| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Andaluzja andaluzja,1255,23890 | Strona 11 z 39 |
| Autor: | Maciej87 [ 27 Mar 2014 11:39 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Nie mogę niestety znaleźć tego przystanku Cr. Taraguilla. Możesz wrzucić screenshot z google maps? Na stronie przewoźnika też nie wyszukuje żadnego przystanku w tym mieście. | |
| Autor: | namteH [ 27 Mar 2014 12:23 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Maciej87 napisał(a): Nie mogę niestety znaleźć tego przystanku Cr. Taraguilla. Możesz wrzucić screenshot z google maps? Na stronie przewoźnika też nie wyszukuje żadnego przystanku w tym mieście. na moje oko to jest tu: https://maps.google.es/maps?hl=pl&ll=36 ... 3&t=m&z=18 | |
| Autor: | Aron [ 27 Mar 2014 12:53 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
https://www.google.pl/maps/dir/36.2144517,-5.4324286/36.2032691,-5.4206442/@36.2087591,-5.4306365,16z/data=!3m1!4b1!4m4!4m3!1m0!1m0!3e2 | |
| Autor: | mazzano [ 27 Mar 2014 13:34 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Pytanie dot. wypożyczalni samochodów. Na ile dni przed przylotem rezerwować auto? Im wcześniej, tym lepiej czy jest czasami, że np. na 7-10 dni przed są jakieś promocje? Ktoś korzystał z Malagacar i może polecić? | |
| Autor: | sranda [ 27 Mar 2014 14:12 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Ja korzystałem i nie było żadnych problemów. Lepiej rezerwować wcześniej, niż później, zwłaszcza, że i tak w momencie rezerwacji nic się nie płaci. Ja tak czekałem na lepsze ceny i zamiast 35 EUR, które były jeszcze w grudniu, zapłaciłem rezerwując w styczniu - 42 EUR za auto klasy C1 na tydzień... | |
| Autor: | Maciej87 [ 27 Mar 2014 16:48 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Dzięki za wskazówki odnośnie przystanku. Udało mi się znaleźć rozkład: http://siu.ctmcg.es/es/horarios_lineas_ ... hp?linea=4 Rozumiem, że bilet będzie można kupić normalnie u kierowcy? Domyślam się, że będzie to "parada solicitada". | |
| Autor: | k_k_s [ 02 Kwi 2014 12:52 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Jak zwykle z opóźnieniem ale niemalże w rocznicę wyjazdu udało mi się go w końcu spisać http://karoltp.geoblog.pl/podroz/22256/ ... -gibraltar Mam nadzieję, że relacja kogoś zainspiruje do odwiedzenia tej części Hiszpanii, było naprawdę genialnie. | |
| Autor: | Washington [ 09 Kwi 2014 11:53 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Hej, poszukuję aktualnych informacji na temat El Caminito del Rey - czy był tam ktoś w ostatnim czasie? Czy rozpoczęli już prace remontowe i via ferrata jest naprawdę zamknięta, czy tak "zamknięta" jak była do tej pory. W internecie są sprzeczne informacje na ten temat. Czy ktoś z Was chodził po samej via ferrata (na pewno było to możliwe jeszcze w maju zeszłego roku - kumpel na erasmusie to robił)? Jakieś wskazówki dojścia, gdzie wypożyczyć uprzęż, o co chodzi z tunelem kolejowym o którym pisały na forum i w necie osoby (kumpel mówił że przez żadne takie miejsce się nie przechodzi by wejść na górę), itd ogólnie wszelkie sugestie mile widziane. No i czy ktoś wie coś na temat dojazdów z/do El Chorro - czy tylko pociąg/samochód czy może też jakieś połączenie autobusowe istnieje i czy poza jednym pociągiem jest jakiś inny dojazd transportem publicznym z El Chorro do Rondy? (czyli innymi słowy - czy da się odwiedzić te dwa miejsca jednego dnia transportem publicznym - bo z tego co znalazłem to nie.. ew jest możliwość pociągiem najpierw do Rondy a potem wracając z przesiadką do El Chorro, ale ma się tylko 3h na miejscu) | |
| Autor: | bohdan [ 18 Kwi 2014 12:48 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Moja znajoma z Almerii twierdzi że Ściezka Króla jest obecnie zamknięta i ma być otwarta w połowie 2015 roku. | |
| Autor: | mazzano [ 22 Kwi 2014 13:06 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Lecę na tydzień do Andaluzji. Trasa lotnisko -> Torremolinos -> Mijas -> Gibraltar -> Kadyks -> Sevilla - > Malaga Wiem, że temat ma wiele stron, ale może ktoś podrzuci ciekawostki, gdzie po drodze warto się zatrzymać, gdzie zjeść itp? Jedziemy wzdłuż wybrzeża, całkowicie odpuszczam Granadę i Kordobę. Noclegi w Mijas, okolice Gibraltaru, okolice Kadyksu, Sevilla i Malaga. | |
| Autor: | sranda [ 22 Kwi 2014 13:23 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Odpuść Torremolinos, jeśli nie planujesz tam noclegu, nic tam nie ma. Na granicy Benalmadeny i Fuengiroli możesz wyjechać kolejką gonodolową na okoliczną górę. Jeśli będzie przejrzyste powietrze, widoki są rewelacyjne. W Fuengiroli warto zobaczyć zamek, w okolicach którego miała miejsce Bitwa pod Fuengirolą (jedna z niewielu bitew pomiędzy Polakami i Anglikami w historii). Marbella jest całkiem przyjemnym kurortem z ładnym parkiem i wieloma rezydencjami celebrytów. | |
| Autor: | mashacra [ 22 Kwi 2014 13:27 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Temat całe 11 stron jest do przeczytania w pół godziny. Proponuję po tym jak nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, doprecyzować co Cię w ogóle interesuje. | |
| Autor: | mazzano [ 22 Kwi 2014 14:27 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
mashacra napisał(a): Temat całe 11 stron jest do przeczytania w pół godziny. Proponuję po tym jak nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, doprecyzować co Cię w ogóle interesuje. Interesują mnie namiary na restauracje i knajpy, których na 11 stronach w ogóle nie ma. Ile zajmie trasa z Sevilli na lotnisko w Maladze przez Rondę, Setenil itp? Da się ją zrobić w 6-7 godzin z krótkimi postojami w Rondzie, Juzcar i Setenil? sranda - dzięki. | |
| Autor: | mashacra [ 22 Kwi 2014 14:39 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
mazzano napisał(a): Interesują mnie namiary na restauracje i knajpy, których na 11 stronach w ogóle nie ma. To w takim razie nie ten temat, forum jest w trakcie przebudowy, ale był kiedyś dział "jak zjeść i nie zbankrutować". | |
| Autor: | aarekk [ 24 Kwi 2014 15:50 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Zastanawiamy się czy jadąc z Kordoby do Granady nie nadłożyć trochę drogi by zajrzeć do miasteczka Baeza, piszą że jest na liście UNESCO. Tylko pytanie czy warto. Ktoś był i podpowie? | |
| Autor: | Aron [ 26 Kwi 2014 15:21 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Aron napisał(a): Zbieram się do napisania mojej pierwszej dużej relacji, zresztą już nie pierwszy raz Ale mam nadzieję, że mnie wymówki nie przytłoczą tym razem... Słowo się rzekło, więc nie mam wyjścia, na razie część I http://spolecznosc.fly4free.pl/blog/90/hiszpania-wita-wiosne-andalucia-czesc-i-zajawka-i-kilka-spraw-praktycznych/ No i udało się jeszcze jedną część wyprodukować http://spolecznosc.fly4free.pl/blog/91/hiszpania-wita-wiosne-andalucia-czesc-ii-sevilla/ Części kolejne nastąpią, w planach: Cordoba, Granada, Gibraltar, Jerez i Cadiz. | |
| Autor: | Washington [ 08 Maj 2014 20:18 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Jeslu kogos interesuje co aktualnie z El Chorro - trwa budowa od 1.5 tyg, przez 6 dni sa robotnicy i policja, nie da sie wejsc na sciezke krola. ALE w niedziele nikogo nie bylo, mozna sie wspinac, tylko nie mowic w wypozyczalni uprzezy celu wspinaczki Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | AX77 [ 13 Maj 2014 09:57 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
W sobotę wybieram się ze znajomymi na 5-dniowy wypad do Andaluzji. Noclegi w Maladze, Nerji i dwa w Granadzie. W zasadzie plany już są tylko wątpliwości w jednym miejscu: co wybrać zwiedzanie jaskiń Nerja czy wypad do Almunecar? | |
| Autor: | mashacra [ 13 Maj 2014 11:05 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
A dlaczego nie jedno i drugie, najpierw jaskinie, a po drodze Almunecar? | |
| Autor: | AX77 [ 13 Maj 2014 11:22 ] |
| Temat postu: | Re: Andaluzja |
Troszku mało czasu będę miał na okolice Nerji i zastanawiam się czy te jaskinie warte są zachodu? | |
| Strona 11 z 39 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |