| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Sri Lanka sri-lanka,1117,7628 | Strona 7 z 8 |
| Autor: | ciri [ 06 Lut 2014 23:24 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
Kilka noclegów też rezerwowałam z tylko 1-2 dniowym wyprzedzeniem, bo nie wiedziałam gdzie w danym momencie będę więc tak też da radę, spokojnie | |
| Autor: | Marcelina24 [ 06 Lut 2014 23:28 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
No tylko że to zawsze jakoś tam zawęża możliwości | |
| Autor: | jacoby76 [ 07 Lut 2014 14:16 ] |
| Temat postu: | Re: Odp: Sri Lanka |
Jak jedziesz samato nie rezerwuj ewentualnie 1 nocleg w marcu nie powinno b6c problemu. Pzdr z tarasu w lesie tropikalnym popijac zimnego lion lager jedyne 160 rupi + 40 butelka Wysłane z mojego SM-T211 przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | iluvatar [ 07 Lut 2014 20:47 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
A te 200 rupi to nie jest czasem 4,69 zł. Drogo jak za piwo;) | |
| Autor: | wdrodzedo [ 07 Lut 2014 22:26 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
iluvatar napisał(a): A te 200 rupi to nie jest czasem 4,69 zł. Drogo jak za piwo;) to jest pewnie cena z guesthouse, w sklepie mozna kupic za 50-100 LKR. Do tego ich butelki to 600ml jesli dobrze pamietam | |
| Autor: | Nico_world [ 08 Lut 2014 05:22 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
Hikkaduwa jest obecnie oblegana przez Rosjan, więc trudno zbić ceny. Noclegi tu zaczynają się od 3tys/4tys rupi a w głębi lądu można znaleźć coś za 2 tys. Ceny wycieczek podawana są w dolarach Pozdrowienia z Hikkaduwy | |
| Autor: | iluvatar [ 08 Lut 2014 11:01 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
Hej Czy pod koniec marca to jeszcze sezon, końcówka czy może po sezonie na plażach poludnia?? Dzieki | |
| Autor: | jacoby76 [ 08 Lut 2014 12:45 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
Z jakiego guesthousu tam piwo od 350 rupii wzwyz. Butelka to 0,6 litra za 50 rupi to mozesz sobie kupic kokosa. Najtansz male w puszce piwo ok 120 rupi. To nie INdie i nie mowcie ze super tania bo nie jest. Potwierdzam rosjan najwiecej Wysłane z mojego SM-T211 przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | odri [ 08 Lut 2014 14:11 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
Potwierdzam, Sri Lanka wcale nie jest taka tania, jest drożej niż np. w Indiach czy Tajlandii. Tzn. niektóre rzeczy są tanie - jak np. bilety na pociąg, autobus. Ale alkohol z pewnością do nich nie należy. Chociaż zdziwiony byłem, że np. ceny herbaty nie odbiegają od tych w Polsce. Aktualne ceny możecie zobaczyć tutaj http://kropkinamapie.pl/koszyk-w-kropki ... ennik.html | |
| Autor: | CamperWestfalia [ 08 Lut 2014 14:45 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
Dla mnie była tania.Przez 2 tygodnie wydałem kolo 600pln plus 200pln na 3 nurkowania. A zjechalismy pół kraju. Noclegi za 10pln 5m od Oceanu,świeże soki za 3pln i kolacje za 10-15pln a to wszystko w fajnym miejscu jednak kuszą aby powrócic na Sri Lanke jeśli wpadnie dobre promo do 1,0 RT. | |
| Autor: | nuta [ 08 Lut 2014 20:47 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
Witam, wraz ze znajomymi (łącznie 6 osób) wybieramy się na Sri Lankę- planujemy 7-dniową wycieczkę objazdową w związku zastanawiamy się nad opcją wynajęcia busa z kierowcą - orientuje się ktoś jaki byłby przybliżony koszt i jak wygląda sprawa z noclegiem dla kierowcy. Co bardziej się opłaca transport publiczny/czy też bus biorąc pod uwagę cena/czas. Trasa sierociniec słoni - Pinnawala, jaskinie dambulla, Anuradhapura, Sigiryja, Polonnaruwa, świątynie Matale+Zęba , ogród botaniczny, plantacje herbaty + wodospad, góra Adama, park narodowy nie wiem dokładnie na który się zdecydujemy. Druga sprawa doczytałem że przy płatności kartą naliczane są dodatkowe koszty - jak to ma się w rzeczywistości. Z góry dziękuje za wskazówki | |
| Autor: | Madexa [ 08 Lut 2014 20:58 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
Jezeli podrozujesz autobusami panstwowymi to ceny biletow sa bardzo tanie - jest jednak jeden minus jezdza tylko w ciagu dnia wiec nie ma mozliwosci nadrobienia czasu poprzez podrozowanie w nocy | |
| Autor: | Madexa [ 08 Lut 2014 21:00 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
