Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

San Francisco
san-francisco,764,45254
Strona 4 z 4

Autor:  Kothson [ 01 Cze 2025 17:47 ]
Temat postu:  Re: San Francisco

Dlaczego tam? W SF to mekka narkusów.

Autor:  7z9 [ 01 Cze 2025 17:57 ]
Temat postu:  Re: San Francisco

:roll: Hmm, nie rozumie pytania? Chodzi ci o dzielnicę? Jeśli uważasz że jest nie za ciekawa to podaj te (dzielnice) które według ciebie są godne uwagi.
ps. W SF mam zamiar być max 3 dni + 3 dni na powrocie, docelowo wybieram się na Polinezję Francuską.

Autor:  szpaczny [ 01 Cze 2025 22:30 ]
Temat postu:  Re: San Francisco

@7z9 jeden post przed Twoim podałem Tani hotel.
Jeśli 50$ deopozytu dla CIebie to dużo - to trudno cokolwiek będzie CI znaleźć w okolicy.
Pytałeśdo roku czasu- byłem w środku maja 2024

Autor:  Kothson [ 01 Cze 2025 23:35 ]
Temat postu:  Re: San Francisco

Okolice Civic Center to najbardziej patologiczne miejsce w mieście, które same w sobie jest już ujmę delikatnie "trudne". Jeśli chcesz koniecznie Union Square to w hotelu Mithila nie pobierają żadnego depozytu. Poza sezonem ok. 90$ za nockę.

Autor:  smieci [ 02 Cze 2025 11:42 ]
Temat postu:  Re: San Francisco

7z9 nocowałem w zeszłym roku w San Remo Hotel i nie pobierali depozytu. Po bardzoej okolica ale do Union square nie jesr daleko.

Autor:  7z9 [ 02 Cze 2025 12:06 ]
Temat postu:  Re: San Francisco

:roll: Dziękuję wszystkim za odpowiedzi - przyglądnę się waszym propozycjom hoteli (jak ma się sprawa obecnie) a także zreflektuje lokalizację / dzielnice.
Co do wypowiedzi użytkownika "Spaczny" to: jak już pisałem nie jest problem w samym depozycie (gotówkowym ile by nawet nie wynosił) a w depozycie na karcie (dokładniej: najpierw pobieranie a potem oddawanie kasy) zamiast zwykłego "zamrożenia" jak to ma miejsce np. na Bookingu. Skąd u mnie takie obawy? Otóż mój kumpel był w tamtym roku w kilku hotelach (2 stanach) i przy ostatniej kolejnej już rezerwacji bank zwariował (uznał transakcje za podejrzane) blokując konto. Telefony o odblokowanie też szły jak krew z nosa (procedury) (...). Szczęście w nieszczęściu że akurat był w mieście gdzie miał znajomych i go przekimali.
Kończąc - jeśli okaże się że nie znajdę takiego hotelu to trudno, będe miał kartę debetową ze środkami na niej i kredytową. Jednakże jeśli jest taka opcja (użytkownicy podpowiedzą hotel) to będę rad aby nie uwikłać się w ewentualne kłopoty. Tym bardziej że podróżuję w pojedynkę.

Autor:  Kothson [ 02 Cze 2025 12:48 ]
Temat postu:  Re: San Francisco

Jeżeli ściągną, a nie zablokują to możesz zgłosić chareback. Zablokować kartę mogą Ci z byle innego błahego powodu, np. podczas płatności na stacji benzynowej. Nie opieraj wyjazdu na jednej karcie, weź kilka, miej ze sobą parę dolarów w gotówce. Taki problem to nie problem.

Autor:  DXmaniac [ 02 Cze 2025 21:46 ]
Temat postu:  Re: San Francisco

Sporo fajnych hoteli jest na Lombard Street. Okolica spokojna, wszędzie blisko. Nie pamiętam już jaki był depozyt blokowany na karcie, ale nie była to duża kwota. W lutym br. miałem 6 różnych hoteli w USA i karta nie zwariowała od blokad.

Autor:  hank [ 03 Cze 2025 23:25 ]
Temat postu:  Re: San Francisco

Przed losową blokadą karty możesz spróbować się zabiezpieczyć informując bank o wyjeździe. Pisało o tym kilka osób na forum i sam tak zrobiłem lecąc na Florydę. Rezerwacje w 4 hotelach, płatności na stacjach benzynowych, sklepach, knajpach itp. obyły się bez problemów.

Autor:  czarodziejka_bj [ 06 Cze 2025 19:22 ]
Temat postu:  Re: San Francisco

Jakich miejsc unikać w SF, to chyba wiadomo po szybkim researchu w necie, zrobionym przed wyjazdem/rezerwacją noclegów. Jak się unika dzielnicy Tenderloin w SF, to więcej bezdomnych (stawiam ich w jednym szeregu z narkomanami) widziałam w LA. Moim zdaniem, jeśli chodzi o Kalifornię, to SF jest dużo fajniejsze niż LA.

Autor:  brzemia [ 06 Cze 2025 20:23 ]
Temat postu:  Re: San Francisco

Potwierdzam. Po SF bez strachu chodziłem pieszo co w LA nie bylo mi dane.

Wyslane z telefonu przez Tapatalka

Autor:  7z9 [ 04 Lip 2025 17:09 ]
Temat postu:  Re: San Francisco

:roll: Wracając do pytania które tu wcześniej skierowałem odnośnie hoteli (tj. brak depozytu w postaci kart deb / kred) to długo szukałem omijając dzielnice którą wstępnie przyjąłem do realizacji a mi tu odradzano (Union Square) i o dziwo znalazłem taki hotel.
Zajęło mi to parę godzin (sprawdzałem nie tylko główne postanowienia / regulamin) ale i działy: "opinie" oraz "pytania do obiektu" bo nawet jeśli nie wspominano o depozycie w w/w głównym regulaminie to okazywało się w "opiniach" lub "pytaniach" że pobierają. Już miałem dać za wygraną ale...
Znalazłem hotel bez depozytu w postaci kart/y w dzielnicy Marina District a hotel zwie się: Star Motel (ma bardzo dobre opinie) przy czym zaznaczam że hotel służy mi jako miejsce do spania więc jakiś wielu gwiazdek nie oczekuję. Przy czym oczywiście jako taki depozyt mają tyle że gotówkowy wypłacany przy wymeldowaniu (300$). Zdaję sobie sprawę że może się to jeszcze zmienić - ich preferencje depozytowe (pobyty mam po 3 dni w grudniu i styczniu) ale tak czy inaczej się udało. Może ta informacja pomoże komuś komu pobieranie od 1 do 2 tygodni kasy na karcie spędza sen z powiek ;)

Autor:  Kashpir [ 06 Sty 2026 23:27 ]
Temat postu:  Re: San Francisco

Travelodge by Wyndham Presidio San Francisco

Dobra lokalizacja – w bocznej uliczce, raczej cicho. W pobliżu park Presidio. Blisko przystanki autobusowe, most Golden Gate oddalony o jeden przystanek - podjechaliśmy jednego dnia na wschód słońca. Własny parking – niewielki, bo pierwszej nocy staliśmy na ulicy (za darmo), ale rano szybko przestawiliśmy jak ktoś wyjeżdżał i sobie spokojnie stał 2 dni. Niestety w okolicy brak większych marketów – zakupy zrobiliśmy z Marina supermarket na Chestnut street, który do wyjątkowo tanich nie należy.

Pokój: pokój nie najnowszy, ale łóżko całkiem wygodne, łazienka w porządku. Przydałoby się trochę więcej przestrzeni – osobiście wywaliłbym paskudny, stary fotel i od razu byłoby lepiej. Niby-szafa też trochę mała, ale w komodzie były trzy szuflady gdzie trochę ubrań poupychaliśmy. Jest mikrofala (korzystaliśmy) i automat do kawy. Mimo że są 4 lampy, to nie było jakoś wyjątkowo jasno.

