| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Miles+Bonus - nowy program A3 miles-bonus-nowy-program-a3,1574,60067 | Strona 4 z 52 |
| Autor: | BrunoJ [ 07 Sty 2015 11:21 ] |
| Temat postu: | Re: Miles+Bonus - nowy program A3 |
Ja będę leciał w przyszłym tygodniu, to sprawdzę. Przy czym mam jakiś ogólny problem z przypisaniem nr FLT to rezerwacji (A3 lub M&M - bilet LOTu). Tak sobie myślę że powodem może być to że mam wylot z Bydg, a nie jest prawdziwy LOT. Ale wcześniej zawsze dawało się wpisać kartę do rezerwacji, najwyżej mi nie naliczyło mil (często za całą podróż, nie tylko za trefny odcinek). Szkoda o tyle że system nie będzie widział *G przy rezerwacji miejsca i jeśli miałoby to dawać jakieś plusy (typu brak sąsiada) to się nie załapie. Na A3 nie wpisywałem nic od września, ponieważ loty odnawiające status liczą się dopiero do zmiany programu. A po zmianie programu nie leciałem *A, więc nie było okazji. | |
| Autor: | blasto [ 07 Sty 2015 11:29 ] |
| Temat postu: | Re: Miles+Bonus - nowy program A3 |
Wpisz sobie numer M+B na stronie M&M. | |
| Autor: | BrunoJ [ 07 Sty 2015 12:57 ] |
| Temat postu: | Re: Miles+Bonus - nowy program A3 |
Wpisuje. Ale jak wejde drugi raz w rezewracje to już nie widać, po wpisaniu ponownym pojawia się do zamknięcia sesji. Podobnie przez chwile widać nr w aplikacji LH (zazwyczaj dopisywałem FLT wlasnie przez nią). A potem znika. I nie ma znaczenia czy to jest A3 czy M&M, po ponownym wejściu w rezerwacje nie widzie przypisanej karty. Do tej pory tak mi się nie zdarzało, jak wpisałem nr to siedział do zwycięstwa. | |
| Autor: | blasto [ 07 Sty 2015 13:00 ] |
| Temat postu: | Re: Miles+Bonus - nowy program A3 |
Też tak miałem ostatnio. Robiłem kilka/kilkanaście razy, do skutku. Zadziałało - numer się trzyma. | |
| Autor: | jacke [ 09 Sty 2015 01:56 ] |
| Temat postu: | Re: Miles+Bonus - nowy program A3 |
Jako datapoint - vouchery na upgrade do biznesu działają na taryfie GoLight (u mnie U,T) , jeden odcinek - jeden voucher. Nowe bilety są wystawiane w ciągu kwadransa, przychodzą pocztą, zmiany są widczne np. w chekmytrip. Kupony zaraz po transakcji są widoczne w systemie jako zużyte. Nowe bilety wystawiane są w klasie I. Całość trzeba załatwiać telefonicznie, ale łącznie z oczekiwaniem zajęło mi to 15 minut. | |
| Autor: | Sudoku [ 09 Sty 2015 12:00 ] |
| Temat postu: | Re: Miles+Bonus - nowy program A3 |
A tak przy okazji, czy te vouchery na upgrade można wykorzystać tylko na siebie, czy jeśli lecę z kimś, to mogę wziąć jeden na siebie, a drugi na współtowarzysza podróży? | |
| Autor: | blasto [ 09 Sty 2015 12:25 ] |
| Temat postu: | Re: Miles+Bonus - nowy program A3 |
Zaloguj się na konto - zobaczysz są tam oddzielne vouchery dla towarzysza. | |
| Autor: | jacke [ 09 Sty 2015 12:44 ] |
| Temat postu: | Re: Miles+Bonus - nowy program A3 |
Vouchery na upgrade tylko dla tego kto je otrzymał - transfer voucherów nie jest możliwy. Companion voucher na 50% zniżki obowiązuje tylko na loty krajowe po Grecji (można go wprowadzić na stronie tylko przy lotach krajowych - wtedy pojawia się odpowiednie okno formularza). Współpodróżującego można upgrade'ować tylko za punkty, ale wtedy uwaga - taki upgrade jest możliwy tylko dla biletów Flex. | |
| Autor: | BrunoJ [ 09 Sty 2015 13:15 ] |
| Temat postu: | Re: Miles+Bonus - nowy program A3 |
jacke napisał(a): Jako datapoint - vouchery na upgrade do biznesu działają na taryfie GoLight (u mnie U,T) , jeden odcinek - jeden voucher. Nowe bilety są wystawiane w ciągu kwadransa, przychodzą pocztą, zmiany są widczne np. w chekmytrip. Kupony zaraz po transakcji są widoczne w systemie jako zużyte. Nowe bilety wystawiane są w klasie I. Całość trzeba załatwiać telefonicznie, ale łącznie z oczekiwaniem zajęło mi to 15 minut. Ale to ciągle tylko w lotach operowanych przez A3, w LOT czy LH nie mogę, prawda? | |
| Autor: | blasto [ 09 Sty 2015 13:18 ] |
| Temat postu: | Re: Miles+Bonus - nowy program A3 |
Voucherami - loty A3. Punktami - loty wszystkich linii *A | |
| Autor: | BrunoJ [ 09 Sty 2015 15:21 ] |
| Temat postu: | Re: Miles+Bonus - nowy program A3 |
Ok. Dzieki za potwierdzenie. Właściwie to dobry sposób na zmotywowane sie na choć jedna wycieczkę do Grecji - wykorzystanie voucherow i zrobienie lotów A3 do statusu. Moze warto jednak zajrzeć do tych promocji. Szkoda tylko ze teraz (ferie styczeń - luty) jest jednak słaba pogoda. Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk | |
| Autor: | blasto [ 09 Sty 2015 15:31 ] |
| Temat postu: | Re: Miles+Bonus - nowy program A3 |
Jak nie masz pomysłów to zrób status run WAW-ATH-JSI-ATH-WAW. Ogarniesz to w dłuższy weekend czwartek-sobotę za 50-60 EUR przy dobrych cenach (a pewnie nawet taniej jak lubisz bawić się z OTA). 22-24 stycznia coś podobnego robię. Upgrade na odcinkach międzynarodowych bezproblemowy. 30 minut na miejscu w JSI i powrót do Aten tym samym samolotem. | |
| Autor: | BrunoJ [ 09 Sty 2015 15:43 ] |
| Temat postu: | Miles+Bonus - nowy program A3 |
Troche hardcore i aż szkoda ze nie ma jednak overnight w JSI. Ale faktycznie jest to jakas opcja. Nie patrzyłem pod tym katem. Edit: mi by najbardziej pasowało w tygodniu 14-21.02 ale wczesniej takich cen nie widziałem. Sprawdzę wieczorem jak bede miał normalny dostęp. Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk | |
| Autor: | 07_Zgłoś.Się [ 09 Sty 2015 16:23 ] |
| Temat postu: | Re: Miles+Bonus - nowy program A3 |
A na jakiej trasie rekomendujecie wykorzystanie voucherów na upgrade do biznesu? Ktoś przestudiował siatkę A3 pod tym względem? | |
| Autor: | L4FF [ 09 Sty 2015 16:29 ] |
| Temat postu: | Re: Miles+Bonus - nowy program A3 |
Jeśli nie ma się planu z A3 za często latać, to na jak najtańszej czterosegmentówce do wyrobienia minimum statusowego. | |
| Autor: | 07_Zgłoś.Się [ 09 Sty 2015 16:41 ] |
| Temat postu: | Re: Miles+Bonus - nowy program A3 |
Chyba nie do końca mnie zrozumiałeś. Mam silver w A3 i vouchery na koncie. Chciałbym je jakoś racjonalnie i inteligentnie wykorzystać. | |
| Autor: | L4FF [ 09 Sty 2015 16:46 ] |
| Temat postu: | Re: Miles+Bonus - nowy program A3 |
Zrozumiałem i podtrzymuje swoją wypowiedź, wykorzystujesz vouchery na lotach spełniających minimum statusowe jeśli nie masz planów latania z A3 częściej, żeby się jakaś okazja na np dłuższe segmenty trafiła. | |
| Autor: | Sudoku [ 09 Sty 2015 17:40 ] |
| Temat postu: | Re: Miles+Bonus - nowy program A3 |
Co do lotów w celu utrzymania/zdobycia statusu, to oprócz polecanych szybkich weekendów w Grecji, można wykorzystać siatkę A3 i lecąc nieco drożej niż np. Pegasusem, zobaczyć w jednym roku Bejrut, w innym Amman, a w kolejnym np. Kair. Można też relatywnie tanio dostać się na Cypr. | |
| Autor: | BrunoJ [ 09 Sty 2015 18:38 ] |
| Temat postu: | Miles+Bonus - nowy program A3 |
Lot w dalsze miejsca z A3 jest oczywiscie jedną z opcji. Natomiast szybki weekend za nieduże pieniądze to mimo wszystko ciekawa opcja. Z tego co patrzyłem na szybko (mobilna aplikacja jest dość toporna), to mozna spróbować obrócić nawet w 2 dni, potencjalnie z jednym noclegiem w Atenach. Ja jeszcze musze sie ze wsi dostać do WAWy co rowniez podnosi koszt takiej wycieczki. Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk | |
| Autor: | zawiert [ 10 Sty 2015 00:57 ] |
| Temat postu: | Re: Miles+Bonus - nowy program A3 |
Że tak zapytam... Czy jest jakaś droga na skróty do FTL M&M przez A3? Wiem że to mało smakowity kąsek dla większości tu obecnych, ale lepsze to niż blue. | |
| Strona 4 z 52 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |