Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Flying Blue
flying-blue,1575,1821
Strona 7 z 31

Autor:  OradeaOrbea [ 06 Gru 2016 10:57 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Na 95% będą problemy, jeżeli na tym samym koncie, na którym zrobiliście 12,5k mil z poprzedniego promo, będziecie chcieli ponownie jako „first” promocję odbyć. „Corporate” w tym przypadku niewiele zmienia.

Jeżeli wciąż macie niewykorzystane mile (nie spaliliście mil z poprzedniego promo), możecie sobie w ten sposób szybko zablokować konto. Odradzam.

Autor:  maxima [ 06 Gru 2016 11:29 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

jak żyć :x :oops: :evil: :roll:
już widziałam siebie na Arubie... :o :shock: :D :)

Autor:  kacper451 [ 06 Gru 2016 14:30 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Robił ktoś teraz rezerwację z obecnej PH/FB??
3 razy próbowałem klepnąć ten sam hotel i 3 razy Authorization Declined,
myślałem że jakiś błąd karty, spoglądam za jakiś czas na obie karty (Visa Elektron i walutowa MC Debit) a tam obciążenia (blokady) a rezerwacji oczywiście żadnej.
Jak ja uwielbiam takie Mikołajki :evil:

Autor:  silazak [ 06 Gru 2016 14:42 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

bilet za mile można kupic tylko na siebie czy nie ma znaczenia kto jest na bilecie?

Autor:  correos [ 06 Gru 2016 14:48 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

@‌maxima‌
nie przerabialem tego w praktyce na sobie ale w "internetach' mozna znalezc rozwiazanie:
rezerwacja hoteli na dwa zalozone na siebie konta, nastepnie po odbyciu noclegow i naliczeniu mil prosba o scalenie kont.

Autor:  jakwilk [ 06 Gru 2016 14:51 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

PointsHound for Flying Blue reserves the right to retract the bonus offer at any time without prior notice. PointsHound for Flying Blue reserves the right to delay or retract a bonus offer if deceptive booking behaviour is detected. This behaviour includes creating multiple loyalty program accounts, cancel/rebooking activity and hotel non-stays.

Autor:  JIK [ 07 Gru 2016 17:52 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Tulio napisał(a):
Poprzednio było dla Corporate, więc teraz według mnie szansa na kolejne punkty jest.

Odnośnie dopłat to około 100 USD przy bilecie OW (Aruba), 137 USD (Cayenne).


A dokładniej Aruba z WAW 76€/OW z Krakowa 73€

Autor:  marek2011 [ 07 Gru 2016 18:10 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Akurat z FB nie radzę nadmiernie kombinować, są dość uczuleni na wszelkie nadużycia, handel milami, itp.

Autor:  lalka150 [ 08 Gru 2016 11:33 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Czy ktoś się orientuje czy w tym programie można zakupić bilet za mil tylko na konkretne odcinki czy może jest taki bilet jak w M&M trzy regiony lub dookoła świata ?

Autor:  senderos44 [ 09 Gru 2016 21:26 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Cześć
Czy w programie istnieje promocja typu "Welcome points?"
Dodatkowo czytałem, że sposób naliczania punktów zależy od przewoźnika, na którego stronie wyrobimy sobie konto. Prawda to?
Jaki przewoźnik byłby dla mnie optymalny, jeśli chciałbym latać w kierunku Ameryki Południowej (być może linią AirEuropa)?
Dzięki!

Autor:  LKay [ 10 Gru 2016 03:27 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Kiedyś na start sie dostawało chyba 3000 mil, ale nie wiem jak jest teraz. Co do
naliczania mil to Flying Blue jest jeden i korzysta z niego kilku przewoźników. Zapewne chodzi Ci i Sky Team jako sojusz. W tym wypadku programów jest sporo i zależy jak latasz. W FB są stosunkowo niskie progi z odcinkami - 15 na silver, 30 na golda (przeważnie 30 to próg na silver w innych programach). Minusem są słabe przeliczniki milowe w niskich klasach economy. Możesz sobie sprawdzić w tabelkach. Jeśli zamierzasz latać po azji to ciekawe są programy Vietnam Airlines i China Airlines, tylko VN dla wielu partnerów ma kiepskie przeliczniki milowe. Jeśli latasz Sky Team sporadycznie to lepszym wyjściem jest program Delty Sky Miles, gdzie mile są bezterminowe i nigdy nie przepadają.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Autor:  roberts115 [ 21 Gru 2016 00:53 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Jeżeli ktoś jeszcze chce zgarnąć 10000 mil z aktualnej promocji PointsHound to mam małą podpowiedź. Obecnie strona główna promocji przy wyszukiwaniu hoteli ustawia minimalną cenę za noc na poziomie 90 euro. Aby to ominąć trzeba z pasku adresu wykasować kwotę przy parametrze "min_rate=90".

Autor:  jmhcubus [ 21 Gru 2016 10:15 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

kacper451 napisał(a):
Robił ktoś teraz rezerwację z obecnej PH/FB??
3 razy próbowałem klepnąć ten sam hotel i 3 razy Authorization Declined,
myślałem że jakiś błąd karty, spoglądam za jakiś czas na obie karty (Visa Elektron i walutowa MC Debit) a tam obciążenia (blokady) a rezerwacji oczywiście żadnej.
Jak ja uwielbiam takie Mikołajki :evil:


I ile trwały te blokady na karcie? Ja mam 3 blokady na karcie i tak już 8 dni czekania żeby coś się wyjaśniło.

Autor:  lalka150 [ 21 Gru 2016 10:35 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

robiłem rezerwacje na początku grudnia i blokady na 3 kartach zeszły po 3 tygodniach

Autor:  kacper451 [ 21 Gru 2016 10:37 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

To jeszcze poczekasz, na jednym z konta wisiała prawie dwa tygodnie.
Ale spokojnie zejdzie.

Autor:  lataczuk [ 23 Gru 2016 16:17 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Jakby ktos gdzies slyszal o jakies linii ze SkyTeam ktora matchuje statusy z innych aliansow to bylbym wdzieczny za danie znac. Obecny dil Delty znam - ale nie o to chodzi, bo on nie daje zadnych przywilejow zanim sie nie zaliczy "czelendza". Ktos cos?

Autor:  JIK [ 23 Gru 2016 20:00 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

@‌lataczuk‌ Alitalia ? :lol:

Autor:  lataczuk [ 23 Gru 2016 20:53 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

no niestety juz nie :(. Mialem od nich matcha ale juz sie skonczyl :/

Autor:  hubson [ 31 Gru 2016 19:42 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Wiecie jaki może być powód odrzucania kart przy rezerwacji hotelu ?
W przypadku mbanku dostaję informację o złej dacie jaką wpisuję, a że podaję prawidłową to już nie wiem... zmieniłem adres w linku, ale czy to może być to ? Tak samo miałem przy rezerwacji z promocji miles and more z kartą mbanku :(

edit... mam w sumie pięć blokad... nie ma to jak się ....... na koniec roku...

Autor:  roberts115 [ 31 Gru 2016 21:08 ]
Temat postu:  Re: Flying Blue

Mi też już nie chcą przechodzić rezerwacje. Tydzień temu jedna się udała za pierwszym razem na moim koncie. Później na koncie mojej dziewczyny próbowałem z 5 różnych kart (swoich, jej i znajomych z fly4free). Niestety zawsze jest "authorization declined" albo "authorization pending declined". Ktoś wie jak to obejść?

Strona 7 z 31 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/