| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [Miles & More] - pytania pytania,1574,5236 | Strona 35 z 479 |
| Autor: | xyrxis [ 05 Lut 2014 23:23 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
U mnie dziala Your special benefits Valid from 1 February until 30 April 2014 5,000 award miles additional for every other stay Earn up to 50,000 award miles Cytuj: Terms and conditions This offer is valid for members of Marriott Rewards®. Enrollment and registration with Marriott Rewards® is required to be eligible for this promotion. Marriott Rewards members who enroll and register for this promotion by 31 March 2014, will earn 5,000 award miles additional with every second paid stay, starting with their second stay - up to a total of 50,000 award miles, between 1 February and 30 April 2014, at participating Marriott properties. Participating brands include JW Marriott®, EDITION®, Autograph Collection® Hotels, Renaissance® Hotels, AC Hotels by MarriottSM, Marriott® Hotels & Resorts, Gaylord Hotels, Courtyard by Marriott®, SpringHill Suites by Marriott®, Fairfield Inn & Suites by Marriott®, Residence Inn by Marriott®, TownePlace Suites by Marriott® and Marriott Vacation Club®. Stays at our exclusive luxury hotel partner, The Ritz-Carlton®, will count toward achievement. A ‘stay’ is defined as consecutive nights spent at the same hotel, regardless of check-in/check-out activity. Only one room per hotel is counted toward a member’s nights or stay. This Marriott Rewards promotional offer is valid only for qualifying stays you personally make at participating Marriott® brand hotels. Nights spent while redeeming an award are not eligible for credit. Marriott Vacation Club® owner-occupied weeks are not eligible for credit. Allow 4 to 6 weeks after promotion ends for miles to be posted to your Miles & More account. All program terms and conditions of Miles & More apply. You may go to MarriottRewards.com/MyAccount to update your account with Miles & More. Awards are not transferable and may not be given as a gift. Only one room per hotel is counted toward a member’s nights or stay. All Marriott Rewards program terms and conditions apply. Visit MarriottRewards.com or call your local Marriott Rewards Customer Support office for complete details. | |
| Autor: | rattaman [ 06 Lut 2014 14:15 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Czy ktoś się orientuje może czy na NZ i ANA mają promocje na bilety award i czy można je kupić za mile M&M? Czy gdzieś jest jakieś zestawienie najlepszych ofert? | |
| Autor: | mucha [ 06 Lut 2014 14:18 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
rattaman napisał(a): Czy ktoś się orientuje może czy na NZ i ANA mają promocje na bilety award i czy można je kupić za mile M&M? Czy gdzieś jest jakieś zestawienie najlepszych ofert? Nie. Możesz kupić za pełną stawkę, wg liczby potrzebnych mil z tabelki na stronie M&M. | |
| Autor: | rattaman [ 06 Lut 2014 15:27 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
mucha napisał(a): rattaman napisał(a): Czy ktoś się orientuje może czy na NZ i ANA mają promocje na bilety award i czy można je kupić za mile M&M? Czy gdzieś jest jakieś zestawienie najlepszych ofert? Nie. Możesz kupić za pełną stawkę, wg liczby potrzebnych mil z tabelki na stronie M&M. Ale w UA biety promo award mogę kupić za M&M, czy też nie? | |
| Autor: | cart [ 06 Lut 2014 16:00 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Nie. | |
| Autor: | blasto [ 06 Lut 2014 17:09 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
rattaman napisał(a): mucha napisał(a): rattaman napisał(a): Czy ktoś się orientuje może czy na NZ i ANA mają promocje na bilety award i czy można je kupić za mile M&M? Czy gdzieś jest jakieś zestawienie najlepszych ofert? Nie. Możesz kupić za pełną stawkę, wg liczby potrzebnych mil z tabelki na stronie M&M. Ale w UA biety promo award mogę kupić za M&M, czy też nie? Bilety-nagrody za mile M&M możesz kupować w każdej linii *A, w tym HN, NZ czy UA, natomiast - zgodnie z powyższym - płacisz za nie standardową stawkę z tabelki M&M, czyli nie mają tu zastosowania ani 'promocje milowe' M&M ani stawki podawane przez każdą z tych linii. | |
| Autor: | bugs [ 06 Lut 2014 20:07 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Z tematyki "ciężkiej" 1. zakładam, że 3-ci bilet-nagroda będzie kosztował 45k m&m? 2. ponieważ bilety są kombinowane, sprawę mam zamiar załatwiać przez Hotline w Niemczech. Jak teraz to rozegrać logistycznie? Myślałem, żeby w momencie zamawiania naszych 2-ch biletów upewnić się, że pozostał jeszcze 3-ci. Po wykonaniu "zakupu" z mojego konta, dokonać kolejnego zakupu z innego konta na 3-ci bilet-nagordę. Ktoś tak próbował? 3. czy nie będę miał problemy przy "zakupie" tego biletu dla dziecka? Będzie to pewien sposób oddzielny i niezależny bilet i rezerwacja... 4. Przy okazji: dlaczego Hotline m&m nie widzi niektórych lotów/połączeń, które są widoczne dla Hotline Niemcy? | |
| Autor: | blasto [ 06 Lut 2014 20:23 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
bugs napisał(a): Z tematyki "ciężkiej" 1. zakładam, że 3-ci bilet-nagroda będzie kosztował 45k m&m? 2. ponieważ bilety są kombinowane, sprawę mam zamiar załatwiać przez Hotline w Niemczech. Jak teraz to rozegrać logistycznie? Myślałem, żeby w momencie zamawiania naszych 2-ch biletów upewnić się, że pozostał jeszcze 3-ci. Po wykonaniu "zakupu" z mojego konta, dokonać kolejnego zakupu z innego konta na 3-ci bilet-nagordę. Ktoś tak próbował? 3. czy nie będę miał problemy przy "zakupie" tego biletu dla dziecka? Będzie to pewien sposób oddzielny i niezależny bilet i rezerwacja... 4. Przy okazji: dlaczego Hotline m&m nie widzi niektórych lotów/połączeń, które są widoczne dla Hotline Niemcy? 45k tylko jeśli lot wykonuje członek M&M. Jeśli chcesz połączyć np. LO + AC to pewnie już nie (tak wynika z regulaminu). Logistycznie to możesz za jednym razem kupić wszystkie bilety na jednej rezerwacji nawet jeśli płacisz z dwóch różnych kont. Sprawdź najpierw dostępność dla 3 osób na stronie M&M/UA , a potem zapodaj je na polskiej infolinii lot po locie. Robiłem tak wiele razy i nigdy nie było problemów. | |
| Autor: | drop [ 06 Lut 2014 20:25 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
bugs napisał(a): Z tematyki "ciężkiej" 1. zakładam, że 3-ci bilet-nagroda będzie kosztował 45k m&m? 2. ponieważ bilety są kombinowane, sprawę mam zamiar załatwiać przez Hotline w Niemczech. Jak teraz to rozegrać logistycznie? Myślałem, żeby w momencie zamawiania naszych 2-ch biletów upewnić się, że pozostał jeszcze 3-ci. Po wykonaniu "zakupu" z mojego konta, dokonać kolejnego zakupu z innego konta na 3-ci bilet-nagordę. Ktoś tak próbował? 3. czy nie będę miał problemy przy "zakupie" tego biletu dla dziecka? Będzie to pewien sposób oddzielny i niezależny bilet i rezerwacja... 4. Przy okazji: dlaczego Hotline m&m nie widzi niektórych lotów/połączeń, które są widoczne dla Hotline Niemcy? ad1. pojęcia nie mam, bo nie wiem co łączysz ad2. zrobić to podczas jednej rozmowy telefonicznej (tak robiłem) ad3. jeśli zrobisz to w punkcie 2 to unikniesz problemów ad4. niestety tak jest, że np. ac czy tam inny united nie przekazuje zbyt wielu miejsc do m&m i odwrotnie, problem stary jak świat najważniejsza rzecz (moim zdaniem): wszystko w jednej rozmowie, wręcz powiedz: lecimy razem i tylko taki wariant możemy zrobić, proszę pomóż mi bo np. w Polsce, Danii (czy co tam powiesz) powiedzieli mi, że tylko na waszej infolinii jesteście w stanie to zrobić... | |
| Autor: | michail [ 07 Lut 2014 00:44 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Mam trochę mil na koncie, które jestem pewien, że powinny były mi już wygasnąć na koncie. Nie wiecie, czy tych mil pilnuje jakaś maszyna, która się psuje, czy to Pani Krysia zagląda na konta i wygasza niektórym mile? | |
| Autor: | BartoszSz [ 07 Lut 2014 01:05 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
michail napisał(a): Mam trochę mil na koncie, które jestem pewien, że powinny były mi już wygasnąć na koncie. Nie wiecie, czy tych mil pilnuje jakaś maszyna, która się psuje, czy to Pani Krysia zagląda na konta i wygasza niektórym mile? Taka firma jak LOT nie może sobie pozwolić na Panią Krysię. Na pewno jest to zautomatyzowane, a Twoje mile mają określony termin ważności, a po nim są automatycznie usuwane, to się chyba nazywa temporalne bazy danych. Tak samo jak WizzAir ostatnio robił jednodniową promocję -20% do WDC, to o 12 nie siedział Pan Marian i nie zmieniał zniżek na każdy lot. | |
| Autor: | Sudoku [ 07 Lut 2014 13:36 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
michail napisał(a): Mam trochę mil na koncie, które jestem pewien, że powinny były mi już wygasnąć na koncie. Nie wiecie, czy tych mil pilnuje jakaś maszyna, która się psuje, czy to Pani Krysia zagląda na konta i wygasza niektórym mile? Mile wygasają po 3 latach, ale dopiero na koniec kwartału, w którym przypada te 36 miesięcy od ich nabycia. Czyli jeśli masz mile uzyskane w styczniu 2011, to jeszcze nie przepadły, ale znikną pod koniec marca. Masz więc jeszcze czas, aby coś z nimi zrobić. | |
| Autor: | poszuktu [ 07 Lut 2014 13:50 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Zawsze możesz kombinować z kartą kredytową jesli mil masz dużo, brak pomysłu na wykorzystanie i nie chcesz aby przepadły. | |
| Autor: | obibok [ 07 Lut 2014 13:54 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
BartoszSz napisał(a): Na pewno jest to zautomatyzowane, a Twoje mile mają określony termin ważności, a po nim są automatycznie usuwane, to się chyba nazywa temporalne bazy danych. Jeśli to jest tak zautomatyzowane, jak wszystko na tej ich stronie, to strach się bać. | |
| Autor: | drop [ 07 Lut 2014 20:13 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
płacąc KK np. citi można je utrzymywać przy życiu, ale w sumie przecież lepiej je wykorzystać gdyby ktoś miał z tym problem proszę dajcie mi znać natentychmiast | |
| Autor: | manio [ 10 Lut 2014 10:34 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Czy ktos bral fakture za podatki do biletow nagrod? Przy biletach w C doplaty > 2k wiec fvat przydatne. | |
| Autor: | Tulio [ 10 Lut 2014 11:08 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
manio napisał(a): Czy ktos bral fakture za podatki do biletow nagrod? Przy biletach w C doplaty > 2k wiec fvat przydatne. Tak. Bez problemu wystawiają. Ja piszę maila, po paru dniach, również mailowo, przychodzi faktura. | |
| Autor: | pemat [ 10 Lut 2014 11:35 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
michail napisał(a): Mam trochę mil na koncie, które jestem pewien, że powinny były mi już wygasnąć na koncie. na comiesięcznym zestawieniu powinieneś mieć informację, że jakieś mile ci przepadają określonego dnia. a żebyś tego nie przeoczył, jest to napisane na czerwono. u mnie wygląda tak: "2000 mil traci ważność z dniem 31.03.2014", a pojawiło się po raz pierwszy na zestawieniu z 5/01. sam się zastanawiam jak je uratować (tzn. wykorzystać) bo niestety na kombinowanie z KK już za późno, a na jakiś sensowny bilet mil mam za mało, więc jeśli ktoś miałby jakieś zapotrzebowanie, to do wykorzystania jest 9700 mil, jestem otwarty na propozycje | |
| Autor: | BartoszSz [ 10 Lut 2014 12:42 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Nigdy nie korzystałem z tych linii, ani z M&M. Czy mimo wszystko mogę w dowolnym momencie otworzyć konto i zamienić swoje punkty payback na mile czy muszę wcześniej mieć coś "wylatane"? Pozdrawiam. | |
| Autor: | xyrxis [ 10 Lut 2014 12:49 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: pytania |
Konto M&M mozesz sobie zalozyc w dowolnym momencie i w dowolnym momencie dokonac wymiany z paybacka. Jesli moge Ci cos doradzic to zostaw sobie te punkty na koncie do ostatniej chwili i wymien je dopiero jak juz bedziesz pewien ze chcesz cos brac za mile. Punkty PB daja wiecej mozliwosci i szkoda wymieniac na M&M jesli sie okaze ze nigdy z nich nie skorzystasz. | |
| Strona 35 z 479 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |