| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Marriott Rewards marriott-rewards,1582,33117 | Strona 6 z 6 |
| Autor: | Reciu [ 19 Maj 2018 21:29 ] |
| Temat postu: | Re: Marriott Rewards |
Dziekuje Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk | |
| Autor: | Time2GO [ 20 Maj 2018 21:16 ] |
| Temat postu: | Re: Marriott Rewards |
kacper451 napisał(a): Z zasady jak jest zamknięty salonik (tam przysługuje śniadanie Gold-om) , dają vouchery do głównej restauracji. Tylko ze chyba do 27.lipca to bedzie obowiazywalo, nowe warunki startuja i dokladnie nie wiadomo jak beda traktowac aktualne Gold statusy. Jedno wiadomo od nowego roku nie maja juz Ci z nowym statusem Gold sniadania. | |
| Autor: | jaco027 [ 21 Maj 2018 18:45 ] |
| Temat postu: | Re: Marriott Rewards |
@Reciu ogólnie tak. Ale... jednak zależy to od przybytku. W niektórych hotelach nie mają z tym żadnego problemu w innych kategorycznie jest to tylko salonik. A w weekendy bywa różnie, bo salonik może być zamknięty i wtedy 90% szans na śniadanie w restauracji. | |
| Autor: | jaco027 [ 21 Maj 2018 18:54 ] |
| Temat postu: | Re: Marriott Rewards |
@time2go chyba jednak wiadomo i nie będzie tak źle... Obecne złoto stanie się platyna i dostanie przywileje jak platyna: https://members.marriott.com/marriottrewards/ https://members.marriott.com/benefits/ | |
| Autor: | jaco027 [ 21 Maj 2018 18:59 ] |
| Temat postu: | Re: Marriott Rewards |
@skrzat & @tropikey Marriott to chyba jedyna sieć hotelowa, ktora jest taka miła i coś takiego daje. Ale IMHO tylko dlatego, że policzyli, że to jest super gest PR i wiele osób to po prostu lubi/docenia A ich to nic nie kosztuje, bo to tylko 2% czyli 1/50 drogi np. do jakiegoś sensownego benefitu, czyli np. darmowego śniadania. | |
| Autor: | Time2GO [ 21 Maj 2018 20:30 ] |
| Temat postu: | Re: Marriott Rewards |
Co tam jedna noc na konto czlonka programu, jak stackowali wirtualne pobyty z kilku kart kredytowych. Klienci siedzieli tylko dwa tygodnie w hotelach a mieli po statusie Golda plus licznik bili do 750 nocy. Moze w koncu pozamykaja te boczne furtki w nowym programie. | |
| Autor: | jaco027 [ 21 Maj 2018 21:09 ] |
| Temat postu: | Re: Marriott Rewards |
A to ciekawe....możesz coś więcej na ten tema? Dotychczas najciekawsza opcja była platyna za 8 spotkań i wydanie 800$. O ile dobrze pamiętam... | |
| Autor: | nowhere [ 28 Cze 2018 15:18 ] |
| Temat postu: | Re: Marriott Rewards |
Marriott opublikował właśnie nowe stawki punktowe dla swoich hoteli, wliczając SPG, Design, Ritz. Obowiązują od sierpnia 2018. Nowa kategoria 8. będzie na razie 7-mą, więc można oszczędzić sporo punktów (do końca 2018). https://points-redemption.marriott.com/category-change | |
| Autor: | tropikey [ 28 Cze 2018 16:42 ] |
| Temat postu: | Re: Marriott Rewards |
Czyli chyba warto zainwestować w punkty SPG w ramach aktualnej promocji (chyba tylko do dziś?). Edit: a nie, przepraszam - promocja jest jeszcze do 20.07: https://loyaltylobby.com/2018/06/15/spg ... t-rewards/ Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | jasiub [ 28 Cze 2018 17:27 ] |
| Temat postu: | Re: Marriott Rewards |
Mało się orientuję w tym programie, więc sorki jeśli coś przegapiłem. @tropikey, czy mówisz o tej promocji -35% , gdzie 10k kosztuje 227,5$. | |
| Autor: | tropikey [ 28 Cze 2018 17:38 ] |
| Temat postu: | Re: Marriott Rewards |
Uzupełniłem poprzedni wpis i dałem link do promocji, którą mam na myśli. Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | ghostwriter [ 19 Wrz 2018 19:09 ] |
| Temat postu: | Re: Marriott Rewards |
Po długim czasie Marriott odpowiedział na moją prośbę o status match. Odpisali, że na chwilę obecną status match z hilton honors gold nie jest możliwy. Wiecie coś więcej w tym zakresie? Robią jakikolwiek status match, czy to może efekt łączenia programów? | |
| Autor: | jaco027 [ 19 Wrz 2018 19:37 ] |
| Temat postu: | Re: Marriott Rewards |
Nie wiem czy robia teraz status match. Ale po przejeciu SPG maja taki bur*** (balagan) w systemie IT, ze nie dziwie sie, ze zawiesili match'owanie. Wielu czlonkow programu MR i SPG ma brakujace punkty, noce, pobyty nie pojawiaja sie nakoncie, itp. itd. Ogolnie od 18 sierpnia (czyli polaczenia) jest padaka. Czas odpowiedzi na zgloszenia/maila z 24/48h wydluzyl sie do kilku dni/tygodni. Jesienna promocja Megabonus jest bardziej niz kiepska. Ogolnie bardzo zle. Wiele osob do konca 2018 daje sobie spokoj i przenosi rezerwacje do HH | |
| Autor: | Time2GO [ 23 Wrz 2018 23:10 ] |
| Temat postu: | Re: Marriott Rewards |
Raczej nie liczyl bym na te przeniesienie statusu z HH Gold, a zreszta po co - obecny Gold Starriotu to nic nie warte. Pewnie przyjma polityke SPG i Hyatt o nie przyjmowaniu statusuow z innych programow. U mnie byly tylko opoznione raportowanie pobytow po 18 sierpnia a reszta o dziwi w pozadku. Nawet nowy ambasador na 2019 sie zglosil sam bez proszenia o przydzielenie. | |
| Autor: | ghostwriter [ 24 Wrz 2018 16:33 ] |
| Temat postu: | Re: Marriott Rewards |
Lepiej mieć niż nie mieć, bo czasami dany hotel jest jedynym sensownym wyborem i choćby drobne przywileje mogą być przydatne zależnie od sytuacji | |
| Autor: | Time2GO [ 25 Wrz 2018 23:18 ] |
| Temat postu: | Re: Marriott Rewards |
Ciekawe co Cie moze zadowolic z nowego statusu Gold ??? W moim przypadku nic, juz wole wolny wybor z dostepnych hoteli w danym miejscu niz przyklejac sie do jakiejs sieci za to co obecnie oferuja. Swoj pchalem bo byl LT do osiagniecia. A zaczynac obecnie to dobrze bym sie zastanowil czy warto. | |
| Autor: | MoonPatrol [ 25 Wrz 2018 23:30 ] |
| Temat postu: | Re: Marriott Rewards |
mam podobne zdanie, obecny gold w Marriott Rewards jest wg mnie tyle samo warty co np . w Radisson czyli z mojej perspektywy nic. Ani śniadania, ani gwarancji late check out ani saloniku jedynie upgrade ale to akurat jest najmniej ważne biorąc pod uwagę wymienione wcześniej.... a do tego podnieśli na większość interesujących mnie hoteli stawki punktowe... ja wszystkie rezerwacje przerzuciłem do Hiltona | |
| Autor: | ghostwriter [ 25 Wrz 2018 23:40 ] |
| Temat postu: | Re: Marriott Rewards |
Ja trochę inaczej do tego podchodzę. Nie zawsze się liczą dla mnie benefity z programu, to nie jest też małżeństwo. W podróży pasowały mi dwa hotele Marriott, chciałem to wykorzystać przy okazji do zrealizowania ich challenge'u. Późne wymeldowanie i upgrade to też miły dodatek, a z hotelu skorzystałbym niezależnie od tego, jakie dodatkowe korzyści otrzymam. Poza tym co mnie to kosztuje? Napisanie maila lub dwóch. | |
