Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Miles & More] - pytania
pytania,1574,5236
Strona 468 z 479

Autor:  Sudoku [ 08 Sty 2026 14:18 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@Siemion Mi się wydaje, że @wtak pytał się o loty na 2026 i dodawanie sobie punktów na ten rok.

Autor:  dreeko [ 08 Sty 2026 15:21 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

-- 08 Sty 2026 14:21 --

Mi się wydaje, że jednak w styczniu możemy "dobić" do statusów punkty dzięki kontrybucji i punkty naliczą się do 2025.
Bo jednak wszędzie piszą, ze punkty za loty z 2025 dopiszą się do 2025, np. tu:

Szkoda, że nie ma jakiejś pewnej informacji, czy to będzie stała praktyka.

-- 08 Sty 2026 14:21 --

Mi się wydaje, że jednak w styczniu możemy "dobić" do statusów punkty dzięki kontrybucji i punkty naliczą się do 2025.
Bo jednak wszędzie piszą, ze punkty za loty z 2025 dopiszą się do 2025, np. tu:

Szkoda, że nie ma jakiejś pewnej informacji, czy to będzie stała praktyka.

Załączniki:
r1.png
r1.png [ 67.29 KiB | Obejrzany 2232 razy ]
r1.png
r1.png [ 67.29 KiB | Obejrzany 2232 razy ]

Autor:  wtak [ 08 Sty 2026 19:00 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Sudoku napisał(a):
@Siemion Mi się wydaje, że @wtak pytał się o loty na 2026 i dodawanie sobie punktów na ten rok.

Miałem na myśli taką sytuację ;)
Kompensujemy klimat za loty w 2025 roku, ale skoro robimy to w 2026, to te wszystkie punkty naliczają się na 2026 rok. I tu jest dylemat ?

Autor:  dreeko [ 08 Sty 2026 20:16 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Moim zdaniem powinny się jednak naliczyć do 2025 i ew. utrzymać status.

Autor:  Siemion [ 10 Sty 2026 19:26 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

dreeko napisał(a):
Moim zdaniem powinny się jednak naliczyć do 2025 i ew. utrzymać status.


... Jak mają się naliczyć na 2025 jak rok już zamknięty i licznik punktów wyzerowany?
Przetestowałbym ale u mnie loty widoczne jako NOT OFFSET nie wiem czemu, a za 2026 rok jeszcze nie mogę zofsetować i w ogóle nie są widoczne.

EDIT: OK, dzisiaj się udało zofsetować lot z grudnia. Dam znać czy naliczą punkty. Loty ze stycznia nie są jeszcze widoczne.

Autor:  wtak [ 10 Sty 2026 20:43 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Powinno szybciutko wpłynąć na konto m&m.

Autor:  Siemion [ 10 Sty 2026 20:51 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

wtak napisał(a):
Powinno szybciutko wpłynąć na konto m&m.


Tak już jest zaksięgowane.
Mile dostałem, punkty też dostałem na 2025 więc bez żadnej realnej korzyści - tyle że są widoczne pod lotem w podsumowaniu.

Ok, jest jedna korzyść - doliczone do dożywotniego statusu.

Autor:  wtak [ 10 Sty 2026 21:17 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

A gdzie tam jest ilość mil za kompensację? Widzę tylko q points i points.

Autor:  Serafin3n [ 11 Sty 2026 16:15 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

U mnie nadal nic nie działa z kompensacją…

Autor:  nrm [ 11 Sty 2026 21:03 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Ten myk z podejrzeniem przez API wygasających mil to już chyba nie działa? Pod danym linkiem mam liczbę mil i we wszystkim same 0, staus level BASE. Wszystkie expiry 0.

A na stronie zgodnie z prawdą mam: ważne do 31.03.2026.

Autor:  Siemion [ 12 Sty 2026 18:07 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

wtak napisał(a):
A gdzie tam jest ilość mil za kompensację? Widzę tylko q points i points.


Jak kupisz to zobaczysz. Wcześniej nie widać.
Ktoś pamięta w którym miesiącu zaczyna być kompensacja na nowy rok w challenge?

Autor:  wtak [ 12 Sty 2026 20:30 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

No właśnie. Ale nie wiem czy się kalkuluje.
Może jakiś algorytm jest np względem pointsów?

Autor:  Siemion [ 12 Sty 2026 21:12 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

6 mil za 1 euro jak dobrze pamiętam.

Autor:  piotrek_ [ 13 Sty 2026 12:27 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Dzwoniłem 2 razy na niemiecką infolinię.
Wczoraj usłyszałem, że bilet który chciałbym zarezerwować da się wystawić, ale konsultantowi nie pokazuje ceny dla drugiego odcinka podróży i nie może go złożyć. Poprosił, żebym zadzwonił później.
Zadzwoniłem dziś.
Dziś usłyszałem, że takiego biletu nie da się wystawić.
Pytanie, czy przy locie OJ, nie można robić stopovera?

Chodzi mi o podróż:
KRK-EBB, potem powrót MQX-ADD (stop na 3 dni w Addis Abebie) i następnie ADD-KRK.
Czy problemy wynikają z tego, że ktoś nie potrafi tego wystawić? Czy faktycznie nie da się robić już stopoverów, przy lotach w 2 strony?

Autor:  p00rflyer04 [ 14 Sty 2026 23:54 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Cześć! Pierwszy raz lecę za mile. Wylot za miesiąc z hakiem.

Mam podsumowanie rezerwacji na stronie Miles And More, zastanawiam się w jaki sposób będę mógł zrobić online check-in? I czy to w ogóle możliwe jak lece za mile? Na stronie nie widze nigdzie przycisku, a występuje komunikat "Twoje loty nie kwalifikują się do modyfikacji online. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z naszym call center"

Załączniki:
Screenshot_20260114_225033_Chrome.jpg
Screenshot_20260114_225033_Chrome.jpg [ 134.89 KiB | Obejrzany 1230 razy ]

Autor:  marek2011 [ 14 Sty 2026 23:56 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Standardowo zrobisz odprawę tak jak przy biletach za $ - na stronie LH lub innej linii, zależy którą lecisz.

Autor:  bonifacy [ 15 Sty 2026 08:17 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Dostaniesz normalny PNR jak w przypadku każdego innego lotu legacy. Z twojego punktu widzenia odporawa będzie wygładała dokładnie tak samo jak zawsze

Autor:  rob_sad [ 18 Sty 2026 10:50 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Mamy w LH loty POZ-FRA-EZE i GIG-FRA-POZ (2 pax). W obie strony niestety taryfy K,L,T (dokładnie nie pamietam).
Mamy po 2 vouchery, co przy tych taryfach pozwala tylko na request do upgradu do premium eco.
Czy są jakieś sposoby na osiągnięcie upgrade do business? Do głowy przychodzi mi tylko opcja w której jedna osoba robi requst za vouchery (3), a druga za mile, ale szkoda mi trochę mil (75tys)
Czy jest opcja płatnego podbicia taryfy do S (wtedy potrzeba 2 voucherów na request z eco do business)? Czy to może się w ogóle opłacać.
Korzystniejsze byłoby wyliczenie, że 2 vouchery z potrzebnych 3 to 2/3 milowej stawki czyli wtedy poszłyby 4 vouchery i 2x 25tys mil, ale domyślam się, że takiej opcji nie ma.
Będę próbował do nich dzwonić, może coś wymyślą, ale wątpie.

Autor:  Flyguy [ 18 Sty 2026 12:34 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Wszystkie klasy wchodza na upa, tyle że przy niższych jest wymagana większą.ilosc voucherów. Jest tabelka w mm

Autor:  michcioj [ 18 Sty 2026 12:53 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Pilne ! Jak kto to widzi i zna odpowiedź proszę dajcie znać.
Odwołany jest pierwszy odcinek lotu do Entebbe tj Kraków - Wiedeń, do kogo uderzać ? Linie austrian, miles and more czy jechać na lotnisko i prosić o jakąś zmianę ? Cobyście zrobili ?

Strona 468 z 479 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/