrobić, ale @marcin.krakow wskazał kilka przykładów ich zastosowania. Poza tym nigdy nie wiadomo kiedy, przy jakiej okazji i jakie wpadną w przyszłości, więc warto zbierać od początku.
Góra
 Profil Relacje PM off
ineskeywest lubi ten post.
ineskeywest uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#6 PostWysłany: 22 Lis 2022 03:51 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3564
srebrny
Ma sens, ale pod warunkiem że się nie uzależnisz od programu milowego. Jeśli kupujesz najkorzystniejszy bilet i przy okazji zbierasz mile to jest OK.
Ale jeśli zaczniesz to traktować jako hobby i wyszukiwać loty które są droższe, ale akurat dają mile w twoim FFP, albo zaczniesz planować loty tylko po to aby zdobyć status to przestaje to być racjonalne.
Ale hobby nie musi być racjonalne ;-p
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#7 PostWysłany: 22 Lis 2022 08:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1175
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Krajów: 29 / 13.6%
niebieski
Zgadzam się że @SPLDER.
Mam złoto w Turkishu i do końca 2023 powinienem uzbierac 22 000 mil. Jak nic dwa długie loty w wysokich taryfach.

Właśnie próbuję sobie teraz odpowiedzieć na pytanie czy jest sens, żeby utrzymywać złoto, bo zmienił się trochę charakter mojej pracy i nie mam opcji na tyle lotów, ile wcześniej.

Mam Visę Infinite z PKO, więc temat saloników mi odpada generalnie.

Czekam na Miles More i zmiany w programie od 2024. Jeśli będą ok, to nawet FT może być dla mnie sensowny zamiast złota w Turkishu, który jednak wymaga wydania sporej kasy, żeby uzbierać tych 37.5 tys. mil w dwa lata.

Dla przykładu 22 000 mil które mi brakuje najlepiej ogarnąć biznesem w Turkishu albo dwoma lotami ekonomicznymi lub premium na 100 procent mil.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#8 PostWysłany: 22 Lis 2022 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2341
Loty: 255
Kilometry: 555 636
Krajów: 54 / 25.2%
srebrny
SPLDER napisał(a):
Ale jeśli zaczniesz to traktować jako hobby i wyszukiwać loty które są droższe, ale akurat dają mile w twoim FFP, albo zaczniesz planować loty tylko po to aby zdobyć status to przestaje to być racjonalne.
Ale hobby nie musi być racjonalne ;-p


Na tym właśnie polega idea i sensowność programów milowych. Oczywiście ze strony linii. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#9 PostWysłany: 22 Lis 2022 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1258
Loty: 456
Kilometry: 787 864
Krajów: 57 / 26.6%
niebieski
I generalnie z samolotem jest tak jak z samochodem - najlepszy jest służbowy :)
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#10 PostWysłany: 22 Lis 2022 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2341
Loty: 255
Kilometry: 555 636
Krajów: 54 / 25.2%
srebrny
Wracając do meritum. @ineskeywest Spóźniłaś się conajmniej o kilka lat, bo teraz właściwie nie ma opcji w PL, żeby zbierać punkty/mile za płatności kartami i latając 2-3 x w roku za wiele nie uzbierasz. Niemniej jednak zapisanie się do programu milowego to co najwyżej koszt kilku minut na rejestrację. Zapisuj się do każdego programu w zależności jaką linią będziesz leciała. Skoro tu jesteś, to może będziesz w przyszłości latała więcej, może kiedyś odrodzą się punkty z KK. Może się coś z tego uzbiera a może nie. Nic nie stracisz. Czytaj forum i szukaj promocji pozwlających na zdobycie dodatkowych punktów. Czytaj wątki dotyczące programów lojalnościowych. Samo uzbieranie mil to jedno, a drugie to sensowne ich wykorzystanie. Jeśli nie będziesz wiedziała które linie/trasy są opłacalne do wykorzystania punktów, to całe zbieranie też nie będzie miało większego sensu, bo okaże się np. że wysokość dopłat jest powórnywalna z kupieniem normalnego biletu w innej linii. Ja tak ciułałem mile i po kilku latach był z tego jakiś profit (ale wtedy były jeszcze KK mBanku, Diners...). Nie nastawiaj się, że zapiszesz się też np. do jednego programu i od tego momentu będziesz latała tylko w tym sojuszu, bo to się prawdopodobnie okaże nieopłacalne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#11 PostWysłany: 23 Lis 2022 01:03 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 108
Loty: 15
Kilometry: 50 989
Krajów: 10 / 4.7%
Dziekuję, odpowiedzi rozjaśniły mi milową sprawę, w szczególności komentarz benedetti!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#12 PostWysłany: 23 Lis 2022 04:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1242
Loty: 42
Kilometry: 72 437
Krajów: 14 / 6.5%
srebrny
Hej! Pamiętam dobrze, że 3 translatlantyki w najniższej taryfie TK - USA + USA + Brazylia z błędów taryfowych po 1000 pln dały mi mile, które wymieniłem na WAW-IST-ESB w promocyjnym C Turka - 7500 mil i dopłata, Czasy przedpandemiczne, więc dużo przystawek, ciepła micha, napoje. Ciekawym programem będzie też program britisha, a zwlaszcza jego konto rodzinne. Lecicie Katarczykiem na wakacje we 4 osoby? 4*3k avios to juz 12k, a za tyle jedna ooba możne polatać po Azji w eko, albo jakiś sektor godzinny w C. Tutaj oczywiście chodzi o salonik - taki QR w Singapurze chociaż :) Niby nie jest to super genialna opcja, ale... 'darmowy' przelot z salonikiem za jeden rountrip do Azji (mile pozbierane od współpasażerów) to już coś. Jak wspominali już przedmówcy - w tematach o sensownym wykorzystaniu mil (no, zwłaszcza aviosów) znajdziesz ciekawe opcje :)
_________________
Zawsze odkupię zbędne JPY.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#13 PostWysłany: 10 Mar 2024 19:39 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 189
Loty: 149
Kilometry: 314 294
Krajów: 24 / 11.2%
niebieski
Może ktoś mi odpowie, po jakim czasie mile doliczane są do konta , jak kupowałem bilety w Turkish Arlines bilety z WAW do DXB z przesiadką w Stambule to podałem w odpowiednim miejscu nr karty, minął prawie miesiąc i mile nie zostały doliczone. Co trzeba zrobić, aby mile zostały doliczone ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#14 PostWysłany: 10 Mar 2024 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2905
Loty: 582
Kilometry: 1 028 969
Krajów: 86 / 40.2%
platynowy
Zgłaszasz brak do linii, do której chciałeś naliczyć mile. Wg jej reguł (formularz, mailowo, itd). O ile wskazałeś dobra linie.
Z reguły masz na to 6 miesięcy od daty lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#15 PostWysłany: 20 Mar 2024 16:22 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 4350
złoty
@Wojtek62 a w ogóle odbyłeś ten lot czy na razie tylko kupiłeś bilet? Bo z Twojego posta wynika że tylko to drugie. Mile naliczają się ~1-4 dni po przelocie.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#16 PostWysłany: 20 Mar 2024 16:25 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 719
Loty: 12
Kilometry: 62 544
Krajów: 6 / 2.8%
niebieski
Sprawdź jeszcze czy w ogóle mile M&M przysługują za ten lot.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#17 PostWysłany: 20 Mar 2024 16:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26090
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Spora szansa, ze to taryfa smieciowa i dlatego brak mili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#18 PostWysłany: 20 Kwi 2024 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2013
Posty: 307
Loty: 110
Kilometry: 226 798
Krajów: 29 / 13.6%
niebieski
Cześć,

Podepnę się troche pod ten wątek, z prośbą o radę/wskazówki.

Wcześniej nie zwracałem na to za dużo uwagi, ale yak się rezerwację na ten rok ułożyły, że większość lotow będę odbywał z sojuszu star alliance. Nigdy nie zbierałem mil, wyszukiwałem najlepsze dla mnie połączenia. Natomiast w tym roku:

WAW - VIE - WAW OS Eco Light 140eur
BER - ZRH - BER LX Eco Light 130eur
WAW - IST - MRU - IST - WAW TK+LO Eco Semi Flex 700eur
WAW - OSL LO Eco Saver 90eur
OSL - IST - SIN Business Semi Flex 1,1k eur

I zaraz w styczniu
SIN - IST - OSL - WAW TK + LO Eco Semi Flex 500eur

Grzebałem i szukałem na where to credit co najlepsze, ale te programy szczerze mi nic nie mówią. Tam jak pisałem, w żadnym programie nic nie mam.

Latam tam do 4-5 kierunkow rocznie, czesto LCC. Czy jest sens sie nad tym.produkowac czy z w/w mil i tak nic nie bedzie za bardzo? Jak tak to gdzie byscie tadzili ulokowac aby ew w przyszlosci je wymienic na bilet badz upgrade?

Z gory dzieki za pomoc
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#19 PostWysłany: 20 Kwi 2024 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 3293
Loty: 588
Kilometry: 853 526
Krajów: 52 / 24.3%
złoty
Za TK w niskich taryfach mile nalicza Ci chyba tylko do ich programu. Podobnie w drugą stronę ;)
Czy za niskie taryfy w grupie LH zapewnię nie dostaniesz mil do programu TK (musisz do zweryfikować). Sens zabawy jest coraz mniejszy przy takim wymieszaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off
fluu uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#20 PostWysłany: 20 Kwi 2024 19:20 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 3660
złoty
A co na to UA?
Góra
 Profil Relacje PM off
fluu uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group