| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [PRN] Prisztina prisztina,1296,76239 | Strona 4 z 4 |
| Autor: | Hose [ 10 Lut 2026 16:15 ] | ||
| Temat postu: | Re: [PRN] Prisztina | ||
Bus 1A nadal 3,00 EUR (tylko gotówka u konduktora). Trasę obsługuje jeden autobus, odjazdy co 2h. Z dworca autobusowego - 07:00, 09:00, [...], 21:00, 23:00 Z lotniska - 08:00, 10:00, [...], 22:00, 00:00 We czwartek kurs z lotniska o 14:00 - 50 min. W niedziele kurs z dworca o 09:00 - 35 min. Autobus z dworca odjeżdża z tego miejsca. Po wyjeździe / przed powrotem na dworzec robi małe kółko przejeżdżając obok katedry Matki Teresy. Jeśli ktoś się spieszy na dworzec, można wysiąść tutaj i uniknąć jazdy przez "miasto". W darmowej apce Trafiku Urban (iOS / Android) można na żywo podglądać aktualne położenie autobusów (w tym 1A). WizzAir przy odprawie generuje mobilną kartę pokładową, ale nie informuje, że potrzebna jest papierowa. Nie trzeba stać w kolejce do check-in'u, można ją wydrukować z automacie na lotnisku. Wydruk kart pokładowych, security i kontrola paszportowa zajęła ~20 min.
| |||
| Autor: | heide_berg [ 14 Lut 2026 20:40 ] |
| Temat postu: | Re: [PRN] Prisztina |
czy na lotnisku w Prisztinie obowiążuje limit 100 ml i jest przestrzegany? wg inromacji ze strony lotniska, wychodzi, że tak, ale czy ktoś może to potwierdzić jak podchodzi do tego służba lotniskowa? | |
| Autor: | heide_berg [ 16 Kwi 2026 10:36 ] | ||
| Temat postu: | Re: [PRN] Prisztina | ||
więc na lotnisku obowiązuje limit 100ml; po przylocie z Bratysławy nie ma co liczyć na autobus o 8:00 zbyt mały zapas czasu a kolejny o 10:00; taksówki z lotniska fix price to 25 euro; można próbować pytać ludzi po których przyjechała rodzina lub wyjść do głównej drogi i tam łapać stopa, co mi się osobiście udało; na powrocie najlepiej zamówić taksówke przez telefon lub WhatsApp/Viber numery są zawsze podane na taksówkach; ja osobiście zamówiłem telefonicznie z Golden Taxi dzień wcześniej z kurzem o 6 rano i kierowca przyjechał o czasie; zależało mi na płatności kartą i kierowca miał terminal a za kurs policzył 15 euro! (z tym, że chciał abym przyłożył do terminala fizyczną kartę a nie telefon);
| |||
| Autor: | nosaltres [ 13 Cze 2026 09:19 ] |
| Temat postu: | Re: [PRN] Prisztina |
Czy jadąc o 7:00 z dworca da się wyrobić na Wizzair do Bratysławy, który odlatuje o 8:25? | |
| Autor: | Szymon2020 [ 13 Cze 2026 11:04 ] |
| Temat postu: | Re: [PRN] Prisztina |
@nosaltres PRN to małe lotnisko, ale może być ryzykownie. Tym bardziej, że czasami się zdarza, że autobus wypadnie z kursu | |
| Autor: | nosaltres [ 22 Cze 2026 22:10 ] |
| Temat postu: | Re: [PRN] Prisztina |
Więc tak, kart pokładowych nie trzeba drukować, można mieć kartę mobilną z aplikacji Wizzair, kontrola bezpieczeństwa i paszportowa zajęła ok. 15 min, ale już o 8:05 wszyscy byli zapakowani w samolocie, więc jadąc autobusem o godz. 7:00 z dworca nie da rady się wyrobić na lot do Bratysławy. | |
| Strona 4 z 4 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |