Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Dubaj na święta
dubaj-na-swieta,911,173758
Strona 1 z 1

Autor:  jaras724 [ 09 Lis 2023 13:27 ]
Temat postu:  Dubaj na święta

Hej,

planuję wybrać się na święta do Dubaju i chciałbym zabrać ze sobą mamę. Nieco bardziej wiekową kobietę, która jest wychowana na wakacjach "prywatnych" w sanatoriach i tych zorganizowanych przez biura podróży - najdalej do Chorwacji, Turcji itp. Coś takiego byłoby dla niej nowością, oczywiście za wszystko ja chcę wziąć odpowiedzialność. Myślicie że to dobry kierunek na taką wyprawę? I dobre miejsce, żeby się wygrzać i odpocząć podczas mniej przyjemnej świątecznej gorączki w Polsce? Już wstępnie zaczęła się cieszyć, że to taki "egzotyczny" kierunek i nie chcę, żeby przypadkiem się na tym zawiodła, sam też nigdy nie byłem w ZEA, więc nawet nie mam dobrego punktu odniesienia.

Wstępnie myślę o terminie 22-27.12, FZ uruchomił bezpośrednie połączenia z POZ, więc na korzyść dla kobiety wychowanej na biurach podróży ;)

Autor:  Anonymous [ 09 Lis 2023 14:45 ]
Temat postu:  Re: Dubaj na święta

To bardzo dobry kierunek zimą. Gwarancja dobrej pogody, egzotyka, przyzwoite plaże, a przy tym czysto, z dobrą służbą medyczną w razie problemów zdrowotnych. Powinna być zadowolona.

Autor:  Kothson [ 09 Lis 2023 14:53 ]
Temat postu:  Re: Dubaj na święta

Pogoda zimą w ZEA jest idealna, to fakt. Słońce muska, ale nie praży. Mam "jasną" karnację, a w Dubaju w grudniu czy styczniu przesiadywałem na plaży praktycznie od rana do wieczora.

Jeżeli chodzi o "egzotykę" to niestety słaby strzał. No chyba, że dla kogoś drapacze chmur, smog i średnie plaże są synonimem egzotyki.

Autor:  miriam [ 09 Lis 2023 15:06 ]
Temat postu:  Re: Dubaj na święta

@Kothson Dla starszej pani, która zna tylko kraje europejskie moim zdaniem będzie jak na pierwszy raz wystarczająco egzotycznie ;)

Autor:  Kothson [ 09 Lis 2023 15:15 ]
Temat postu:  Re: Dubaj na święta

W Sosnowcu też jest inaczej niż w innych miastach, co nie znaczy, że jest egzotycznie.

Mimo wszystko polecam Wyspy Kanaryjskie. Pogoda jak na zamówienie, natura, pyszne jedzenie w cenach zbliżonych do tych w Polsce (a czasami i niższych). Spokój, którego nie znajdzie się w ZEA.

Autor:  Anonymous [ 09 Lis 2023 18:11 ]
Temat postu:  Re: Dubaj na święta

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich w grudniu jest kapryśna. Poza południową częścią Teneryfy gwarancja pogody jest bardzo średnia. Dni deszczowe, pochmurne, wietrzne trzeba mocno brać pod uwagę. Nie wspominam o temperaturach które w Dubaju w tym okresie to 25-30 stopniu. Wyspy Kanaryjskie rzeczywiście co do egzotyki mają bliżej do Sosnowca niż Dubaju. ;)

Autor:  Kothson [ 09 Lis 2023 18:26 ]
Temat postu:  Re: Dubaj na święta

Byłem zimą na Teneryfie przynajmniej 10 razy. Bluza przydaje się wyłącznie nad ranem (i to nie zawsze) lub podczas trekkingów (góry Anaga, Teide). Naturalnie opady się zdarzają o tej porze roku, jednak częściej jest to "kapuśniaczek" niż urwanie chmury.

W ZEA też byłem parę razy w grudniu i styczniu. Zdarzały się ulewy, gdzie praktycznie całe miasto było sparaliżowane. Pochmurne dni w tym okresie to również nie jest rzadkość.

Bez dwóch zdań można liczyć na lepszą pogodę w Dubaju, ale nie popadajmy w skrajności. Pogoda na Teneryfie podczas naszej zimy jest idealna, a ja osobiście wolę Teneryfę zimą, niż latem.

Autor:  Anonymous [ 10 Lis 2023 01:09 ]
Temat postu:  Re: Dubaj na święta

@Kothson Teneryfa daje radę z pogodą, ale już Fuertaventura czy Lanzarote w zimie to trzeba dobrze trafić i te wyspy miałem na myśli. Miałem nawet wrażenie, że klimat w zimie tam jest zbliżony do Andaluzji o tej porze roku, a tu można dużo taniej dolecieć.

Autor:  pawfazi [ 10 Lis 2023 19:47 ]
Temat postu:  Re: Dubaj na święta

@jaras724 pogoda na święta jest ok. Zakładam że sprawdzałeś ceny hoteli, które w tym czasie są dość wysokie i potrafią zaskoczyć.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/