Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Miles & More] - pytania
pytania,1574,5236
Strona 40 z 480

Autor:  bartek. [ 25 Mar 2014 06:11 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

blasto napisał(a):
Infolinia potrafi raz policzyć 1500 PLN, a raz mniej niż 500 PLN za ten sam bilet, więc ufam jej średnio. Poza tym, skąd infolinia M&M ma wiedzieć czym są nagrody saver w MileagePlus i jaka jest ich dostępność dla M&M?


Sugerujesz ze jak mi powiedzą tysiąc pińcset to mam podziękować i spróbować z innym konsultantem albo na termin +/- dzien?

Autor:  bartek. [ 25 Mar 2014 07:09 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

cart napisał(a):
Poszukaj US Air za atlantyk, mają śmieszne dopłaty.


Ale to samo chyba dotyczy United?

Autor:  bartek. [ 25 Mar 2014 07:09 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

cart napisał(a):
Poszukaj US Air za atlantyk, mają śmieszne dopłaty.


Ale to samo chyba dotyczy United?

Autor:  blasto [ 25 Mar 2014 09:18 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

bartek. napisał(a):
blasto napisał(a):
Infolinia potrafi raz policzyć 1500 PLN, a raz mniej niż 500 PLN za ten sam bilet, więc ufam jej średnio. Poza tym, skąd infolinia M&M ma wiedzieć czym są nagrody saver w MileagePlus i jaka jest ich dostępność dla M&M?


Sugerujesz ze jak mi powiedzą tysiąc pińcset to mam podziękować i spróbować z innym konsultantem albo na termin +/- dzien?


Jeżeli wiesz, że kwota jest błędna to tak.

Eryk napisał(a):
nie chcę być niegrzeczny, ale widać że o tym mało wiesz
na zmianie Twojego zdania nie zależy mi wcale


Nie jesteś niegrzeczny, ale z Twoich postów wcale nie wynika, że wiesz o tym więcej. Ponawiam prośbę - jeśli Ty albo ktokolwiek na forum zetknie się z taką sytuacją dajcie znać.

Autor:  guest [ 25 Mar 2014 10:09 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

bartek. napisał(a):
blasto napisał(a):
Infolinia potrafi raz policzyć 1500 PLN, a raz mniej niż 500 PLN za ten sam bilet, więc ufam jej średnio. Poza tym, skąd infolinia M&M ma wiedzieć czym są nagrody saver w MileagePlus i jaka jest ich dostępność dla M&M?


Sugerujesz ze jak mi powiedzą tysiąc pińcset to mam podziękować i spróbować z innym konsultantem albo na termin +/- dzien?


Taka jest generalna zasada. Hang up, call back.
Zwlaszcza, ze konsultant moze byc niedoinformowany.

Autor:  beyond [ 25 Mar 2014 10:14 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Blasto ma rację. Wierze ze Eryk nie raz usłyszał od konsultanta ze 'nie ma dostępności', bo to sie zdarza nagminnie - sam raz sie na to nabrałem i niepotrzebnie wziąłem coś co mniej mi pasowało.
W tej chwili kiedy słyszę, że miejsc nie ma, grzecznie sie żegnam i dzwonię do innego konsultanta.

Autor:  walerek [ 25 Mar 2014 11:10 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Skoro pracownicy call center nie sa zbytnio błyskliwi to czy jest możliwość sprawdzenia dostepności miejsc bezpośrednio na stronie United?

Autor:  blasto [ 25 Mar 2014 11:38 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

walerek napisał(a):
Skoro pracownicy call center nie sa zbytnio błyskliwi to czy jest możliwość sprawdzenia dostepności miejsc bezpośrednio na stronie United?


Oczywiście, że jest i pisałem już jak to zrobić w odpowiedzi na Twój post. Poszukaj sobie linka do strony z wyszukiwarką nagród UA w tym wątku.

Redakcjo: ponawiam prośbę o zrobienie podwieszonego posta z najważniejszymi linkami i informacjami o M&M. Te same pytania powtarzają się co kilkanaście postów.

Autor:  beyond [ 25 Mar 2014 11:41 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Tak, można to sprawdzic na stronie United. Teoretycznie wszystkie saver award powinny byc dostepne dla m&m. W praktyce tez, problem tylko w tym ze trzeba to rezerwować przez konsultanta. Coś jak brak płaszcza w 'Misiu' - skad wezne jak ni ma ;)

Autor:  walerek [ 25 Mar 2014 15:03 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Na stronie United znalazłem interesujący mnie lot.
Jest dostępny za 12500 mil plus 5USD.
Oczywiście konsultant w M&M nie widzi dostępności tego biletu.
Mil nie mogę przepisać do MileagePlus.
Czy mam dzwonić do innego konsultanta?
Zaznaczę, że z lotu chciałbym skorzytać dopiero na poczatku lipca.
Kontrolować trasę jeszcze z myslą, że wrzucą jakieś bilety?

