Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Sri Lanka
sri-lanka,1117,7628
Strona 7 z 8

Autor:  ciri [ 06 Lut 2014 23:24 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka

Kilka noclegów też rezerwowałam z tylko 1-2 dniowym wyprzedzeniem, bo nie wiedziałam gdzie w danym momencie będę więc tak też da radę, spokojnie :)

Autor:  Marcelina24 [ 06 Lut 2014 23:28 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka

No tylko że to zawsze jakoś tam zawęża możliwości :) Ja to lubię tak pochodzić od doma do doma i popatrzeć co tam w ofercie mają ;)

Autor:  jacoby76 [ 07 Lut 2014 14:16 ]
Temat postu:  Re: Odp: Sri Lanka

Jak jedziesz samato nie rezerwuj ewentualnie 1 nocleg w marcu nie powinno b6c problemu. Pzdr z tarasu w lesie tropikalnym popijac zimnego lion lager jedyne 160 rupi + 40 butelka

Wysłane z mojego SM-T211 przy użyciu Tapatalka

Autor:  iluvatar [ 07 Lut 2014 20:47 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka

A te 200 rupi to nie jest czasem 4,69 zł. Drogo jak za piwo;)

Autor:  wdrodzedo [ 07 Lut 2014 22:26 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka

iluvatar napisał(a):
A te 200 rupi to nie jest czasem 4,69 zł. Drogo jak za piwo;)


to jest pewnie cena z guesthouse, w sklepie mozna kupic za 50-100 LKR. Do tego ich butelki to 600ml jesli dobrze pamietam :)

Autor:  Nico_world [ 08 Lut 2014 05:22 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka

Hikkaduwa jest obecnie oblegana przez Rosjan, więc trudno zbić ceny. Noclegi tu zaczynają się od 3tys/4tys rupi a w głębi lądu można znaleźć coś za 2 tys. Ceny wycieczek podawana są w dolarach :-)

Pozdrowienia z Hikkaduwy

Autor:  iluvatar [ 08 Lut 2014 11:01 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka

Hej
Czy pod koniec marca to jeszcze sezon, końcówka czy może po sezonie na plażach poludnia??
Dzieki

Autor:  jacoby76 [ 08 Lut 2014 12:45 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka

Z jakiego guesthousu tam piwo od 350 rupii wzwyz. Butelka to 0,6 litra za 50 rupi to mozesz sobie kupic kokosa. Najtansz male w puszce piwo ok 120 rupi. To nie INdie i nie mowcie ze super tania bo nie jest. Potwierdzam rosjan najwiecej

Wysłane z mojego SM-T211 przy użyciu Tapatalka

Autor:  odri [ 08 Lut 2014 14:11 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka

Potwierdzam, Sri Lanka wcale nie jest taka tania, jest drożej niż np. w Indiach czy Tajlandii. Tzn. niektóre rzeczy są tanie - jak np. bilety na pociąg, autobus. Ale alkohol z pewnością do nich nie należy. Chociaż zdziwiony byłem, że np. ceny herbaty nie odbiegają od tych w Polsce. Aktualne ceny możecie zobaczyć tutaj http://kropkinamapie.pl/koszyk-w-kropki ... ennik.html

Autor:  CamperWestfalia [ 08 Lut 2014 14:45 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka

Dla mnie była tania.Przez 2 tygodnie wydałem kolo 600pln plus 200pln na 3 nurkowania.
A zjechalismy pół kraju.
Noclegi za 10pln 5m od Oceanu,świeże soki za 3pln i kolacje za 10-15pln a to wszystko w fajnym miejscu jednak kuszą aby powrócic na Sri Lanke jeśli wpadnie dobre promo do 1,0 RT.

Autor:  nuta [ 08 Lut 2014 20:47 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka

Witam,
wraz ze znajomymi (łącznie 6 osób) wybieramy się na Sri Lankę- planujemy 7-dniową wycieczkę objazdową w związku zastanawiamy się nad opcją wynajęcia busa z kierowcą - orientuje się ktoś jaki byłby przybliżony koszt i jak wygląda sprawa z noclegiem dla kierowcy.
Co bardziej się opłaca transport publiczny/czy też bus biorąc pod uwagę cena/czas. Trasa sierociniec słoni - Pinnawala, jaskinie dambulla, Anuradhapura, Sigiryja, Polonnaruwa, świątynie Matale+Zęba , ogród botaniczny, plantacje herbaty + wodospad, góra Adama, park narodowy nie wiem dokładnie na który się zdecydujemy.
Druga sprawa doczytałem że przy płatności kartą naliczane są dodatkowe koszty - jak to ma się w rzeczywistości.
Z góry dziękuje za wskazówki

Autor:  Madexa [ 08 Lut 2014 20:58 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka

Jezeli podrozujesz autobusami panstwowymi to ceny biletow sa bardzo tanie - jest jednak jeden minus jezdza tylko w ciagu dnia wiec nie ma mozliwosci nadrobienia czasu poprzez podrozowanie w nocy :( Niestety nie powiem jak sie ma sprawa z wynajeciem kierowcy i busu bo sama podrozowalam wlasnie autobusami - nie polecam prywatnych (conajmniej dwa razy drozsze). Co do pieniedzy to proponuje jednak zabrac ze soba dolary i na miejscu wymienic na rupie. Informacje pochodza sprzed dwoch lat :D

Autor:  Madexa [ 08 Lut 2014 21:00 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka

Jeszcze jedno jezeli macie tylko 7 dni na objazd to proponowalabym odpuscic sobie Anuradhapure - natomiast Sigirija koniecznie :)

Autor:  jkozierowski [ 15 Lut 2014 14:25 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka

Cześć,

lecę na Sri Lanke razem z dziewczyną. 29.04-8.05, wiec na miejscu mamy w zasadzie 8 dni. Wstępny plan to:
Pinnawala, Dambulla, Sigrya, Polonnaruwa, Kandy, Nuwara Eliya, Adms Peak

Wolimy poruszać się autobusami/pociagiem niż wynajmować busa z przewodnikiem. Tylko zastanawiam się czy ta trasa jest do zrobienia w 8 dni? Idealnie byłoby zobaczenie 2 miejsc w jeden dzień (pinnawala-dambulla / sigrya-polonnaruwa).

Ktoś ma doświadczenia z taką trasą?

pozdr
Jan

Autor:  przemos74 [ 15 Lut 2014 14:33 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka

Tak, ja miałem podobny plan. My tych miejsc nie robiliśmy w dwa dni (relacja: http://explore-world.you2.pl/azja/sri-lanka-azja/).
Uwierz mi jednak, że Polonnaruwa jest droga i nudna i nigdy bym ponownie tam nie jechał. Region Kandy, Nuwara Eliya, Adms Peak to coś wspaniałego i tam zostań dłużej :)

Autor:  jkozierowski [ 15 Lut 2014 15:16 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka

Dzięki! Ale z tego co przeczytałem poruszaliście się z kierowcą :)

Autor:  keram [ 16 Lut 2014 19:59 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka

To my konczy,y aktualnie nasza podroz - wtorek 2:20 wylot.
Na poczatek pytanie: czy na lotnisku na bank sa schowki zeby przechowac bagaze? Spimy dzisiaj w Negombo a jutro chcemy sie przejsc po rynku w Colombo bez plecakow. Na strone lotniska nie ma o tym ani slowa ale gdzies znalazlem takie info plus nasz gospodarz mowil ze powinno cos byc. Ale moze mnie nie zrozumial do konca;)
To takie kilka krotkich slow ode mnie (relacja pozniej)
Jak plaza na poludniu to imo najlpeiej Mirissa - Unawatura straszna sami Ruscy ceny zawyzone plaza syfiasta;) noclegow nie bukowalismy ale tez jakos specjalnie nie szukalismy najtanszych dlatego wszystko w przedziale 2000-3000 rupii.
Ogolnie super tanio nie jest ale jak sie chce to mozna zaoszczedzic. Wstepy drogie, alko tez - chyba ze sie trafi hapoy hours na plazy gdzie kazdy drink 300 rupi;) dobre owoce morza za rozsadne pieniadze.

Autor:  PKN_2606 [ 16 Lut 2014 20:30 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka

Nie zwracałem na to niestety uwagi, ale raczej nie. Na sali jest kilka sklepów i kantory, ale szafek nie wydziałem.

Autor:  jacoby76 [ 17 Lut 2014 14:42 ]
Temat postu:  Re: Sri Lanka

To
Lecimy razem w drodze

Wysłane z mojego SM-T211 przy użyciu Tapatalka

Autor:  SheHe [ 17 Lut 2014 19:53 ]
Temat postu:  Sri Lanka - polecam przewodnika

Byłam z ekipą 6-osobową na cudnej Sri Lance w styczniu 2014 , zwiedziliśmy praktycznie każdą część wyspy z tamtejszym przewodnikiem Chamilą. Super, ciepły, sympatyczny gość!
Ustalaliśmy trasę przez internet- wziął pod uwagę to czego nie lubimy ( świątynie - mieliśmy jedną) i wziął pod uwagę to co lubimy. Codziennie byliśmy w innym miejscu. Również podczas pobytu było elastycznie, mogliśmy z czegoś zrezygnować lub coś dołożyć.
Cenowo jest mega tanio! Chamila wiedział gdzie, co kupić. Codziennie jedliśmy świeże owoce, mieliśmy wspaniałe hotele i jego opiekę:)
Mail do niego chamilatours@live.com lub telefon 0094717213484.

Mogę z "ręką na sercu" powierzyć zwiedzanie Sri Lanki z tym przewodnikiem!! Jest odpowiedzialny, wie czego oczekują turyści i potrafi się dopasować. Mówi po angielsku:)
Jak zwiedzać to tylko z przewodnikiem. Maja duże, klimatyzowane auta i przede wszystkim potrafią poruszać się po Sri Lance co nie jest takie proste. Wiem że niektórzy podróżują środkami transportu lokalnego ale w przypadku dużych grup wygodniej wziąć przewodnika bo żeby samemu przemierzyć Sri LAnkę potrzeba by było więcej czasu. W naszej podróży uczestniczyło 5-letnie dziecko co też braliśmy bardzo pod uwagę.

z hoteli polecamy:
-PALWEHERA RESORT
-THILANKA w Kandy
- MOUNT HEAVEN HOTEL
- HIBISCUSS GARDEN HOTEL
- PARADISE BEACH HOTEL
- WARAHENA BEACH HOTEL

Na Sri Lance jest tak dużo miejsc do zwiedzania że aby zobaczyć cokolwiek w 10 dni to trzeba się codziennie przemieszczać.
Średnia prędkość jazdy samochodem na SL to 25-30km/h.

Cudny kraj ! gorąco polecam!

Strona 7 z 8 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/