Jeszcze jedno jezeli macie tylko 7 dni na objazd to proponowalabym odpuscic sobie Anuradhapure - natomiast Sigirija koniecznie | |
| Autor: | jkozierowski [ 15 Lut 2014 14:25 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
Cześć, lecę na Sri Lanke razem z dziewczyną. 29.04-8.05, wiec na miejscu mamy w zasadzie 8 dni. Wstępny plan to: Pinnawala, Dambulla, Sigrya, Polonnaruwa, Kandy, Nuwara Eliya, Adms Peak Wolimy poruszać się autobusami/pociagiem niż wynajmować busa z przewodnikiem. Tylko zastanawiam się czy ta trasa jest do zrobienia w 8 dni? Idealnie byłoby zobaczenie 2 miejsc w jeden dzień (pinnawala-dambulla / sigrya-polonnaruwa). Ktoś ma doświadczenia z taką trasą? pozdr Jan | |
| Autor: | przemos74 [ 15 Lut 2014 14:33 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
Tak, ja miałem podobny plan. My tych miejsc nie robiliśmy w dwa dni (relacja: http://explore-world.you2.pl/azja/sri-lanka-azja/). Uwierz mi jednak, że Polonnaruwa jest droga i nudna i nigdy bym ponownie tam nie jechał. Region Kandy, Nuwara Eliya, Adms Peak to coś wspaniałego i tam zostań dłużej | |
| Autor: | jkozierowski [ 15 Lut 2014 15:16 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
Dzięki! Ale z tego co przeczytałem poruszaliście się z kierowcą | |
| Autor: | keram [ 16 Lut 2014 19:59 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
To my konczy,y aktualnie nasza podroz - wtorek 2:20 wylot. Na poczatek pytanie: czy na lotnisku na bank sa schowki zeby przechowac bagaze? Spimy dzisiaj w Negombo a jutro chcemy sie przejsc po rynku w Colombo bez plecakow. Na strone lotniska nie ma o tym ani slowa ale gdzies znalazlem takie info plus nasz gospodarz mowil ze powinno cos byc. Ale moze mnie nie zrozumial do konca;) To takie kilka krotkich slow ode mnie (relacja pozniej) Jak plaza na poludniu to imo najlpeiej Mirissa - Unawatura straszna sami Ruscy ceny zawyzone plaza syfiasta;) noclegow nie bukowalismy ale tez jakos specjalnie nie szukalismy najtanszych dlatego wszystko w przedziale 2000-3000 rupii. Ogolnie super tanio nie jest ale jak sie chce to mozna zaoszczedzic. Wstepy drogie, alko tez - chyba ze sie trafi hapoy hours na plazy gdzie kazdy drink 300 rupi;) dobre owoce morza za rozsadne pieniadze. | |
| Autor: | PKN_2606 [ 16 Lut 2014 20:30 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
Nie zwracałem na to niestety uwagi, ale raczej nie. Na sali jest kilka sklepów i kantory, ale szafek nie wydziałem. | |
| Autor: | jacoby76 [ 17 Lut 2014 14:42 ] |
| Temat postu: | Re: Sri Lanka |
To Lecimy razem w drodze Wysłane z mojego SM-T211 przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | SheHe [ 17 Lut 2014 19:53 ] |
| Temat postu: | Sri Lanka - polecam przewodnika |
Byłam z ekipą 6-osobową na cudnej Sri Lance w styczniu 2014 , zwiedziliśmy praktycznie każdą część wyspy z tamtejszym przewodnikiem Chamilą. Super, ciepły, sympatyczny gość! Ustalaliśmy trasę przez internet- wziął pod uwagę to czego nie lubimy ( świątynie - mieliśmy jedną) i wziął pod uwagę to co lubimy. Codziennie byliśmy w innym miejscu. Również podczas pobytu było elastycznie, mogliśmy z czegoś zrezygnować lub coś dołożyć. Cenowo jest mega tanio! Chamila wiedział gdzie, co kupić. Codziennie jedliśmy świeże owoce, mieliśmy wspaniałe hotele i jego opiekę:) Mail do niego chamilatours@live.com lub telefon 0094717213484. Mogę z "ręką na sercu" powierzyć zwiedzanie Sri Lanki z tym przewodnikiem!! Jest odpowiedzialny, wie czego oczekują turyści i potrafi się dopasować. Mówi po angielsku:) Jak zwiedzać to tylko z przewodnikiem. Maja duże, klimatyzowane auta i przede wszystkim potrafią poruszać się po Sri Lance co nie jest takie proste. Wiem że niektórzy podróżują środkami transportu lokalnego ale w przypadku dużych grup wygodniej wziąć przewodnika bo żeby samemu przemierzyć Sri LAnkę potrzeba by było więcej czasu. W naszej podróży uczestniczyło 5-letnie dziecko co też braliśmy bardzo pod uwagę. z hoteli polecamy: -PALWEHERA RESORT -THILANKA w Kandy - MOUNT HEAVEN HOTEL - HIBISCUSS GARDEN HOTEL - PARADISE BEACH HOTEL - WARAHENA BEACH HOTEL Na Sri Lance jest tak dużo miejsc do zwiedzania że aby zobaczyć cokolwiek w 10 dni to trzeba się codziennie przemieszczać. Średnia prędkość jazdy samochodem na SL to 25-30km/h. Cudny kraj ! gorąco polecam! | |
| Strona 7 z 8 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |