Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Brakuje mi..
brakuje-mi,222,168485
Strona 1 z 2

Autor:  oskiboski [ 04 Gru 2022 14:44 ]
Temat postu:  Brakuje mi..

Koniec roku, ostatnia szansa na dogrzewanie statusów. Duzo z nas lubi tez po prostu szukać i pomagać. Wzorem ft zachecam do isania czego potrzebujemy do jakiego statusu i ile mamy czasu i gotowki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Autor:  pabien [ 04 Gru 2022 15:05 ]
Temat postu:  Re: Brakuje mi..

7 nocy w sieci Hiltona, status Diamond, do końca roku, jak najtaniej, najchętniej pozbędę się punktów. 5 za punkty też OK, 2 chyba ogarnę

Autor:  oskiboski [ 04 Gru 2022 15:52 ]
Temat postu:  Re: Brakuje mi..

Hampton Świnoujscie po świętach i w sumie przed jest za 2 stówki. no chyba, że podpoznańskie zad.. to też za równo 200 pln. Jedyny hotel w PL za 10k to nadal hampton krk chociaż powinien się nazywać KBP :) Na leniwca masz day use po 170-190 w WAW

Autor:  marek2011 [ 04 Gru 2022 15:56 ]
Temat postu:  Re: Brakuje mi..

Skoro powstał temat to poszukuję w zasadzie dowolnych biletów DL i AA już przelecianych prywatnie w ostatnich miesiącach (mogą być krajowe w US albo międzynarodowe) o ile zostały zarezerwowane za cash (nie milowe) ; chodzi o pomoc organizacji non-profit z US zajmującej się promocją kultury polskiej w utrzymaniu konta firmowego w obu liniach, a w szczególności spełnienie wymogu rocznego min. pułapu wydanej kasy w danej linii (to w US jest warunek utrzymania członkostwa na kolejne lata). Zwykle nie było z tym problemu, ale w tym roku wróciły już przedpandemiczne progi, a jeszcze nie odrodziła się w pełni aktywność związana ze zwykłą działalnością, organizacją eventów itp., więc własnych przelotów było ciągle mniej niż wymagany pułap. Co ważne, wykorzystanie takiego biletu w tym celu nie ma żadnego wpływu na mile naliczane na indywidualne konto paxa w takim czy innym programie. Dzięki.

Autor:  batq [ 07 Gru 2022 12:27 ]
Temat postu:  Re: Brakuje mi..

Hej, brakuje mi 18K mil do Golda w tym roku. Szukam możliwości ich zdobycia, jestem otwarty na wszelkie opcje.

Autor:  hubson [ 07 Gru 2022 12:29 ]
Temat postu:  Re: Brakuje mi..

pabien napisał(a):
7 nocy w sieci Hiltona, status Diamond, do końca roku, jak najtaniej, najchętniej pozbędę się punktów. 5 za punkty też OK, 2 chyba ogarnę


Popatrz na daily use na Grzybowskiej i Reducie.

Autor:  nowhere [ 07 Gru 2022 14:28 ]
Temat postu:  Re: Brakuje mi..

Ja może trochę od innej strony, ale jeśli ktoś potrzebuje jakiejś Hiltonowej doby, to dobrze się składa, bo ja mogę odbyć nocleg. Więcej info na priv.

Autor:  p10tr [ 07 Gru 2022 22:00 ]
Temat postu:  Re: Brakuje mi..

Brakuje mi 9.8k mil statusowych do silvera lub 7 odcinków podróży. Jakiś low-cost pomysł na dobicie tego? Może mi składak wejdzie z LOTu (4 loty w round ticket) jeszcze w grudniu, ale na nic więcej nie liczę..

Autor:  Zeus [ 07 Gru 2022 22:04 ]
Temat postu:  Re: Brakuje mi..

KRK-BZG-KRK, powrót tym samym samolotem.

Autor:  p10tr [ 07 Gru 2022 22:06 ]
Temat postu:  Re: Brakuje mi..

