| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Budapeszt budapeszt,1229,11361 | Strona 17 z 31 |
| Autor: | zbyhu [ 11 Gru 2012 21:48 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
alberthus napisał(a): jakim autobusem (w miarę tanim, więc eurolines odpada) można dostać się z PL (Łódź, Katowice, Kraków) do Budapesztu? Póki co znalazłem tylko http://www.orangeways.com/en, ale może są jeszcze inne linie i z innych miast niż Krk. Jest jeszcze volanbusz (http://www.volanbusz.hu/en/), też z Krakowa. Wychodzi taniej niż orangeways czasami. | |
| Autor: | jajacekk [ 12 Gru 2012 09:41 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
W Budapeszcie mamy rezerwacje na Kőbánya-Kispest w hotelu Chesscom - Bartók Béla utca 5. Za 2 noce za pokój 3 osobowy bez łazienki płacimy 190pln. Czy zna ktoś to miejsce? Uważam, że to dobre miejsce, bo to przystanek gdzie przesiadamy się z Autobusu 200E z lotniska na metro niebieskie do centrum. Proszę opinie. | |
| Autor: | foer [ 12 Gru 2012 11:05 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
jajacekk napisał(a): W Budapeszcie mamy rezerwacje na Kőbánya-Kispest w hotelu Chesscom - Bartók Béla utca 5. Za 2 noce za pokój 3 osobowy bez łazienki płacimy 190pln. Czy zna ktoś to miejsce? Uważam, że to dobre miejsce, bo to przystanek gdzie przesiadamy się z Autobusu 200E z lotniska na metro niebieskie do centrum. Proszę opinie. Trochę daleko od centrum. Stracicie godzinę na dojazdy do hotelu (ok. 30 min w jedną stronę) Właśnie wróciłem z Budapesztu, nocowaliśmy w samym centrum, 200 m od Mostu Łańcuchowego w Zrinyi Guesthouse koszt za trójkę bez łazienki 27 euro za noc/pokój. Jeśli ktoś nastawia się na zwiedzanie Budapesztu nocą to trzeba brać pod uwagę że iluminacja zabytków, pomników i mostów jest wyłączana ok 24:00 (właśnie byliśmy już prawie na szczycie Wzgórza Gellerta gdy w Budapeszcie "zgasło" światło Dla wygrzania kości polecam Łaźnia Królewska (Király Fürdő) zabytkowa chyba XV w. mała kameralna łaźnia praktycznie nie odwiedzana przez turystów. Wbrew informacjom na niektórych stronach przez wszystkie dni tygodnia jest łaźnią koedukacyjną czynna od 9-21. Jeśli będziecie wychodzić przed 12:00 można z paragonem podejść do kasy w celu zwrotu części ceny biletu 1100 forint z 2300 zapłaconych przy wejściu. | |
| Autor: | winiar [ 12 Gru 2012 11:16 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
jajacekk napisał(a): W Budapeszcie mamy rezerwacje na Kőbánya-Kispest w hotelu Chesscom - Bartók Béla utca 5. Za 2 noce za pokój 3 osobowy bez łazienki płacimy 190pln. Czy zna ktoś to miejsce? Uważam, że to dobre miejsce, bo to przystanek gdzie przesiadamy się z Autobusu 200E z lotniska na metro niebieskie do centrum. Proszę opinie. Byłem tam 2 noce we wrześniu, jakkolwiek w 2 osobowym z łazienką. Świetna lokalizacja, wifi i telewizor w pokojach, ręczniki, mydło itp. Miałem ze śniadaniem - bardzo dobre i było z czego wybierać (szwedzki stół), za taką rozpustę 315zł zapłaciłem. A pamiętaj, że przechodzi się przez centrum handlowe nad ulicą do metra (jakieś 25min do centrum) i pętli autobusowej. W samym centrum jest Tesco, więc można w żarcie się zaopatrzyć. | |
| Autor: | smkmx [ 12 Gru 2012 11:53 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Jest jeszcze nasz Eurolines, które ma ceny zbliżone do OrangeWays. www.eurolines-polska.pl zbyhu napisał(a): alberthus napisał(a): jakim autobusem (w miarę tanim, więc eurolines odpada) można dostać się z PL (Łódź, Katowice, Kraków) do Budapesztu? Póki co znalazłem tylko http://www.orangeways.com/en, ale może są jeszcze inne linie i z innych miast niż Krk. Jest jeszcze volanbusz (http://www.volanbusz.hu/en/), też z Krakowa. Wychodzi taniej niż orangeways czasami. | |
| Autor: | jajacekk [ 12 Gru 2012 13:04 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Dziękuję za opinie. To, że stracę pól godziny na dojazd do centrum w jedną stronę nie ma znaczenia. Ten czas zyskam gdy będę jechać na lotnisko. A Budapeszt jest tylko miastem przelotowym w podróży do i z Izraela. I jeszcze jedno pytanie;na bilet 24 godzinny można korzystać z kolejki zębatej, ale czy chodzi o kolejkę na wzgórze Gelerta? | |
| Autor: | skok [ 12 Gru 2012 13:22 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
jajacekk napisał(a): I jeszcze jedno pytanie;na bilet 24 godzinny można korzystać z kolejki zębatej, ale czy chodzi o kolejkę na wzgórze Gelerta? Z kolejki zębatej ale tylko "tramwaju nr 60" z Városmajor (ok. kilometra na zachód od pl. Kálmána Szélla, poprzednio Moskiewskiego) na Górę Széchenyi’ego (cała trasa) - dolna stacja kolejki dziecięcej (Gyermekvasut, płatna osobno 700 HUF), natomiast z kolejki Siklo (na Wzgórze Zamkowe, coś w podobie do tej w Bergamo) już nie, kosztuje ona chyba 900 HUF w jedną stronę (nie korzystaliśmy bo akurat była przerwa techniczna). Na Górę Gellerta nie ma żadnej kolejki wchodzisz z buta. | |
| Autor: | jajacekk [ 12 Gru 2012 13:25 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
dziękuję | |
| Autor: | KubaRzeszow [ 15 Gru 2012 17:01 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Pytanie do tych co byli juz w Budapeszcie : ile kasy braliscie na kazdy dzien pobytu po odliczeniu kosztow noclegow ? | |
| Autor: | schron [ 15 Gru 2012 17:53 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Tak jakbyś do Warszawy pojechał Przy tej pogodzie nie możesz pominąć wejścia do 2 jaskiń i zwiedzenia Labiryntu | |
| Autor: | KubaRzeszow [ 15 Gru 2012 18:08 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Czyli 5000 HUF/dzien bez transportu wystarczy ? Pytam bo bede tydzien w tym planuje jednodniowke do Belgradu i musze skalkulowac | |
| Autor: | Maciek25 [ 15 Gru 2012 20:08 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Tak wystarczy, podobnie jak wystarczy 4000 czy 3000. Nie ma jakiejś reguly ile trzeba miec pieniędzy bo to tak naprawdę wszystko zalezy od tego co chcesz kupic, co chcesz zobaczy i ile CHCESZ wydać. Ja nie chcesz wydawać to i 1000 starczy, jak nie zamierzasz oszczędzać to 15000 będzie za mało. | |
| Autor: | ar25 [ 17 Gru 2012 23:26 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Witam, Chciałbym się upewnić czy rzeczywiście odbywają się rejsy statkiem po Dunaju obsługiwane przez BKV (sezon zimowy) i czy bilet całodzienny grupowy na komunikację miejską jest wystarczający aby w tym rejsie uczestniczyć. "schron" w poprzednich postach wspominał o alternatywnym labiryncie na Wzgórzu Zamkowym, nie rozumiem dlaczego jego lokalizacja (uri utca 9) pokrywa się z Labiryntem, który jest ponoć zamknięty. Pozdrawiam | |
| Autor: | skok [ 17 Gru 2012 23:55 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
ar25 napisał(a): Witam, Chciałbym się upewnić czy rzeczywiście odbywają się rejsy statkiem po Dunaju obsługiwane przez BKV (sezon zimowy) i czy bilet całodzienny grupowy na komunikację miejską jest wystarczający aby w tym rejsie uczestniczyć. Płynęliśmy 3-go grudnia i wszystko było ok. Rejs był bardzo kameralny tzn. nasza dwójka i dwóch gości z obsługi | |
| Autor: | konahu [ 18 Gru 2012 00:06 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
KubaRzeszow napisał(a): Pytanie do tych co byli juz w Budapeszcie : ile kasy braliscie na kazdy dzien pobytu po odliczeniu kosztow noclegow ? Ja ostatnio (ost weekend listopada) miałem 10000f. Starczyło na bilety, pizze, kilka win, dwa kluby i masę pamiątek | |
| Autor: | k_voyage [ 19 Gru 2012 00:49 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Jesli ktoś płynął pod Dunaju, to mam pytanie jak często kursują stateczki i jaka jest cena rejsu, gdzie najlepiej wsiąść | |
| Autor: | kliper [ 20 Gru 2012 15:22 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Właśnie dostałem informacje, że od 1 stycznia 2013 bilety do Parlamentu nie będą już darmowe dla obywateli Unii Europejskiej. Cytuj: Dear Visitor, we have received your application for visiting the Hungarian Parliament. We would like to inform you, that the systems of application and the cost of tickets have changed from 1st January 2013, as it is presented below: The admission fee of the Parliament from 1st January 2013: Adult ticket: 3500 HUF/person Student ticket: 1750 HUF/person Adult ticket for the citizens of the EU: 1750 HUF/person Student ticket for the citizens of the EU: 875 HUF/person It is only possible to buy tickets online on this webpage: http://www.jegymester.hu/eng/PlaceInfo/480000/Parlament Please read the information on this website concerning the new conditions of visiting the Parliament. We do hope that with the new system of application we can meet our visitors' requirements more easily and flexible. We are looking forward to seeing you in the Parliament. W sumie ok. 25 zł za osobę dorosłą to dość duży skok jeśli by wziąć pod uwagę, że do tej pory było 0 zł. Ale wydaje mi się (po zdjęciach), że warto... W każdym razie ja chyba odżałuje tę kasę... | |
| Autor: | izabellash [ 20 Gru 2012 16:37 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
k_voyage napisał(a): Jesli ktoś płynął pod Dunaju, to mam pytanie jak często kursują stateczki i jaka jest cena rejsu, gdzie najlepiej wsiąść to zależy czego oczekujesz ja wybrałam rejs turystyczny - zaletą jest to, że dostajesz słuchawki i możesz sobie posłuchać polskiego nagrania o historii miasta, zsynchronizowanego z tym, co akurat widzisz za oknem; wadą jest cena, zapłaciliśmy 3000 HUF za dorosłego na ulicach znajdziesz sporo punktów informacji turystycznej i w każdym, podejrzewam, będzie taki rejs dostępny, często w pakiecie z tripem autobusem turystycznym lub obiadem z tego co wiem, po Dunaju kursują też tramwaje wodne, sporo tańsze, ale nie miałam okazji skorzystać; przeszukaj forum, bo zdaje się, ktoś tu nawet podał rozkład jazdy dla nich | |
| Autor: | jajacekk [ 20 Gru 2012 17:17 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
Od Nowego Roku wszyscy płacimy za zwiedzanie parlamentu węgierskiego Niestety dzisiaj dostałem taki mail do nich. "Szanowni Państwo, otrzymaliśmy aplikację na zwiedzanie parlamentu węgierskiego. Pragniemy poinformować, że systemy aplikacji i kosztów biletów uległy zmianie od 1 stycznia 2013 r., jak to przedstawiono poniżej: Opłata za wstęp do Parlamentu z dniem 1 stycznia 2013 r.: Bilet dla dorosłych: 3500 HUF / osoba Bilety studenckie: 1750 HUF / osoba Bilet dla dorosłych dla obywateli UE: 1750 HUF / osoba Bilet uczniowski dla obywateli UE: 875 HUF / osoba Jest to możliwe tylko kupić bilety online na tej stronie: http://www.jegymester.hu/eng/PlaceInfo/480000/Parlament Proszę zapoznać się z informacjami na tej stronie dotyczące nowych warunków zwiedzania parlamentu. Mamy nadzieję, że z nowym systemem stosowania możemy sprostać wymaganiom naszych zwiedzających łatwiej i elastyczne. Cieszymy się na spotkanie z Państwem w Parlamencie. Best regards, Departament Turystyki" | |
| Autor: | konahu [ 20 Gru 2012 17:45 ] |
| Temat postu: | Re: Budapeszt |
W sumie ok. 25 zł za osobę dorosłą to dość duży skok jeśli by wziąć pod uwagę, że do tej pory było 0 zł. Ale wydaje mi się (po zdjęciach), że warto... W każdym razie ja chyba odżałuje tę kasę...[/quote] Samo zwiedzanie nie trwa długo. Parlament jest ok ale ja bym się nie skusił, gdybym musiał zapłacić 1750f (może dlatego, że już to widziałem?). | |
| Strona 17 z 31 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |