Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[PRN] Prisztina
prisztina,1296,76239
Strona 4 z 4

Autor:  Hose [ 10 Lut 2026 16:15 ]
Temat postu:  Re: [PRN] Prisztina

Bus 1A nadal 3,00 EUR (tylko gotówka u konduktora).

Trasę obsługuje jeden autobus, odjazdy co 2h.
Z dworca autobusowego - 07:00, 09:00, [...], 21:00, 23:00
Z lotniska - 08:00, 10:00, [...], 22:00, 00:00

We czwartek kurs z lotniska o 14:00 - 50 min.
W niedziele kurs z dworca o 09:00 - 35 min.

Autobus z dworca odjeżdża z tego miejsca.
Po wyjeździe / przed powrotem na dworzec robi małe kółko przejeżdżając obok katedry Matki Teresy.
Jeśli ktoś się spieszy na dworzec, można wysiąść tutaj i uniknąć jazdy przez "miasto".

W darmowej apce Trafiku Urban (iOS / Android) można na żywo podglądać aktualne położenie autobusów (w tym 1A).

WizzAir przy odprawie generuje mobilną kartę pokładową, ale nie informuje, że potrzebna jest papierowa.
Nie trzeba stać w kolejce do check-in'u, można ją wydrukować z automacie na lotnisku.

Wydruk kart pokładowych, security i kontrola paszportowa zajęła ~20 min.

Załączniki:
prn.jpg
prn.jpg [ 140.71 KiB | Obejrzany 344 razy ]

Autor:  heide_berg [ 14 Lut 2026 20:40 ]
Temat postu:  Re: [PRN] Prisztina

czy na lotnisku w Prisztinie obowiążuje limit 100 ml i jest przestrzegany? wg inromacji ze strony lotniska, wychodzi, że tak, ale czy ktoś może to potwierdzić jak podchodzi do tego służba lotniskowa?

Autor:  heide_berg [ 16 Kwi 2026 10:36 ]
Temat postu:  Re: [PRN] Prisztina

więc na lotnisku obowiązuje limit 100ml; po przylocie z Bratysławy nie ma co liczyć na autobus o 8:00 zbyt mały zapas czasu a kolejny o 10:00; taksówki z lotniska fix price to 25 euro; można próbować pytać ludzi po których przyjechała rodzina lub wyjść do głównej drogi i tam łapać stopa, co mi się osobiście udało; na powrocie najlepiej zamówić taksówke przez telefon lub WhatsApp/Viber numery są zawsze podane na taksówkach; ja osobiście zamówiłem telefonicznie z Golden Taxi dzień wcześniej z kurzem o 6 rano i kierowca przyjechał o czasie; zależało mi na płatności kartą i kierowca miał terminal a za kurs policzył 15 euro! (z tym, że chciał abym przyłożył do terminala fizyczną kartę a nie telefon);

Załączniki:
Komentarz do pliku: Golden Taxi Prisztina
Screenshot_2026-04-13-15-39-19-050_com.google.android.googlequicksearchbox-edit.jpg
Screenshot_2026-04-13-15-39-19-050_com.google.android.googlequicksearchbox-edit.jpg [ 60.35 KiB | Obejrzany 232 razy ]

Autor:  nosaltres [ 13 Cze 2026 09:19 ]
Temat postu:  Re: [PRN] Prisztina

Czy jadąc o 7:00 z dworca da się wyrobić na Wizzair do Bratysławy, który odlatuje o 8:25?

Autor:  Szymon2020 [ 13 Cze 2026 11:04 ]
Temat postu:  Re: [PRN] Prisztina

@nosaltres PRN to małe lotnisko, ale może być ryzykownie. Tym bardziej, że czasami się zdarza, że autobus wypadnie z kursu

Autor:  nosaltres [ 22 Cze 2026 22:10 ]
Temat postu:  Re: [PRN] Prisztina

Więc tak, kart pokładowych nie trzeba drukować, można mieć kartę mobilną z aplikacji Wizzair, kontrola bezpieczeństwa i paszportowa zajęła ok. 15 min, ale już o 8:05 wszyscy byli zapakowani w samolocie, więc jadąc autobusem o godz. 7:00 z dworca nie da rady się wyrobić na lot do Bratysławy.

Strona 4 z 4 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/