Autor:  blasto [ 25 Mar 2014 15:23 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

walerek napisał(a):
Na stronie United znalazłem interesujący mnie lot.
Jest dostępny za 12500 mil plus 5USD.
Oczywiście konsultant w M&M nie widzi dostępności tego biletu.
Mil nie mogę przepisać do MileagePlus.
Czy mam dzwonić do innego konsultanta?
Zaznaczę, że z lotu chciałbym skorzytać dopiero na poczatku lipca.
Kontrolować trasę jeszcze z myslą, że wrzucą jakieś bilety?


Napisz jaki to lot i w jakim dniu, aż sprawdzę z ciekawości.

Autor:  beyond [ 25 Mar 2014 15:33 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Nie trzymajcie tego na privie jakby co, tez chetnie sie dowiem - i mysle ze nie tylko ja.

Autor:  blasto [ 25 Mar 2014 15:39 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

beyond napisał(a):
Nie trzymajcie tego na privie jakby co, tez chetnie sie dowiem - i mysle ze nie tylko ja.


Oczywiście, że nie będziemy trzymać tego na privie. Kolega poprosił mnie o sprawdzenie w konkretnym dniu dostępności lotów:
BUF-IAD
IAD-LAS

Potwierdzam, że konsultant M&M przed minutą powiedział, że na oba loty jest po 9 dostępnych miejsc. Godziny lotów i dostępność w 100% pokrywają się z tym, co podaje strona UA w 'economy saver'. Konsultantowi trzeba zapodać dokładne godziny i lotniska - lot po locie, a jak powie "mamy taki lot dwie godziny wcześniej, ale nie ma na niego miejsc" to trzeba mu odpowiedzieć, że nie chcemy lotu wcześniejszego, tylko dokładnie ten o 18:59, bo na ten są miejsca.

Autor:  walerek [ 25 Mar 2014 15:59 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Faktycznie.
Po raz kolejny zadzwoniłem do nich i gościu jak zwykle powiedział, że nie ma biletu.
Zgodnie z sugestią podałem konkretne loty i się znalazły.

Zarezerwowałem je i dowiedziałem się że za bagaż trzeba dodatkowo zapłacić.
Wiesz może jak to wygląda w praktyce?
Jak się go dokupuje i ile to kosztuje?

Masz u mnie dług wdzięczności.

Autor:  petit35 [ 25 Mar 2014 16:09 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

walerek napisał(a):
Faktycznie.
Po raz kolejny zadzwoniłem do nich i gościu jak zwykle powiedział, że nie ma biletu.
Zgodnie z sugestią podałem konkretne loty i się znalazły.

Zarezerwowałem je i dowiedziałem się że za bagaż trzeba dodatkowo zapłacić.
Wiesz może jak to wygląda w praktyce?
Jak się go dokupuje i ile to kosztuje?

Masz u mnie dług wdzięczności.


25$ nawet na lotnisku przy check-in.

Autor:  walerek [ 25 Mar 2014 16:17 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Czy można za nie zapłacić juz teraz przez wylotem?
Jak to zrobić?
Maja limity wagowe i wymiarowe?

Autor:  blasto [ 25 Mar 2014 16:24 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

walerek napisał(a):
Czy można za nie zapłacić juz teraz przez wylotem?
Jak to zrobić?
Maja limity wagowe i wymiarowe?


Wykraczamy poza temat. Wszystkie info na temat limitów znajdziesz na stronie UA: http://www.united.com/CMS/en-US/travel/ ... ecked.aspx

Zapłacić możesz także podczas check-inu, ale czy da się teraz to nie wiem. Zaloguj się po numerze rezerwacji na stronie UA i spróbuj.

Autor:  darekd [ 25 Mar 2014 16:40 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

Z Miles And More Polska są często kłopoty - nie widzą dostępności, naliczają nie takie podatki (bo tak wyświetlił system). Nie raz wystarczy zadzwonić kolejny raz, a niekiedy trzeba próbować dzwonić do Niemiec.

Autor:  cart [ 25 Mar 2014 19:09 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

bartek. napisał(a):
cart napisał(a):
Poszukaj US Air za atlantyk, mają śmieszne dopłaty.


Ale to samo chyba dotyczy United?


Nie przez Atlantyk. M&M narzuca YQ i opłaty są równie kosmiczne jak LH.

Autor:  blasto [ 25 Mar 2014 19:18 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: pytania

cart napisał(a):
bartek. napisał(a):
cart napisał(a):
Poszukaj US Air za atlantyk, mają śmieszne dopłaty.


Ale to samo chyba dotyczy United?


Nie przez Atlantyk. M&M narzuca YQ i opłaty są równie kosmiczne jak LH.


Tak przy okazji 30 marca kończy się współpraca M&M i US, więc bilety zostaną pewnie wycofane z systemu M&M.

Strona 40 z 480 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/