Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Flying Blue
flying-blue,1575,1821
Strona 4 z 31

Autor:  JIK [ 07 Paź 2016 18:17 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Tak tylko informacyjnie. Stawki za loty OW (normalne) w promocji stawki spadają podobno o połowę.

WAW - AMS | 8.75k + 35 EUR
BKK - KUL | 10k + 37 EUR
JFK - LAX | 12.5k + 5 EUR
JFK - HNL | 15k + 5 EUR
JFK- SXM | 15k + 35 EUR
WAW - DXB | 20k + 35 EUR
WAW - JFK | 25k + 106 EUR
WAW - SXM | 30k + 90 EUR
TYO - HKG | 20k + 25 EUR

Jakby ktoś musiał dokupić mile to 2k mil kosztuję 55 EUR (w zakupie)

Autor:  lukste9 [ 07 Paź 2016 18:36 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Teraz mozna leciec do SXM za 15 tys OW.Co miesiac wiele promocji.Mozna rowniez leciec za 40 tys mil OW do PPT.Rowniez Hawaje sa w tym samym regionie co Karaiby wiec wystarczy 15 tys mil.Poluje na HAV lub SXM wlasnie z HNL ale poki co brak wogole dostepnosci na Karaiby.Nawet telefonicznie mowia ze nie ma takich lotow za mile choc Delta ma dostepnosc:/

Autor:  JIK [ 10 Paź 2016 10:36 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

@‌Tulio‌ dzięki za deal. Noclegi klepnięte.
Cytuj:
Your Miles will be credited within 2 weeks after your stay.

Autor:  Tulio [ 10 Paź 2016 11:09 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Ja też może klepnę, choć jeszcze nie zdecydowałem.
Ja lubię mieć 2 pieczenie od razu, więc w takich wypadkach rezerwuję albo nie w sieciówkach albo tam gdzie jest szansa, że przyznają punkty za rezerwację przez OTA lub przynajmniej będą honorować status (w pierwszym przypadku chodzi o Best Western - szansa na dodatkowe 3500 mil Miles and More, w drugim przypadku chodzi o śniadania w cenie w Club Carlson).
Odnośnie no show, to tutaj bym odradzał, bo to są 2 noce konieczne, a hotele po pierwszej nocy kasują dalszą część rezerwacji, więc ryzykowna zabawa.

Autor:  przemos74 [ 10 Paź 2016 11:18 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

@‌Tulio‌ Żeby dostać 3,5k mil w M&M nie trzeba robić rezerwacji przez dedykowaną stronę? PS. Miałem ten sam pomysł w przypadku Best Western ;)

Autor:  Tulio [ 10 Paź 2016 11:28 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Nie trzeba.
Jedynym problemem jest to, że w BW ostatnio już nie tak chętnie jak kiedyś są skłonni do zaliczenia rezerwacji przez OTA.
Ale szanse są, wszystko zależy od danego hotelu.

Autor:  silazak [ 12 Paź 2016 20:51 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Mam pytanie do znawców tematu . Obecna promocja 12000 mil wydaje się aż nadto kusząca :) pytanie jak zebrać najszybciej i najtaniej 3-6 tys mil , które będą brakować?

Autor:  Rockriderr [ 12 Paź 2016 21:08 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

możesz spróbować przez ankiety e-rewards: 8000 punktów = 2000 mil w FB.

Autor:  Robertos [ 13 Paź 2016 08:03 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Istnieje możliwość zbierania mil za rezerwacje na booking.com http://www.booking.com/index.pl-pl.html?aid=320721
1 euro = 1 mila
oraz za loty transavia https://www.flyingblue.com/spend-miles/ ... savia.html

Autor:  rml [ 13 Paź 2016 08:41 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

JIK napisał(a):
Tak tylko informacyjnie. Stawki za loty OW (normalne) w promocji stawki spadają podobno o połowę.

WAW - AMS | 8.75k + 35 EUR
BKK - KUL | 10k + 37 EUR
JFK - LAX | 12.5k + 5 EUR
JFK - HNL | 15k + 5 EUR
JFK- SXM | 15k + 35 EUR
WAW - DXB | 20k + 35 EUR
WAW - JFK | 25k + 106 EUR
WAW - SXM | 30k + 90 EUR
TYO - HKG | 20k + 25 EUR

Jakby ktoś musiał dokupić mile to 2k mil kosztuję 55 EUR (w zakupie)

Sorry za pytanie ale wolę się upewnić, te stawki które podałeś to są te normalne a nie już obniżone o połowę w promocji?

Autor:  Robertos [ 13 Paź 2016 09:09 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Przecież napisał, że to są normalne stawki.
W promo są takie:


Image

Autor:  correos [ 13 Paź 2016 13:16 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

rezerwacja noclegu PointsHound domyslnie w $
po zamianie na Euro faktycznie obciaza w tej walucie?
czy podaje szacunkowa wartosc, a obciazenie karty bedzie jednak w $?

Autor:  piotrek_ [ 13 Paź 2016 15:33 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Czy za mile w tym programie można zabookować bilet dla innej osoby?

Mam też pytanie, co do oferty PointsHound. Nigdzie nie widzę zapisu, co do daty noclegów. Jest tylko informacja o dacie dokonania rezerwacji, do 15 października. W lutym lecę na Filipiny. Nocleg w lutym będzie się liczył?

Tulio napisał(a):
Odnośnie no show to przy promo Finnaira ludziom za tanie hotele w Azji naliczało, ale jak to zwykle przy no show, gwarancji nie ma.


Z chęcią mógłbym na Filipinach (Manila, Coron, Bohol, Puerto Prinessa) odebrać komuś pokój :P Oczywiście nawet do rezerwacji bym się dorzucił. Choć na razie co patrzyłem to ceny od 33$.

horacy19 napisał(a):
3000 mil za zapisanie się do 25.10 i pierwszym odbytym locie do 5.02.17
https://www.flyingblue.com/account/join ... ml?pc=KLUS


Z racji, że lecę tam Ukrainian Airlines+Cebu Pacific, dzięki za info. Lot PS powinien dać dodatkowe 3 tys. mil :)

Autor:  mucha [ 13 Paź 2016 15:37 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

piotrek_ napisał(a):
Czy za mile w tym programie można zabookować bilet dla innej osoby?

Tak, ale przygotuj się na to że bilet może się nie wystawić z automatu i możesz być poproszony o telefon i weryfikację. Znam osobę która ze swojego konta zabukowała bilety dla dwóch różnych osób, po czym zostały one skasowane bez żadnej informacji a konto FB zablokowane do czasu wyjaśnienia. Odkręcanie sprawy trwało bardzo długo, AirFrance jest w tych kwestiach bardzo wrażliwy.

Autor:  kefirm [ 13 Paź 2016 15:39 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Z innego konta kupowałem dla siebie i zero problemów. Zaznacz tylko, że właściciel konta nie jest pasażerem.

Autor:  pawfazi [ 13 Paź 2016 18:10 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

wczoraj przeglądałem noclegi w promocji z ekstra 12k punktów. niechcący zamknąłem przeglądarkę i po ponownym wejściu znikły hotele poniżej 100 USD. inne pozostały. spotkaliście się z tym?

Autor:  piotrek_ [ 13 Paź 2016 18:28 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Dziś w ogóle ciężko coś zarezerwować, mi dla Warszawy widzi w większości dat tylko 2 hotele - Hotel Rialto i Mamison Hotel Le Regina. Wczoraj było ich pełno. Czasem w jakiejś dacie wskoczy ich sporo, po przejsciu na "spend miles" i powrocie na earn. Chyba mają jakiś problem na stronie.

Autor:  Hetman [ 13 Paź 2016 18:30 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Wariant najbardziej ordynarny
Dwa konta na te sama osobę?
Np różne ip, email, komórka literówka w nazwisko i przestawiona data urodzenia

Autor:  Tulio [ 13 Paź 2016 18:36 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Niestety deal był za dobry. Kto nie zarezerwował parę dni temu, teraz tanich stawek nie złapie, bo wyszukuje właśnie tylko hotele od 100 USD/EUR w górę.

Autor:  piotrek_ [ 13 Paź 2016 18:48 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Raz znajduje, raz nie. Screen sprzed sekundy, nie wiem od czego to zależy.

Załącznik:
ph.jpg
ph.jpg [ 203.52 KiB | Obejrzany 1163 razy ]


Inna sprawa, że nie wyświetla promocyjnej stawki milowej. I tu nie ma znaczenia, hotel może być powyżej 100$, tak jak te w Warszawie, a i tak stawka jest 800/1000.

Załącznik:
waw.jpg
waw.jpg [ 196.59 KiB | Obejrzany 1163 razy ]


Do końca promocji jeszcze sporo czasu, 2 dni, więc może to naprawią.

Strona 4 z 31 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/