Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
#21 PostWysłany: 19 Lip 2024 14:37 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26090
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Na Miles and Bonus
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#22 PostWysłany: 19 Lip 2024 14:47 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1915
srebrny
Jaka przewaga nad M&M?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#23 PostWysłany: 19 Lip 2024 14:50 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2698
Tanie taryfy ET dają więcej mil w MB niż w MM.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#24 PostWysłany: 19 Lip 2024 14:58 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 746
srebrny
Oraz w MB mile nie wygasają
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#25 PostWysłany: 19 Lip 2024 14:59 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 2555
HON fly4free
A konkretnie małe porównanie (zostawiłem tylko niektóre pozycje) dla przykładowej trasy WAW-ADD /rt w klasie T (w klasie U M&M lepiej, tyle samo co M+B). Z drugiej strony, trzeba mieć jakiś cel i rozeznanie co się chce osiągnąć...
Załącznik:
_n7.png
_n7.png [ 29.85 KiB | Obejrzany 1188 razy ]

Klasa T: https://www.wheretocredit.com/calculato ... D-WAW-ET-T
Klasa U: https://www.wheretocredit.com/calculato ... D-WAW-ET-U
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#26 PostWysłany: 19 Lip 2024 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 3293
Loty: 588
Kilometry: 853 526
Krajów: 52 / 24.3%
złoty
Ja mam właśnie rozkminę, czy zakładać kolejne konto M&B czy kredytować do UA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#27 PostWysłany: 19 Lip 2024 15:29 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 2555
HON fly4free
Do M+B bym kredytował gdybym miał cel zdobycia (lub utrzymania) statusu w M+B, wtedy loty ET są jak znalazł... do UA może tak, jeśli się ma sprytny plan jak je przepalać (czytaj: Excursionist Perk).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#28 PostWysłany: 19 Lip 2024 15:48 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1915
srebrny
Dzięki. Patrząc na szybko: 2 loty RT ET do Afryki środkowej w najniższej cenie dostępnej na OTA dają jakieś 20K mil M+B. Dołożyć do tego 4 odcinki A3 i jest Gold. Vide: miles-bonus-poradnik,1574,96244.

Z tego co piszecie to loty ET za mile M+B również mają większą dostępność niż w M&M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#29 PostWysłany: 19 Lip 2024 19:16 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 2555
HON fly4free
Jeśli zaczynasz od zera, to najpierw Silver (12k oraz 2 loty A3), dopiero potem (dla posiadaczy Silver) Gold: 24k oraz 4 loty A3.

Literatura:
https://en.aegeanair.com/milesandbonus/ ... es_update/
lub
https://travel-dealz.com/news/miles-and ... ds-change/
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#30 PostWysłany: 05 Maj 2026 06:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Cze 2023
Posty: 92
Cześć, mam status Classic Plus w programie Turkish Airlines Miles and Smiles, który (o ile wiem) jest równoważny statusowi Star Alliance Silver, a przynajmniej taka informacja jest na karcie którą od nich mam. Czy na krajowych lotach liniami Ethiopian Airlines przysługuje mi dodatkowy bagaż? Bo mam sprzeczne informacje z różnych źródeł. Lecąc np. LOTem wiele razy miałem dzięki temu dodatkowa sztukę bagażu rejestrowanego, mimo że nie znalazłem na stronie info o tym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#31 PostWysłany: 05 Maj 2026 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1175
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Krajów: 29 / 13.6%
niebieski
Generalnie zasady stosowane we własnym programie dla Silver, często są przenoszone na inne programy. Zatem możesz mieć nadzieję, że zadziałają ci zasady stosowane dla Silverów w Ethiopianie (1 sztuka 23 kg lub bagaż o wadze 15 kg - zależnie od tego, jaka zasada stosowana jest w taryfie, czy sztuka, czy waga). Takie zasady znalazłem u nich na stronie.

Tu warto dodać, że w Ethiopianie są chyba 2 sztuki bagażu generalnie. Chcesz mieć trzecią?
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#32 PostWysłany: 05 Maj 2026 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Cze 2023
Posty: 92
Są 2 sztuki na domestic flights? Jak ja sprawdzałem na stronie to na krajówkę pokazywało mi 1x 20kg, ja jadę na dość długo więc będę mieć pewnie 20 z drobnym haczykiem typu 23-25 wlasnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#33 PostWysłany: 05 Maj 2026 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1175
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Krajów: 29 / 13.6%
niebieski
Chyba najlepszym pomysłem będzie napisanie do nich w tej sprawie:
https://www.ethiopianairlines.com/services/help-and-contact/support-and-feedback

To, co powyżej dotyczy na pewno międzynarodówek, ale... wydaje mi się, że jeśli masz rezerwację na jednym bilecie, to startując z Warszawy dotyczą cię zasady lotu zagranicznego. To samo dotyczy powrotu.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#34 PostWysłany: 05 Maj 2026 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Cze 2023
Posty: 92
Pytam o krajowki, bo latam na miejscu sporo krajowkami, więc to nie jest na jednym bilecie. Napisałem już do nich, ale niestety wiem że z responsywnością bywa różnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group