Śniadanie w cenie, ale można o nim zapomnieć – to bardziej chwyt reklamowy, bo można co najwyżej zjeść tosta z masłem czy dżemem i jakąś owsiankę, może coś jeszcze, ale nie pamiętam dokładnie. Plus kawa/herbata. Pomieszczenie gdzie można się obsłużyć jest malutkie, więc warto przyjść na samo otwarcie, żeby potem nie czekać w kolejce.

Generalnie wiedziałem, że SF ogólnie jest drogie lub bardzo drogie i przy hotelach z niższej półki nie można liczyć na wiele, więc jakoś zawiedziony nie byłem. Cieszyłem się z parkingu i doceniłem lokalizację. Pokój miał pewne wady, ale ogólnie znośny. Cena: płaciłem w funtach (brytyjskie hotels.com), po przeliczeniu na USD wychodziło ok. 410 USD za 3 noce w październiku (jedna z nocek – chyba sobota – mocno podbijała całość), ale miałem zacny cashback i po jego uwzględnieniu wyszło 335 USD. Generalnie jak szukałem, to ciężko było o coś w rozsądnym standardzie i pieniądzach – być może wpływ miał na to fakt, że akurat podczas naszego pobytu przez dwa dni była impreza air show nad zatoką i Fleet Week (który ostatecznie jednak odbył się chyba w jakimś mocno ograniczonym zakresie, być może ze względu na rządowy shutdown trwający od początku października).
Generalnie przy zachodnim końcu Lombard Street jest trochę podobnych hoteli/moteli z parkingami, więc jeśli planujecie być samochodem to jest chyba niezła opcja. Napiszę jeszcze, co podobnego mi wpadło w oko na bookingu w okolicy i można rozważyć, żeby nie zbankrutować: Greenwich Inn oraz Motel Capri.

Załączniki:
301-IMG_20251012_072149965_HDR.jpg
301-IMG_20251012_072149965_HDR.jpg [ 156.97 KiB | Obejrzany 542 razy ]
300-IMG_20251012_072140006_HDR.jpg
300-IMG_20251012_072140006_HDR.jpg [ 163.16 KiB | Obejrzany 542 razy ]
299-IMG_20251012_072133895_HDR.jpg
299-IMG_20251012_072133895_HDR.jpg [ 122.72 KiB | Obejrzany 542 razy ]
298-IMG_20251012_070600283_HDR.jpg
298-IMG_20251012_070600283_HDR.jpg [ 99.8 KiB | Obejrzany 542 razy ]
297-IMG_20251012_070549120_HDR.jpg
297-IMG_20251012_070549120_HDR.jpg [ 125.09 KiB | Obejrzany 542 razy ]

Autor:  7z9 [ 15 Sty 2026 14:09 ]
Temat postu:  Re: San Francisco

Kashpir napisał(a):
Generalnie przy zachodnim końcu Lombard Street jest trochę podobnych hoteli/moteli z parkingami, więc jeśli planujecie być samochodem to jest chyba niezła opcja.

Właśnie wracam z SF do Polski. Zatrzymałem się przy Lombard St. w Motelu Star. Raz gdy leciałem na Polinezję 4 dni i na powrocie 3 dni. Bardzo mi się podobał, przede wszystkim brak depozytu na karcie (jedynie gotówka 200$). Na powrocie już nawet nie brali ode mnie depozytu. Obsługa bardzo pomocna gdyby coś trzeba było. Z motelu jest blisko do supermarketu oraz przystanki obok. Po za tym 2 CPN jakby w nocy coś komuś brakowało. W pokojach mega ogrzewanie (sterowane pilotem) oraz ogromne TV (w jednym i drugim pokoju) bo za każdym razem miałem inny. Jest też parking o zamykana brama na pilota. Okolica bardzo spokojna.

Strona 4 z 4 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/