Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2271 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 114  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#801 PostWysłany: 21 Lip 2023 19:40 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 910
Loty: 209
Kilometry: 711 502
Krajów: 51 / 23.8%
niebieski
@PawelSz
Zbudowano nie tylko ten jeden tunel w Świnoujściu. 9 lat temu w Ząbkach k. Warszawy też zbudowano piękny tunel (dla ruchu lokalnego) a wcześniej przez lata funkcjonował przejazd przez tory (linia z Tłuszcza, Małkini przez Wołomin do Warszawy Wileńskiej) z zaporami, co generowało spore spiętrzenia pojazdów. Rzadko tamtędy przejeżdżam ale odnoszę wrażenie, że tunel sprawdza się.
Jeśli chodzi o korzystanie przez nas, forumowych podróżników z nowego lotniska imienia Solidarności - Baranów (nie sugeruję czytać tego szybko, bez spacji :D), to skoro mają zamknąć Okęcie, to nie będzie wyjścia i trzeba będzie jeździć do Baranowa o ile ktoś nie chce podróżować pociągiem, samochodem lub siedzieć w domu. Przy tym, co jasne, nie ma sensu obrażać się i na siłę nie korzystać, bo i po co?
Niezbędnych jest wiele inwestycji dotyczących transportu: np. obwodnice miast, nie tylko ekspresowa droga S2 i nowy most na południu Warszawy ale też obwodnice dużych miast powiatowych a byłych wojewódzkich chociażby. A nowe wielkie lotnisko podlane ideologią dumy narodowej czy imposybilizmu? Może...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN
Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪 Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#802 PostWysłany: 21 Lip 2023 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2023
Posty: 109
Loty: 24
Kilometry: 10 447
Krajów: 5 / 2.3%
Jeśli już podjęto polityczną decyzję by likwidować Okęcie zaraz po otwarciu CPK to znaczy jedno. CPK nie ma sensu i tylko przymusem (likwidacją alternatywnych lotnisk) można ściągnąć do tego lotniska pasażerów, a pomysłodawcy tego monstrum mają tego świadomość.
Wobec powyższego jedyne co to można mieć nadzieję, że to lotnisko nie powstanie lub powstanie jak najpóźniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#803 PostWysłany: 21 Lip 2023 20:35 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1868
niebieski
Zastanawiam się z czego wynika to, że duża grupa ludzi czerpie dumę narodową z metrów sześciennych wylanego betonu oraz ton przerzuconej ziemi.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
DMW uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#804 PostWysłany: 21 Lip 2023 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 3028
Loty: 901
Kilometry: 809 273
Krajów: 25 / 11.7%
niebieski
Na razie to raczej tony papieru i obrazki. Jak już będzie fizycznie stało to będzie się można zastanawiać w kwestii dumy.
Przy czym znajomi Niemcy jakoś specjalnie ze swojego nowego lotniska w Berlinie, oraz sposobu w jakiś powstawało to nie są dumni. Ale my ich podobno nie lubimy wiec pewnie na przekór - będziemy bardzo dumni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#805 PostWysłany: 22 Lip 2023 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 5597
platynowy
Ale do czego zmiarzasz i nad czym dywagujesz, bo mozna odniesc wrazenie, ze jestes za CPK, bo trzeba... zrobic nie/planowany remont na Okeciu...
QbaqBA napisał(a):
...Ja nie pisałem o budynkach.
...To był planowany remont? Wiesz czemu jest robiony?
Jak tam budowa nowych speed taxiwayów i innych dróg do kołowania?
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#806 PostWysłany: 22 Lip 2023 19:33 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 1151
niebieski
Nie no Okęcie już stare, psuje się trzeba zbudować nowe lotnisko na miarę naszych czasów, będziemy dumni. Prawda jakie to proste i logiczne :lol:
Na razie dumni z nowego lotniska są mieszkańcy okolicy, część sprzedała ziemię, ktoś nie dostał kasy a ma się wyprowadzić, wykup działem wzorcowo idzie ;)
https://tvn24.pl/go/programy,7/czarno-n ... 23,1106470

Następni w kolejce do bycia dumnymi są mieszkańcy Warszawy, którym czas dojazdu na lotnisko "nieco" się wydłuży. Ale co tam, kto musi poleci. Więcej czasu na bycie dumnymi z CPK będą mieli latający z Modlina, Pyrzowic, Poznania, Bydgoszczy i jeszcze paru lokalnych lotnisk, które w najlepszym przypadku ulegną "radomizacji", w gorszym okażą się podobnie jak Okęcie "zepsute". Nie po to buduje się piękne, nowe lotnisko, żeby podróżni wybierali jakieś kurniki w okolicy :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#807 PostWysłany: 23 Lip 2023 10:58 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 846
niebieski
jaco027 napisał(a):
mozna odniesc wrazenie, ze jestes za CPK, bo trzeba... zrobic nie/planowany remont na Okeciu...


A która część mojej wypowiedzi pozwoliła Ci na wyciągnięcie takiego wniosku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#808 PostWysłany: 23 Lip 2023 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 178
Loty: 144
Kilometry: 178 010
Krajów: 40 / 18.7%
niebieski
PawelSz napisał(a):
Intryguje mnie (i jednocześnie smuci) to naśmiewanie się z CPK. Czemu to służy ?
Wreszcie skończono z polityką imposybilizmu wg. której jedynymi potrzebami Polaków były grill i ciepła wody w kranie.

Mamy tunel pod Świną, Kanał Żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną, powstaje CPK, dobrze się dzieje !
Osobiście jestem z tych przedsięwzięć dumny (jak zresztą ze wszystkiego, co służy Polsce). Bo te wszystkie inwestycje były/są potrzebne.

Nie rozumiem więc, skąd taki hejt, zwłaszcza tutaj, na forum podróżniczym ?
Przecież większość z nas będzie z CPK korzystać ! Oby jak najszybciej i jak najczęściej, czego wszystkim Forumowiczom życzę :) !

Paweł
A czy jesteś również dumny z lotnisk w Łodzi, Modlinie, Radomiu i co Twoim zdaniem po otwarciu CPK powinno się z nimi stać?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#809 PostWysłany: 23 Lip 2023 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 5942
Loty: 767
Kilometry: 1 121 244
Krajów: 83 / 38.8%
HON fly4free
@PawelSz

Mamy też tony śmieci zewsząd, które utylizuje się metodą na pożar z nieznanymi skutkami dla środowiska (w tym ludzi), wymierające rzeki i jeszcze parę innych, pewnie większych problemów

Jakoś państwo o tym nie pomyślało a problem chyba nasil się w ostatnich latach
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#810 PostWysłany: 23 Lip 2023 19:19 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 476
niebieski
@pabien raczej nie na temat, chyba że chciałeś luźno nawiązać do wsparcia CPK w zakupie kolejnego wozu ratowniczo-gaśniczego.
https://www.cpk.pl/pl/aktualnosci-2/cpk ... w-habitach

Statystyki pokazują spadki liczby pożarów składowisk odpadów.
https://stat.gov.pl/files/gfx/portalinf ... a_2022.pdf
Image
_________________
Patron Radio WNET
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#811 PostWysłany: 23 Lip 2023 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 5942
Loty: 767
Kilometry: 1 121 244
Krajów: 83 / 38.8%
HON fly4free
Grzenio1970 napisał(a):

Statystyki pokazują spadki liczby pożarów składowisk odpadów.


Jako zwolennik CPK powinieneś jednak być zlwyznawcą teorii, że nie liczy się ilość tylko jakość
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#812 PostWysłany: 23 Lip 2023 19:30 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 476
niebieski
@pabien, poproszę o jeden wpis, w którym występuję jako zwolennik lotniska. Nie znajdziesz. Istnieje wyłącznie moje mocne wsparcie dla KDP.
_________________
Patron Radio WNET
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#813 PostWysłany: 23 Lip 2023 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 5942
Loty: 767
Kilometry: 1 121 244
Krajów: 83 / 38.8%
HON fly4free
KDP to przecież jeszcze większą mrzonka i bezsensowne marnotrawienie lasu ma coś co nie powstanie.

Kaman, jeździsz po Polsce koleją? Przecież PKP nawet nie potrafi doprowadzić do tego, żeby nasze EIP się nie spóźniały!

To pierwsze. A drugie do KDP w sytuacji w której transport lokalny w większej części Polski leży i kwiczy - tu jesteśmy na poziomie poniżej Poradziecki - będzie kolejnym czynnikiem wykluczającym

Musisz sobie uzmysłowić, że projekt CPK, jako całość, to jest powtórzenie planowania z czasów PRL z mechanizmem do wyciągania gigantycznej kasy przez krewnych i znajomych królika (tu skala jest dużo większa niż PRL, zresztą i projekt wiekszy)

A czym zakończyły się inwestycje PRL-u wszyscy wiemy. To samo nas czeka w nieodległej przyszłości i chyba nie ma wielkiej nadziei na ratunek
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#814 PostWysłany: 23 Lip 2023 20:02 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 476
niebieski
Może wiesz lepiej, że nie ma szans na realizację KDP pomimo projektowego zintegrowania z TEN-T.
https://serwisy.gazetaprawna.pl/transpo ... raina.html

Jednak liczę, że dojdzie do realizacji, podobnie jak mojego ulubionego przykładu czyli EJ, która już dawno miała świecić.
_________________
Patron Radio WNET
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#815 PostWysłany: 23 Lip 2023 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 5942
Loty: 767
Kilometry: 1 121 244
Krajów: 83 / 38.8%
HON fly4free
Przecież to czysto techniczny zabieg. Polska zgłosiła, że korytarz taki będzie przebiegać tuż inny tam. To zupełnie nic nie wnosi - chodzi tylko o możliwość uzyskania finansowania z Funduszu Spójności czy jak tam on się teraz nazywa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#816 PostWysłany: 23 Lip 2023 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 539
Loty: 307
Kilometry: 346 034
Krajów: 23 / 10.8%
niebieski
kumkwat_kwiat napisał(a):
Zastanawiam się z czego wynika to, że duża grupa ludzi czerpie dumę narodową z metrów sześciennych wylanego betonu oraz ton przerzuconej ziemi.

Najbardziej dumni są Ci, którzy nigdy z tego lotniska nie skorzystają...
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Belgia*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niderlandy*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#817 PostWysłany: 23 Lip 2023 21:15 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3731
Loty: 40
Kilometry: 97 863
Krajów: 11 / 5.1%
srebrny
Na. Tvp2 leci MIŚ

Wyslane z telefonu przez Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#818 PostWysłany: 23 Lip 2023 21:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26066
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
A na Polsat Sport finał Polska - USA
Góra
 Profil Relacje PM off
maginiak lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#819 PostWysłany: 24 Lip 2023 09:57 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 1151
niebieski
PKP... pamiętam jak parę ładnych lat temu (w sumie chyba kilkanaście) leciałem z Kula Lumpur. Podjechaliśmy na dworzec kolejowy w centrum, tam dokonaliśmy odprawy lotniskowej, łącznie z nadaniem bagażu. Z boardingami, kabinówkami, w jakieś pół godzinki szybką koleją te 60-70 km przejechaliśmy, fakt że było trochę drożej niż taxi. Pociąg kursuje co 15-30 minut. Wyobrażacie sobie coś takiego na Centralnym? W zasadzie od paru lat jeżdżą jakieś pociągi na Okęcie ;)

Domyślam się, że dla PKP to opowieść o żelaznym wilku.

Ps. Na trasie do Wiskitek pewnie trafi się jakaś Włoszczowa i nici z bezpośredniego połączenia :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: CPK
#820 PostWysłany: 24 Lip 2023 10:29 

PKP... Nie, nie będę nic pisał, bo śmianie się z niepełnosprawnych jest niemoralne i niekulturalne. ;)

Jeśli chodzi o KDP, to do tej pory nikt mi nie wytłumaczył dlaczego każdy Polak chcący przemieścić się z punktu A do punktu B ma wylądować nad Pisią Tuczną. Nawet prosiłem mojego posła o interpelację - też nie uzyskał odpowiedzi. :D

Maktravel napisał(a):
kumkwat_kwiat napisał(a):
Zastanawiam się z czego wynika to, że duża grupa ludzi czerpie dumę narodową z metrów sześciennych wylanego betonu oraz ton przerzuconej ziemi.

Najbardziej dumni są Ci, którzy nigdy z tego lotniska nie skorzystają...


W ten weekend miałem wątpliwą przyjemność rozmawiać z osobą zaczadzoną Kurwizją. Że CPK jest potrzebne Polsce jak woda i tlen, bo Okęcie się dusi, a Modlin to nawet nie wiadomo czy jest polski. Okazało się, że osoba ta... w życiu nie leciała samolotem, ani nawet nie odprowadzała kogoś lecącego, czyli nigdy w życiu nie była na Okęciu i w Modlinie. I w ten sposób Horała i s-ka mogą zbierać podatki od naiwnych na swoją pensję - nie trzeba sprzedać realnych planów, wystarczy wcisnąć bajeczkę o przerwaniu polityki imposybilizmu. To jest dokładnie ten sam mechanizm, który wdraża każda dyktatura: niech się gawiedź cieszy, że my najlepsze na świecie, to przynajmniej nie będzie się interesowała tym, że w sklepach drożyzna.

Miś... To komedia, tak, ale to właśnie w Misiu jest najlepsze, na poważnie, podsumowanie tego, co się dzieje:

Cytuj:
Ryszard: Powiedz mi, po co jest ten miś?
Hochwander: Właśnie po co?
Ryszard: Otóż to, nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji – który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu, i co się wtedy zrobi?
Hochwander: Protokół zniszczenia...
Ryszard: Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach.
Góra
 PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2271 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 114  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group