Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Miles+Bonus - nowy program A3
miles-bonus-nowy-program-a3,1574,60067
Strona 49 z 52

Autor:  tasma [ 02 Wrz 2025 23:21 ]
Temat postu:  Re: Miles+Bonus - nowy program A3

Zapytam, bo może ktoś próbował.
Potrzebuje kupić za mile M&B lot w USA typu EWR-IAH tutaj nocka, ale stop krótszy niż 24h i dalej IAH-SFO.
Na zdrowy rozum powinno się to złożyć za 12500 mil plus dopłata. System nie wyszukuje tych lotów, choć taryfy awardowe na obu lotach są dostępne.
Bookowanie przez multiciity odpada bo wtedy wylicza 25K mil.
Jest szansa, że konsultant mi to klepnie za 12500?

Autor:  NBE322 [ 03 Wrz 2025 09:47 ]
Temat postu:  Re: Miles+Bonus - nowy program A3

W maju tego roku miałem analogiczną sytuację i udało się przez telefon ale dopiero przy drugiej próbie. No i były większe cyrki żeby ich przekonać żeby w takiej sytuacji wystawili bez dodatkowej opłaty za rezerwacje telefoniczną (było wysyłanie screenshotów, konsultowanie a managerem itd)

Autor:  Grzenio1970 [ 09 Wrz 2025 07:23 ]
Temat postu:  Re: Miles+Bonus - nowy program A3

Dzisiaj pierwszy raz użyłem kuponu Valet Parking na AIA.
Te na standardowe parkowanie, z których tylko dotychczas korzystałem nie działają ponieważ system nie akceptuje rezerwacji online, chyba z powodu remontu i zamknięcia parkingu short term.
Procedura łatwa i szybka: kupon trzeba wydrukować, samochodem wjeżdżamy na pas najbliższy wejścia, jest szlaban więc młodzieniec pyta “pou thelete na pate”, jedziemy na koniec pod Entrance 4, z daleka macha gość aby podjechać, spisuje tablice, odbiera wydruk z kuponem, karty M&B w celu potwierdzenia czy to mój nie sprawdza, pyta kiedy powrót i tyle. Dwie minuty i Toyota Aygo znalazła się wśród bryk grubych ryb.
Usługa w cenniku kosztuje 60 EUR.
Miła odmiana po nocnych wstrząsach, w radio mówili niby lekkie ale ciągle nie lubię gdy łóżko mi się telepie.

Autor:  cart [ 02 Paź 2025 13:36 ]
Temat postu:  Re: Miles+Bonus - nowy program A3

Jak to jest z wpadaniem na statusy?

Mam lot do SYD w klasach A i Y, więc 100% mil. Dostanę za to około 23100 mil. 1k mil mam powitalne, więc wyjdzie ponad 24k. Wpadam na status srebrny.
Czy jak zrobię 4 odcinki A3 to wpadnę potem od razu na złoty? Czy muszę zrobić 12k po wejściu na srebrny?

Autor:  maciuj [ 02 Paź 2025 13:48 ]
Temat postu:  Re: Miles+Bonus - nowy program A3

Po srebrnym osobno trzeba zrobić 12k na gold

Autor:  1955845624 [ 02 Paź 2025 13:59 ]
Temat postu:  Re: Miles+Bonus - nowy program A3

@cart za wczasu zrób sobie 2 sektory na A3 (np. KRKATH RT bo najtaniej od nas albo poszukaj WAWATH RT). Potem zrobisz połowę podróży, to wpadnie silver, a na powrocie będziesz już naliczał sobie na golda. Jak nie zrobisz w tej kolejności, to nie uzyskasz żadnego statusu dopóki nie wylecisz tych minimum dwóch sektorów kwalifikujących na silver. Natomiast jeśli je zrobisz po powrocie, to ładnie te ~24k mil będziesz miał, te dwa sektory zakwalifikują Cię, ale na golda będziesz musiał pracować "od zera".

Pro tip jest jeszcze taki, żebyś sobie przeliczył, ile właściwie dostaniesz za "połowę" podróży, bo czasami warto wziąć wyższą taryfę w A3 (bo np. od razu zakwalifikuje Cię do Silvera niż gdyby miało Ci zabraknąć kilka mil). Mam tu na myśli taki ruch, że biorąc te ATH np. w C (w jedną stronę) od razu po pierwszym sektorze do SYD z jakąś przesiadką gdzieś tam wpadnie Ci silver. Reszta dorobku zagwarantuje Ci punktowo drugą kwalifikację na gold i po powrocie jedynie jakiś weekend w LCA (4 sektory A3) i wpadnie gold.

Autor:  cart [ 02 Paź 2025 14:35 ]
Temat postu:  Re: Miles+Bonus - nowy program A3

Lecę w grudniu/styczniu do SYD, a potem w lutym mam już 2 odcinki A3 kupione, ale to za późno. Trzeba by faktycznie zawczasu polecieć 2 odcinki i wpaść na silver po OW.
Wtedy powrót będzie naliczał się w kierunku golda.

Autor:  marek2011 [ 03 Paź 2025 20:03 ]
Temat postu:  Re: Miles+Bonus - nowy program A3

Jeśli ktoś dotąd nie używał aplikacji A3 to obecnie do 17 X za jej ściągnięcie i pierwsze logowanie do konta M+B można zgarnąć 2000 mil.

Autor:  tropikey [ 03 Paź 2025 20:53 ]
Temat postu:  Re: Miles+Bonus - nowy program A3

A czy to nie jest przypadkiem oferta spersonalizowana? Tak by wynikało z informacji na LL.

Autor:  1955845624 [ 04 Paź 2025 08:22 ]
Temat postu:  Re: Miles+Bonus - nowy program A3

Trzeba dostać maila, ale rzeczywiście kierują go do osób, które nigdy nie logowały się do swojego konta przez apkę. Sprawdzone. Zobaczymy czy mile wpadną (max do 31.10.)

Autor:  chester0 [ 04 Paź 2025 09:00 ]
Temat postu:  Re: Miles+Bonus - nowy program A3

@1955845624 z tym nigdy to bym nie przesadzał bo kiedyś miałem app - fakt było to dobre kilka lat temu a na dwóch kontach maila dostałem. Oczywiście 31 się okaże jakie będą tego efekty.

Autor:  grondo [ 04 Paź 2025 12:14 ]
Temat postu:  Re: Miles+Bonus - nowy program A3

Nie wydaje mi się, żebym kiedykolwiek instalował apkę, a maila nie mam. Zrobiłem i tak, może dostanę ;)

Autor:  mucha [ 23 Paź 2025 17:18 ]
Temat postu:  Re: Miles+Bonus - nowy program A3

Zeus napisał(a):
Z przyjemnością informujemy, że rozszerzamy naszą współpracę z Emirates, aby zaoferować obustronne korzyści w ramach programu lojalnościowego.

Ta przyjemność to chyba tylko po ich stronie. Już się ucieszyłem że polecę za dobrą stawkę milową w biznesie.
Załącznik:
tanczyc.jpg
tanczyc.jpg [ 19.27 KiB | Obejrzany 750 razy ]

Tymczasem suma 'podatków' okazała się absurdalnie wysoka. Na tej samej trasie Ethiopian ma 68€ dopłat.
Załącznik:
kury.jpg
kury.jpg [ 4.97 KiB | Obejrzany 750 razy ]

Autor:  bartas8891 [ 24 Paź 2025 15:18 ]
Temat postu:  Re: Miles+Bonus - nowy program A3

Sprawdziłem kilka tras i niestety podatki okazały się bardzo wysokie.

Autor:  marek2011 [ 24 Paź 2025 15:23 ]
Temat postu:  Re: Miles+Bonus - nowy program A3

EK ma wszędzie wysokie podatki przy awardach w klasach premium: zarówno u siebie , jak i w partnerskich FFP (a przynajmniej w większości z nich, które znam).
Pomijam już, że o ile 380 ok, to 777 ich C jest bardzo słaby produktowo.

Autor:  Peryskop [ 24 Paź 2025 15:41 ]
Temat postu:  Re: Miles+Bonus - nowy program A3

dopiero od lat słysze, że LH i europejskie, są w klasach premium słabe produktowo, i prawdziwe premium to mają lini arabskie i azjatyckie, a tutaj że jednak emirates jest słabe produktowo. Nie dogodzisz.
to która linia, jest dobra produktowo, ma niskie dopłaty i bilety kosztują mało mil ?

Autor:  Sudoku [ 24 Paź 2025 17:01 ]
Temat postu:  Re: Miles+Bonus - nowy program A3

Holy Grail Airlines

Autor:  Roglic [ 24 Paź 2025 17:58 ]
Temat postu:  Re: Miles+Bonus - nowy program A3

Pytanie z cyklu "do którego programu naliczyć":
- bilet kupiony bezpośrednio u LH, oryginalny routing KRK-MUC-ICN, oba loty wykonywane przez LH, booking class K
- po zmianach w rozkładzie routing zmieniony na KRK-MUC-HND-GMP
- MUC-HND-GMP wykonywane przez NH, w mailu potwierdzającym szczegóły zmienionej rezerwacji wskazana booking class Y

Pytanie właściwe - czy przy kredytowaniu mil do A3 te dwa loty faktycznie zostaną rozpoznane jako metal NH i booking class Y a wtedy accrual factor wyniesie 100%? Czy może z tytułu tego, że to oryginalnie były loty LH, wchodzą w grę jakieś dodatkowe konwersje które czynią taki deal mało opłacalnym (np. z jakiegoś powodu technicznie dalej będzie to klasa K, która w A3 nie daje żadnych mil)?

Autor:  marek2011 [ 24 Paź 2025 18:06 ]
Temat postu:  Re: Miles+Bonus - nowy program A3

@Peryskop: każdy zachowuje prawo do własnej oceny i wrażeń; choć żeby miały one ręce i nogi to trzeba też mieć trochę doświadczenia w temacie. Co do EK to IMHO mają od lat świetny PR, który nadmuchuje ich "renomę" w sposób niewspółmierny do faktycznej jakości produktu C. A w mojej, co podkreślam, ocenie to najsłabsza linia z Zatoki pod tym względem. Z kolei w Azji taką overrated linią w C jest, znów IMO, SQ - ludzie na ślepo wychwalają, a ich produkt jest so, so w porównaniu do licznej konkurencji - choć zarazem jest dużo lepszy od EK ;-)

@Roglic

Za segmenty NH będzie klasa Y i zgodnie z nią dostaniesz mile w wybranym FFP, także w A3.

Autor:  1955845624 [ 25 Paź 2025 08:45 ]
Temat postu:  Re: Miles+Bonus - nowy program A3

@Roglic naliczy się to, co fizycznie wylatasz. Ja bym na Twoim miejscu zadzwonił do All Nippon i po prostu zapytał jakie faktyczne klasy rezerwacyjne są na tych lotach.

Strona 49 z 52 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/