Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188

a także poście @piotrkr

viewtopic.php?f=181&p=1718879#p1718879


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4246 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188 ... 213  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#3681 PostWysłany: 08 Kwi 2024 20:55 

Rejestracja: 22 Gru 2022
Posty: 227
HON fly4free
@dajkamienia w Pekao S.A. też jest Visa Debit walutowa do konta przekorzystnego
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
#3682 PostWysłany: 08 Kwi 2024 22:18 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 790
niebieski
skrzat napisał(a):
@dajkamienia
Z ciekawości... gdzie nie działa karta Revoluta? Masz na myśli na pokładzie niektórych linii, które sobie ubzdurały, że nie akceptują revoluta, mimo, że zadziałałby, gdyby go w ogóle użyli?

Zimbabwe: viewtopic.php?p=1678365#p1678365
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#3683 PostWysłany: 16 Kwi 2024 19:57 

Rejestracja: 28 Wrz 2017
Posty: 9
Cześć.
Czy ktoś z was korzystał z oferty ubezpieczenia przy karcie kredytowej Mastercard Gold?
Na czym polega ochrona przez 62 dni. Czy wyjeżdżając np. 4 razy w roku na tydzień za każdym razem będę objęty ochrona, czy tylko raz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#3684 PostWysłany: 16 Kwi 2024 20:01 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 3660
złoty
@swistaqos Odpowiedź znajdziesz w OWU. Zazwyczaj chodzi o długość jednej podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#3685 PostWysłany: 17 Kwi 2024 14:49 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 3039
złoty
Nowe karty Maxima rozliczane po kursie organizacji w Credit Agricole ;)
https://www.credit-agricole.pl/klienci- ... owa-maxima
Góra
 Profil Relacje PM off
seal lubi ten post.
 
      
Offline
#3686 PostWysłany: 17 Kwi 2024 14:57 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2777
Loty: 291
Kilometry: 621 848
Krajów: 46 / 21.5%
złoty
@lluukk: no więc coś się zainteresowałem - w pakiecie droższym 19zł/mc ubezpieczenie podróżne - suma koszty leczenia (na całym świecie z wyjątkami) - 50ooo PLN - nie wiem czy śmiać się czy płakać ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#3687 PostWysłany: 17 Kwi 2024 15:01 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 3039
złoty
@seal myślisz, że dlaczego na końcu wpisu wstawiłem " ;) "
Góra
 Profil Relacje PM off
seal lubi ten post.
 
      
Offline
#3688 PostWysłany: 20 Kwi 2024 09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2014
Posty: 276
Loty: 152
Kilometry: 390 894
Krajów: 43 / 20.1%
niebieski
Może już było, ale wrzucam. 0 zł w AloraBanku za kartę mastercard world elite.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#3689 PostWysłany: 20 Kwi 2024 09:34 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 3039
złoty
@farciarz - czy ja dobrze widzę, że ubezpieczenie kosztów leczenia to 100k EUR? To chyba najniższe jakie widziałem w kartach WE / Infinite. I nie ma też ubezpieczenia wkładu własnego w aucie z wypożyczalni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#3690 PostWysłany: 20 Kwi 2024 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2014
Posty: 276
Loty: 152
Kilometry: 390 894
Krajów: 43 / 20.1%
niebieski
Nie zagłębiałem się w ubezpieczenia. Mnie zależy na salonikach, aktualnie nie mam możliwości wejść a przede mną sporo lotów. Tam więc w takim aspekcie szukałem karty. Jest jakaś teraz lepsza opcja ? Z góry dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#3691 PostWysłany: 20 Kwi 2024 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 798
niebieski
Jak rozumiem chodzi o Alior Bank i aktualną promocję 0 zł za wydanie karty.

Samo prowadzenie to z kolei:
- 0 zł pod warunkiem wykonania transakcji na łączną kwotę min. 120000 zł w ciągu 12 miesięcy),
- 500 zł (pod warunkiem wykonania transakcji na łączną kwotę min. 60000 zł w ciągu ostatnich 12 miesięcy)
- 890 zł
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#3692 PostWysłany: 20 Kwi 2024 10:48 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 5733
złoty
farciarz napisał(a):
Może już było, ale wrzucam. 0 zł w AloraBanku za kartę mastercard world elite.

Mały szczegół, ale arcyważny
Kod:
1 mln zł w aktywach finansowych lub 500 tyś w produktach inwestycyjnych


Jak spełniasz warunki uderzaj do ING
Te kk mają tu swój osobny temat
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#3693 PostWysłany: 20 Kwi 2024 12:21 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 3039
złoty
farciarz napisał(a):
Nie zagłębiałem się w ubezpieczenia. Mnie zależy na salonikach, aktualnie nie mam możliwości wejść a przede mną sporo lotów. Tam więc w takim aspekcie szukałem karty. Jest jakaś teraz lepsza opcja ? Z góry dzięki.

Chyba Infinite z PKO by mogła konkurować - wydanie 0zł - zwolnienie z opłaty za kolejny rok przy 132k obrotu i "ciut" ;) wyższa kwota ubezpieczenia 30mln PLN i ubezpieczenie wkładu własnego w aucie z wypożyczalni i... polecam poczytać o niej wątek na forum.
Ale jak napisał @dg72 jeśli spełniasz w/w warunek to ING też b.dobra!
Góra
 Profil Relacje PM off
farciarz lubi ten post.
 
      
Offline
#3694 PostWysłany: 21 Kwi 2024 12:06 

Rejestracja: 08 Lis 2023
Posty: 48
Loty: 14
Kilometry: 22 068
Krajów: 5 / 2.3%
Hej, korzysta tutaj ktoś z karty Visa Świat? sprawdzacie po podróży czy wszystko się zgadza? ja dopiero zaczynam korzystać i sprawdzam i nie do końca mi się te przeliczanie kursów zgadza np. płaciłem 18 kwietnia 35 EUR za bilet kupiony online, podałem dane karty i przeliczyło mi do 160,98 PLN a na stronie Visa taki wynik (załącznik)

Poza tym, chciałem wypłacić gotówkę w bankomacie ale zapomniałem PINu, patrze na wyciąg a tu pobrane 5 zł za sprawdzenie salda, zapytałem na czacie czy można sprawdzić saldo bez podania PINu pani odpisała - NIE - reklamacja zgłoszona.

Załączniki:
Zrzut ekranu z 2024-04-21 12-01-18.png
Zrzut ekranu z 2024-04-21 12-01-18.png [ 79.97 KiB | Obejrzany 2486 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#3695 PostWysłany: 21 Kwi 2024 12:42 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 1069
@SamWPodrozy

Bardzo ciekawe przypadki opisałeś. Ws. przeliczeń też zgłoś reklamację, choć tu mógł pojawić się jakiś narzut operatora terminala (DCC). Warto to wyjaśnić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#3696 PostWysłany: 21 Kwi 2024 16:09 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 1449
Loty: 6
Kilometry: 12 016
Krajów: 4 / 1.9%
niebieski
SamWPodrozy napisał(a):
nie do końca mi się te przeliczanie kursów zgadza


Możliwe, że biorą kurs z innego dnia, np. dzień wcześniej
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#3697 PostWysłany: 21 Kwi 2024 16:42 

Rejestracja: 08 Lis 2023
Posty: 48
Loty: 14
Kilometry: 22 068
Krajów: 5 / 2.3%
Pisałem z panią na czacie i mi napisała, że transakcja nie została jeszcze rozliczona a kurs jest brany z dnia w którym transakcja będzie rozliczona, czyli jak dziś 35 EUR = 150 PLN a rozliczą za tydzień, gdzie wtedy będzie 200 PLN to wezmą 200 PLN .... i to mnie zaskoczyło szczerze mówić. Jutro zadzwonią dopytać bo coś mi tu nie gra....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#3698 PostWysłany: 21 Kwi 2024 17:08 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 1069
@SamWPodrozy Jeśli to tylko blokada, to różnica nie jest zaskoczeniem. mBank od zawsze blokadę zakłada na kwotę o 5% wyższą (chyba kiedyś taka była prowizja) od aktualnego kursu w chwili transakcji.

Jeśli z rozliczeniem jest tak jak piszesz, to na dwoje babka wróżyła, bo raz kurs spadnie i się zyska, raz wzrośnie i się straci, wyjdzie na zero.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#3699 PostWysłany: 21 Kwi 2024 19:36 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 649
niebieski
Jeżeli mBank rozlicza transakcje po kursie z dnia rozliczenia to kolejny dowód na to, że ten bank stacza się na dno. W większości cywilizowanych banków już od jakiegoś czasu stosowane są kursy z dnia płatności, a nie rozliczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#3700 PostWysłany: 21 Kwi 2024 21:49 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 369
Loty: 88
Kilometry: 221 788
Krajów: 32 / 15.0%
niebieski
SamWPodrozy napisał(a):
Hej, korzysta tutaj ktoś z karty Visa Świat? sprawdzacie po podróży czy wszystko się zgadza? ja dopiero zaczynam korzystać i sprawdzam i nie do końca mi się te przeliczanie kursów zgadza np. płaciłem 18 kwietnia 35 EUR za bilet kupiony online, podałem dane karty i przeliczyło mi do 160,98 PLN a na stronie Visa taki wynik (załącznik)

Poza tym, chciałem wypłacić gotówkę w bankomacie ale zapomniałem PINu, patrze na wyciąg a tu pobrane 5 zł za sprawdzenie salda, zapytałem na czacie czy można sprawdzić saldo bez podania PINu pani odpisała - NIE - reklamacja zgłoszona.


Sprawdziłem u siebie i wydaje się, że musiało Ci doliczyć jakąś prowizję przy płatności, u mnie wszystko po kursie z dnia transakcji, identyczne kwoty jak w kalkulatorze Visy. Zarówno EUR jak i TND, AZN już dalej mi się nie chciało sprawdzać. Nawet miałem coś księgowane 6 dni po zapłacie, ale też kurs z dnia płatności zgodny z Visa.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4246 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188 ... 213  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group