Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Flying Blue
flying-blue,1575,1821
Strona 10 z 31

Autor:  mucha [ 17 Wrz 2017 14:48 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

@travelerka również te najtańsze loty liczą się do statusu. 30 lotów na Golda odlicza się "od zera" a nie od Silvera :)

Autor:  JIK [ 29 Wrz 2017 15:32 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Nowe promo na grudzień/styczeń
https://www.flyingblue.com/promo-awards.html

Bez fajerwerków :(

Autor:  scotsman [ 03 Paź 2017 21:54 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Cześć,

Mój pierwszy booking za mile z Flying Blue: lot z Bogoty na wschodnie wybrzeże USA.

Flying Blue pokazuje dostępność 2/03 za mile BOG-ATL i ATL-JFK/EWR/BOS/etc., ale tylko jako osobne loty, próba wyszukania BOG-JFK kończy się routingiem przez Paryż. Czy jest możliwość zestawienia tego w jeden bilet? Czy to kwestia telefonu do KLM?

Dzięki za pomoc!

Autor:  lukste9 [ 04 Paź 2017 00:27 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Jedynie na infolinii do ogarniecia;)

Autor:  oskiboski [ 13 Paź 2017 18:03 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Leciałem na trasie AMS-YYZ-YUL
Ostatni odcienk westjetem na bilecie KLM, rejs skasowany, poleciałem kolejnym już bez codeshare. Rozumiem,że mile nie wpadnà i nie ma sie co wiecej z nimi klocic. Bo odpisali tylko, ze dopiero od pazdziernika beda mieli wieksze partnerstwo z Westjetem na tej trasie

Autor:  krasnal [ 13 Paź 2017 18:58 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

@oskiboski miałem identyczną sytuację na trasie YYZ-YWG. Mil nie dostałem, bo kolejny lot WS był bez codeshare KL. Napisałem reklamację do KLM (ogólną), przysłali voucher na 300 PLN.

Autor:  correos [ 03 Lis 2017 13:07 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Załącznik:
2.JPG
2.JPG [ 23.58 KiB | Obejrzany 2390 razy ]

Załącznik:
1.JPG
1.JPG [ 23.1 KiB | Obejrzany 2390 razy ]

Autor:  Sudoku [ 03 Lis 2017 13:19 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

A jakie dopłaty?

Autor:  piotrek_ [ 03 Lis 2017 15:14 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Z W-wy +91,21€ OW.
BZV + 199,73€ RT.
PNR + 206,30€ RT.

Autor:  skrzat [ 03 Lis 2017 15:42 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

W poniedziałek AF ma przedstawić jakieś zmiany w programie lojalnościowym

Autor:  Sudoku [ 03 Lis 2017 16:43 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Coś mi się gdzieś obiło, że mile będą naliczane od wartości zakupionego biletu.

Autor:  zuchu1 [ 06 Lis 2017 12:03 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

No i jest już potwierdzenie nowych zasad. Na lotach AF i KL oraz Hop i Joon będą obowiązywały nowe zasady gromadzenia mil zależne od wydanej kwoty (po odliczeniu podatków) i statusu:

"The number of Miles you’ll get depends on your level within our programme:
Ivory = 4 Miles per €1
Silver = 6 Miles per €1
Gold = 7 Miles per €1
Platinum = 8 Miles per €1"

Kwalifikacja do statusów odbywać się będzie na nowych zasadach opartych na "Expirience points" w skrócie XP. LIczba XP zależy od długości lotu i klasy podróży:


(Experience Points)
Domestic Medium
(<2,000 miles) Long 1
(≥2,000 - <3,500 miles) Long 2
(≥3,500 - <5,000 miles) Long 3
(≥5,000 miles)
Economy Class 2 5 8 10 12
Premium Economy 4 10 16 20 24
Business Class 6 15 24 30 36
First Class 10 25 40 50 60

Statusy zależne będą od liczby XP:

Silver = 100 XP
Gold = 180 XP
Platinum = 300 XP

Czyli na Golda trzeba np. 36 one-way po Europie (180/5).

Autor:  marek2011 [ 06 Lis 2017 12:32 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

+ płynna wycena biletów za mile zależna od trasy/daty/(i popytu/ceny) , przynajmniej w AF, KLM itp.

Autor:  ledakar [ 13 Lis 2017 00:35 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Panowie i Panie,

brakuje mi 3 odcinków w FB do statusu Silver. Mam jeszcze dwa wolne weekendy w tym roku by to wylatać - 2-3.12 lub 9-10.12. Pytanie, czy warto robić ten status, w związku ze zmianami w programie? Drugie pytanie, jak najtaniej te 3 odcinki wylatać? Myślałem o kombinacji KRK-AMS-CDG-AMS-KRK, ale wychodzi dość sporo około 690-770 PLN za osobę. Myślicie, że coś dałoby się znaleźć za 300-400 PLN?

M.

Autor:  bugs [ 15 Lis 2017 17:26 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Proszę o pomoc/poradę: mam na koncie 33.000mil uzyskanych z lotów w tym roku. Jeżeli dobrze rozumiem, do uzyskaniu statutu "Gold" brakuje mi 7.000mil. Chcąc korzystać ze statusu Gold w przyszłym roku, a jednocześnie nie wykonując już żadnych lotów ST, czy mogę:
a) dokupić wymaganą ilość mil? Czy to pozwoli mi awansować?
b) znaleźć kogoś, kto "podaruje" mi wymaganą ilość? Czy to pozwoli mi awansować?
(jeżeli odpowiedź na punkt b) jest pozytywna, to może jest tu ktoś, kto za "symboliczną flaszką" lub podobnie chciałby oddać 7.000 mil?) :)

Załączniki:
Capture1.JPG
Capture1.JPG [ 35 KiB | Obejrzany 1942 razy ]

Autor:  piotrek_ [ 15 Lis 2017 17:35 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Jeśli ktoś ma problem z zabookowaniem lotu za mile FlyingBlue przez Internet i wyskakuje mu komunikat o braku wystarczającej liczby mil, mimo że na koncie posiada odpowiednią ilość (a błąd ten często mi się pojawiał) - rezerwację bardzo prosto można zrobić, np. przez WhatsApp wysyłając wiadomość na numer +31206490787.

Jest to pomocne, bo FlyingBlue nie ma polskiej infolinii, nie musimy kombinować z dzwonieniem na zagraniczne numery, literować imienia, nazwiska 9etc.), żeby przypadkiem nie walnąć literówki. Jeśli ktoś nie zna płynnie angielskiego, taki sposób też wydaje się lepszy.

Odpisują bardzo sprawnie. Należy podać im następujące dane:
a) informacje o pasażerze:
imię, nazwisko oraz datę urodzenia
b) informacje o koncie FlyingBlue:
numer konta, imię, nazwisko, adres e-mail, data urodzenia posiadacza
c) informacje o locie:
daty podróży, trasa, linię lotniczą i godziny lotów, klasę podróży, inne preferencje
d) numer telefonu.

Po otrzymaniu takich informacji od razu wystawiają wstępnie rezerwację, która jest ważna 24h i wysyłają maila. W ciągu tego czasu, należy potwierdzić, że wszystko jest ok. Po otrzymaniu potwierdzenia dzwonią na podany nr telefonu. Do mnie po wiadomości na WhatsApp, że potwierdzam zadzwonili w ciągu kilku minut. W trakcie rozmowy jedyna rzecz o jaką proszą to podanie numeru karty kredytowej celem opłaty podatków od biletu nagrody.

I e-ticket jest na mailu.

Jeśli ktoś miałby podobne problemy to polecam ;)

Autor:  zuchu1 [ 15 Lis 2017 17:38 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

@bugs, Niestety kupić możesz Award Miles, a do statusu liczą się Level Miles czyli mile za faktycznie odbyte loty. Nie znam innej opcji na zdobycie Level Miles niż wykonanie lotów (poza kartą AmEx dostępną tylko dla mieszkańców Francji i Holandii)

Autor:  bugs [ 15 Lis 2017 17:42 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Dzięki @zuchu1. Tak niestety podejrzewałem...

Autor:  miszka999 [ 19 Lis 2017 19:41 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

ledakar napisał(a):
brakuje mi 3 odcinków w FB do statusu Silver. (...) Pytanie, czy warto robić ten status, w związku ze zmianami w programie?
M.


Ogólnie warto jeśli masz zamiar korzystać z programu. Dlaczego ?
- Jeśli chcesz zrobić golda w przyszłym roku to mając silvera nie musisz zaczynać od zera.
( od 2018 trzeba będzie najpierw zrobić silver (100XP ) , licznik się zeruje i dalej gold ( +180 XP)
- mając status będzie się naliczało Ci więcej mil na nagrody

Ale ogólnie to program się pogorszył. Dotychczas dość łatwo było wylatać Golda za odcinki ( 30 w roku ).
Teraz będzie trudniej ( wymagane 36 odcinki w roku za loty europejskie )

I jeszcze jedno. Nowy program wchodzi od kwietnia i wtedy stare odcinki zostaną przeliczone na nowe XP.
Przelicznik ma być korzystny ( 7XP / leg ) więc warto polatać trochę w okresie styczeń-marzec.


Michał

Autor:  JIK [ 31 Gru 2017 09:45 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

W nowym promo słabo, tylko 2 kierunki z ciekawą stawką, nie liczę lotów po EU

LINK

Załącznik:
fbpromo.png
fbpromo.png [ 126.53 KiB | Obejrzany 1452 razy ]

Strona 10 z 31 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/