Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5084 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#5001 PostWysłany: 20 Lis 2025 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1752
Loty: 214
Kilometry: 421 088
Krajów: 39 / 18.2%
niebieski
No to troche sam sobie odpowiadasz na wszystkie pytania
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#5002 PostWysłany: 20 Lis 2025 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 2296
Loty: 327
Kilometry: 381 872
Krajów: 38 / 17.8%
złoty
Wydaje mi się, że zdecydowanie warto te 5 nocy wyrobić. Jeśli zależy Ci na Goldzie to pamiętaj, że jak zdobędziesz teraz Diamonda a w przyszlym roku go nie utrzymasz to w 2027 spadniesz na Golda. Zapewnisz sobie tym dwa lata darmowych śniadań.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#5003 PostWysłany: 20 Lis 2025 19:54 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1262
Loty: 46
Kilometry: 151 136
Krajów: 17 / 7.9%
niebieski
Jeśli spadasz z Diamond to na taki jaki wyrobiłeś limit nocy lub pobytów w poprzednim roku a nie o jeden niżej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#5004 PostWysłany: 20 Lis 2025 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 2296
Loty: 327
Kilometry: 381 872
Krajów: 38 / 17.8%
złoty
no cóż, AI poraz kolejny mnie zrobiła w jajo. Rzeczywiście w regulaminie nie ma nic napisane o obniżaniu statusu o 1 stopień.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#5005 PostWysłany: 20 Lis 2025 21:36 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1262
Loty: 46
Kilometry: 151 136
Krajów: 17 / 7.9%
niebieski
Spoko kiedy na jakimś portalu o “podróżach” czytałem ,źe jakaś celebrytka czy blogerka znalazła przez AI , źe do Portoryko nie trzeba wizy czy promesy i był płacz na lotnisku przy wylocie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Offline
#5006 PostWysłany: 20 Lis 2025 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 12594
HON fly4free
@xyrxis Przypominam, że gdy AI nie znalazła / nie zna odpowiedzi to zmyśla. Więc trzeba i tak zweryfikować jej odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
Offline
#5007 PostWysłany: 21 Lis 2025 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1752
Loty: 214
Kilometry: 421 088
Krajów: 39 / 18.2%
niebieski
-- 21 Lis 2025 19:30 --

Sprawdzcie skrzynki. Spore zmiany w HH.
Poza tym ciekawy ten up do pokoi premium. Czyli np w takim DT Waw to bedzie up z widoku na parking do "gardem view" czy jednak cos wyżej?

A te rozbudowywane salony premium to chyba w świecie. Bo noestety w Polsce ubywaja, a nie przybywaja.

-- 21 Lis 2025 19:41 --

A ten up o ktorym tak pisza to raz w roku :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#5008 PostWysłany: 21 Lis 2025 20:59 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10218
HON fly4free
O tych zmianach już dyskusja w osobnym wątku od dobrego tygodnia ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
dziabulek uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#5009 PostWysłany: 09 Gru 2025 23:18 

Rejestracja: 06 Lip 2019
Posty: 10
Hej,
pytanie odnośnie Fast Track do Diamond przez Hilton for Business. Brakuje mi 7 nocy. Czy da się zarezerwować z przedpłatą gdzieś najtańsze noce i zostaną one zaliczone jeśli się tam nie pojawię fizycznie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#5010 PostWysłany: 09 Gru 2025 23:26 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1723
niebieski
Nie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#5011 PostWysłany: 10 Gru 2025 04:43 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3564
srebrny
@mateuszj

Fastrack musiałbyś ukończyć do 15.12 a noce są zapisywane z dniem wymeldowania z hotelu. Już jest za późno aby zrobić 7 nocy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#5012 PostWysłany: 10 Gru 2025 05:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 5600
platynowy
@SPLDER A dlaczego do 15/12?
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#5013 PostWysłany: 10 Gru 2025 05:49 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3564
srebrny
@jaco027
Offer valid for Hilton for Business rate nights completed between September 15, 2025, through December 15, 2025. Any Hilton for Business rate nights that do not take place during the Promotion Period will not count toward the Diamond status fast track offer.

https://www.hiltonhonors.com/en_US/h4bd ... o/landing/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
Offline
#5014 PostWysłany: 12 Gru 2025 13:13 

Rejestracja: 06 Lip 2019
Posty: 10
SPLDER napisał(a):
@mateuszj Fastrack musiałbyś ukończyć do 15.12 a noce są zapisywane z dniem wymeldowania z hotelu. Już jest za późno aby zrobić 7 nocy.
Racja. Zrobię sobie przynajmniej 2 do Golda :) Bo to Golda wystarczy 6
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#5015 PostWysłany: 12 Gru 2025 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2011
Posty: 757
Loty: 1428
Kilometry: 2 943 707
Krajów: 123 / 57.5%
platynowy
Kto ma rację? Dotarłem do hotelu około 20.30 prosto z lotniska (hotel nazywa się Home2 Suites by Hilton Shenzhen Bao'an Airport).
Jest nas 6 osób i mamy 6 potwierdzonych rezerwacji kupionych przez stronę HH. Jestem goldem.
Recepcjonista mówi - sorry, wasze rezerwacje były ważne do 19. Nie przyjechaliście na czas, zostały skasowane (bezkosztowo).
No ale stoimy tu na recepcji - dawaj pokoje. Pokazuję papier z rezerwacji. No nie mamy nic wolnego. "Nie mamy waszego płaszcza, idźcie sobie, szukajcie po nocy u konkurencji" - to oczywiście licencja poetica.
Zrobiłem awanturę, podzwonił, znalazł 2 miejsca w innym Hiltonie a 4 w jeszcze innym - wszystko równo 2 x drożej niż moja potwierdzona rezerwacja.
Odmówiłem, szybki look na booking i tani hotel ulicę dalej.

No to teraz pytanie - czy mieli prawo tak zrobić? Nigdzie nie doczytałem w potwierdzeniu ani opisie hotelu, że skasują mi pokoje jak nie pojawię się o 19!
_________________
Image

"Turysta to ktoś, kto już od przyjazdu myśli o powrocie do domu, podczas gdy podróżnik nie wie, czy w ogóle wróci"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#5016 PostWysłany: 12 Gru 2025 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1169
Loty: 495
Kilometry: 511 304
Krajów: 25 / 11.7%
niebieski
Skorzystali z najbardziej frajerskiego prawa jakie mają. Ja sam miałem podobnym sytuacji 5/6 tylko raz było jak w Twoim przypadku czyli nie udało się przywrócić rezerwacji.

Rezerwacja za każdym razem opłacona (zawsze jak robię przeterminowanym Dinersem to się utrzymują ?) i raz anulowali - samolotów opóźniony itd. Zero rozmowy są fully booked, ale …
Trafiłem na mega managera, który opisał mi jak działa ich system ( sam jestem hotelarzem) i z automatu nakazuje po 18/19 lub 22 anulowanie. Zawsze polecam napisać mail lub na czacie do hotelu przez app jeśli masz przyjechać po 18. Każdy hotel z grupy H ma inną godzinę zameldowania. Też zapłaciłem za błąd, ale po drugiej stronie najczęściej jest człowiek - nowy, który patrzy w system a na niego przełożeni itd.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#5017 PostWysłany: 12 Gru 2025 20:58 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10218
HON fly4free
Wielokrotnie przyjeżdżałem do hoteli H późno lub bardzo późno i jeszcze w życiu mi nie skasowali rezerwacji; z resztą nie pamiętam, żebym widział w warunkach gdzieś, że gwarantują ją do określonej godziny (inaczej niż często np. w Accorze). Szczerze mówiąc, jeśli przyjazd jest późny, ale w danym dniu, to nawet tego nie zgłaszam specjalnie w hotelu - czasem dodam adnotację w samej rezerwacji. Jeśli planuje przyjechać po północy lub pojawia się niespodziewane opóźnienie, które tym skutkuje, to staram się skontaktować z hotelem i poinformować o tym - zawsze bez problemów.

No chyba, że w Chinach mają teraz jakaś inną - bardziej restrykcyjną politykę w tym zakresie w tamtejszych hotelach. Dawno już nie byłem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#5018 PostWysłany: 12 Gru 2025 21:15 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3564
srebrny
@hiszpan
Nie mieli takiego prawa jeśli rezerwacja była opłacona lub gwarantowana kartą. Mieli pewnie overbooking i skasowali rezerwacje białym wiedząc że się będą mniej awanturować.
Jeśli masz status, to powinni postępować wg
https://loyaltylobby.com/2017/12/27/hil ... pensation/

Na flyertalk są wątki na ten temat. Po reklamacji hotel zapewne będzie musiał wystawić certyfikat BMG, który odpowiednio wykorzystany ma sporą wartość.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#5019 PostWysłany: 12 Gru 2025 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 3293
Loty: 588
Kilometry: 853 526
Krajów: 52 / 24.3%
złoty
Ja bym od razu dzwonił na infolinię Hiltona
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
Offline
#5020 PostWysłany: 13 Gru 2025 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1752
Loty: 214
Kilometry: 421 088
Krajów: 39 / 18.2%
niebieski
My też akurat mamy dziwną sytuację tego typu. Jesteśmy obecnie w DT WAW. Żona prowadzi tu szkolenie (którego jest organizatorem) i dla dwóch uczestniczek szkolenia zabrakło pokoi. W czasie meldowania powiedziano im, że
- pokój zalało więc muszą ją przenieść
- pokój musieli odstąpić dużej imprezie firmowej
I faktycznie wczoraj była wielka impreza więc ściema z zalaniem ...
Uczestniczki przenieśli to hoteli w pobliży Boss oraz drugi którego nazwy nie pamiętam:)Ale oba te hotele tańsze i o niższym standardzie niż DT
Oczywiście pokoje opłacone były w DT z góry pakietem całego szkolenia (sala, catering, pokoje ).
Więc takie cuda nie tylko w Chinach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5084 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group