Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Jak dotrzec do Belize
jak-dotrzec-do-belize,795,87191
Strona 1 z 2

Autor:  Magaa [ 26 Sty 2016 17:35 ]
Temat postu:  Jak dotrzec do Belize

Bede kontynuowac moja propagande nt. Ameryki Srodkowej :D
Dostac sie do Belize mozna bezposrednio z lotniska BZE (international) kolo Belize City. Niestety nie ma zadnych polaczen bezposrednio z Europy, wszystkie loty odbywaja sie z przesiadka w US. Jedyna opcja omijajaca US to Condor do Cancun i Tropic Air (linie Belize) do BZE. Sam bilet Tropic Air jest drogi (ok 300USD OW) a w ramach codeshare podwyzsza znacznie cene biletu z EU, ale warto wiedziec, ze istnieje.
BZE international airport nie ma zadnego stalego polaczenia do miasta! jedyna opcja to taxi (info z 3 reki - ok 25usd)
Jesli wam to nie na pasuje, to mozna spokojnie dostac sie przez Meksyk. Lot do Cancun, a nastepnie autobusem ADO Bus w dol. Jest bezposredni nocny autobus z Canacun i Playa del Carmen do BZ City, ale zwykle jest pelny, jesli chcecie kupic w ten sam dzien. Pozostaje przejazd do Chetumal, a nastepnie autobus do Corozal, koszt ok 30-50usd z lotniska do BZ (w zaleznosci od standardu ADO bus). Mozna tez przez Mexico City, a stamtad samolot Interjet lub Volaris do Chetumal (zwykle 2x dziennie, cena ok 75-100usd OW)

Autor:  rendziak1 [ 13 Paź 2017 14:26 ]
Temat postu:  Re: Jak dotrzec do Belize

- uwaga Air Canada wprowadziła loty z Amsterdamu do Belize przez Toronto - my załapaliśmy się na promo - bilet 1400 pln. Plus jest taki , że nie jest to lot przez USA więc nie trzeba starać się o wizę- potrzebna jest jedynie ETA (załatwia się to przez internet)

Autor:  Derelor [ 13 Paź 2017 16:46 ]
Temat postu:  Re: Jak dotrzec do Belize

HEj


na jakie terminy ? szukam na listopad / grudzien i nie ma nic ponizej 900$ z Amsterdamu

Czy w Toronotn ie tzreba przypadkiem i tak zaplacic 10 $ za wize kanadyjska ?

Autor:  rendziak1 [ 18 Paź 2017 14:08 ]
Temat postu:  Re: Jak dotrzec do Belize

hej
my kupiliśmy na luty (ferie zimowe) . W Toronto mamy nocleg - co jest na plus bo choć troszkę sobie zwiedzimy. Co do wizy - wypełniasz przez internet wniosek o ETA - i płacisz 7$. odpowiedź dostajesz momentalnie na maila. ETA jest ważna przez 5 lat chyba, że Twój paszport skończy się wcześniej (ETA jest przypisana do konkretnego paszportu)
a bilet kupowaliśmy przez budgetair

Autor:  ambush [ 20 Paź 2017 18:24 ]
Temat postu:  Re: Jak dotrzec do Belize

@rendziak1 jeśli to nie problem podaj proszę w jaki dzien tygodnia masz wylot i powrót. Sam szukam własnie biletów w promo Air Canada

Autor:  kostek966 [ 20 Paź 2017 21:42 ]
Temat postu:  Re: Jak dotrzec do Belize

@Magaa, właśnie wybieram się do Chetumal i chciałbym przy okazji zajrzeć do Belize na jeden dzień, czy można busem bez problemu na miejscu, a może też są stateczki które pływają do Corozal ?

Autor:  bbartekk2 [ 20 Paź 2017 21:44 ]
Temat postu:  Re: Jak dotrzec do Belize

Z Chetumal pływają dwie firmy, co drugi dzien jedna. Wypłynięcie z Chetumal popoludniu, powrot nad ranem wiec jeden dzien to za duzo nie pojedziesz na Belize a koszta wysokie ;)

Autor:  katinparis [ 21 Paź 2017 18:18 ]
Temat postu:  Re: Jak dotrzec do Belize

kostek966 napisał(a):
@Magaa, właśnie wybieram się do Chetumal i chciałbym przy okazji zajrzeć do Belize na jeden dzień, czy można busem bez problemu na miejscu, a może też są stateczki które pływają do Corozal ?


hej, wydaje mi się, że jednak jest kilka dziennie łodzi pomiędzy Chetumal a (Caye Culcer) Belize ale koszty na jeden dzień są proporcjonalne do atrakcji.
Poza łódką która kosztuje jakieś 50 USD w dwie strony dochodzi jeszcze wiza do Belize ok. 17USD. Plus sprawy wizowe prawopodobnie musisz załatwiać dzień ta przód i być w porcie ze zrobionymi dokumentami, bo z tego co mi wiadomo to nie ma w nich straży granicznej, która to ogarnie. więcej zachodu i kasy niż przyjemności.

Autor:  bbartekk2 [ 21 Paź 2017 19:38 ]
Temat postu:  Re: Jak dotrzec do Belize

Bylem w Belize w sierpniu.
Koszta rowniez wzrosły.

Autor:  kostek966 [ 21 Paź 2017 19:47 ]
Temat postu:  Re: Jak dotrzec do Belize

dzięki za info, jak czytam to nie ma wiz dla nas, tylko opłata wyjazdowa lądem 19$, więc czy trzeba jakieś formalności załatwiać przed wjazdem na granicę ?, czy po prostu zapłacić przy wyjeździe ?

Autor:  bbartekk2 [ 21 Paź 2017 19:49 ]
Temat postu:  Re: Jak dotrzec do Belize

Pozniej jeszcze wjazdowa do Meksyku.

Dokładne opłaty:
55$ w jedna strone z Caye Caulker do Chetumal
20$ wyjazdowa z Belize
30$ wjazdowa Meksyk lądem

Autor:  kostek966 [ 21 Paź 2017 20:24 ]
Temat postu:  Re: Jak dotrzec do Belize

na stronie MSZ podają, że opłata wjazdowa to 25$, ale i tak się chyba wyleczyłem z odwiedzin Belize, chyba, że będzie jakaś promocja albo brak strażników na granicy

Autor:  bbartekk2 [ 21 Paź 2017 20:28 ]
Temat postu:  Re: Jak dotrzec do Belize

Wiem, widzialem ale dyskusji z nimi raczej nie ma ;)

Autor:  rendziak1 [ 23 Paź 2017 08:49 ]
Temat postu:  Re: Jak dotrzec do Belize

ambush napisał(a):
@rendziak1 jeśli to nie problem podaj proszę w jaki dzien tygodnia masz wylot i powrót. Sam szukam własnie biletów w promo Air Canada


8 luty wylot czwartek - powrót 23 luty piątek . sama szukam na ten termin dodatkowych biletów dla znajomych - na razie cena to ok2500 pln

Autor:  prastarzec [ 23 Paź 2017 10:33 ]
Temat postu:  Re: Jak dotrzec do Belize

A nie myśleliście dostać się do Belize z Gwatemali?
zwiedzając Tikal można z Flores bez problemu dojechać do Belize autobusem.

relacja: http://przedsiebie.geoblog.pl/podroz/23 ... altar-2014

Autor:  vib [ 06 Lis 2017 13:47 ]
Temat postu:  Re: Jak dotrzec do Belize

Podepne sie pod temat - Belize/Panama/inne z KTW

Mam plan kolo ~15-18 grudnia poleciec do Belize, i zrobic miesiecznego tripa po Ameryce Centralnej tak zeby kolo 15 stycznia wrocic do Polski z Panamy albo odwrotnie zaczac w Panamie, skonczyc w Belize)
Szukam jakis lotow - na razie znalazlem w granicach 3500 pln typu:
KLM/AF z Warszawy za 3400
LH/UN z WAW/KTW za 3600
ewentualnie
UN z Amsterdamu za 3000, ale musze jeszcze z KTW dostac sie do AMS i tanio to musze nocowac w AMS
ewentualnie
poleciec do San Juan z AMS i tez z tamtad wracac za 2800pln - ale tez musze doliczyc loty do AMS i ewentualny nocleg

czyli de facto jak bym nie kombinowal to wychodzi mi ok. 3500pln

Ma ktos jakis pomysl zeby w tych terminach zamknac sie z lotami ponizej 3000 pln?

Z gory Dzieki za jakas porade/pomysl

ps. moga byc loty przez USA mam wize

Autor:  opo [ 06 Lis 2017 14:09 ]
Temat postu:  Re: Jak dotrzec do Belize

vib napisał(a):
ewentualnie
poleciec do San Juan z AMS i tez z tamtad wracac za 2800pln - ale tez musze doliczyc loty do AMS i ewentualny nocleg


na pewno nie leć do San Juan, ciężko będzie stamtąd dotrzeć do AmCen.
Zapewne chodziło Ci o San Jose w Costa Rica i tu też uważaj, nie poleć przypadkiem do San Jose w Kalifornii...

Tak trochę OT.

Autor:  vib [ 06 Lis 2017 14:25 ]
Temat postu:  Re: Jak dotrzec do Belize

Hahaha :) "literowki" - ale fakt faktem, czasami mozna cos nie tak zabukowac :P

Autor:  kostek966 [ 06 Lis 2017 22:36 ]
Temat postu:  Re: Jak dotrzec do Belize

A dlaczego nie do san jose del cabo właśnie stamtąd wróciłem i to jest super miejsce, super hotele i pola golfowe, jedyny minus to ceny pod amerykanów, ale rozumiem, że jak większość tam nie byłeś?

Autor:  vib [ 07 Lis 2017 00:21 ]
Temat postu:  Re: Jak dotrzec do Belize

bo to nie ta podroz :)
Zachodnie wybrzeze i te okolice jak dobrze pojdzie to w kwietniu. A na sam Meksyk nie mam jeszcze cisnienia, bylem wlasnie ostatio grudzien/styczen

Strona 1 z 2 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/