| Autor: | jaco027 [ 26 Wrz 2018 10:12 ] |
| Temat postu: | Re: Marriott Rewards |
Jak porownacie programy stary i nowy, to widac od razu, ze: - nowy GOLD, to stary Silver z malymi dodatkami - nowy Platinum, to stary Gold. Czyli dopiero Platyna daje jakiekolwiek realne korzysci. Natomiast nie jest tak zle, bo do kwalifikacji na nowa Platyne jest potrzebne jak na starego Golda - 50 nocek w roku, Do tego licza sie pobyty za punkty (5 noc free) i cos czego nie bylo wczesniej Five Elite Nights Credit - fajne udogodnienie jesli komus brakuje 5 nocek do statusu. Czyli de facto platyne mozna utrzymac/kontynuowac od 45 nocek. I ogolna uwaga dla ew. narzekajacych na programy lojalnosciowe sieci hotelowych. To nie jest zabawa dla kogos kto spedza "tylko" 15-20 nocy w hotelach (i to budzetowych). Przy takim "zaangazowaniu" to jest w ogole nieoplaclane. Poza pojedynczymi strzalami w postaci Platinum challenge i ew. korzysciach krotkoterminowych przez kilka/kikanascie nastepnych miesiecy do wygasniecia statusu (sniadania, upgrade'y, saloniki) Mozna wtedy po spedzeniu 18 nocy w roku dostac Platyne na nstepny rok (lub poltora) i wtedy jest realna oszczednosc rzedu 50EUR za noc co moze sie przelozyc na setki lub nawet tysiace EUR w skali roku. Zabawa z programami lojalnosciowymi jest dla tych (jak to mowia za wielka woda "road warriors"), czyli spedzajacych w hotelach powyzej 50-100 nocy rocznie. A dla tych co maja 200-300 nocek w roku w hotelach to jest po prostu 'a must' i samograj. W sumie hotelowe programy lojalnosciowe daja mozliwosc zaoszczedzenia bez zadnych specjalnych trikow i szukania bledow 20-40%. A jak ktos jeszcze ma karte kredytowa z USA, plus bawi sie w BRG/LNF i aktywnie wyszukuje bledy, to oszczednosci ida powyzej 50% (sredniorocznie). I to w najlepszych hotelach na swiecie, a nie w lokalnych przybytkach, gdzie jakosc jest czesto niewiadoma. Wiec reasumujac, jesli spedzasz w hotelach ponad 50 nocy, a juz na pewno powyzej 100, to na koniec dnia zabawa z MR, ale tez z HH, IHG, czy RR daje mozliwosc spania w hotelach 5*/4* w cenie hoteli 3*/2*. | |
| Autor: | Time2GO [ 26 Wrz 2018 13:23 ] |
| Temat postu: | Re: Marriott Rewards |
@ghostwriter : obecny gold nie ma gwarancji poznego opuszczenia pokoju a jesli hotel sie zgodzi to chyba obecnie dla nich tylko do 14. Patrzac jak migali sie od tego w przeszlosci to nie polegal bym na tym 'przywileju'. W innych hotelach tez dostawalem pozne opuszczenie pokoju no moze nie tak jak w SPG mozliwe bylo do 18 jak sie poprosilo ale pozniej niz o 14 dawalo rady w innych tez. A upgrade to masz chyba na mysli starego GOLDA Marriota, bo w nowym to raczej tez nie liczylbym. @jaco027 : oni pozmieniali miejscami tylko nazwy poziomow, faktycznie stara platyna to teraz tylko Platinium Premier. Juz widac ze beda ja roznicowac coraz bardziej na poczatu niby tylko bylo dodatkowo 5 certyfikatow SNA teraz dodaja ze w Ritzach beda mieli upgrady nawet do suit. Po nowym roku jeszcze bardziej bedzie widac roznice pomiedzy P i PP. Five Elite Nights Credit dostajesz jak sie zalapiesz na Platyne i musisz zrezygdnowac z SNA. BRG/LNF totalnie lezy po stronie SPG nie ma co nawet skladac wniosku jak widac FT po stronie Marriotu tez nie najlepiej. | |
| Strona 6 z 6 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |