Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Flying Blue
flying-blue,1575,1821
Strona 25 z 31

Autor:  kamo375 [ 01 Mar 2024 14:39 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Nowe, marcowe promo od FlyingBlue, loty do końca sierpnia

 Dubai (DXB) 15.000 Miles do 31.08.2024 Economy
 Houston (IAH) 15.000 Miles do 31.08.2024 Economy
 Accra (ACC) 18.750 Miles do 31.08.2024 Economy
 Guayaquil (GYE) 18.750 Miles do 31.08.2024 Economy
 Nairobi (NBO) 18.750 Miles do 31.08.2024 Economy
 Detroit (DTW) 26.250 Miles do 31.08.2024 Premium Eco.
 New Delhi (DEL) 30.000 Miles do 31.08.2024 Premium Eco.
 Nairobi (NBO) 30.000 Miles do 31.08.2024 Premium Eco.
 Mauritius Island (MRU) 30.000 Miles do 31.08.2024 Premium Eco.
 Havana (HAV) 30.000 Miles do 31.08.2024 Premium Eco.
 Antananarivo (TNR) 30.000 Miles do 31.08.2024 Premium Eco.

Autor:  snooka [ 01 Mar 2024 15:32 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

@pawfazi
@Sudoku

Mam wyłącznie mile za noclegi, naliczane od stycznia 2023 r. Tak jak pisałem, za każdym razem (średnio raz w miesiącu) po wpłynieciu mil za nocleg w Accorze wydłuża się ważność całej puli mil.

Autor:  Bulusia [ 16 Mar 2024 10:47 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Hejka,
miałem bilet ekonomiczny i przy check-inie miła niespodzianka - upgrade do biznesu. Czy w takiej sytuacji należą mi się punkty XP jak za C czy wciąż eko?

Autor:  marek2011 [ 16 Mar 2024 10:49 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Wszystko za oryginalną klasę, w której był wystawiony bilet.

Autor:  h3rlitz [ 16 Mar 2024 12:20 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

@Bulusia

A zdradzisz jaka trasa i jaki poziom statusu?
Bo od dawna chodzą glosy, że z FB jedynie upgrade daje Delta - ale wtedy priority mają ich właśni klienci.
AF / KLM raczej już nie upgraduje.

Autor:  Bulusia [ 16 Mar 2024 14:48 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Silver tylko a trasa AMS-KRK

Autor:  jacek96 [ 16 Mar 2024 16:45 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Jak eco jest full, a C ma wolne miejsca, to dają upy, zamiast 250e.
h3rlitz napisał(a):
@Bulusia

A zdradzisz jaka trasa i jaki poziom statusu?
Bo od dawna chodzą glosy, że z FB jedynie upgrade daje Delta - ale wtedy priority mają ich właśni klienci.
AF / KLM raczej już nie upgraduje.

Autor:  h3rlitz [ 16 Mar 2024 16:47 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Jak eco full, a mają z przodu to jest jasne, że im się lepiej spina, szczególnie na takim małopłatnym odcinku jak AMS-KRK.
Dyskusja na grupach dotyczyła lotów long-haul - tam upgrade to ze święcą szukać.

Autor:  marek2011 [ 16 Mar 2024 17:04 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Na longach upy też się jak najbardziej zdarzają regularnie, tylko żeby go złapać trzeba mieć albo najwyższy status w danej linii / programie i / albo dużo szczęścia.

Autor:  mucha [ 16 Mar 2024 19:46 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Kupiłem bilet za mile FlyingBlue. Na bilecie mam klasy rezerwacyjne L i G czyli de facto milodajne. Czy to znaczy że mogę za ten lot otrzymać bilet, we FlyingBlue albo innym programie SkyTeam?

Autor:  marek2011 [ 16 Mar 2024 20:21 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Nie, FB bookuje standardowo awardy w tych samych klasach co normalne bilety, ale mil z tego nie będzie w żadnym FFP pomijając oczywiście jakieś zawsze i wszędzie możliwe przypadki 'system glitch'.

Autor:  Chupacabra [ 16 Mar 2024 20:35 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

@marek2011 Niby wheretocredit pokazuje, że klasy G i L coś tam dają. Mało, bo mało, ale wszędzie poza A5, AF, KL, KQ, RO, SB.

Autor:  marek2011 [ 16 Mar 2024 20:57 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

@Chupacabra: ale nie w tym rzecz, bo właśnie tak z reguły bookuje awardy w FB. W przypadku biletów C też dostaniesz na awardzie klasę Z czy O, która teoretycznie powinna dawać mile, ale za tego typu lot ich nie naliczy, o ile któraś linia z sojuszu nie zrobi jakiegoś błędu. Klika razy próbowałem sobie i znajomym naliczać bilety z mile z FB np. do DL i DL za każdym razem doskonale wiedziała, mimo klasy rezerwacyjnej, że to bilet za mile = bez mil. Można próbować się bawić po kolei z jakąś Garudą czy chińskimi liniami i sprawdzać, czy któraś tego nie zrobi mimo wszystko, ale szkoda czasu i zachodu, bo nawet jeśli, o ile to nie jest jakiś bilet w F do Australii, to i tak nic z tymi resztówkami mil potem nie nie zrobisz w takim egzotycznym programie.

Autor:  polansze [ 19 Mar 2024 16:11 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Co do up'ów to zauważyłem, że najczęściej zdarzają się w datach strajków LH, tudzież w dniach innych dużych zakłóceń ruchu.
Generalnie AF/KL przy odprawie zawsze próbują wciskać upy za $$$/mile i o ile na lotach intra Europe mało kto decyduje się na dopłatę do C (dzięki czemu w razie overbooka łatwiej o bezpłatny up) to na longach, o chętnych na zakup upa potencjalnie łatwiej, przez co op-upy zdarzają się dużo rzadziej.

Autor:  Tulio [ 01 Kwi 2024 16:25 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

https://www.flyingblue.com/en/spend/flights/rewards
W kwietniowej edycji Amsterdam-Gdańsk i Paryż-Kraków od 5.625 mil za OW. Z długodystansowych jedna zniżka 50% (Europa - Quebec od 17.500 mil za PE OW), reszta tras jedynie -25% z czego większość jedynie w klasie ekonomicznej.

Załączniki:
FB 20240401.png
FB 20240401.png [ 856.78 KiB | Obejrzany 1196 razy ]

Autor:  Aramise [ 09 Kwi 2024 17:22 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Co się bardziej opłaca? Zbierać mile w Flying Blue czy w ramach ich programu dla firm Bluebiz?

Chodzi mi o kilka przelotów międzykontynentalnych w ciągu roku, będąc na JDG.

Autor:  SPLDER [ 09 Kwi 2024 19:27 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Najbardziej opłaca się zbierać w obu programach jednocześnie. Program korporwcyjny nie wyklucza zbierania mil w FB.

Autor:  polansze [ 10 Kwi 2024 09:36 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Aramise napisał(a):
Co się bardziej opłaca? Zbierać mile w Flying Blue czy w ramach ich programu dla firm Bluebiz?

Chodzi mi o kilka przelotów międzykontynentalnych w ciągu roku, będąc na JDG.


tak jak napisał Ci @SPLDER jedno nie przeszkadza drugiemu.

Przy kilku przelotach międzykontynentalnych w roku łatwo powinieneś dorobić się statusu. Przy silverze masz za free bagaż nadawany, jakby udało Ci się złapać golda to tych perków jest już więcej (w szczególności sky priority czy saloniki).
Jeżeli jednak nie zależy Ci na korzyściach statusowych a raczej na milach to może warto rozważyć inny program sky team do wrzucania lotów AF/KL, nie rezygnując z Bluebiz? Bo FB za loty AF/KL przyznaje mile nie wg dystansu tylko wydanej kasy co mocno negatywnie przekłada się na „zarobki” milowe.

Autor:  cz4444 [ 11 Kwi 2024 08:35 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Krótkie pytanie:
18.04 wygasają mi 19k mil. Czy istnieje możliwość przedłużenia ich ważność?
Np kupić bilet w promie Flying Blue i potem skasować bilet po 18.04 i mile wrócą na konto z nowa data gdzie wygasną?

Autor:  Chupacabra [ 11 Kwi 2024 09:34 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Spróbuj zadzwonić na infolinię. W Miles ans More takie rzeczy nie przechodzą. Jak jest w FB nie wiem, ale sama zmiana to 70EUR.
Możliwe, że zadziała rezerwacja biletu na odległy termin a potem zmiana na interesujący cię trasę za opłatą 70EUR.

Strona 25 z 31 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/