:ugeek: że ja na to nie wpadłem. koszt śmieszny, nawet na wylot za parę dni. dzięki ! :!: :!:

Autor:  maciejs9 [ 08 Gru 2022 12:31 ]
Temat postu:  Re: Brakuje mi..

pabien napisał(a):
7 nocy w sieci Hiltona, status Diamond, do końca roku, jak najtaniej, najchętniej pozbędę się punktów. 5 za punkty też OK, 2 chyba ogarnę


7 nocy czy 14? Bo teraz jest promocja, że noc jest liczona x2 do końca roku.
Jeśli nie miałeś dużo rollover nights to pewnie bonus points za 30+ nocy też będziesz miał aktywne, więc można dość tanio ogarnąć noce w hamptonie krakowskim np.

5 nocy -> 40k punktów (night free) -> 5 nocy liczy się jako 10 nocy więc dodatkowo bonus punktowy 10k -> 30k punktów -> jeśli ustalimy checkout w tygodniu to jeszcze -2k -> Wychodzi 28k punktów za wbicie 10nocy do statusu (-250 można jeszcze zrobić za my benefit). Czyli jak ktoś kupił punkty w promocji wychodzi ~630zł za 10 nocy statusowych.

Autor:  jaco027 [ 08 Gru 2022 13:12 ]
Temat postu:  Re: Brakuje mi..

A na punkty w HH znowu jest promo. Do końca roku +100%. Standardowo 160k pkt za 800usd.

Autor:  marcin.krakow [ 11 Gru 2022 20:57 ]
Temat postu:  Re: Brakuje mi..

Jestem na granicy wylatania FTL, z moich amatorskich obliczeń wynika, że loty które mam w grudniu mogą wystarczyć ale nie muszą. Czy jest jakiś kalkulator online który pomoże to wyliczyć na podstawie trasy i klasy rezerwacji i posiadanego aktualnego statusu?

Autor:  SPLDER [ 11 Gru 2022 21:21 ]
Temat postu:  Re: Brakuje mi..

Uniwersaly to wheretocredit, można tam wprowadzić loty do kalkulatora. Dawniej był też na stronie M&M, ale nie wiem czy jeszcze jest.

Autor:  sko1czek [ 11 Gru 2022 22:15 ]
Temat postu:  Re: Brakuje mi..

Jest kalkulator na stronie M@M. Dla precyzyjnego wyliczenia mil trzeba zalogować się - wtedy policzy mile z bonusem należnym statusowi FTL czy SEN (25%). Nie dolicza natomiast sezonowych promocji, takich jak obecna - x 1.5 mil statusowych.
https://www.miles-and-more.com/de/en/ea ... lator.html

Autor:  maciejs9 [ 12 Gru 2022 11:34 ]
Temat postu:  Re: Brakuje mi..

https://travel-dealz.eu/tools/milesandm ... alculator/ , wpisuje się dane tak jak w przykładzie i bardzo wygodnie się go używa w przeciwieństwie do oficjalnego m&m.

Autor:  moss_LOT [ 12 Gru 2022 12:25 ]
Temat postu:  Re: Brakuje mi..

Kończy mi się Platinum (i zostanie Gold) w "All accor" oraz Diamond (i zostanie Platinum) w IHG. Da się jeszcze zrobić Status Match do innego programu lojalnościowego przed końcem roku, żeby utrzymać wysoki status w innych sieciach hotelowych?;)

Autor:  Darek M. [ 12 Gru 2022 12:48 ]
Temat postu:  Re: Brakuje mi..

Możesz do Hiltona:

What do I have to do to receive a Hilton Honors Status Match?
Submit your program and stay proof of another competitor loyalty program through our dedicated status match page: https://www.hiltonhonors.com/en_US/stat ... h/landing/. Once approved for Status Match, we will upgrade your status to Gold for 90 days.
Stay a minimum of 7 nights within your 90 day trial period, and we’ll upgrade your status to Gold.
Even better: if you complete an additional 5 nights (12 nights total) within your 90 day trial period, we’ll upgrade your status to Diamond

Autor:  Kalispell [ 12 Gru 2022 13:00 ]
Temat postu:  Re: Brakuje mi..

Best Western też zrobi status match
https://www.bestwestern.com/en_US/best-western-rewards/status-match.html

Autor:  marek2011 [ 12 Gru 2022 16:01 ]
Temat postu:  Re: Brakuje mi..

@marcin.krakow: podaj jakie masz loty (o ile nie tajemnica) to można zweryfikować wyliczenia na wszelki wypadek.

Strona 1 z 2 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/