Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Flying Blue
flying-blue,1575,1821
Strona 9 z 31

Autor:  zuchu1 [ 08 Cze 2017 10:13 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Przeszukałem cały wątek ale nie znalazłem odpowiedzi - może ktoś z Was ma doświadczenie: Czy ze statusem Silver FB i taryfą bez bagażu mogę zabrać jedną sztukę bagażu rejestrowanego? Na stronie KLM FB jest tylko:
"1 piece in addition to the baggage allowance given on your ticket on flights operated by SkyTeam, HOP!, Aircalin and on Air Corsica flights to/from Corsica."
więc 0 plus jeden teoretycznie powinno pozwolić na zabranie bagażu rejestrowanego. Ktoś z Was to testował?

Autor:  polansze [ 08 Cze 2017 14:15 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Tak, jako silver jedną sztukę bagażu masz zagwarantowaną. Przerabiałem kilka razy.

Autor:  bugs [ 25 Cze 2017 23:20 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Nie śledzę promocji FB, ale 50% zniżki nie zdarza się chyba każdego dnia? :)
Załącznik:
waw-acr_fb.PNG
waw-acr_fb.PNG [ 8.61 KiB | Obejrzany 2333 razy ]


Załączniki:
EU-Accra_FB.PNG
EU-Accra_FB.PNG [ 9.14 KiB | Obejrzany 2333 razy ]

Autor:  marek2011 [ 25 Cze 2017 23:42 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

50% zniżki na C/Y+ są praktycznie co miesiąc w promo awards , raz lepsze, raz gorsze.

Autor:  bugs [ 25 Cze 2017 23:45 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Jest jakiś newsletter albo inny kanał, który o tym informuje? Na forum niewiele się dzieje...

Autor:  marek2011 [ 26 Cze 2017 00:13 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Zaglądaj na stronie programu dzień - dwa przed 1 . danego miesiąca , wtedy już zwykle jest lista kierunków i zniżki na kolejny miesiąc.
Z doświadczenia relatywnie najlepsze/najciekawsze zniżki są w okresie jesienno-zimowym, choć zawsze może się coś trafić w każdym miesiącu.

Autor:  bugs [ 26 Cze 2017 09:22 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Dzięki.
Jeszcze jedno pytanie: czy strona FB pokazuje wszystkie bilety nagrody? Czy jest tak jak w przypadku MM, gdzie na stronie UA można zobaczyć wszystkie możliwe połączenia, również takie, których nie widać na klasycznej/europejskiej MM?

Autor:  marek2011 [ 26 Cze 2017 09:32 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Generalnie pokazuje zdecydowaną większość dostępnych lotów, także innych linii niż AF-KLM. Znaczenie więcej w każdym razie niż system M&M.

Autor:  Chris Peen [ 13 Lip 2017 22:23 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Co kilka lat latam KLM lub Air France i co uzbieram jakieś mile to mi przepadają...
Teraz też mam 11.600 mil i nie bardzo wiem co z nimi sensownego zrobić. Mam kupione bilety w ostatniej promocji Aeromexico z Amsterdamu z przesiadką w Meksyku do Salwadoru. W programie wheretocredit ustaliłem, że za loty mogę uzyskać 3.200 mil w programie FB. Czy taki lot przedłuży mi ważność mil? Jeżeli nie to lot jakimi liniami to zrobi? Czy w każdej taryfie, klasie?
I druga kwestia związana z tymi lotami do Salwadoru. Z tego programu wynika, że za te same loty mogę otrzymać w innych liniach znacznie więcej mil np. w Czech 13.000, w Aeroflocie 9.700, a w Alitalii 6000. Każdą z tych linii leciałem po razie czy dwa razy ale zakładam, że zakładanie kolejnego konta w kolejnej linii, gdy szansa na moje loty tymi liniami w najbliższym czasie jest niewielka, nie ma raczej sensu? Ktoś ma jakiś pomysł?

Autor:  marek2011 [ 13 Lip 2017 23:02 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Loty Aeromexico przedłużą ważność mil w FB.
Co do naliczenia - to kwestia kalkulacji. Jeśli rzadko latasz SkyTeam to lepiej skupić się na naliczaniu wszystkiego do jednego programu.

Autor:  Arekkk [ 13 Lip 2017 23:07 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Jak wyżej. Jeżeli nie latasz na potęgę, lepiej skupić się na jednym programie z sojuszu. Patrząc na EF czy warte uwagi promocje to najłatwiej nałapać mil własnie w programie Flying Blue (często AF, KLM czy właśnie Aeromexico) albo Alitalii, bo ostatnio sporo "pomyłek" od nich wychodzi.

Autor:  JIK [ 01 Sie 2017 12:38 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Nowe promo: https://www.flyingblue.com/promo-awards.html

Europo po 6.8k
Kuwejt za 10k
Accra za 12.5K
Cayenne 15k

to z tych przyjemniejszych stawek.

Autor:  Tulio [ 17 Sie 2017 18:57 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Od 01.07 stopover już nie jest dozwolony dla biletu za mile :twisted:
https://thepointsguy.com/2017/08/flying ... stopovers/

Autor:  OradeaOrbea [ 01 Wrz 2017 07:06 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Po ostatnich (słabych) miesiącach, coś się w końcu ruszyło.

https://www.flyingblue.com/promo-awards.html

Ciekawe kierunki, zwłaszcza za 15k mil OW. Trzy świetne strzały => RPA (Johannesburg), kultowa miejscówka na Karaibach (St.Maarten), Gujana Francuska (Cayenne). Dopłaty rzędu kilkudziesięciu EUR / OW.

Autor:  j_brawo [ 01 Wrz 2017 08:34 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Czysto informacyjnie, ale moze komus sie przyda :)
Informacja jak udalo mi sie odzyskac mile, które wygasły.
Swego czasu polecialem Alitalia w promocji do Azji. Potem przez długi czas nie latałem nigdzie Sky Teamem. No i mile mi wygasły. Po czym wyszło tak ze znów mialem w planach lot liniami ze Sky Team. No i przypomnialo mi sie o tych wygaslych milach. Zadzwonilem na informacje Flying Blue we Francji i przedstawilem swoja sprawe. Ze kiedys mialem mile ale mi wygasly, ze mam w planach kolejne loty itp. Kazali pisac maila z opisem sytuacji. W mailu napisalem, ze Sky Team jest super w planach mam juz kolene loty (bilety kupione). No i ze ogolnie planuje z nimi duzo latac wiec bylo by bardzo milo z ich strony jakby mi przywrocili mile :) do maila zalaczylem potwierdzenie rezerwacji tych odbytych lotow. No i po jakim czasie dostalem informacje, ze moja reklamacja zostala rozpatrzona pozytywnie, a na moim koncie liczba ogolnie zdobytych mil zostala zwiekszona o te co wygasly :) A oni licza na to ze jaknajczesciej beda mogli mnie goscic na pokladach samolotow lini zrzeszonych w SKY TEAM :)
Nie wiem czy to mialo znaczenie, ale sprawe załatwiałem przez francuską infolinie w języku francuskim. Maile tez wymienialismy w tym jezyku.

Autor:  Tulio [ 14 Wrz 2017 10:52 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Nikt nie pisze, że jest promocja na zakup mil?

This is what you need to know before buying Miles:
◾Award Miles can be purchased in units of 2,000, starting from €55
◾Ivory members can purchase a yearly maximum of 75,000 Award Miles
◾Elite members can buy an unlimited number of Award Miles
Limited time offer – Receive 100% additional Award Miles for free From 1 September until 25 September 2017.

Oprócz tego kolejne promo z PointsHound, oczywiście już nie tak dobre jak pierwsza, dawna wersja.
https://www.flyingblue.com/earn-miles/h ... -blue.html
Getting going has never been more rewarding. If you make your first ever hotel booking with PointsHound for Flying Blue before 24 September 2017, you can earn thousands of extra Award Miles on all stays before 24 September 2018.
◾Bookings between €100 and €250: 2,000 extra Award Miles
◾Bookings over €250: 5,000 extra Award Miles

Autor:  piotrek_ [ 16 Wrz 2017 14:39 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Czy próbował ktoś bookować ostatnio loty za mile przez stronę AirFrance?

Mimo, że mam wystarczającą liczbę mil na lot, dostaję komunikat z błędem, że jednak nie mam potrzebnej liczby...

Załącznik:
FlyingBlue.jpg
FlyingBlue.jpg [ 197.49 KiB | Obejrzany 1381 razy ]

Autor:  lukste9 [ 16 Wrz 2017 16:28 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Mialem ten Sam problem tyle ze w USA.System Liczyl lot z przesiadka jako 2 osobne loty.Jedynie na infolinii mozna to kupic.

Autor:  piotrek_ [ 16 Wrz 2017 18:46 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

A czy oprócz:
https://www.airfrance.com/PL/en/local/p ... hAction.do
jest jakaś inna stronka, gdzie można sprawdzić dostępność lotów za mile?

Na stronie FlyingBlue w zakładce kalkulator znajduje mi, np. możliwość lotu z MNL do VTE za 10 tys. mil
Załącznik:
FlyingBlue.jpg
FlyingBlue.jpg [ 136.71 KiB | Obejrzany 1299 razy ]

ale na stronie AF dla różnych dat, już takich lotów mi nie pokazuje. Ciekawi mnie też, jakie byłyby dopłaty do Laosu. Wolałbym lot do VTE, niż do PNH. Pytanie, czy taxy będą równie niskie.

Autor:  travelerka [ 16 Wrz 2017 22:37 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Przejrzałam wątek, ale nie znalazłam odpowiedzi wprost więc zapytam :).
Czy odcinki kwalifikujące do statusu to również bilety zakupine w najtańszej taryfie bez bagażu? I jeśli dobrze rozumiem to, aby zdobyć Golda najpierw muszę wylatach 15 odcinków do Silvera i dopiero woóczas zaczyna się odliczanie 30 odcinków do Golda?

Strona 9 z 31 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/